Smalkai alus baudīšanai

Smalkai alus baudīšanai

Glaunas glāzes izvēlei ir liela loma, jo alus baudīšana sākas ar krāsas, burbulīšu spēles un putu kārtas novērtēšanu, bet turpinās ar smaržu un garšu buķetes iepazīšanu.

Valmiermuižas alus glāze

Tulpes formas glāze sakopo alus smaržu buķeti tuvāk baudītāja degunam, ļaujot novērtēt smalkākās nianses. Iespējams iegādāt 0,5l/0,3l/0,2l tilpumā.

Kviešu alus glāze

Kviešu alus puto daudz brangāk par miežu brāli, tāpēc šī glāze – šaurāka un augstāka. Augšpuse tai izvērsta, lai ietilpinātu vareno putu cepuri un alus smarža raisītos vieglāk. Iespējams iegādāt 0,5l/0,3l tilpumā.

Kokmuižas alus glāze

Smarža ir galvenais iemesls, kāpēc alu iesakām baudīt no smalkas stikla glāzes, jo tieši tā palīdzēs atklāt garšas pilnīgo buķeti. Iespējams iegādāt 0,3l tilpumā.

Degalus glāzīte

Lai sajustu degalus īpašo garšu un smaržu, tas, gluži kā augļains konjaks, jāmalko no mazas tulpes formas glāzītes. Tilpums – 40 ml.

Valmiermuižas pudeļu attaisāmais

Stāsts par cinīti, kas gāž lielu vezumu, labi zināms arī Vidzemē. Lai atvērtu alu ar glanci, talkā nāks īpaša gravējuma pudeļu attaisāmais.

Kokmuižas pudeļu attaisāmais

Amatnieks Tenis Preiss to viedojis no ozolkoka un nerūsējošā tērauda. Tik pamatīgs, ka varēs atstāt mantojumā bērnu bērniem.

Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Burtnieku novads, LV-4219
A. Briāna iela 9a, Valdemāra pasāža, Rīga, LV-1001