Preses ziņas

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • Valmiermuižā dibināta kopiena, iestājoties par „Slow Food” idejām, kuru aizsākumi meklējami Itālijā. Kā viens no kopienas mērķiem ir iesaistīties „Gardu muti” tirdziņu rīkošanā un satura bagātināšanā. Lieliska iespēja to novērtēt ir jau šonedēļ – sestdien, 21. septembrī, kad Valmiermuižas parkā, no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00, risināsies Miķeļdienas svinības un tirdziņš „Gardu muti”. Ar svinībām un gardu mielastu atzīmēsim lielo darbu noslēgšanos, galdā ceļot visu, kas vasarā sarūpēts.

  „Slow Food” pieeja ir balstīta izpratnē par ēdienu, ko nosaka trīs savstarpēji saistīti principi: labs, tīrs un taisnīgs. Tie paredz, ka ēdiens ir gatavots no labām izejvielām, tas ir gards un veselīgs. Audzēšana un gatavošana nekaitē apkārtējai videi un taisnīgums iekļauj pieejamu cenu ēdājiem, kā arī taisnīgu samaksu un labus darba apstākļus audzētājiem.

  Arī darbnīcās izcelsim „Slow Food” vērtības, kas iestājas par labu, tīru un taisnīgu ēdienu. Gatavojoties ziemai, mācīsimies, kā ēvelēt un skābēt kāpostus. Kopā ar Valmieras muzeja saimniecēm izzināsim dažādus paņēmienus un praktiskus padomus, lai ar kāpostiem našķētos arī aukstajā laikā. Tāpat izzināsim tepat mežos un pļavās atrodamo gardumu cepšanas un kaltēšanas paņēmienus pavisam senatnīgā veidā – māla kleķa krāsnī. Valmiermuižā viesosies arī „Zero Waste Latvija” pārstāvji, kas pastāstīs, kā varam palīdzēt sev un dabai. Tirdziņa laikā no T krekliem darināsim iepirkumu maisiņus – droši ņemiet līdzi savus, lai tie pārtaptu jaunā formā! Savukārt, tiem, kuriem mājās nereti aizmirstas trauciņš dzērvenēm vai ķiplokiem, veicinot atbildīgāku iepirkšanos, tirdziņa laikā piedāvāsim izmantot mūsu sagādātās burkas.

  Sanākušos priecēs tautas mūzikas grupa „Teikas Muzikanti”. Šos jauniešus jau gadiem ilgi vieno draudzība un tautas mūzika. Grupai nozīmīgi ir arī latviešu godu un gada ritējumu tradīciju daudzināšana un svinēšana. Ikvienam būs iespēja izzināt tradīcijas, piedalīties dažādās darbnīcās, kā arī doties izjādēs kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi. Savukārt 21. decembrī tiksimies ziemas saulgriežu svinībās un tirdziņā „Gardu muti”!

  „Slow Food” ir globāla mēroga organizācija ar mērķi aktualizēt ar tradicionālām metodēm ražoto vietējo dabīgo pārtikas produktu un tradicionālo ēdienu nozīmi un aizsardzību. „Slow Food” ir pretstats ātrajai ēdināšanai un steidzīgajam dzīves veidam, pretstats sekām, ko izraisa globalizācija, radot ēdienu vienveidību un vietējā ražotāja izzušanu.

  Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO”, laikraksts „Liesma” un tirdzniecības centrs „Valleta”.

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Līdz ar Valmieras drāmas teātra jauno sezonu tiek apdzīvota arī mākslas galerija Valmieras teātra kafejnīcā. Kā pirmā šajā sezonā apskatāma mākslinieka Māra Bišofa izstāde „Dziesmu un deju svētki”. Izstādes svinīgā atklāšana gaidāma 12. septembrī plkst. 19.00, kad to simboliski ieskandinās un iedziedās Kocēnu novada jauktais koris „Imera”.

  Grafiķis Māris Bišofs radījis 12 sietspiežu ciklu – radoši interpretējot Latvijas Dziesmu un deju svētkus, rada jaunus vaibstus, jaunus skaidrojumus to semantikā. Mākslinieks savos zīmējumos meklē atbildes uz jautājumiem, kas mums, latviešiem, ir šie, tradīcijām bagātie svētki, kāda ir mūsu attieksme pret Dziesmu un deju svētkiem, kāda ir to vieta mūsu dzīvēs. Izstādes kurators Uldis Mākulis izceļ: „Māris Bišofs ir Zīmētājs. Mākslinieka asajā, mikroskopiskajā skatā viss tiek pamanīts. Tas ir šķietami distancēts, bet nekad ne virspusējs, kaut bieži viņa perspektīva izvēlēta, it kā raugoties no gaisa balona. M. Bišofa vērojums ir precīzs, zīmējumos jēga jāmeklē starp rindām. Viņš atklāj jaunas šķautnes mums šķietami zināmajā, nekopējot realitāti. Šoreiz zem „Zīmētāja mikroskopa” – Dziesmu un deju svētki.”

  Valmieras teātra kafejnīca šai izstādei nav nejauša – tās lete jeb saimes galds un āra terase veidota no Mežaparka estrādes dēļiem, kas piedzīvojuši Dziesmu un deju svētku sajūtas un neskaitāmus koristu soļus. Tieši tāpēc arī izstādes atklāšanā aicināts Kocēnu novada jauktais koris „Imera”, kas ir aktīvs Dziesmu svētku dalībnieks.

  Māris Bišofs dzimis 1939. g. 11. jūnijā Rūjienā. Pēc Auces vidusskolas 7. klases pabeigšanas viņš mācījās Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolas Koktēlniecības nodaļā. 1965. g. M. Bišofs beidza Latvijas Mākslas akadēmijas (tolaik – Latvijas PSR Valsts Mākslas akadēmija) Interjera un iekārtas nodaļu, kļūstot par pirmo mākslinieku, kurš beidzis to ar interjerista diplomu. Studiju gados viņš apzināti pievērsās ironiskajam zīmējumam. 1963. g. žurnālā „Dadzis” publicēti mākslinieka pirmie šāda veida darbi. M. Bišofs dzīvojis un iedvesmojies dažādās pasaules malās – Maskavā, Izraēlā, Parīzē. 1984. g. viņš devās uz ASV un sāka zīmēt ilustrācijas turienes laikrakstiem. Mākslinieka zīmējumi bija gandrīz katrā žurnāla „Time” numurā. 2003. g. M. Bišofs atgriezās Latvijā. Liela daļa no darbiem, ko mākslinieks radījis un turpina radīt, ietver universālas tēmas ar nezūdošu aktualitāti. Katru dienu viņš ievieto kādu zīmējumu sociālajā tīklā Facebook, tādējādi saņemot arī tūlītēju skatītāju reakciju. M. Bišofs saņēmis daudz diplomu un godalgu par augstvērtīgu darbu ilustrāciju jomā. 1975. g. starptautiskajā karikatūru izstādē Berlīnē „Cartoon 75” ieguvis Bronzas Heinrihu – 3. godalgu. Ir izdotas vairākas M. Bišofa zīmējumu grāmatas, rīkotas personālizstādes Izraēlā, Vācijā, Beļģijā, ASV, Latvijā. Mākslinieks piedalījies arī dažādās grupu izstādēs. 2015. g. Viļņā norisinājās XII Baltijas Starptautiskā mākslas triennāle, kuras publiskās kampaņas grafiskā noformējuma veidojis M. Bišofs.

  Izstādi rīko „Valmiermuižas kultūras biedrība” sadarbībā ar Kultūras biroju „Hydrargyrum”.

  Aizvērt
 • Piektdien, 30. augustā, no plkst. 18.00 Vaidavas ezera krastā būs iespējams sastapt vairākus desmitus andelētājas, kuras iztirgos savus drēbju skapjus, ļaujot saposties  rudenim un iegādāties kvalitatīvas un krāšņas lietas, kuras kāda skapī kļuvušas liekas, bet kādam citam tās sagādās to īsto prieku.  Darbīgo vakaru noslēgs mūziķa Mikusa Frišfelda akustiskais koncerts.

  Iecienītās Dāmu štātes Vaidavas pludmalē norisināsies jau piekto gadu. Pasākuma galvenais moto: kas vienam skapī lieks, tas citam nenovērtējams dārgums. Andelē būs iespējams iegādāt dāmu, kungu, bērnu drēbes un aksesuārus.

  Pasākums būs Valmiermuižas vasarnīcas pie Vaidavas ezera atvadu sveiciens vasarai, tāpēc pirkšanu un pārdošanu pavadīs iedvesmojošs muzikālais fons – DJ DĀMU PRIEKS un Mikusa Frišfelda akustiskais koncerts vakara izskaņā. Līdztekus andelei sanākušie varēs sevi palutināt dažādos veidos: izveidot krāšņus hennas zīmējumus, uzkost sātīgās Vīnkalnu picas un baudīt Valmiermuižas alus darītavā brūvētos spirdzinājumus.

  Savukārt Vaidaveži būs parūpējušies, lai uz krastmalas ēverģēlībām varētu noskatīties no malas, iebraucot Vaidavas ezerā ar supu vai laivu.


  Vakara plānā
  Plkst. 17.00 sāks muzicēt DJ DĀMU PRIEKS
  No plkst. 18.00 andele pilnās burās
  Īsi pirms plkst. 21.00 Mikus Frišfelds

  Uz satikšanos Vaidavā!

  Informācijai: Liena Kreišmane | 25544338

  Aizvērt
 • Ceturtdien, 8.augustā, Vaidavas pludmalē uzstāsies Ainars Mielavs un Aigars Voitišķis. Mūziķi savu spēli sāks ap plkst. 19.30. Pirms tam (no plkst. 18.00) DJ Augusts priecīgs. Koncerts apmeklētājiem bez maksas.

  Vaidavas pludmalē apstājas laiks. Tā ir īstā vieta, kur smelties spēku gan aktīvā, gan mierpilnā atpūtā. Visas vasaras garumā, spītējot nemitīgajiem cīniņiem ar laika apstākļiem, Vaidavas pludmalē notiek arī muzikāli vakari. Augusts tiks sumināts ar Ainara Mielava un ģitārista Aigara Voitišķa uzstāšanos.

  Dziedātājs Ainars Mielavs dziesmas rakstīt sācis astoņdesmito gadu vidū un turpina to darīt vēl aizvien. Ainara vārds, iespējams, visvairāk sasaistīts ar viņa veidotajām grupām “Jauns mēness” un “Mielavs un pārcēlāji”. Viņa radītie stāsti mūzikā klausītājiem gan raisa pārdomas, gan iepriecina, gan palīdz rast risinājumu, labāk izprotot pašiem sevi. Izpildījums ir dziesminiekiem raksturīgajā manierē – balss un ģitāra, ar kuru spēj pateikt visu un neko lieku.

  Vakar plānā:

   Plkst. 18.00 DJ Augusts laimīgs.

  Ap plkst. 19.30 Ainara Mielava uzstāšanās.

  Pasākuma laikā līdztekus spirdzinājumiem no Valmiermuižas alus darītavas un Gardu muti varēs iegādāt arī maltīti no Valmiermuižas alus virtuves, bet Vaidaveži piedāvās ekskluzīvu iespēju koncertu klausīties no ezera vidus, iebraucot tajā ar supu vai laivu.

  Ērtākai koncerta baudīšanai aicinām ņemt līdzi pašiem savus sēžamos.

  Vasara Valmiermuižas vasarnīcā pie Vaidavas ezera tiks noslēgta 30.augustā ar iemīļotajām Dāmu štātēm ( No plkst. 17.00 iespēja iztirgot savu skapja saturu un tikt pie jauniem papildinājumiem), bet ap plkst. 20.30 vasarai un sanākušajiem par godu uzstāsies pats Mikus Frišfelds.

  Koncertvakari Vaidavas pludmalē notiek sadarbībā ar Kocēnu novada domi.

  Informācijai: Liena Kreišmane | 25544338

  Aizvērt
 • Valmiermuižas alus darītava investējusi 15 tūkstošus eiro Valmieras pilsētai veltītās BIO liepziedu vēstējas garšas radīšanā, kas savu pirmizrādi piedzīvos Valmieras 736. dzimšanas dienā, ko pilsētā atzīmē no 26. līdz 28. jūlijam. Valmieras liepziedu vēstēja tapusi ar „Gardu muti” zīmolu, kas izceļ tīras Latvijas garšas.

  Valmieras devīze ir „Dzīvojam zaļi!”. Augsti attīstīta un moderna industriālā vide Valmierā ir ieskauta sakoptā, daudzveidīgā un dabiskā pilsētvidē, ko papildina meži, zaļās zonas, kā arī Gauja, kas, metot lokus, ienes pilsētā dinamiku. Būtiska ikdienas sastāvdaļa ir zaļās domāšana un dabas vērtību saglabāšana. Pilsētvidē var baudīt liepu saldo smaržu un tā rotā arī pilsētas ģērboni. Tā nu Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis un Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks vienojās, ka Valmierai veltītais dzēriens taps no Latvijā ievāktiem BIO liepziediem un liepu lapām.

  „Ir tāda tēja zelta vērtē, kas veldzē vasarā un silda ziemā,” atzīmē J. Baiks. „Liepas kā dzīvības, mīlestības, harmonijas un saskaņas simbols ir arī viens no Valmieras simboliem, kas sakņojas pilsētas ģerbonī. Valmierā, sajūtot gaisā saldo liepu ziedu smaržu, ik gadu zinām – vasara ir sākusies, tādēļ vēlējāmies šo smaržu, garšu un noskaņojumu ielikt īpašā Valmieras dzērienā,” atzīst pašvaldības domes priekšsēdētājs.

  Valmiermuižas alus darītavas saimnieks ir valmierietis un atsaucās aicinājumam veltīt dzērienu savai dzimtajai pilsētai. Tēja alus darītavā top gluži kā sendienās mājās un tik tiešām tiek vārīta alus katliem pārtopot par lielām tējas kannām. Bioloģisko liepu ziedus ievāc SIA „3 x 9” zālītes Vecpiebalgā, savukārt liepu lapas tiek plūktas visā Latvijā. Vienā pudelītē ir 35 Latvijas BIO liepu ziedi. „Valmierā domājam par attīstību harmonijā ar apkārtējo vidi un dabu, tādēļ esam īpaši gandarīti, ka Valmieras vēstēja ir tapusi no bioloģiski tīriem produktiem, mūsu tik mīļajai un pazīstamajai liepu ziedu tējas garšai piešķirot mūsdienīgu niansi,” atzīmē J. Baiks.

  Gardu muti” Latvijas BIO liepziedu vēstēja ir pirmā „Gardu muti” vēstēja, kurai ir BIO sertifikācija. Tāpat ar BIO kvalitātes zīmi lepojas Latvijas cidoniju zelteris un cidoniju sukādes. Garškopju veltījums Valmierai savu pirmzirādi piedzīvos tieši Valmieras pilsētas svētkos 26. – 28. jūlijā, kur būs iespēja to arī nogaršot! Iegādāt „Gardu muti” Latvijas BIO liepziedu vēstēju aicinām Valmiermuižas alus tirgotavās, restorānos un izbraukuma garšu bāros, kā arī, ceram uz sadarbību ar citām tirdzniecības vietām Valmierā un Vidzemē!

  „Gardu muti” ir garškopju kustība, kas godā Latvjas garšas, atminoties bērnību, jo tieši tur meklējamas vistīrākās garšas! Ar „Gardu muti” zīmolu tapušie dzērieni ir darīti no Latvijas dabā rodamām veltēm, top Valmiermuižas alus darītavā un visplašākajā klāstā pieejami tās tirgotavās Valmiermuižā, Rīgā, Siguldā un Vaidavā. „Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. Alus darītava tirgū ienāca 2009. gada pavasarī.

  Informāciju sagatavoja: Rūta Lapiņa, Valmiermuižas alus darītavas vēstnese,
  +371 27397444, ruta.lapina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Šo ceturtdien, 11.jūlijā, Vaidavas ezera pludmalē uzstāsies “Zelta mikrofona” laureāti un “Austras balvas” ieguvēji – grupa POLIFAUNA. Koncerts apmeklētājiem bez maksas. 

   No plkst. 18.00 mūzikas skaņas pludmales vējos laidīs DJ Šalcošās niedres.

  Plkst. 19.30 grupas POLIFAUNA uzstāšanās.

  Polifauna ir sešu cilvēku super komanda, kas spēlē kosmisku indie popmūziku no sapņu pasaules, muzikāli sekojot 80. un 90. gadu neatkarīgās mūzikas tradīcijām. Kā vēstī informācija, kuru par grupu var atrast interneta dzīlēs – ir vairāk nekā vērts apmeklēt viņu koncertus, ļaujot ieslīgt varenā muzikālā baudījumā, lai esot nomodā sapņotu lieli. Grupa ir Zelta mikrofona laureāti un Austras balvas ieguvēji.

  Ja laiks lutinās ar labiem laika apstākļiem, tad Vaidaveži dos iespēju klausīties koncertu no ezera vidus, iebraucot tajā ar supu vai laivu.

  Aicinām sekot līdzi Valmiermuižas vasarnīca Vaidavā Facebook kontam, lai uzzinātu aktuālo informāciju par pasākumiem un aktualitātēm.

  Koncertvakari Vaidavas pludmalē notiek sadarbībā ar Kocēnu novada domi.

  Aizvērt
 • Jūlija siltie vakari Valmiermuižā vairs nav iedomājami bez dzīvās mūzikas koncertiem. Trīs jūlija piektdienās Valmiermuižas alus terasē, līdzās Valmiermuižas alus darītavai, baudīsim vasaru, roku, sarunas un kopā būšanu dzīvās mūzikas koncertvakaros.

  2019. gada vasarošanu atklāsim 5. jūlijā ar moderno roka apvienību LAIKA SUNS. Galvaspilsētas grupas bagāžā ir īsalbums NAKTS KARALIS un albums GAISMAS LĀDIŅŠ, kurš tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai „Zelta Mikrofons” un „Austras” balvai. Šobrīd grupa strādā pie jauniem ierakstiem, kas nojauc robežas starp noteiktiem stiliem. Tam kā pirmais priekšvēstnesis ir gada sākumā publicētā dziesma „Pavasari”, kas iecienīta arī radio viļņos.

  12. jūlijā Valmiermuižā viesosies spilgtā latviešu rokgrupa LAIME PILNĪGA, kas ir pazīstama ar enerģiskiem, emocionāli uzlādētiem koncertiem. Grupas skanējumu raksturo virtuoza ģitāras spēle, unikāls vokāls un spēcīgs ritms, kas kopā veido brāzmainas rokmūzikas un niansētu sajūtu virpuli. Priecējot rokmūzikas cienītājus, grupa koncertējot ir izbraukājusi lielu daļu Eiropas, dalījusi skatuvi ar tādiem māksliniekiem kā – Mumiy Troll, Three Days Grace, Jake’s Lee Red Dragon Cartel, Sinead O’Connor, Pete Doherty, Frank Turner, Skyforger un daudziem citiem.

  Savukārt roka dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižā 19. jūlijā noslēgs alternatīvā rokgrupa PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI. Kopš grupas dibināšanas 1994. gadā Sabilē, tās pamatsastāvs nav mainījies – Māris Žigats (vokāls, bass), Aldis Lunde (ģitāra) un Pēteris Lunde (sitamie instrumenti). PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI šogad atzīmē 25 gadu jubileju un grupas jaunākais singls „Viss kārtībā” no jaunā albuma, kurš klajā nāks rudenī, jau nodots klausītāju vērtējumam.

  Dzīvās mūzikas vakari Valmiermuižā sākas plkst. 21.00, ieeja – bez maksas.

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Ar mūziķes Evijas Vēberes uzstāšanos, 27.jūnijā plkst. 19.30, Valmiermuižas vasarnīcā pie Vaidavas ezera aicinām noslēgt jūnija svētku skrējienu. Koncerts apmeklētājiem bez maksas.
  No plkst. 18.00 mūzikas skaņas pludmales vējos laidīs DJ Vasaras pilnbrieds.

  Plkst. 19.30 Evija piepildīs pludmali ar šķietami nepieradinātām, teju maģiskām mūzikas skaņām.

  Evija Vēbere ir Latvijas mūzikas skatuvei netipiska skaņu ainaviste, kura šobrīd aizrāvusies ar elektronikas maģiju. Viņas neparasto skanējumu rada dažādie uzstāšanās laikā izmantotie mūzikas instrumenti un, protams, viņas īpašais balss tembrs, kas klausītājus aizved ceļojumā uz vietām, kur paši, iespējams, nekad neattaptu nonākt. Dziesmu noskaņu spektrs plešas no rotaļīgi bezrūpīgām dejām līdz teju šizofrēniskām eksistenciālas krīzes izraisošām kantātēm.

  Ekskluzīvu iespēju koncerta baudīšanai piedāvā Vaidaveži – klausīties to no ezera vidus, iebraucot tajā ar supu vai laivu.

  Nākamais koncerts Vaidavas pludmalē 11. jūlijā, kad te uzstāsies grupa Polifauna  – sešu cilvēku super komanda, kas spēlē dream/space pop/rock stila mūziku. Kā vēstī informācija, kuru par grupu var atrast internetā – ir vairāk nekā vērts apmeklēt viņu koncertus, ļaujot sev ieslīgt varenā muzikālā baudījumā.

  Aicinām sekot līdzi Valmiermuižas vasarnīca Vaidavā Facebook kontam, lai uzzinātu aktuālo informāciju par pasākumiem un aktualitātēm.

  Koncertvakari Vaidavas pludmalē notiek sadarbībā ar Kocēnu novada domi.

  Aizvērt
 • Svinot mūsu valsts brīvību, Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgadi, Valmiermuižas alus darītava radījusi īpašu alus garšu „Brīvība”. Tā tapusi jaunajā Valmiermuižas alus jaunu garšu radītavā pēc Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera pulkveža Mareka Ozoliņa ierosmes, alus raudzēšanas procesu pieskatot un pārbaudot pašam Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) komandierim ģenerālleitnantam Leonīdam Kalniņam. Jaunais, nefiltrētais alus „Brīvība” pildīts vien 2500 pudelēs.

  Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara simtgades atzīmēšana ir nozīmīgs Latvijas valsts un Nacionālo bruņoto spēku notikums, kas ikvienam valsts iedzīvotājam atgādina par mūsu senču varonību, cīnoties par valsts brīvību un neatkarību. Turklāt tieši Valmiera ir stāvējusi cieši līdzās mūsu bruņoto spēku pirmsākumiem – tieši te, ģimnāzijas vingrošanas skolotāja Alfrēda Lukstiņa aicināti, Valmieras puikas lika pamatus leģendārajai Cēsu kājinieku pulka skolnieku rotai. No Valmieras pagasta „Pilātiem” nācis Latvijas armijas pirmais virspavēlnieks ģenerālis Dāvids Sīmansons.

  „Valsts patrioti ir arī Valmiermuižā, tāpēc Zemessardzes brigādes komandiera Mareka Ozoliņa rosinājums radīt īpašu alus garšu par godu armijas svinībām rada atsaucību Valmiermuižas alus darītavā. Valmiermuižas alus saimei un Latvijas armijas komandieriem kopā uzraugot ne vien alus vārīšanas un audzēšanas procesu, bet arī izvēloties pudeles etiķetes dizainu, tapis īpašs brūvējums Latvijas armijas svētkos – alus „Brīvība”. Brīvība ir vērtīgākais, kas tautai var būt. Brīvība ir jāizcīna, tā ir ne vien jāsargā, bet arī jāsvin!” stāsta Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis.

  Latvijas armijas simtgadei veltītais alus „Brīvība” ir viena no pirmajām garšām, kas vārīta Valmiemuižas jaunu alus garšu radītavā – jaunu garšu brūvēšanai izveidotajā mikrobrūzī. „Alus “Brīvība” ir tradicionāls alus ar izteikti tumīgu, piesātinātu un bagātīgu garšu. Četru dažādu iesalu pamats papildināts ar diviem klasiskiem Eiropas apiņiem, kas pievienoti gan vārīšanas, gan raudzēšanas laikā. Tumšas dzintara krāsas alus ticis raudzēts nedēļu, pēc tam trīs nedēļas noguldīts,” nefiltrētā, nepasterizētā alus „Brīvība” brūvēšanas gaitu skaidro A. Ruņģis.

  Alus „Brīvība” pudeles etiķeti rotā viens no Latvijas brīvības simboliem – trīs zvaigznes, kā arī NBS komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa un Valmiermuižas alus darītavas saimnieka Aigara Ruņģa paraksti kā apliecinājums alus kvalitātei un svētku nozīmei. Jaunais alus „Brīvība” tirdzniecībā būs pieejams ierobežotā daudzumā. To 22. jūnijā varēs iegādāties Cēsu kauju Simtgades svinību laikā Cēsīs, kā arī no 19. jūnija Valmiermuižas alus tirgotavās Rīgā, Siguldā un Valmiermuižā.

  100% SIA „Valmiermuižas alus” un SIA „Valmiermuižas pils” kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt zīmolu „Valmiermuiža” ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt „Valmiermuižas alus” eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam „Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Vācijas uzņēmumam „Thinkflink GmbH”.

  Papildu informācija:
  Agnese Ruberte, „Valmiermuižas alus” komunikācijas konsultante
  M.:+371 29337759, e-pasts: agnese@deepwhite.lv

  Aizvērt
 • Sestdien, 15. jūnija vakarā, Valmiermuižas parkā etnofestivālā SVIESTS 2019 īpašā noformējumā izskanēs Uģa Prauliņa tautas mūzikas cikls „Pagānu gadagrāmata”, kuru izpildīs RTU vīru koris GAUDEAMUS un „Pagānu gadagrāmatas” etno roka grupa. Savukārt pirmo reizi „Pagānu gadagrāmatas” uzvedumam īpašu videomākslas noformējumu veido viena no izcilākajām personībām Latvijas laikmetīgajā mākslā, māksliniece Katrīna Neiburga kopā ar vīdžeju Zani Zelmeni, un to vienīgo reizi būs iespējams noskatīties festivāla laikā.

   Unikālais komponista Uģa Prauliņa tautas mūzikas cikls „Pagānu gadagrāmata” radīts un ieskaņots jau 1998. gadā, taču savu „dzīvo” pirmatskaņojumu aranžējumā vīru korim, solistēm un instrumentālai grupai piedzīvoja vien 2015. gada pavasarī. Kopš tā laika uzvedums vairākas reizes bijis skatāms Rīgā, Liepājā un citviet Latvijā, kā arī Melburnā, Austrālijā. „Pagānu gadagrāmata” ir suģestējošs tautas mūzikas un tās atspulga mūsdienās sakausējums, vienota un aizraujoša svīta nosacītās 5 daļās –  „Atkusnis”, „Pavasaris”, „Vasara”, „Rudens” un „Ziema”, atspoguļojot gada laiku ritu.

  „Tās ir gadalaiku nomaiņas ārpus pilsētas – tur, kur mēs parasti vairs neesam – pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem, un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam „Es” kā vesela gada retrospekcija – tur, kur parasti mēs neesam,” par ciklu saka komponists Uģis Prauliņš.

  Katrīnu Neiburgu sadarbībai uzrunājis Kultūras menedžmenta centrs „Lauska” pēc tam, kad centra darbinieki redzējuši viņas videodarbu „Mazsālīti garie gurķi”, kuru šobrīd iegādājies Latvijas Nacionālais mākslas muzejs savai laikmetīgās mākslas kolekcijai. Tas bija stāsts par mūsdienu cilvēka neveiklību dabā un vienlaikus vēlmi saplūst ar dabu, savukārt „Pagānu gadagrāmatas” video ir vairāk vērsts uz kādas sajūtas, domas metaforu, skaidro māksliniece.

  „Asociāciju plūsma, kas ierobežota gadalaiku cikliskumā. Dabas ritums un cikliskums. Dzīvnieku dzīve, sajaukusies ar cilvēku dzīvi. Ceļojums cauri gadalaikiem. Video veidoju kopā ar Zani Zelmeni – ļoti talantīgu jaunu videomākslinieci. Tas ir mūsu kopdarbs. Tie ir video, kas krājušies gadu laikā – gan man, gan Zanei, un šobrīd atraduši īsto vietu un laiku. Viena no video sadaļām būs dīvainas izdarības – jaunie 21. gadsimta cilvēka rituāli, satiekoties ar dabu. Poētisks, nedaudz humoristisks video,” stāsta māksliniece Katrīna Neiburga.

   Biļetes uz SVIESTA vakara daļu pieejamas pasākumu platformā kurpes.lv (https://kurpes.lv/pasakums/etnofestivals-sviests-2019) un tirgotavā līdzās Valmiermuižas alus darītavai.

  Plašāk par pasākuma programmu: http://etnosviests.lv/.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”.

  Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, garškopju kustība „Gardu muti”, „AUDIO”, „ZAAO”, Valmieras Kultūras centrs, „Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe””.

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr.: 27337798.

  Aizvērt