• 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • Ziemas saulgrieži latviešiem jau izsenis ir bijuši ļoti nozīmīgi svētki, kad tiek svinēta gaismas uzvara pār tumsu. Svinībās saimnieki klāj bagātīgus svētku galdus, kur netrūkst ne cūkas šņukura, ne zirņu, ne pīrāgu, ne alus. Valmiermuižas parkā 22. decembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 aicinām uz ziemas saulgriežu svinībām un tirdziņu „Gardu muti.

  Ziemas saulgrieži ir greznāki un bagātāki par citām gadskārtu svinībām. Lai vairotu labklājību, jāiet ciemos, jāaicina pie sevis, jācienā ar ēdieniem un jādāvina dāvanas. Valmiermuižas parkā sabrauks tuvāki un tālāki tirgotāji, kur būs iespējams sarūpēt svētkiem visu nepieciešamo! Mājražotāji būs saveduši brangus lauku labumus svinību galdam, savukārt amatnieki – rotājumus mājai, pašiem, kā arī latviskas dāvanas!

  Kopā ar folkloras deju kopu „Dandari” izzināsim ziemas saulgriežu tradīcijas. „Dandaros”, izmantojot dejotāju un mūziķu pieredzi, tiek saglabāta un kopta latviešu horeogrāfiskā folklora – spēles, rotaļas, rotaļdejas, pāru un daudzpāru dejas, īpašu uzmanību pievēršot izpildījuma detaļām. Bet viņi ir arī lieli dziedātāji, kas pieskandinās svinību placi! Šādos svētkos neiztikt bez laimes liešanas un zīlēšanas! Īpašā zīlēšanas darbnīcā skaidrosim, kas katru sagaida nākamajā gadā.

  Sanākušie varēs mieloties ar Valmiermuižas alus virtuves un darītavas meistaru sarūpētajiem ēdieniem un dzērieniem. Valmiermuižas alus virtuve 22. un 23. decembrī Latvijas garšu vēlajās brokastīs no plkst. 10.00 līdz 14.00 īpaši godās pupas un zirņus. Savukārt 22. decembra vakarā plkst. 18.00 aicinām uz ziemas saulgriežu tradīciju vakaru, kur kopā ar folkmūzikas grupu „Māsas Dimantas” būs iespēja apgūt, kā svinami ziemas saulgrieži. Lustēsimies visa vakara garumā – mielosimies, izzināsim tradīcijas caur stāstiem un dziesmām, zīlēsim nākotni, vilksim bluķi, iesim rotaļās un izpriecāsimies dančos! Savukārt saimes galdā celsim deviņus dažādus ēdienus – kā jau šādos īstenos svētkos pienākas!

  Tirgotājus aicinām pieteikties līdz otrdienai, 18. decembrim, rakstot uz info@gardumuti.lv vai zvanot pa tālr. 27337798.

  Gadskārtu svinības rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO”, laikraksts „Liesma” un Valsts kultūrkapitāla fonds.

  Nākamās gadskārtu svinības un tirdziņš – 2019. gada 16. martā, kad tiksimies pavasara saulgriežu svinībās un tirdziņā „Gardu muti”!

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798.

  Aizvērt
 • Kad visdziļākajai tumsai seko jauns gaismas pieaugšanas laiks, svinam ziemas saulgriežus. Lai apgūtu, kā svētki svinami, Valmiermuižas saime kopā ar folkmūzikas grupu „Māsas Dimantas” 22. decembrī plkst. 18.00 aicina uz ziemas saulgriežu tradīciju vakaru Valmiermuižas alus virtuvē, Valmiermuižā.

  Folkmūzikas grupu „Māsas Dimantas” raksturo unikāls balsu sajaukums, kurā reizē saklausāms skaņas kuplums un tembrāla vienotība. Tādu iekšējo spēku var sajust tikai ģimenes dziedājumā! Laima un Katrīna kopš dzimšanas muzicējušas ģimenes folkloras kopā „Austra”, vēlāk folkloras kopā „Kokle” Rīgā, tāpēc nav pārsteigums, ka katra no viņām lieliski spēj kuplināt dziedāšanu ar dažādu instrumentu spēli. Jāatzīmē, ka „Māsu Dimantu” sastāvā darbojas arī brālis Tenis, kurš vēl vairāk bagātina skanējumu, un papildina to ar savu fantastisko kokles spēli. Valmiermuižā grupas sastāvā uzstāsies Katrīna Dimanta, Laima Dimanta, Alise Critchley, Tenis Dimants un Rolands Zelčs.

  Lustēsimies visa vakara garumā – mielosimies, izzināsim tradīcijas caur stāstiem un dziesmām, zīlēsim nākotni, vilksim bluķi, iesim rotaļās un izpriecāsimies dančos! Ziemas saulgriežu tradīciju vakarā Valmiermuižas alus virtuve galdā cels tradīcijās balstītus deviņus dažādus ēdienus – kā jau šādos īstenos svētkos pienākas! Tostarp būs ēdieni, kas atbilst veģetāriešu ēšanas paradumiem.

  Dalība pasākumā 15 EUR (bērniem līdz 10 g.v. bez maksas). Cenā iekļauta gan mielošanās pie saimes galda, gan visas tradīciju vakara aktivitātes. Ielūgumus var iegādāt internetā – un Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2.

  Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

  Savukārt šīs dienas pirmajā daļā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas risināsies ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš „Gardu muti”, kurā būs iespēja sarūpēt latvisku cienastu, kā arī dāvanas!

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Mārtiņdienas svinībās un tirdziņā „Gardu muti” sestdien, 3. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 Valmiermuižas parkā mielosimies, lustēsimies, izzināsim tradīcijas, kā arī svinēsim rudens beigas un ziemas sākumu.

  Dalību tirdziņā pieteikuši vairāk nekā 150 tirgotāji ne tikai no Latvijas malu malām, bet arī Igaunijas un Lietuvas. Tas ir rekordliels tirgotāju skaits! Pastāvīgie ciemiņi varēs sastapt jau iecienītus tirgotājus, kā arī novērtēt plašo jaunumu klāstu. Lai iepazīstinātu ar 100 mūsdienu garšām Latvijas simtgadē, mājražotāji Valmiermuižā būs saveduši brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, garšvielas, mājas vīnus, sulas, sukādes un citus gardumus. Amatnieku pūrā būs vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas, ar kurām rotāt kā sevi, tā apdāvināt radus un draugus.

  Valmiermuižas alus darītavas meistari svinībām par godu izbrūvējuši jaunu alus garšu, kas papildina gadskārtu alu saimi. Mārtiņu alus ir sausākais un vieglākais no brūvējumiem, un svinībās būs iespēja jauno garšu noprovēt! Pirmo reizi Valmiermuižā viesosies Rīgas alus kvartāls, kas atrādīs mazo alus darītavu veikumu. Tik plašs Latvijā darītā alus klāsts šaipusē nebūs bijis!

  Valmiermuižas alus virtuve parūpēsies, lai sanākušajiem spēka pietiktu visām Mārtiņdienas lustēm, piedāvājot uz uguns vārītu gaiļa zupu! Aizrautīgie „pesto.lv” tirgotāji būs parūpējušies par īpašu ēdienu saderības stāstu, lai izzinātu, ko likt svētku galdā. Tā kā Mārtiņbērniem vajadzīgi dažādi trokšņu rīki, tad tirdziņā būs iespējams izzināt, kā top celma bungas. Mazākajiem tirdziņa apmekletājiem būsim sarūpējuši radošas nodarbes darbnīcās. Mārtiņos pie pilna galda netrūkst arī dziesmu un danču – par to parūpēsies folkmūzikas grupa „Jāņoga”, kas šim pasākumam par godu sagatavojusi vairākas tieši Mārtiņdienai veltītas dziesmas. Mārtiņš arī rūpējas par zirgiem ziemā, tāpēc neatņemama tirdziņa daļa ir izjādes kopā ar Valmiermuižas Jātnieku skolu.

  Tirdziņi un svinības „Gardu muti” noris svinot latviešu gadskārtu svētkus – 22. decembrī gaidīsim ziemas saulgriežu svinībās!

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: +371 27337798

  Aizvērt
 • Miķeļos ar svinībām un gardu mielastu tiek atzīmēta lielo darbu noslēgšana, galdā tiek celts viss, kas vasarā sarūpēts. Miķeļdienas svinībām un tirdziņam „Gardu muti” par godu sestdien, 22. septembrī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas sabrauks tirgotāji no malu malām, līdzi vedot dārzeņus, sierus, gaļu, zivis un citus gardumus, ar ko mieloties un papildināt rūpīgi gatavotos ziemas krājumus. Savukārt amatnieki būs parūpējušies par māla traukiem, kalumiem, koka darinājumiem, pinumiem un krāšņumlietām. Dalību tirdziņā pieteikuši vairāk nekā 130 tirgotāji, kas ir rekordliels skaits rudens saulgriežu svinībās!

  Miķeļdienas svinībās un tirdziņā, izzinot Latvijas pļavās un mežos rodamās veltes, īpaši akcentēsim zālīšu tēmu – kā tās pareizi ievākt un uzglabāt, kādas ir to vērtīgās īpašības. Valmieras muzeja Garšaugu dārza saimnieces ierādīs, kā dažādi izmantot zālītes – gatavos maizes grauzdiņus ar garšaugiem, stāstīs un cienās ar zāļu tēju, rādīs, kā vārīt sīrupus ar dažādām zālītēm. Savukārt z/s „Ozoliņi” saimniece Evita Lūkina gatavos augu mandalas tējai. „Tēju darbnīca ir aicinājums katru augu sajust – ar acīm, ar degunu, ar plaukstu. Un izveidot savu īpašo tēju mandalu,” viņa stāsta. Z/s „Ozoliņi” saimniece vēlas atdot lauku tējām vietu ikdienas silto dzērienu skapītī. Viņa ir pārliecināta: „Galvenais veidot tēju tā, lai tā garšotu.”

  Kopā ar Jērcēnu folkloras kopu „Mežābele” Artas Šomases vadībā izzināsim tradīcijas, iesim rotaļās, kā arī sadziedāsimies. Savukārt Valmiermuižas staļļa saime priecēs ar zirgu izjādēm.

  Sanākušie varēs mieloties ar Valmiermuižas alus virtuves un Valmiermuižas alus darītavas meistaru sarūpētājiem ēdieniem un dzērieniem. Tieši 22. septembrī atsāksies iecienītās Latvijas garšu vēlās brokastis Valmiermuižā, kur ik nedēļu goda vietā būs kāda sezonāla garša, kas rodama mūsu zemes dārzos, mežos vai upēs! Savukārt garškopju kustība „Gardu muti” Miķeļdienas svinībās piedāvās savus jaunākos veldzējumus – vēstēju mieram un vēstēju mundrumam. To tapšanā izzināta Latvijas pļavās rodamā bagātība.

  Gadskārtu svinības rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO” un laikraksts „Liesma”.

  3. novembrī tiksimies Mārtiņdienas svinībās un tirdziņā „Gardu muti”!

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Šī gada pirmie astoņi mēneši Valmiermuižā ir bijuši ļoti ražīgi. Mazā alus darītava ir sasniegusi savu alus darīšanas jaudas maksimumu, kas atspoguļojas arī finanšu rādītājos. 2018. gada astoņos mēnešos SIA „Valmiermuižas alus” apgrozījums audzis par 16%, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pagājušajā gadā, sasniedzot 3,942 miljonus eiro.

  „Valmiermuižas alu brūvējam tikai Valmiermuižā un alus darīšanas jaudu palielināt neplānojam. Turpmāk vēlamies augt kvalitātē, brūvējot vēl bagātākas alus garšas,” stāsta Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks. Lai arī likumdošana neprasa norādīt brūvēšanas vietu, Valmiermuižā lepojamies ar to, ka alu brūvējam tikai Latvijā un uz etiķetēm norādām „Crafted in Latvia”, tādējādi arī popularizējot Latvijā darīto alu pasaulē. Mazā alus darītava šī gada astoņos mēnešos ir izbrūvējusi par 6,5% vairāk alus nekā 2017. gada attiecīgajā laika periodā. Jāatzīst, ka, pateicoties negaidīti siltajai vasarai, pieprasījums pēc Valmiermuižas brūvējumiem ir bijis lielāks nekā spējām izbrūvēt.

  Valmiermuižā darīto alus kokteiļu „Frišs” pieprasījums šī gada astoņos mēnešos pieauga par 14%. „Šogad, pēc mūsu cienītāju lūguma, sākām piedāvāt jaunu tumšā alus kokteili „Frišs”, kuru brūvējam no Valmiermuižas tumšā alus un ķiršu zeltera. Tas jau guvis lielu atsaucību cienītāju vidū,” stāsta A. Ruņģis. Savukārt lejamā alus apjoms restorānos un bāros šogad pieauga par 18%. „No pirmās dienas restorāni un bāri ir mūsu prioritāte, lai attīstītu alus baudīšanas kultūru Latvijā un popularizētu alu kā Latvijas nacionālo dzērienu,” atzīmē Valmiermuižas alus darītavas saimnieks. „Esam novērojuši, ka ārvalstu kultūras tūristi arvien biežāk vēlas iepazīties tieši ar Latvijas mazo alus darītavu brūvējumiem,” viņš papildina. Tāpat jāatzīmē, ka savus cienītājus ir ieguvis arī Valmiermuižas degalus, pēc kura pieprasījums šogad audzis par 63%. Liela izaugsme šogad ir arī bezalkoholiskajiem dzērieniem, pēc kuriem pieprasījums audzis par 23%. Valmiermuižā tapušie „Gardu muti” zelteri tiek radīti no Latvijas mežos un dārzos izlolotām veltēm. Tostarp populārākais no tiem – „Gardu muti” Latvijas bio cidoniju zelteris – šogad ir pieejams arī visās „Circle K” tirdzniecības vietās un prasīgājie pircēji novērtē iespēju izvēlēties tīras Latvijas garšas. „Dzērieniem, kas tiek gatavoti no Latvijas mežos un dārzos izlolotām garšām, redzam izaugsmes iespējas gan Latvijā, gan eksporta tirgos nākotnē,” atzīmē A. Ruņģis.

  2018. gada astoņos mēnešos Valmiermuižā izbrūvēts 1,655 miljons litru alus un 124,9 tūkstoši litru bezalkoholisko dzērienu.

  „Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. Alus darītava tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt zīmolu „Valmiermuiža” ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu, kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam „Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Vācijas uzņēmumam „Thinkflink GmbH”.

  Papildu informācijai: Rūta Lapiņa, Valmiermuižas alus darītavas vēstnese, +371 26534501, ruta.lapina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Igaunijas Biznesa kamera Latvijā pasniegusi Livonijas balvas, ko saņēma SIA „Valmiermuižas alus” par veiksmīgu darbu Igaunijā un AS “Latvijas maiznieks” par sasniegumiem Latvijā.

  SIA „Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis saņemot balvu pauda: „Igauņi mums ir vislabākie kaimiņi, tieši tāpat kā mēs viņiem. Uzskatu, ka vislabākajiem kaimiņiem savā starpā ir jāsadarbojas, lai Latvijā popularizētu igauņu kultūru un Igaunijā – latviešu. Esam pagodināti, ka mūsu ziemeļu kaimiņvalsts parsīgākie alus baudītāji novērtē mazajā alus darītavā nesteidzīgi brūvēto dzīvo, nepasterizēto alu, kam ļoti svarīgas ir regulāras piegādes, ko arī spējam nodrošināt, jo Tallina mums ir tuvāk nekā Liepāja. Igaunija ir pirmā valsts, uz kuru uzsākām eksportēt savus brūvējumus, un pašlaik ir arī mūsu lielākais eksporta partneris. Pateicoties mūsu baudītājiem Igaunijā, ieguvām arī pirmos cienītājus Somijā, uz kuru nu jau divus gadus arī eksportējam savus brūvējumus.”

  Viņš atzīmēja: „Alus darītavā, kas atrodas starp Tartu un Rīgu, ciemiņu vidū redzam arvien vairāk tieši igauņu viesu, kuri grib izzināt Valmiermuižas garšu stāstu dodoties ekskursijā alus darītavā, kā arī iepazīt Latvijas garšas mūsu alus virtuvē un piedāvāt savu mājražotāju un amatnieku darinājumus gadskārtu svinībās un tirdziņos „Gardu muti” Valmiermuižā. Alus darītavā katrs desmitais ciemiņš ir no Igaunijas. Mums ir patiess gods būt Latvijas garšu vizītkartei, atbalstot Latvijas vēstniecības Igaunijā pasākumus valsts svētkos.”

  Livonijas balvas ceremonijā piedalījās, balvas un sertifikātus pasniedza Latvijas vēstnieks Igaunijā Raimonds Jansons, Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpus, LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un LTRK pārstāvis Igaunijā Kaspars Pacēvičs.

  Livonijas balvas pirmo reizi pasniedza 2013. gadā, kad to iniciēja Igaunijā strādājošie Latvijas uzņēmēji, tādējādi rādot savu varēšanu un lieliskās idejas. Mērķis ir godināt abās valstīs strādājošu uzņēmumu atpazīstamību, konkurētspēju un aicināt sadarboties, lai rezultāti būtu pēc iespējas efektīvāki. Pirmo balvu saņēma Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums. Pērn Livonijas balvu saņēma AS „Balticovo” par veiksmīgu darbu Igaunijā, un AS „Tallink Latvija” par sasniegumiem Latvijā.

  Sagatavoja: „Valmiermuižas alus” pēc LTRK materiāliem.

  Aizvērt
 • Tajā brīdī, kad septembris klauvē pie durvīm – Valmiermuižas vasarnīcas Vaidavā saimnieces aicina dāmām izšiverēt savu drēbju skapi, atlasot tos apģērbus, apavus, rotas un citus aksesuārus, kuri nepelnīti guļ skapja tālakajā stūrītī un gaida savu spozmes mirkli. Tad Vaidavas ezera krastā visām bus lemts tikties, lai iegādātu jaunas pērles, jo tukša vieta taču skapī nevar ilgi stāvēt.

  Sestdien, 25. augustā, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Vaidavas ezera krastā, pie Valmiermuižas vasarnīcas, kopā andelēsimies nu jau ikgadējā otrās elpas tirdziņā „Dāmu štātes”. Tas būs arī oficiālais Valmiermuižas vasarnīcas slēģu aizvēršanas pasākums – kopā atcerēsimies tās skaistās, saulainās dienas, kurās kopā šovasar priecājāmies. Un tādu tik tiešām bija daudz! Tik daudz kas piedzīvots, izdzīvots, izgaršots un sajusts!

  Vasarnīcas pagalmā varēs iegādāt gan štātes, gan rotas, kā arī kādu jaunu kārtu bērniem. Andelēties gribētājas vēl var pieteikties zvanot vasarnīcas saimniecei Zandai 28351991.

  Sestdien paķer līdzi arī kādu T-kreklu, kuru vairs neplāno vilkt, un tas arī nav īsti nododams citiem, jo no šādiem apģērbiem gatavosim rotas! Tāpat būs iespēja izveidot hennas zīmējumus un baudīt atpūtu uz ezera laivā vai uz sup dēļa, par ko parūpēsies „Vaidaveži”.

  Visas dienas garumā neiztikt bez ēverģēlībām, dzirkstošiem smiekliem un spirdzinājumie, bet par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ Bold and Beautiful.

  Informācijai un aktualitātēm var sekot līdzi arī Valmiermuižas vasarnīcas Vaidavā Facebook lapā.

  Informāciju sagatavoja: Rūta Lapiņa, Valmiermuižas alus darītavas vēstnese, +371 26534501, ruta.lapina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Māras diena saukta arī par tirgus dienu, jo tas ir laiks, kad daba ir savā pilnbriedā. Valmiermuižas pils parkā sestdien, 4. augustā, no plkst. 11.00 sabrauks tirgotāji no tuvākām un tālākām vietām, vedot sev līdzi dažnedažādākos jaunās ražas gardumus un amatnieku darinājumus.

  Tā kā smagākie lauku darbi rit pilnā sparā, tad nepieciešams arī lustīgi atpūsties – še būs gan dziesmas, gan rotaļas, arī branga darbošanās, mielošanās un izjādes ar zirgiem.

  Tirdziņā varēs iegādāt dažnedažādus dzērienus, adījumus un tamborējumus, apģērbus, gaļu, zivis, makaronus, saldumus, sieru, maizi, kaņepju produktus un garšvielas, kā arī keramikas izstrādājumus, koka rotaļlietas.

  „Gardu muti” tirdziņa apmeklētājus iepazīstinās ar aktuāliem jaunumiem tieši šajā karstajā un tveicīgajā laikā! Garškopju kustība ir radījusi dzirkstošus un veldzējošus garšūdeņus ar tīrām un pazīstamām Latvijas garšām! Tiem nav pievienota ne kripatiņa cukura un dzērieni ir 100% dabīgi.

  Māras diena ir tāda kārtīga saimnieču diena, tāpēc kopā ar vienu no sievišķīgākajām folkloras kopām „Saucējas” (plkst. 11.30 un 12.30) izzināsim tradīcijas. „Saucējas” ir 2003. gadā Latvijas Kultūras akadēmijā izveidota tradicionālās dziedāšanas grupa. Tā izveidota ar mērķi apgūt un dziedāt tradicionālajā dziedāšanas manierē, kādā tautas dziesmas dziedāja Latvijā pirmskoru periodā. Saucēju repertuārā ietilpst Ziemeļlatgales, Ziemeļvidzemes, Sēlijas un Dienvidkurzemes dziesmas. Viņas ne tikai priecēs ar savu repertuāru, bet arī kādu danci izvedīs un pastāstīs par Māras dienu.

  Senā alus darbnīca būs sagatvojusi aktivitātes, kur dalību varēs ņemt izgaršojot, izsmaržojot vai roku iemēģinot.

  Savukārt, lai atzīmētu no 3. līdz 5. augustam notiekošo Valmieras vasaras teātra festivālu, mazajiem Māras dienas svinību un tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja izgatavot pašiem savas lellītes. Māras diena dēvēta arī par lopu dienu, tāpēc gatavosim dzīvnieku lellītes. Valmiermuižas laidarā festivāla apmeklētāju vērtējumam tiks nodots viens no šī gada Valmieras vasaras teātra festivāla vērienīgākajiem darbiem – fantāzija par brīvību MUŠAS.

  Savukārt 22. septembrī gaidīsim Miķeļdienas svinībās un tirdziņā „Gardu muti”!

  Gadskārtu svinības rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO” un laikraksts „Liesma”.

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Jau otro gadu jūlija izskaņā aicinām uz vasarīgu kopā būšanu gleznainajā Vaidavas ezera krastā, kur galvenā loma atvēlēta mālam un ēdienam. Sestdien, 21. jūlijā, no plkst. 12.00 Vaidavas ezera krastā norisināsies „Mālēdiena festivāls 2018”.

  Būs kūku gatavošanas meistarklases, māla darbnīcas lieliem un maziem, ciemošanās „Vaidava Ceramics” ražotnē un paša Vaidavas ciema iepazīšana. Neizpaliks arī Kocēnu novadā un citur izaudzētā un radītā atrādīšana un nogaršošana vietējo mājražotāju tirdziņā.

  Kā kārtīgam brīvdabas festivālam pieklājas, apmeklētājus priecēs arī muzikālais pavadījums. Uz skatuves ezera krastā kāps Tīna Šipkēvica, Franco Franco, Čipsis un Dullais, Elizabete Balčus, kā arī igauņu mākslinieks Miks Pedaja (Mick Pedaja).

  Dienas gaitā kopā ar „Vaidava Ceramics” un citiem keramiķiem Vaidavas ezera krastā būs iespēja izzināt Latvijas sarkanā māla ceļu no zemes līdz tā pārtapšanai skaistos traukos. Ikviens interesents pašu spēkiem varēs iepazīt mālu no visām pusēm un izgatavot savu īpašo trauku vai svilpaunieku.

  „Valmiermuižas alus virtuve” sanākušajiem ļaus iepazīt garšas, kas attiecīgajā sezonā rodamas mūsu zemē. No plkst. 12.00 pavāri aicinās uz spēcinošām brokastīm, savukārt dienas garumā gādās #zemesgarša maltīti dažādos izpildījumos.

  „Mālēdiena festivāls 2018” ir iespēja izzināt ne vien Latvijas mālu un garšas, čalojošā atmosfērā būt kopā ar ģimeni un draugiem, bet arī iepazīt Vaidavu izzinošās ekskursijās un ciemoties „Vaidava Ceramics” ražotnē.

  „Aktīvā tūrisma centra EŽI” vasaras aktivitāšu piekritēji VaidavEŽI būs parūpējušies, lai aktīvās atpūtas cienītāji skaisto ezeru varētu iepazīt no cita skatu punkta – uz SUP dēļa vai laivas, savukārt, apkārtni ar velo. Aktīvākajiem pie sirds ies Kocēnu novada sniegtā iespēja iemēģināt roku disku golfā.

  KAS? Mālēdiena festivāls 2018
  KAD? 21. jūlijā no plkst. 12.00
  KUR? Vaidavas ezera krastā, pie Valmiermuižas vasarnīcas Vaidavā
  KĀ? Saulaini, priecīgi, ar pilnām mutēm un mālainām rokām

  Festivālu rīko: Vaidava Ceramics, Valmiermuižas alus virtuve, Valmiermuižas vasarnīca Vaidavā, Kocēnu novada dome. Pasākumu atbalsta: Vidzemes plānošanas reģions, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts meži. Ieeja pasākumā – bez maksas.

  Aktualitātēm var sekot līdzi pievienojoties pasākumam Facebook.

  Plašākai informācijai:
  Rūta Lapiņa, Valmiermuižas alus darītavas vēstnese, ruta.lapina@valmiermuiza.lv, 27397444

  Aizvērt
 • Lai padarītu Gaujas Nacionālo parku pievilcīgāku tūrismam un popularizētu Latvijā darīto alu mūsu valsts viesiem, Valmiermuižas alus darītava, ieguldot 30 000 eiro, atklāj Valmiermuižas alus vēstniecību Siguldas pils dārzā.

  Vēstures liecības vēsta, ka Livonijas ordeņa Siguldas pilī sendienās tika darīts alus. Arī Valmiermuižas alus vēstniecība Siguldā ar tirgotavu iekārtojusies vēsturiskajā brūža namiņā, kurā alus smarža atkal atgriezusies. Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis stāsta: „Iespēja izveidot Valmiermuižas alus vēstniecību Siguldā nāca negaidīti un to vēlējamies izmantot. Mūsu mērķis ir popularizēt Latvijā darīto alu pasaulē. Uzskatu, ka pirmais gads ir savā ziņā iesildīšanās.” Pašlaik durvis vērusi Valmiermuižas alus tirgotava un paviljons. Tiek strādāts pie idejas par vecā brūža namiņa atjaunošanu. Valmiermuižas alus darītavas saimnieks turpina: „Esam iecerējuši organizēt gardēžu tirdziņus un tematiskus kultūras vakarus. Plānojam paplašināt piedāvājumu, lai vēstniecība būtu pievilcīga ne tikai vasaras mēnešos, bet arī zelta rudenī un ziemā. Līdz ar Valmiermuižas brūvējumu daudzveidību vēlamies iepazīstināt arī ar vietējiem ēdieniem.”

  Par godu vēstniecības atklāšanai Valmiermuiža izbrūvējusi īpašu veltījumu – „Siguldas Ordeņa alu” – klasisku, līdzsvarotu tumšo lāgeri. Alus mugurkaulu veido laika pārbaudi izturējuši iesali – gaišais Pilzenes un tumšais karameļu, bet īpašo, noslēpumaino noti piešķir riekšava dūmotā iesala, ko kaltē virs atklātas bērza malkas uguns. „Siguldas Ordeņa alus” ir nepasterizēts un filtrēts brūvējums.

  Valmiermuižas alus darītava, kā Gaujas Nacionālā parka ziemeļu vārti, jau septiņus gadus ciešā sadarbībā ar citiem „Enter Gauja” tūrisma klastera biedriem, tostarp – pašvaldībām, popularizē reģionu kā pievilcīgu un leģendām apvītu tūrisma galamērķi. Vēstniecības izveide ir likumsakarīgs sadarbības turpinājums ar Siguldu Gaujas Nacionālā parka ietvaros, lai to padarītu vēl pievilcīgāku tūrismam. Vienlaikus vēlamies, lai Siguldas apmeklētāji iepazīst Latvijā darītu alu, kā arī aicinām apciemot Valmieru un alus darītavu Valmiermuižā.

  Bez Valmiermuižas alus tirgotavas un virtuves līdzās alus darītavai Valmiermuižā, pašreiz darbojas vēstniecība Rīgā, vasaras sezonā – vasarnīca pie Vaidavas ezera.

  Papildu informācija:
  Rūta Lapiņa
  Valmiermuižas alus darītavas vēstnese
  Tālr.: 26534501
  E-pasts: ruta.lapina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt