Tumšais alus „Latvietis”

Alc.5,8% tilp.

Jau kopš pašiem pirmsākumiem Valmiermuižas alus darītava ir kopusi latvisku garu, daudzinot mūsu zemi tuvu un tālu. Lai radītu mūsdienīgu ciemakukuli, ko ņemt līdzi viesos uz ārzemēm, alus meistari aicināja talkā mākslinieku Ritumu Ivanovu, kurš radīja īpašu etiķeti Valmiermuižas tumšajam alum.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Lager
ALC. TILP. 5,8 %
KRĀSA / EBC 76 / rubīnsarkans
BLĪVUMS / °P 15,4
RŪGTUMS / IBU 23
APIŅI 'Hallertauer Nugget', 'Hallertauer Mittelfrüh' (Vācija)
IESALS Pilzenes, Minhenes un tumšais karameļu
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +10–12 °C
Saderība Var baudīt pēc labām vakariņām kā desertu — vai papildināt ar mūsu pašu iesala karameli

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Kad latviešu pašapziņas jundītājs Krišjānis Valdemārs 19. gadsimta vidū studēja Tērbatas universitātē, viņš pie savas istabas durvīm piestiprināja vizītkarti ar piebildi „latvietis”, mudinot lepoties ar savām saknēm. Šīs vizītkartes iedvesmots, Latvijas mākslinieks Ritums Ivanovs radīja T-krekla dizainu, kuru latvieši visā pasaulē pieņēmuši kā savējo. Valmiermuižas saimnieka mudināts, Ritums izveidoja līdzīgu ietērpu arī iecienītajam tumšajam alum.

Brūvēšana

Brūvēšana

Ievērojot alus tīrības likumu, šis alus brūvēts no trim iesaliem – Pilzenes, Minhenes un tumšā karameļu iesala. Tam pievienoti divu šķirņu apiņi – ‘Hallertauer Nugget’ un ‘Hallertauer Mittelfrüh’. Noguldīts 45 dienas un dabīgi, nesteidzīgi raudzēts stiprumā līdz 5,8 procentiem. Tas ir dzīvs, nepasterizēts alus.

Baudīšana

Baudīšana

Valmiermuižas tumšā alus garša vislabāk atklāsies, ja to baudīsiet no stikla glāzes, +10 līdz +12 °C vēsu. Tas ļaus novērtēt alus izteiksmīgo krāsu, stingro putu cepuri, īpašo smaržas un garšas buķeti. Gardēžiem iesakām baudīt kopā ar tumšās šokolādes desertiem, kūkām un saldām uzkodām – piemēram, Valmiermuižas iesala karamelēm.

Kur iegādāties?

E-tirgotava