Gadskārtu alus „Meteņi”

Alc.5,2% tilp.

Zem dzintarkrāsas alus baltajām putām uzdveš tālu, eksotisku zemju smaržas ar svaigām augļu un puķu notīm. Iesala pamats ir pilnmutīgs, bez izteikta salduma. Pieci apiņi garšā ļauj nolasīt rūgtenas citrusaugļu, priedes sveķu un garšvielu nianses.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Amber Lager
ALC. TILP. 5,2 %
KRĀSA / EBC 16 / dzintarkrāsa
BLĪVUMS / °P 13
RŪGTUMS / IBU 34
APIŅI ‘Willamette’, ‘Cascade’, ‘Mount Hood’ (ASV) un ‘Hallertauer Mittelfrueh’ (Vācija)
IESALS Gaišais eila, gaišais Minhenes un karameļu
ĪPAŠAIS Meteņiem veltīts gaišais alus
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +6–7 °C
SADERĪBA Ar daudziem Meteņu ēdieniem, īpaši, ja tiem pievienota žāvēta cūkas krūtiņa. Tāpat iesakām nobaudīt ar piparotām desiņām vai krēmīgiem sieriem.

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Meteņi iezīmē pusceļu starp Ziemassvētkiem un Lielo dienu. Tad noslēdzas ziemas darbu cēliens, un jāsāk mest ieceres pavasarim. Meteņi bija beidzamā reize ziemā, kad gāja budēļos. Turklāt, jo tālāks gājiens, jo labāka raža bijusi nākamajā vasarā. Latviešu svētki nav iedomājami bez mielasta – galdā celta cūkas galva, miežu un kaņepju plāceņi, kā arī īpašais Meteņu zīdenis jeb grūdenis, ko vārījuši no grūbām, kartupeļiem un žāvējumiem. Slāpes dzesētas ar īpaši vārītu alu.

Brūvēšana

Brūvēšana

Par godu Meteņiem Valmiermuižas saimnieks ir izbrūvējis dzintarkrāsas alu, zem kura balto putu kupenas uzvējo tālu, eksotisku zemju smaržas ar svaigām augļu un puķu niansēm. Iesala pamats ir pilnmutīgs, bez izteikta salduma, toties ar karameles toni. To papildina pieci savdabīgi apiņi, kas garšā ļauj nolasīt rūgtenas citrusaugļu, priedes sveķu un garšvielu notis. Pēcgaršu noslēdz ziedu niansēm piesātināts rūgtums.

Kur iegādāties?

E-tirgotava