Valmiermuižas gaišais alus „Brīvība”, nefiltrēts

Alc.5,8% tilp.

Brīvība ir vērtīgākais, kas tautai var būt. Brīvība ir jāizcīna, brīvība ir jāsargā – un brīvība ir jāsvin. Atzīmējot Latvijas armijas simtgadi kopā ar mūsu brīvības sargiem, Valmiermuižas darītava ir izbrūvējusi īpaši šai jubilejai veltītu alu. Savu parakstu uz īpašā alus licis gan Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, gan Valmiermuižas saimnieks Aigars Ruņģis.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

Alus stils Lager
Alc. tilp. 5,8 %
KRĀSA / EBC 44 / tumšs dzintars
BLĪVUMS / °P 16
RŪGTUMS / IBU 25
Apiņi ‘Hallertauer Mittelfrüh’ un ‘Tettnang Tettnanger’ (Vācija)
iesals Pilzenes, Vīnes, gaišais karameļu un grauzdētais
īpašais Pudelē pildīts nefiltrēts

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

2019. gada vasarā Latvijas valsts svin savas armijas simtgadi. Valmiera ir stāvējusi cieši līdzās mūsu bruņoto spēku pirmsākumiem – tieši te, ģimnāzijas vingrošanas skolotāja Alfrēda Lukstiņa aicināti, Valmieras puikas lika pamatus leģendārajai Cēsu kājinieku pulka skolnieku rotai. No Valmieras pagasta „Pilātiem” nācis Latvijas armijas pirmais virspavēlnieks, ģenerālis Dāvids Sīmansons. Valsts patrioti ir arī Valmiermuižā, tāpēc Zemessardzes brigādes komandiera Mareka Ozoliņa rosinājums radīt īpašu alu par godu armijas svinībām rada atsaucību darītavas saimē. Tā tapis alus „Brīvība”. Brīvība ir vērtīgākais, kas tautai var būt. Brīvība ir jāizcīna, brīvība ir jāsargā un brīvība ir jāsvin!

Brūvēšana

Brūvēšana

Latvijas armijas simtgadei veltītais alus „Brīvība” ir viena no pirmajām garšām, kas vārīta Valmiermuižas alus radītavā – jaunu, drosmīgāku garšu brūvēšanai izveidotajā mikrobrūzī. Četru iesalu pamats papildināts ar diviem klasiskiem Eiropas apiņiem, kas pievienoti gan vārīšanas, gan aukstās apiņošanas laikā. Tumšas dzintara krāsas alus līst glāzē ar brangu, nelokāmu putu. Smaržā līdz ar iesala saldumu uzvilnī apiņu klasikas puķaini garšvielotā rūgtuma notis. Pirmais malks saldi pilnmutīgs, bet iesala bagātīgajās vērpetēs pakāpeniski, bet noteikti iemaršē apiņu zāļainais vīrišķīgums. Nefiltrētais alus pildīts 2500 pudelēs, no kurām tūkstoti Valmiermuiža atvēlēs Latvijas armijas simtgades svinībām.

Kur iegādāties?

E-tirgotava