Valmiermuižas tumšais dūmalus

Alc.5,5% tilp.

Vienu spilgtu viduslaiku alus iezīmi – virs atklātas uguns bērza malkas dūmos kaltētu iesalu – esam padarījuši par šī brūvējuma kamertoni. Valmiermuižas tumšo dūmalu piedāvājam dzīvu, nepasterizētu.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

Alus stils Dūmots tumšais lāgeris
ALC. TILP. 5,5 %
KRĀSA / EBC 40/dziļa dzintara krāsa
BLĪVUMS / °P 15
RŪGTUMS / IBU 24
APIŅI 'Hallertauer Mittelfruh', 'Hallertauer Nugget' (Vācija)
IESALS Pilzenes, bērza malkas dūmos kaltēts un gaišais karameļu
Īpašais Bērza malkas dūmos kaltēts iesals
Baudīšanas temperatūra +14 °C
Saderība Baudiet ar ceptiem un kūpinātiem un grilētiem gaļasēdieniem.

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Piedāvājot Valmiermuižas dūmalu, mūsu aldari nav mēģinājuši atdarināt to, kā īsti garšoja miestiņš laikos, kad cauri Rīgai, Kuldīgai, protams, arī Valmierai un neskaitāmām citām Eiropas pilsētām vijās Hanzas savienības tirdzniecības ceļi. Tomēr vienu spilgtu viduslaiku alus iezīmi – virs atklātas uguns bērza malkas dūmos kaltētu iesalu – esam padarījuši par mūsu brūvējuma kamertoni. Valmiermuižas tumšo dūmalu piedāvājam dzīvu, nepasterizētu.

Brūvēšana

Brūvēšana

Dziļas dzintara krāsas alus ar bēšīgu putu. Smaržā ar gaļīgiem grila dūmiem savijas karameļu saldums, tumšas maizes un žāvētu augļu nojausma. Garšā nolasās kūpinātavas dūmu pievilkušās, medū marinētas ribiņas un iesalota lauku rupjmaize, bet brīdi vēlāk buķetē ieaužas dižciltīgo apiņu rūgtums ar svaigi pļauta siena un saldu garšvielu notīm. Vidējs, līdzsvarots ķermenis, alus pilnmutīgs, bet ne smags.

Baudīšana

Baudīšana

Iesakām pasniegt Valmiermuižas klasiskajā alus glāzē  un baudīt +14 °C. Baudiet ar ceptiem un kūpinātiem un grilētiem gaļasēdieniem.

Kur iegādāties?

E-tirgotava