Kokmuižas „Tests Nr. 29”

Alc.6,0% tilp.

Zeltains, dūmakains eils ar gaiši bēšīgu putu. Sešu Jaunās pasaules apiņu aromātu buķete – auglīga, bet ne pārmēru salda. Priekšplānā – greipfrūts, bet nolasās arī apelsīna, mango un citu augļu notis līdz ar vieglu iesala saldumu fonā. Garšā greipfrūta rūgtums un citu tropu augļu nianses, kā arī degunu kņudinošs, skābens spirdzinājums.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS NEIPA
ALC. TILP. 6,0 %
KRĀSA / EBC 15 / dūmakaini zeltaina
BLĪVUMS / °P 16
RŪGTUMS / IBU 50
APIŅI ‘Citra’, ‘Crystal’, ‘Amarillo’, ‘Simcoe’, ‘Mosaic’, ‘Galaxy’
IESALS Pilzenes, kviešu, gaišais karameļu un sarkanais
ĪPAŠAIS 6 Jaunās pasaules apiņi
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +7–10 °C
SADERĪBA Pagaršot iesakām vienu pašu, bet labi piestāvēs grilētai vistai. Saderība ar „spicy” ēdieniem: Meksikas un Āzijas virtuve

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Jaunanglijas IPA pirmsākumi meklējami nelielajā Vermontas štatā, kur 2000. gadu sākumā jauns aldaris nolēma nefiltrēt un nepasterizēt vienu no saviem eiliem. Tā tapa pilnmutīgs alus, kas vizuāli atgādināja kāda citrusaugļa sulu. Vēl dīvaināk – arī aromātā un garšā mazāk juta klasiska IPA rūgtumu, bet vairāk – pārsteidzošu, līdzsvarotu augļainumu. Pirmo vijoli alū spēlē ‘Simcoe’ apiņi, savukārt tā slepenais ingredients ir īpašs raugs, ko, kā vēsta leģenda, no Anglijas pārvedis Jaunanglijas IPA radītāja skolotājs.

Brūvēšana

Brūvēšana

Zeltains, dūmakains eils ar gaiši bēšīgu putu. Sešu Jaunās pasaules apiņu aromātu buķete – auglīga, bet ne pārmēru salda. Priekšplānā – greipfrūts, bet nolasās arī apelsīna, mango un citu augļu notis līdz ar vieglu iesala saldumu fonā. Garšā greipfrūta rūgtums un citu tropu augļu nianses, kā arī degunu kņudinošs, skābens spirdzinājums. Blīva, tumīga faktūra un ilga pēcgarša.

Kur iegādāties?

E-tirgotava