Šteinhauers, gaišais alus

Alc.5,5%% tilp.

Dzidra dzintara krāsa, ziloņkaula puta. Drosmīgs aromātisku Vācijas un eksotisku Amerikas apiņu sakausējums gan vārīšanā, gan aukstajā apiņošanā.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

Alus stils Gaišais alus
ALC. TILP. 5,5 %
KRĀSA / EBC 18 / dzidra dzintara
Blīvums / °P 14
Rūgtums / IBU 32
Iesals Gaišais eila, gaišais Minhenes un karameļu
Apiņi ‘Saphir’ un ‘Hallertauer Mittelfrüh’ (abi – Hallertava, Vācija), ‘Tettnanger’ (Tetnanga, Vācija), ‘Crystal’, ‘Cascade’, ‘Willamette’ (visi – ASV)
Īpašais Auksti apiņots lāgers ar Eiropas un amerikas apiņiem izteiksmīgai buķetei garšā un aromātā
Baudīšanas temperatūra +6–7 °C
Saderība Lieliski garšos viens pats, rosinās ēstgribu kā aperitīvs – un piestāvēs maigai mocarellas picai, burgeram ar krēmīgu mērci vai jogurtā marinētai un grilētai vistiņai

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Valmiermuižas saimnieku Aigaru Ruņģi un „Spirits & Wine” valdes priekšsēdētāju Andri Lūkinu jaunā alus „Steinhauer’s” radīšanai iedvesmojis mazāk zināms, bet noteikti godu un piemiņu pelnījis latviešu uzņēmējs – 18. gadsimta Andrejostas mastu koku šķirotājs, vēlāk, cita starpā, vairāku muižu, brūža un papīra manufaktūras īpašnieks, kā arī cīnītājs par latviešu tiesībām Jānis Šteinhauers. Zīmīgi, ka savu biznesu tieši Andrejostā uzsāka arī „Spirits & Wine”. Savukārt ar Valmiermuižu, brāļu draudzes šūpuli Vidzemē, Šteinhaueru saista tas, ka viņš vadījis draudzi Rīgā. Zīmīgi – uzņēmīgais latvietis atstājis pēdas pat Amerikā, iegādājoties zemi ticības brāļu misijas vajadzībām.

Brūvēšana

Brūvēšana

Šis oriģinālais lāgers radīts Valmiermuižas alus darbnīcā. Dzidra dzintara krāsa, ziloņkaula puta. Drosmīgs aromātisku Vācijas un eksotisku Amerikas apiņu sakausējums gan vārīšanā, gan aukstajā apiņošanā. Smaržā sevi piesaka garšaugu buķete un viegla iesala karamele, kurā pēc mirkļa ieaužas arī citrusaugļi un aukstās apiņošanas izceltas, dižciltīgi medainas pļavas notis. No garšas buķetes kā pirmais mēlē trāpa viegli dzeramā alus ķērpīgais rūgtums. Pēcāk to papildina karameles, sarkano ogu, citrusu un pļavas ziedu toņi ar sveķu un svaiga siena atblāzmu. Pēcgaršā – patīkams, daudzslāņains rūgtums.

Kur iegādāties?

E-tirgotava