Valmiermuižas „Rīgas porteris ar upenēm”

Alc.6,5% tilp.

Valmiermuižā brūvēto un Rīgai veltīto klasisko porteri šajā laidienā esam papildinājuši ar citu, ne mazāk latvisku garšu – Latvijas dārzos audzētām upenēm. Glāzē līst ļoti tumšs, pret gaismu melnas kafijas brūnumu atblāzmojošs, zīdains porteris.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Porteris
ALC. TILP. 6,5 %
KRĀSA / EBC 220 / melnas kafijas
BLĪVUMS / °P 21
RŪGTUMS / IBU 23
APIŅI ‘Nugget’ (Halertava, Vācija), ‘Polaris’ (Vācija), ‘Tettnanger’ (Tetnanga, Vācija)
IESALS Gaišais un tumšais karameļu, tumšais Minhenes un Pilzenes, divu veidu grauzdētie
ĪPAŠAIS Porteris ar Latvijas dārza karalienēm upenēm
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +12–14 °C
SADERĪBA Vai nu kā dižestīvs pēc bagātas maltītes, vai kopā ar saldiem, krēmīgiem desertiem

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Līdz ar jūgenda arhitektūru Baltijas porteris ir viena no tām 19. un 20. gadsimta mijas liecībām, kas turpina mūs iepriecināt arī 100 gadu vēlāk. Savulaik šis alus stils bijis tik iecienīts, ka smalkas dāmas un kungi to baudījuši īpašās porternīcās. Valmiermuižā brūvēto un Rīgai veltīto klasisko porteri šajā laidienā esam papildinājuši ar citu, ne mazāk latvisku garšu – Latvijas dārzos audzētām upenēm.

Brūvēšana

Brūvēšana

Glāzē līst ļoti tumšs, pret gaismu melnas kafijas brūnumu atblāzmojošs, zīdains porteris. Smaržā ar žāvētiem augļiem bagātināts rupjmaizes kārtojums, ko mirkli vēlāk papildina rūgtenas grauzdētas kafijas, ļoti tumšas šokolādes un upenes notis. Garšas sākumā – salds, žāvētiem augļiem un rumu bagāts pudiņš, kura garnējumā izmantotas sulīgas, īpatni skābenas upenes. Pilnmutīgā, zīdainā malka pēcgaršā – līdzsvarota un sildoša kafijas un upeņu saspēle.

Baudīšana

Baudīšana

Baudāms +12–14 °C temperatūrā no Valmiermuižas portera glāzes kopā ar grilā gatavotu gaļu vai zivīm, sēņu mērcēm, sautējumiem un spēcīgiem sieriem. Un pamēģiniet to pēc maltītes kā desertu!

Kur iegādāties?

E-tirgotava