Tumšais medalus „Namejs”

Alc.5,6% tilp.

Par godu filmai „Nameja gredzens” esam izbrūvējuši pilnmutīgu tumšo medalu, kas garšas bagātībai saldināts ar Latvijas mežos un pļavās ievāktu medu, kas garšā smalki saspēlējas ar grauzdētā iesala rūgteno karameli.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Dark Honey Beer
ALC. TILP. 5,6 %
KRĀSA / EBC 56
BLĪVUMS / °P 17,5
RŪGTUMS / IBU 22
APIŅI 'Hallertauer Nugget' un 'Hallertauer Mittelfrüh' (Vācija)
Iesals Pilzenes, Minhenes un tumšais karameļu
ĪPAŠAIS Latvijas bišu medus
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +6–7 °C
Saderība Lieliski saderēs ar Latvijas filmu vakaru

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

2018. gada sākumā ceļu pie skatītājiem uzsāka režisora Aigara Graubas kinolente „Nameja gredzens”, kas veltīta zemgaļu ķēniņam Namejam. 13. gadsimta otrā pusē viņš veda savu tautu cīņā pret vācu krustnešiem. Par godu filmas pirmizrādei Valmiermuižas alus darītavā tapa alus „Namejs”, kurā gruntīgam tumšajam alum raksturīgās iezīmes papildina Latvijas mežos un pļavās ievākts smaržīgs medus. Brūvējums izrādījies tik iecienīts, ka Valmiermuižas brūzī to darām vēl joprojām.

Brūvēšana

Brūvēšana

Tumšais brūvējums līst glāzē ar brūngani zeltainu putu. Smaržā ar medainu karameli saspēlējas svaigi pļauta siena un saldu garšvielu notis. Pilnmutīgajā malkā grauzdēta iesala dedzināto karameli iekrāso Latvijas medus bagātā buķete. Mirkli vēlāk garšu simfonijai pievienojas dižciltīgo ‘Hallertauer Mittelfrüh’ apiņu pļavas ziedu pieskāriens un ‘Nugget’ apiņu tīrais, smalkais rūgtums, ko papildina ingvera austrumnieciskā atbalss. Ilgajā pēcgaršā garšaugu rūgtenuma un cukurgailīša salduma saspēle.

Kur iegādāties?

E-tirgotava