Gaišais medalus „Namejs”

Alc.5,0% tilp.

Treju iesalu un divu apiņu pamatam dāsni pievienots Latvijas ziedu medus, ko bitenieki svieduši netālajā Taurenē. Dzintara krāsas miestiņa smaržā kā pirmās nolasās medus notis, bet var sajust arī maizes un ziedu nianses. Arī garšas buķetē priekšplānā ir medus saldums, kurā ievijas viegls rūgtums ar pļavas zāļu, piparmētras un garšvielu toņiem.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

Alus stils Gaišais medalus
Alc. tilp. 5,0 %
BLĪVUMS / °P 13,5
Rūgtums / IBU 23
Krāsa / EBC 18 / dzintarkrāsa
Apiņi ‘Hallertauer Nugget’ un ‘Hallertauer Mittelfrüh’ (Vācija)
Iesals Pilzenes, Minhenes un gaišais karameļu
Īpašais Latvijas bišu medus
Baudīšanas temperatūra +5–6 °C
Saderība Lieliski saderēs ar Latvijas filmu vakaru

Vēsture

Vēsture</

Pirms pāris gadiem iznāca kinofilma „Nameja gredzens”, kas jaunās skaņās pārradīja leģendu par seno zemgaļu virsaiti Nameju. Par godu filmas pirmizrādei Valmiermuižā tapa tumšs medalus. Ja ielūkojamies tautasdziesmās, tad latvietim kopš aizlaikiem garšojis salds alus. Un vissaldāko alu var izbrūvēt, ja tam pievieno medu, kas no Latvijas mežiem un pļavām sanests bišu stropos.

Turpinot atbalstīt mūsu valsts kino, Valmiermuižas saimnieks piedāvā miestiņa mīļotājiem vēl vienu, šoreiz – gaišu medalu ar Nameja vārdu. 3 centus no katras pārdotās pudeles darītava novirzīs jaunu Latvijas filmu tapšanai.

Brūvēšana

Brūvēšana

Treju iesalu un divu apiņu pamatam dāsni pievienots Latvijas ziedu medus, ko bitenieki svieduši netālajā Taurenē. Tāpēc gaišais „Namejs” atzīstams par saldāko Valmiermuižas brūvējumu. Dzintara krāsas miestiņa smaržā kā pirmās nolasās medus notis, bet var sajust arī maizes un ziedu nianses. Arī garšas buķetē priekšplānā ir medus saldums, kurā ievijas viegls rūgtums ar pļavas zāļu, piparmētras un garšvielu toņiem.

Recipes