Kokmuižas „Mozaīka” APA

Alc.5,8% tilp.

„Mozaīka”, kā jau nosaukums pačukst priekšā, iepazīstina ar strauju popularitātes pieaugumu piedzīvojušajiem ‘Mosaic’ apiņiem.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele
30/10l metāla muca

Īpašības

Alus stils Amerikas gaišais eils / APA
ALC. TILP. 5,8 %
KRĀSA / EBC 22 / dūmakaina dzintara tonis
BLĪVUMS / °P 15
RŪGTUMS / IBU 36
APIŅI ‘Mosaic’ (ASV)
IESALS Pilzenes, Minhenes un gaišās karameles iesals
ĪPAŠAIS Aukstā apiņošana ar vienu unikālu apiņu šķirni
Baudīšanas temperatūra +9–10 °C
SADERĪBA Piestāvēs sātīgi jēra vai liellopa sautējumi. Ja radu un draugu pulkā kāds medī, šis eils noteikti jānogaršo kopā ar kadiķa dūmos kūpinātu brieža gaļu

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Vēsturiskās Kokmuižas aldari, kas vairoja darītavas slavu pirms Pirmā pasaules kara, par pamatu savam alum ņēma labākās ārzemju šķirnes — un pārradīja tās latviešu garšai. Jauno Kokmuižas „Mozaīku” ir iedvesmojuši Amerikas gaišie eili jeb APA, kam raksturīga Ziemeļamerikā audzēto apiņu dāsna pievienošana gan vārot, gan pēcāk, alus nogatavināšanas laikā. Amerikāņu iecienītā eila šķirne Latvijā raudzēta ar saldāku, blīvāku iesala pamatu.

Brūvēšana

Brūvēšana

Kā jau ierasts, darīšanā saglabātas klasiskās alus darīšanas sastāvdaļas — ūdens, iesala mieži, apiņi un raugs. Alu īpaši smaržpilnu padara aukstā apiņošana. ‘Mosaic’ apiņi radīti saprecinot ‘Simcoe’ mammu ar tēti, kura zaļajās dzīslās rit ‘Nugget’ un vēl četru apiņu „asinis”. Kokmuižas „Mozaīka” glāzē līst dūmakainā dzintara krāsā, veidojot bagātīgas, gaišas putas. Smaržā iesala saldumu ietonē aukstās apiņošanas sagrieztais sulīga mango, kumelīšu un saulē sasilušu melleņu karuselis.

Baudīšana

Baudīšana

Pirmā malka eksotisko auglīgumu drīz vien ieskauj mierīgs, pašpārliecināts rūgtums, ko caurvij miežu pilnmutības un pļavas ziedu saspēle. „Mozaīkai” piestāvēs sātīgi jēra vai liellopa sautējumi. Aromāta un garšas buķete visspilgtāk atklāsies baudot to no īpašās Kokmuižas eilu darītavas stikla glāzes.

Kur iegādāties?

E-tirgotava