Gadskārtu alus „Meteņi”

Alc.5,4% tilp.

Skaistas dzintara krāsas alus, brūvēts, izmantojot triju veidu iesalus un sešu šķirņu apiņus, kas pārstāv gan Ameriku, gan Vāciju. No glāzes uzvirmo ziedu un tropiem raksturīgu augļu smaržas notis. Garšā uz iesala pilnmutīgā pamata nolasās citrusu, pasifloras un vaniļas nianses. Viegli dzeramā gadskārtu alus „Meteņi” pēcgaršā iezīmējas smalks garšaugu rūgtums.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Amber Lager
ALC. TILP. 5,4 %
KRĀSA / EBC 19 / dzintara
BLĪVUMS / °P 13,5
RŪGTUMS / IBU 19,4
APIŅI ‘Cascade’, ‘Crystal’, ‘Willamette’ (ASV), ‘Hallertauer Mittelfrüh’, ‘Tettnanger’, ‘Saphir’ (Vācija)
IESALS Gaišais karameļu, tumšais Minhenes un gaišais eila
ĪPAŠAIS Sešu šķirņu apiņi
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +6 °C
SADERĪBA Kopā ar tīteni, grūdeni un cūkas šņukuru, bet ļoti labi garšos arī viens pats

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Kaut Meteņos kopš ražas novākšanas brīža pagājis krietns cēliens un apcirkņi patukšoti, šajos svētkos, kas iezīmē viduspunktu ceļā no ziemas uz pavasari, uz galdiem ēdmaņas neesot trūcis. Līdzās tradicionālajam grūdenim un īpašajai Meteņa maizei – tītenim – galdā noteikti celts arī alus. Šoreiz Valmiermuižas saimnieks miestiņa vārāmajā katlā licis pat sešus dažādus apiņus – un latviskajiem svētkiem velta brūvējumu ar tālu zemju smaržām un garšām.

Brūvēšana

Brūvēšana

Skaistas dzintara krāsas alus, brūvēts, izmantojot triju veidu iesalus un sešu šķirņu apiņus, kas pārstāv gan Ameriku, gan Vāciju. No glāzes uzvirmo ziedu un tropiem raksturīgu augļu smaržas notis. Garšā uz iesala pilnmutīgā pamata nolasās citrusu, pasifloras un vaniļas nianses. Viegli dzeramā alus pēcgaršā iezīmējas smalks garšaugu rūgtums.

Kur iegādāties?

E-tirgotava