Kokmuižas mate tējas dzēriens

Gvarani cilts indiāņu leģenda vēsta, ka akmeņozolu – augu, no kura lapām top mate tēja, – viņu senčiem dāvinājušas dievietes pateicībā par izglābšanu no jaguāra. Mate tējā ir kofeīns, kas uzmundrinās, un antioksidanti, kas pasargās no brīvajiem radikāļiem. Baudiet – un jūtieties labi!

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

Alc. tilp. Bezalkoholisks
ENERĢĒTISKĀ VĒRTĪBA 96 kJ / 23 kcal / 100 ml
OGĻHIDRĀTI 5,4 g / 100 ml
TĒJKAROTES CUKURA PUDELĒ 2,9
OLBALTUMVIELAS 0,07 g / 100 ml
SĀLS 0,03 g (tikai dabīgā Na klātbūtnes rezultāts) / 100 ml
ĪPAŠAIS Uzmundrina radošus prātus
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +5–6 °C

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Mate tiek uzskatīta par dievu dzērienu, kuru Dienvidamerikas indiāņi no Guani cilts lietojuši jau gadsimtiem ilgi. Mate tiek novākta apcērtot koka zarus, kura lapas un pumpurus viegli apgrauzdē, kā rezultātā mate saglabā svaigu, zaļu krāsu un dūmiem līdzīgu aromātu. Pēc tam lapas izkaltē, sadrupina, izsijā un sašķiro. Mate satur ļoti daudz dažādu vērtīgu vielu: A, C, E, B1, B2, B vitamīnu kompleksu, magnēziju, kalciju, dzelzi, sodu, kāliju, mangānu, silīciju, fosfātus, sēru, hidrohlorisko skābi, hlorofīlu, holīnu un inositolu. Zinātnieki ir secinājuši, ka mate sastāvā ietilpst visi dzīvībai nepieciešamie vitamīni – ir grūti pasaulē atrast augu, kurš varētu sacensties ar mate uzturvērtībā.

Darīšana

Darīšana

Tā darīšanā izmantots Valmiermuižas dziļurbuma ūdens, kam pievienots mate tējas izvilkums (akmeņozola lapu tēja), kas jau izsenis zināms kā augs, kas līdzīgi kā melnā un zaļā tēja, satur kofeīnu, līdz ar to aktivizē ķermeni un uzmundrina prātu. Saldi karamelīgās notis dzērienā piešķir īpašais muscovado brūnais cukurniedru cukurs ar melasi, kurš ir bagāts ar kāliju, dzelzi, magniju, kā arī kalciju. Šis cukurs ne tikai izceļ kopējo dzēriena garšu, bet iekrāso to karamelīgi medainu. To visu bagātinām ar ogļskābo gāzi, iegūstot viegli dzirkstošu mate tējas dzērienu, kurš nesatur mākslīgus saldinātājus un aromatizētājus.

Kur iegādāties?

E-tirgotava