Gadskārtu alus „Mārtiņi”

Alc.6,0% tilp.

Mārtiņos zemes darbi pabeigti – un laukus vairs neklājas traucēt, jo tie devušies ziemas miegā. Toties mājās valda jautrība – veļu laiks noslēdzies, laiks darināt maskas un iet budēļos! Rudens ražas tuvums gādā par bagātiem galdiem, kur goda vietā gaiļa cepetis un dažādi sautējumi. Klāt mielastam, kā jau katros svētkos, jāpiedzer miestiņš – šogad Valmiermuižas saimnieks uz Mārtiņiem sarūpējis gaišo boku.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Pale Bock
ALC. TILP. 6,0 %
KRĀSA / EBC 19 / tumši kaparīgs
BLĪVUMS / °P 17,5
RŪGTUMS / IBU 25
APIŅI ‘Hallertauer Perle’ un ‘Hallertauer Magnum’ (Vācija)
IESALS Pilzenes, gaišais karameļu un tumšais Minhenes
ĪPAŠAIS Tumīgs un salds alus
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +6–7 °C
SADERĪBA Kopā ar desām un cepešiem, bet labi piestāvēs arī desertiem

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Mārtiņos noslēdzas zemnieka rudens un iesākas ziema. Zemes darbi pabeigti – un laukus vairs neklājas traucēt, jo tie devušies ziemas miegā. Toties mājās valda jautrība – veļu laiks noslēdzies, laiks darināt maskas un iet budēļos! Rudens ražas tuvums gādā par bagātiem galdiem, kur goda vietā gaiļa cepetis un dažādi sautējumi. Klāt mielastam, kā jau katros svētkos, jāpiedzer miestiņš – šogad Valmiermuižas saimnieks uz Mārtiņiem sarūpējis gaišo boku.

Brūvēšana

Brūvēšana

Tumši kaparīgais alus glāzē līst ar biezu bēšīgu putu. Smaržā iesalainā salduma pamatu iekrāso biskvīta kūkas un karamelizētu ābolu notis. Pēc mirkļa atveras gaisīgs puķuzirņu pieskāriens. Malkā var izgaršot biskvītu ar karameles krēmu un tālu sildoša ruma noti. Garšas noslēgumu iekrāso viegls, dzidrs rūgtums. Pēcgaršā deserta cienīgo buķeti līdzsvaro cigoriņa rūgtums. Svarīgs, pilnmutīgs ķermenis.

Kur iegādāties?

E-tirgotava