Valmiermuižas kviešu alus

Alc.5,5% tilp.

Rūgtums šajā alū ir tikko jaušams, jo apiņus tam pievienojam krietni mazāk nekā citiem. Pateicoties tam, ka tā brūvēšanā tiek izmantots vairāk kviešu iesala (38 %) nekā ierasts, tas, salīdzinot ar vācu un beļģu stila kviešu aliem ir daudz tumīgāks un pilnmutīgāks. Alus brūvēts ar eila raugu, kas garšā dod spirdzinošu ābolu skābumu, kas līdzsvarojas ar iesala zīdaino saldumu un alus rūgtumu.

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

Alus stils Wheat Ale
ALC. TILP. 5,5 %
KRĀSA / EBC 14 / gaiša salmu
BLĪVUMS / °P 13,7
RŪGTUMS / IBU 10
APIŅI 'Tettnang Tettnanger' (Vācija)
IESALS Pilzenes, Minhenes un kviešu
Īpašais Nefiltrēts pildīts pudelē
Baudīšanas temperatūra +5–6 °C
Saderība Ar svaigiem, viegliem pavāru meistarstiķiem — gadalaikam atbilstošu dārzeņu, ogu un lapu salātiem vai smalkām zivju maltītēm

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Kad nu Valmiermuižā bija apgūta alus darīšana ar apakšējās raudzēšanas jeb lāgera raugiem, saimnieks nolēma, ka pirmais alus ar augšējās raudzēšanas jeb eila raugu būs kviešu alus. Kvieši vēl ne tik tālā senatnē bija liels dārgums – no sniegbaltajiem miltiem cepa maizi kungu galdiem, bet alū brūvēt kviešus atļāvās vien diži augstmaņi.

Brūvēšana

Brūvēšana

Augšējās raudzēšanas jeb eila raugs ļauj nepasterizētajam un nefiltrētajam alum saglabāt noturīgu garšu triju mēnešu garumā un piešķir tam spirdzinošas augļu notis. Brūvēšanā izmantoti pilnmutīgie Pilzenes, Minhenes un kviešu iesali. Lai alus iegūtu patīkamo un viegli piparoto smaržu un garšu, tam pievienojam ‘Tettnang’ apiņus. Alus ir dzīvs, nepasterizēts, un pudelēs to pildām nefiltrētu, tāpēc var veidoties dabīgas rauga nogulsnes.

Baudīšana

Baudīšana

Lai pilnībā izbaudītu alus darītāju meistarību un brūvējuma pilnīgo garšu, kviešu alu pasniedz Valmiermuižas īpašajā kviešu alus glāzē, atdzesētu no +5 līdz +6 °C. Ļoti svarīgi alu pareizi ieliet glāzē – tā jātur 450 grādu leņķī, ielejot ¾ no pudeles satura. Tad atlikusī ¼ alus viegli jāsaskalina un, lejot glāzē, jāveido skaista putu cepure. Alus labi sader kopā ar ne pārāk sātīgiem pavāru meistarstiķiem, piemēram, svaigu dārzeņu, ogu un lapu salātiem, zivīm vai saldēdieniem.

Kur iegādāties?

E-tirgotava