Kokmuižas „Tests Nr. 13”

Alc.6,0% tilp.

Dūmakainā dzintarkrāsas eila smaržā saspēlējas karamelīga biskvīta, banānu, žāvētas vīģes un vieglas ruma notis. Garšā dominē bagāts, līdzsvarots iesals ar sildošu ruma toni, kurā mirkli vēlāk ieaužas banānu mafina kumoss. Karamelīgajā pēcgaršā – arī viegli piparots apiņa spirgtums.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Belgian Blond Ale, nefiltrēts
ALC. TILP. 6,0 %
KRĀSA / EBC 20 / dzintara
RŪGTUMS / IBU 17
BLĪVUMS / °P 16,5
IESALS Vīnes un zeltainais karameļu
APIŅI ‘Tettnanger’ (Vācija)
ĪPAŠAIS Nefiltrēts beļģu gaišas eils Kokmuižas gaumē
Baudīšanas temperatūra +5–6 °C
SADERĪBA Labi saderēs gan ar plašu zivju ēdienu spektru, gan ar viegliem desertiem. Lieliski baudāms arī viens pats

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Belgian Blond jeb beļģu gaišais eils kā suverēns alus stils attīstījies salīdzinoši nesen, tomēr tas balstās senā un slavenā tradīcijā – tā izcilākie piemēri ir vēl viens atzars trapistu klosteru Tripel eilu ciltsrakstos. Domājot par Latvijas alus baudītāja gaumi, Valmiermuižas alus darbnīcā tapusi viena nefiltrēta beļģu gaišā eila interpretācija.

Brūvēšana

Brūvēšana

Dūmakainais dzintarkrāsas eils līst glāzē ar vieglu, baltu putu. Aromātā uz karamelīga biskvīta bāzes nolasās tropisko augļu buķete ar izteiktām banāna notīm, vieglu ruma un žāvētas vīģes pieskārienu. Garšā dominē bagāts, līdzsvarots iesals ar sildošu ruma toni, kurā vēlāk ieaužas banānu mafina kumoss. Karamelīgās pēcgaršas noslēgumā mēlē iekož arī viegli piparots dižciltīgo apiņu klātbūtnes apliecinājums.

Kur iegādāties?

E-tirgotava