Kokmuižas „Kirasao” Witbier

Alc.4,9% tilp.

Beļģu stila kviešu alus „Kirasao” raksturīga iezīme ir tam pievienotais koriandrs un Kirasao salā augošā rūgtā apelsīna miziņas. Vārds witbier latviski nozīmē „baltais alus”– nenofiltrētā rauga daļiņas padara atdzesētu alu dūmakainu.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

Alus stils Witbier
Alc. tilp. 4,9 %
KRĀSA / EBC 6 / balta
BLĪVUMS / °P 11,8
RŪGTUMS / IBU 28
APIŅI ‘Hallertauer Mittelfrüh’ (Hallertava, Vācija)
IESALS Pilzenes un kviešu
Īpašais Auzas, Kirasao apelsīnu miziņas un koriandrs
Baudīšanas temperatūra +5 °C
Saderība Iesakām ar viegliem salātiem, jūras velšu ēdieniem un svaigiem kazas sieriem

Vēsture

Vēsture</

Deviņpadsmitā un divdesmitā gadsimta mijā Kokmuižā tapušā alus izcilo garšu ar zelta medaļu vispirms novērtē Rīgas 700 gadu jubilejas izstādē, bet pāris gadu vēlāk – arī Parīzē. Valmiermuižas saimnieks ir iecerējis turpināt vēsturisko tradīciju un laiku pa laikam brūvēt tuvākās un tālākās zemēs noskatītus alus, piešķirot tiem tikai Kokmuižai raksturīgo izteiksmīgumu.

Tā tapis beļģu stila kviešu alus „Kirasao”. Tam raksturīga iezīme ir pievienotais koriandrs un Kirasao salā augošā rūgtā apelsīna miziņas.

Vārds witbier latviski nozīmē „baltais alus” — nenofiltrētā rauga daļiņas padara atdzesētu alu dūmakainu.

Brūvēšana

Brūvēšana

Beļģu kviešu alus tradīcijā darītais Kokmuižas „Kirasao” ir viegls, spirdzinošs un aromātisks. Līdz ar Pilzenes un kviešu iesalu misai pievieno arī auzas, kas piešķir alum īpaši zīdainu garšu, kā arī Kirasao apelsīna miziņas un vārīšanas beigās – koriandru.

Aizraujošs ir stāsts par apelsīniem — uz Kirasao salu tos atveda spāņi no Seviļjas. Sausais klimats un salas augsne kokiem nav patikusi, tāpēc tie nīkuļojuši, līdz beidzot pamesti savā vaļā un pārtapuši par mežonīgu savvaļas augu ar rūgtiem augļiem. Vēlāk izrādījies, ka apelsīnu miziņa kļuvusi neticami aromātiska, tāpēc tagad to izmanto kā slavenā „Curacao” liķiera — un beļģu kviešu alus zīmīgu sastāvdaļu.

Baudīšana

Baudīšana

Alus glāzē sparīgi uzputo. Eila garša vislabāk būs apjaušama +5 °C temperatūrā baudot to no īpašās Kokmuižas eilu darītavas stikla glāzes. Aromāta buķetē no medainā salduma uznirst piparkūku un apelsīnu notis. Iesakām ar viegliem salātiem, jūras velšu ēdieniem un svaigiem kazas sieriem.

Kur iegādāties?

E-tirgotava