Valmiermuižas klostera alus

Alc.6,7% tilp.

Stāsts par Rīgas dibināšanu un Daugavgrīvas klosteri iedvesmojis Valmiermuižas alus saimnieku izbrūvēt savu klasiska klostera eila versiju, kam pamatā cisterciešu mūku daudzos gadu simtos izkoptais alus stils.

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Klostera eils /Abbey ale
ALC. TILP. 6,7 %
KRĀSA / EBC EBC 25/dzintara
BLĪVUMS / °P 16,5
RŪGTUMS / IBU 15
APIŅI ‘Tettnanger Tettnang’ (Vācija)
IESALS Vīnes, biskvīta un zeltainais karameļu
ĪPAŠAIS Augļains, salds, nav rūgts
PASNIEGŠANA +5–6 °C temperatūrā Valmiermuižas klasiskajā „tulpes” glāzē
SADERĪBA Ar mīkstajiem sieriem, fritētām uzkodām, vistas salātiem, grillētiem zivju ēdieniem un dārzeņiem

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Klostera alus zorti pasaulē slavenu reiz padarīja beļģu mūki, taču mūsdienās tā brūvēšana notiek arī ārpus klosteru sienām. 13. gadsimtā, jau gadu pēc Rīgas dibināšanas cisterciešu mūki, kas pazīstami ar dažādām smalkām prasmēm, tostarp arī miestiņa darīšanu, Bīskapa Alberta aicināti, uzbūvēja klosteri Daugavrīvā. Stāsts par Rīgas dibināšanu un Daugavgrīvas klosteri iedvesmojis Valmiermuižas alus saimnieku izbrūvēt savu klasiska klostera eila versiju, kam pamatā cisterciešu mūku daudzos gadu simtos izkoptais alus stils.

Brūvēšana

Brūvēšana

Klostera eila brūvēšanā izmantojam trīs iesalus medainam saldumam, dižciltīgus aromātiskos apiņus un noslēgumā pievienojam šķipsniņu koriandra. Raudzējot pievienojam beļģu klostera eila raugu. Raudzēšana notiek 20 grādu temperatūrā, kam seko lēnā pēcraudzēšana jeb noguldīšana trīs nedēļas. Alu filtrējam, bet nepasterizējam. Dzintarkrāsas klostera eils. Eilam raksturīga un izteiksmīga aromātu buķete – salda biskvīta un cepta banāna karuselis, ko iekrāso viegli reibinoša ruma atblāzma un papildina pikantu garšvielu nots. Garšā žāvētu augļu, medus, vieglas karameles un banānu saldumu papildina maigi piparots apiņu rūgtums, un pēcgaršu iekrāso koriandra asumiņš.

Kur iegādāties?

E-tirgotava