Gadskārtu alus „Miķeļdiena” filtrēts un nefiltrēts

Alc.5,8% tilp.

Miķeļi izsenis iezīmē rudens saulgriežus, kad saule nonākusi pusloka viduspunktā un diena un nakts atkal ir vienādā garumā, gluži tāpat kā pavasara saulgriežos.
Miķeļdienā piedien uz mirkli darbus likt malā, apjaust aizvadītā laika sastrādāto ražu – ne tik vien izaudzēto un laukos sastrādāto, bet arīdzan uz pilsētas bruģa sarakstīto un augstos torņos sazīmēto! Galdā likt brangu alu un prāvu rudzu maizes klaipu, ar ko pateicībā pacienāt Jumi, līdztekus lūdzot allažiņ būt līdzās!

Pieejams

0,5l Stikla pudele

Īpašības

Alus stils Festbier
Alc. tilp. 5,8 %
Blīvums / °P 15,4
Rūgtums / IBU 24
Krāsa / EBC 20 / dziļa dzintara krāsa
Apiņi ‘Hallertauer Magnum’ un ‘Hallertauer Tradition’ (Vācija)
Iesals Vīnes, gaišais Minhenes, divu veidu karameļu un biskvīta
Īpašais Izmantoti pieci dažādi iesali, lai iegūtu stiprāku, tumīgāku un saldāku garšu
Saderība ar ēdieniem Ar sātīgiem – ceptiem un grilētiem – cūkgaļas ēdieniem

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Miķeļdienas nosaukumu esam aizguvuši no svētā Miķeļa, bet sendienās latvieši šos svētkus dēvēja par apjumībām jeb appļāvībām – proti, labībai vajadzēja būt nopļautai un Jumim paslēptam beidzamajā kūlītī lauka vidū līdz nākamajam pavasarim. Kā jau ražas laikā, svētku galdā visa bija gana – gan maizes, gan gaļas, gan alus. Tikai pirms mielošanās bija jāatceras pirmo kumosu un malku ziedot mājas gariņam. Ar vēl vienu tradīciju – tirgu – arī šogad visus palutināsim Valmiermuižā.

Brūvēšana

Brūvēšana

Vārīts no pieciem smalkiem iesaliem un divu šķirņu apiņiem. Ja pirmo malku baudām aizvērtām acīm, varētu likties, ka uz mēles nokļuvis biezs tumšais alus, tomēr alum ir dziļa dzintara krāsa. Smaržā virsroku gūst iesalu saldums, kurā iezīmējas biskvīta pamats līdz ar apjumībām īpaši piestāvošām svaigi artas zemes un zāles notīm. Arī garšā pirmo vijoli spēlē pilnmutīgs, biskvītots iesala saldums, kurš uz danci lūdz smalku rūgtumu ar zāles un garšvielu niansēm. Miķeļdienas alus brūvēts Valmiermuižas alus darbnīcā, kur mazos apjomos par godu svētkiem radām jaunas garšas.

Kur iegādāties?

E-tirgotava