Gadskārtu alus „Mārtiņi” filtrēts un nefiltrēts

Alc.6,0% tilp.

Valmiermuižas alus darbnīcā par godu Mārtiņdienai tapis vēl viens pilnmutīgs gadskārtu alus, kurā biskvīta saldo iesalu buķeti līdzsvaro noapaļots, mierīgs rūgtums.

Pieejams

0,5l Stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Festbier
ALC. TILP. 6,0 %
BLĪVUMS / °P 15,4
RŪGTUMS / IBU 24
KRĀSA / EBC 20 / dzintara
APIŅI ‘Hallertauer Magnum’ (Hallertava, Vācija), ‘Hallertauer Tradition’ (Hallertava, Vācija)
IESALS Vīnes, gaišais Minhenes, divu veidu karameļu un biskvīta
ĪPAŠAIS Pieci iesali, lai iegūtu saldāku un tumīgāku garšu
Baudīšanas temperatūra +5–6 °C
SADERĪBA AR ĒDIENIEM Mierīgs, krāšņs alus, kas garšos viens pats garos rudens vakaros, tāpat piestāvēs vienkāršiem, bet sātīgiem sautējumiem ar jēra vai cūkas gaļu

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Mārtiņos noslēdzas klusais dvēseļu mielošanas laiks un sākas lustīgā budēļos iešana, lai turpinātos līdz pašiem Meteņiem. Mārtiņi lauku ļaužu kalendārā iezīmēja beidzamo lielo pienākumu – labības kulšanu, tāpēc tie dēvēti arī par apkūlībām. Kā jau ierasts gadskārtu svētkos, īpaši, kad raža bija noglabāta apcirkņos, arī Mārtiņos klāja bagātīgu galdu, kur goda vietā bija saimnieka darīts alus.

Brūvēšana

Brūvēšana

Arī šim Valmiermuižas alus darbnīcā brūvētajam ierobežotā laidiena alum izmantots piecu izteiksmīgu iesalu apvienojums ar diviem smalkiem apiņiem. Mārtiņdienai veltītā miestiņa smaržā ar kūkas salduma pamatu kaitējas zālīgi apiņu toņi, kas liek atcerēties vasaru, bet garšā izteiksmīgo biskvīta pilnmutīgumu līdzsvaro noapaļots, mierīgs rūgtums.

Kur iegādāties?

E-tirgotava