Valmiermuižas Balles tumšais alus

Alc.5,7% tilp.

Ar nostaļģisko sajūtu, ka senāk zāle bija zaļāka un alus – saldāks, par godu Valmieras drāmas teātra izrādei „Balle būs” radīts saldais, biezais alus ar viegli jaušamo rūgtumu.

 

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

tips Lager
alc.tilp. 5,7
KRĀSA / EBC 61
BLĪVUMS / °P 15,6
RŪGTUMS / IBU 23

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Balles arī knapos laikos situšas augstu vilni, ja vien bija “Melodijas” plates, kam griezties uz RRR atskaņotājiem. Valmieras drāmas teātra izrādes “Balle būs” (režisors Reinis Suhanovs, pirmizrāde 19.12.2014.) iedvesmots, Balles tumšais alus ir salds kā atmiņas par pagājušajiem laikiem. Izrādes trīs cēlienos ir iespēja izdzīvot simts gadus Latvijas vēsturē, sākot no 1905. gada. Katram cēlienam tika veltīta sava īpašā alus garša. Balles tumšais alus ir veltījums izrādes otrajam cēlienam, kurā tika izdzīvots padomju laiks. Uzklausot alus baudītāju atzinīgo vērtējumu, Balles tumšais alus nu tiek brūvēts visu gadu un ir uz palikšanu.

Brūvēšana

Brūvēšana

Tas brūvēts, ievērojot alus tīrības likumu no ūdens, trīs iesaliem – Pilzenes, tumšā karameļu un gaišā karameļu iesala, kā arī, no apiņiem gan garšai, gan smaržai, un rauga. Tas raudzēts un nogatavināts mēnesi un dabīgi, nesteidzīgi raudzēts stiprumā līdz 5,7 procentiem. Balles tumšais alus ir dzīvs, nepasterizēts alus, tas filtrēts pildīts 0,5l stikla pudelēs.

Kur iegādāties?

E-tirgotava