Valmiermuižas gadskārtu alus „Lielā diena”, gaišais alus

Alc.5,5% tilp.

Lielā dienā gaisma gūst virsroku pār tumsu. Latviešu zemkopis svinējis šos pavasara svētkus trīs vai pat četras dienas, kalna galā karot šūpoles, lai aizšūpotu miegu un nogurumu vasaras spraigajam darba cēlienam. Mielastā svarīga loma bija saimnieka brūvētam alum – šoreiz Valmiermuiža piedāvā saldi iesalainu vārījumu, kas tapis, izmantojot Latvijas miežus.

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Gaišais alus
ALC. TILP. 5,5 %
KRĀSA / EBC 19,2/izteiksmīgi zeltains
BLĪVUMS / °P 14,3
RŪGTUMS / IBU 13,8
APIŅI ‘Northern Brewer’, ‘Tettnanger’
IESALS Gaišais karameļu, tumšais Minhenes un Pilzenes iesals
ĪPAŠAIS Salds un tumīgs no Latvijas iesala
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +5–6 ℃
SADERĪBA Baudāms kopā ar tradicionālām latvieša pusdienām – lai tā būtu dūšīga karbonāde vai garšvielās marinēts vistas stilbiņš.

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

</

Lielā dienā gaisma gūst virsroku pār tumsu. Latviešu zemkopis svinējis šos pavasara svētkus trīs vai pat četras dienas, kalna galā karot šūpoles, lai aizšūpotu miegu un nogurumu vasaras spraigajam darba cēlienam. Svinību galdā cēla apaļus plāceņus, siera rituļus un, protams, arī olas, lai sveiktu Sauli un vairotu lauku auglīgumu. Tāpat mielastā svarīga loma bija saimnieka brūvētam alum – šoreiz Valmiermuiža piedāvā saldi iesalainu vārījumu, kas tapis, izmantojot Latvijas miežus.

Izteiksmīgi zeltainais alus, kura brūvēšanā izmantoti arī divi Latvijā tapuši iesali, glāzē uzsit biezu ziloņkaula krāsas putu. Smaržu buķetē ar iesala karamelīgo saldumu harmoniski sadziedājušās apiņu pļavas un meža notis. Pilnmutīgajā, viegli baudāmajā malkā piesātināto smalkmaizītes karamelīgumu ātri vien līdzsvaro viegls, mežīgs apiņu rūgtums, kurā ieaužas arī kaltētu vasaras ziedu pieskāriens.

Kur iegādāties?

E-tirgotava