Valmiermuižas „Frišs”, gaišā alus kokteilis ar plūškoku

Alc.2,8% tilp.

Uzklausot gardēžu vēlmi pēc viegla, dabīga, tomēr garšā bagāta spirdzinājuma, apvienojām Valmiermuižas gaišo alu ar plūškoka zelteri, lai radītu kokteili, kas pilns vasaras pilnbrieda un dzirkstošu smieklu.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

Alus stils Gaišā alus kokteilis
ALC. TILP. 2,8 %
KRĀSA / EBC 7,7
RŪGTUMS / IBU 11
Baudīšanas temperatūra +5 °C

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Gan senās pavārgrāmatās, gan brāļu Kaudzīšu un Blaumaņa darbos atrodamais vārds „frišs” vienādiņ apzīmējis ko svaigu. Tāpēc tas šķita piemērots, radot gardēžu piknikos un vasarīgās ballītēs baudāmu dzērienu. Vecmāmiņas zina stāstīt, ka plūškoku kopš seniem laikiem uzskata par svētu augu, kas aizsargā no ļaunuma, un plaši izmanto tautas medicīnā.

Brūvēšana

Brūvēšana

Spirdzinošais alus kokteilis top no Valmiermuižas gaišā alus un dabīga plūškoka zeltera attiecībā 6:5, papildinot ar pilienu cidoniju svaiguma. Ne vien alu, bet arī zelteri no melnā plūškoka ogu izvilkuma darām tepat – alus darītavā.

Baudīšana

Baudīšana

Kokteiļa baudīšanai piedien silta diena, kad „Frišs” ieliets Valmiermuižas klasiskājā stikla glāzē, atdzesēts līdz +5 °C grādu temperatūrai un zeltainajos burbulīšos laiski peld pāris ledus gabaliņu. Lieliski sader ar svētkiem un labu draugu kompāniju.

Kur iegādāties?

E-tirgotava