Kokmuižas „Trīs Čiekuri”

Alc.5,8% tilp.

Zāļaini rūgtais eils darīts no trijiem iesaliem un trijiem apiņiem – “Magnum”, “Perle” un “Cascade”. Izteiksmīgajā smaržā un garšā dominē piparu, greipfrūta un ziedu notis.

Pieejams

0,33l Stikla pudele

Īpašības

Tips Amerikas gaišais eils (American Pale Ale/APA)
Alk.Tilp. 5,8%
Krāsa / EBC 19, dzintara tonī
BLĪVUMS / °P 14
RŪGTUMS / IBU 32
Apiņi ‘Magnum’, ‘Cascade’, ‘Simcoe’
Iesals Pilzenes, Minhenes un gaišās karameles iesals
Īpašais Aukstā apiņošana ar trim apiņu šķirnēm

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas alus karte

Vēsture

Vēsture</

Plašajā un putojošajā Indijas (IPA) un Amerikas (APA) gaišo eilu pasaulē vērojamas divas varenas straumes – eili, kuru brūvēšanā izmantota viena apiņu šķirne, un eili, kuru smaržu un garšu buķeti veido vairākas šķirnes. Ja viena apiņa eili ļauj labāk iepazīt konkrētās šķirnes spilgtākās iezīmes, tad vairākapiņu eilos prasmīgs aldaris spēj pilnīgāk iemiesot savu izpratni par ideālo alu. Kokmuižas „Trīs čiekuri” iecerēts kā Amerikas gaišā eila (APA) piemērs — savukārt nosaukums liecina par trīs apiņu šķirņu klātbūtni.

Brūvēšana

Brūvēšana

Eilā līdz ar triju veidu iesaliem izmantoti trīs šķirņu apiņi – Amerikas amatalus revolūcijas celmlauži ‘Cascade’, beidzamajos gados plašu popularitāti izkarojušie ‘Simcoe’ un sirsnīgi sarūgtinošie ‘Magnum’. Pirmie divi apiņi izmantoti arī aukstajā apiņošanā. Pakāpeniski gaistošās putas atklāj glāzē dūmakaini dzintarainu eilu, kura smaržā jaušas iesalā noturēti bumbieri ar tropiskām notīm. Garšā papaijas un greipfrūtu partiju papildina zāļains, neuzmācīgs rūgtums, kas saglabājas ilgajā, līdzsvarotajā pēcgaršā.

Baudīšana

Baudīšana

Garša tā pati nemainīgi labā – zāļaini rūgta ar piparainu greipfrūta akcentu! Pilnai baudai klāt labi derēs grēcīgie burgeri, kā arī asi, sāļi un cepti ēdieni – brīvdienu oāze pašā nedēļas sākumā! Vislabāk garšas buķete atklāsies baudot to no Kokmuižas eilu darītavas stikla glāzes.

Kur iegādāties?

Karte