„Kokmuiža” mate tējas dzēriens

Esam radījuši uzmundrinošu “Kokmuižas” mate tējas dzērienu aktīviem garšu baudītājiem. Senās vēstures, tradīcīju un labo īpašību dēļ, mate tēju visā pasaulē dēvē par viesmīlības un veselības dzērienu.

Pieejams

0,33l stikla pudele

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas alus karte

Vēsture

Vēsture</

Mate tiek uzskatīta par dievu dzērienu, kuru Dienvidamerikas indiāņi no Guani cilts lietojuši jau gadsimtiem ilgi. Mate tiek novākta apcērtot koka zarus, kura lapas un pumpurus viegli apgrauzdē, kā rezultātā mate saglabā svaigu, zaļu krāsu un dūmiem līdzīgu aromātu. Pēc tam lapas izkaltē, sadrupina, izsijā un sašķiro. Mate satur ļoti daudz dažādu vērtīgu vielu: A, C, E, B1, B2, B vitamīnu kompleksu, magnēziju, kalciju, dzelzi, sodu, kāliju, mangānu, silīciju, fosfātus, sēru, hidrohlorisko skābi, hlorofīlu, holīnu un inositolu. Zinātnieki ir secinājuši, ka mate sastāvā ietilpst visi dzīvībai nepieciešamie vitamīni – ir grūti pasaulē atrast augu, kurš varētu sacensties ar mate uzturvērtībā.

Brūvēšana

Brūvēšana

Tā darīšanā izmantots Valmiermuižas dziļurbuma ūdens, kam pievienots mate tējas izvilkums (akmeņozola lapu tēja), kas jau izsenis zināms kā augs, kas līdzīgi kā melnā un zaļā tēja, satur kofeīnu, līdz ar to aktivizē ķermeni un uzmundrina prātu. Saldi karamelīgās notis dzērienā piešķir īpašais muscovado brūnais cukurniedru cukurs ar melasi, kurš ir bagāts ar kāliju, dzelzi, magniju, kā arī kalciju. Šis cukurs ne tikai izceļ kopējo dzēriena garšu, bet iekrāso to karamelīgi medainu. To visu bagātinām ar ogļskābo gāzi, iegūstot viegli dzirkstošu mate tējas dzērienu, kurš nesatur mākslīgus saldinātājus un aromatizētājus.

Kur iegādāties?

Karte