Kokmuižas „Biezoknis” IPA

Alc.6,6% tilp.

Amata alus darītavas iecienījušas Amerikas apiņus to izteiksmīgās citrusaugļu buķetes dēļ. To iedvesmots tapis arī Kokmuižas „Biezoknis” – Indijas gaišo eilu jeb IPA bagātina ne vien četru augļainu Amerikas apiņu notis, bet arī pilnmutīgs, salds iesala pamats.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele
1/2/3l PET pudele
10l metāla muca

Īpašības

Alus stils Indijas gaišais eils/ IPA
Alc. tilp. 6,6 %
KRĀSA / EBC 33 / piesātināts dzintara tonis
BLĪVUMS / °P 16
RŪGTUMS / IBU 56
APIŅI ‘Christal’, ‘Chinook, ‘Citra, ‘Simcoe’ (ASV)
IESALS Gaišais, Minhenes, gaišās karameles un sarkanās karameles
Īpašais Aukstā apiņošana
Saderība Ceptiem, asākiem ēdieniem

Vēsture

Vēsture</

No laika gala Valmiermuižas saimnieks pētījis un apbrīnojis kaimiņu Kocēnos savulaik brangu alu brūvējušās Kokmuižas darītavas godību. Tur gan pirms, gan pēc Pirmā pasaules kara tapuši tālās zemēs iecienīti alus stili – Minhenes un Vīnes un Pilzenes. Tolaik Kokmuižas aldari prata paņemt labāko no ārzemju šķirnēm – un pārradīt tās latviešu garšai tik smalki, ka darītavas veikums zelta godalgas saņēmis gan Rīgā, gan Parīzē.

Brūvēšana

Brūvēšana

Kā jau ierasts, darīšanā saglabātas klasiskās alus darīšanas sastāvdaļas – ūdens, iesals, apiņi un eila raugs. Turklāt krietna riekša apiņu pievienota aukstās apiņošanas laikā, tā īpaši izceļot apiņu citrusaugļu aromātu. Ar „Biezokni” Kokmuiža piesaka daudzšķautņainu Indijas gaišo eilu, kurā četru iesalu vārījumu grezno četru šķirņu apiņi, turklāt apiņus mūsu aldari pievieno ne vien vārīšanas brīdī, bet arī noguldīšanas laikā, lai izteiksmīgāks aromāts.

Baudīšana

Baudīšana

Eila garša vislabāk būs apjaušama baudot to no īpašās Kokmuižas eilu darītavas stikla glāzes. Garšā sevi izteiksmīgi piesaka apiņu rūgtums, zem kura pamazām ieskanas iesala saldā pamatīguma, eksotisku augļu un tikko plūktu pļavas ziedu notis. Tropisko garšu daudzslāņainība glabā neskaitāmus pārsteigumus – gluži kā mūžamežu biezoknis. Eilu iesakām baudīt kopā ar ceptiem, asiem ēdieniem.

Kur iegādāties?

E-tirgotava