Valmiermuižas Baltijas porteris

Alc.7,8% tilp.

Valmiermuižas Baltijas portera recepte godprātīgi slīpēta triju gadu garumā, piedāvājot Latvijas alus baudītājiem astoņas arvien pilnīgākas garšas, līdz beidzot mūsu meistaru brūvējums atzīts par gana smalku esam.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

Alus stils Baltijas porteris
ALC. TILP. 7,8 %
KRĀSA / EBC 230 / melna ar stipras kafijas atblāzmu
BLĪVUMS / °P 18
RŪGTUMS / IBU 29
APIŅI Halertavas 'Nugget', 'Polaris', 'Tettnang Tettnanger' (Vācija)
IESALS Divu veidu grauzdētie, gaišais karameļu, tumšais karameļu un Pilzenes
Īpašais Grauzdētie iesali un lāgera raugs
Baudīšanas temperatūra +14–16 °C
SADERĪBA Baudāms pie grilētiem ēdieniem un austerēm, šokolādi saturošiem saldiem desertiem

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Savulaik Livonijā darītais porteris uz cara galma dzīru galdiem ieņēmis goda vietu līdzās smalkiem Francijas vīniem. Tā raksturīgākā iezīme — grauzdētie iesali un lāgera raugs, kas nozīmē ilgāku raudzēšanu zemākā temperatūrā — un iesalaināku, tīrāku garšu. Valmiermuižas Baltijas portera recepte godprātīgi slīpēta triju gadu garumā, piedāvājot Latvijas alus baudītājiem astoņas arvien pilnīgākas garšas, līdz beidzot mūsu meistaru brūvējums atzīts par gana smalku esam. Valmiermuižas saimnieks ir pārliecināts, ka arī mūsdienās Baltijas porterim jānes augstu Latvijas alus darīšanas karogs.

Brūvēšana

Brūvēšana

Porterī izmantotas klasiskās alus darīšanas sastāvdaļas — ūdens, iesala mieži, apiņi un raugs. Valmiermuižas Baltijas porterim izmantoti pieci īpaši sarūpēti iesali. Divus tumšākos no iesaliem pēc izkaltēšanas grauzdē līdzīgi kafijai. Alus rūgtumu izteiksmīgāku padara Vācijā audzēti ‘Nugget’ un ‘Polaris’ apiņi, savukārt aromātu spilgtāku padara dižciltīgie ‘Tettnang Tettnanger’ apiņi.

Baudīšana

Baudīšana

Alus garša vislabāk atklāsies no +14 līdz +16 °C grādu temperatūrā Valmiermuižas īpašajās Baltijas portera glāzēs. Garšā melnas, izteiksmīga grauzdējuma kafijas rūgtums sabalsojas ar žāvētas vīģes un viegli sālītu mandeļu kontrapunktiem, bet tad bagātā buķete lēni iegrimst iesala tumīgumā, lai pēcgaršā dāvātu stipra espresso pamazām gaistošo klātbūtni.

Kur iegādāties?

E-tirgotava