Kokmuižas „Baltais mūks”

Alc.6,7% tilp.

Valmiermuižas alus darbnīcā brūvēts beļģu stila gaišais eils. Par tradicionālo tumšāka zelta krāsa. Bagāta aromātu buķete – banānu karuselis ar pikantām garšvielu notīm un ruma atblāzmu. Garšā žāvētu augļu, medus, vieglas karameles un banāna saldumu papildina maigi piparots apiņu rūgtums.

Nopirkt tiešsaistē

Pieejams

0,33l stikla pudele

Īpašības

ALUS STILS Beļģu stila gaišais alus
ALC. TILP. 6,7 %
KRĀSA / EBC 19 / dzintara
BLĪVUMS / °P 16,5
RŪGTUMS / IBU 18
APIŅI ‘Tettnanger’ (Vācija)
IESALS Gaišais eila, biskvīta un zeltainais karameļu
ĪPAŠAIS Kokmuižas interpretācija par slaveno beļģu stila gaišo eilu
BAUDĪŠANAS TEMPERATŪRA +5–6 °C
SADERĪBA Ar dekadentiski bagātu brī sieru vai viegli garšvielotām jūras velšu un vistas pastām

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas e-tirgotava

Vēsture

Vēsture</

Par baltajiem mūkiem gaišo apmetņu dēļ dēvē cisterciešus – katoļu ordeni, kas jau kopš 11. gadsimta ir slavens ar darba tikumu. Viena no jomām, kur tas izpaudies īpaši spilgti, ir alus darīšana klosteros. Tuvu un tālu daudzinātie „striktie” cistercieši jeb trapisti ir būtisks iemesls tam, ka par Latviju divreiz mazākā Beļģija ar saviem brūvējumiem ir slavena visā pasaulē. Tieši balto mūku klosteros brūvētais alus iedvesmoja Kokmuižu radīt savu versiju par beļģu stila blondo eilu.

Brūvēšana

Brūvēšana

Valmiermuižas alus darbnīcā brūvēts beļģu stila gaišais eils. Par tradicionālo tumšāka zelta krāsa. Bagāta aromātu buķete – banānu karuselis ar pikantām garšvielu notīm un ruma atblāzmu. Garšā žāvētu augļu, medus, vieglas karameles un banāna saldumu papildina maigi piparots apiņu rūgtums. Alus, kas nebeidz pārsteigt, – katrā baudīšanas reizē tajā var atklāt kādu jaunu niansi.

Kur iegādāties?

E-tirgotava