Valmiermuižas Balles porteris

Alc.6,0% tilp.

Vēstures grezno laiku iedvesmots, darīts no četriem iesaliem un trim apiņiem, šis alus turpina izsenis daudzinātā portera brūvēšanas slavu. Tumīgā, tumšā, ar lāgera raugu darītā alus garšā un smaržā jaušamas izteiktas šokolādes un kafijas notis. Alu var noguldīt pagrabā gluži kā labu vīnu, lai lūkotu, kā, laikam ritot, mainās garšas smalkumi.

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

TIPS Lager
ALK. TILP. 6,0 %
KRĀSA / EBC 61
BLĪVUMS / °P 16,69
RŪGTUMS / IBU 29
PASNIEGŠANAS TEMP. no +12 līdz +14 °C
APIŅI 'Hallertauer Nugget', 'Polaris, Tettnanger'
IESALS Pilzenes, gaišais karameļu, tumšais karameļu un tumšās šokolādes

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas alus karte

Vēsture

Vēsture</

Alus darīts par godu Valmieras drāmas teātra izrādei „Balle būs” (režisors Reinis Suhanovs, pirmizrāde 2014. gada decembrī). Izrādes varoņi trijos cēlienos izdzīvo simt gadus Latvijas vēsturē, sākot no 1905. gada. „Balles porteris” ir veltījums izrādes pirmajam cēlienam, kas atspoguļo Krievijas Impērijas laiku, kad Livonijā darītais porteris uz galma dzīru galdiem ieņēma goda vietu līdzās smalkiem Francijas vīniem.

Brūvēšana

Brūvēšana

Par portera garšas un smaržas buķeti gādā Pilzenes, gaišais karameļu un divu veidu šokolādes iesali, kā arī trīs veidu apiņi. ‘Tettnanger’ apiņi alum piešķir smalkumu un viegli pikantu asumu, kamēr par harmonisku rūgtumu garšā un svaigu, viegli augļainu aromātu rūpējas ‘Hallertauer Nugget’, bet ‘Polaris’ apiņi paspilgtina buķeti ar izteiktu, tumšajai šokolādei raksturīgu rūgtumu.

Kur iegādāties?

Karte