Valmiermuižas Balles gaišais alus

Alc.5,5% tilp.

Valmieras drāmas teātra izrādes „Balle būs” iedvesmots, sabrūvēts gaišais alus, kur medaini saldo iesala smaržu iekrāso kumelīšu notis. Pirmais malks atsvaidzina ar bumbiera sulīgumu, pēcāk garšas buķeti pārņem iesala tumīgais saldums, ko pēcgaršā izlīdzina samtaini apaļš apiņu rūgtums.

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

TIPS Baltijas dzintara lāgers
ALK. TILP. 5,5
KRĀSA / EBC 20,1
BLĪVUMS / °P 16,2
RŪGTUMS / IBU 21
PASNIEGŠANAS TEMP. no +5 līdz +6 °C
APIŅI ‘Hallertauer Nugget’, ‘Hallertauer Mittelfrüh’ ,‘ Tettnang Tettnanger’
IESALS Minhenes, Pilzenes un gaišais karameļu iesals

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas alus karte

Vēsture

Vēsture</

Alus brūvēšanu iedvesmojusi Valmieras drāmas teātra izrāde „Balle būs”, kurā viens cēliens bija veltīts pagājušā gadsimta saldajiem 80. gadiem, kad zāle bija zaļāka un alus – saldāks. Tolaik, pārbūves jeb perestroikas iedrošināti, turīgākie lauksaimniecības uzņēmumi (kuros itin bieži viens no labklājības stūrakmeņiem bija miestiņš) dibināja vokāli instrumentālos ansambļus, kas – vēl caur puķēm – turpināja kausēt sistēmas ledu. Muzikālās brīvdomības vēstneši bija gaidīti viesi ballēs visā Latvijā, tāpēc pārmaiņu nojausma drīz vien bija izskanējusi vistālākajos lauku kultūras namos un brīvdabas estrādēs. Kā veltījums šim vēl divdomīgajam, bet jau cerību pilnajam laikam tagad mūsu kausos puto „Balles gaišais alus”.

Brūvēšana

Brūvēšana

Arī Valmiermuižas „Balles gaišais alus” tapis pēc alus tīrības likuma – tā darīšanā izmantojam tikai pašu akas ūdeni, iesalu, apiņus un raugu. Divus dāsni izmantotus iesalus – Minhenes un Pilzenes – bagātina gaišais karameļu iesals, kas padara alu pilnmutīgāku un tā putas – kuplākas. Lai alum piešķirtu vieglas ziedu notis, izvēlēti dižciltīgie, netālu no Bodenezera Tetnangas pilsētiņas apkaimē audzētie ‘Tettnag Tettnanger’, kā arī ‘Hallertauer Mittelfrüh’ apiņi, savukārt par vieglo rūgtumu gādā mazliet pievienotie ‘Hallertauer Nugget’. Alus raudzēšana un noguldīšana prasa mēnesi. Alus ir piesātinātā dzintara krāsā, ar iedzeltenām putām

Baudīšana

Baudīšana

Alus garša vislabāk atklāsies no +5 līdz +6 °C grādu temperatūrā, baudot no Valmiermuižas klasiskās alus glāzes.  Tas labi smeķēs gan ar rasolu, gan pīrādziņiem un garšos debešķīgi kopā ar karstām siera maizītēm.

Kur iegādāties?

Karte