Valmiermuižas Balles tumšais alus

Alc.5,7% tilp.

Ar nostaļģisko sajūtu, ka senāk zāle bija zaļāka un alus – saldāks, par godu Valmieras drāmas teātra izrādei „Balle būs” radīts saldais, biezais alus ar viegli jaušamo rūgtumu. Alus, tāpat kā izrāde, turpina priecēt baudītājus un tirgotavās nu iegādājams visu gadu.

 

Pieejams

0,5l stikla pudele

Īpašības

TIPS Lager
ALK. TILP. 5,7 %
KRĀSA / EBC 61
BLĪVUMS / °P 15,69
RŪGTUMS / IBU 23
PASNIEGŠANAS TEMP. no +10 līdz +12 °C
APIŅI 'Hallertauer Nugget', 'Hallertauer Mittelfrüh', 'Tettnanger'
IESALS Pilzenes, tumšais karameļu un gaišais karameļu

KUR IEGĀDĀTIES?

Valmiermuižas alus karte

Vēsture

Vēsture</

Balles arī knapos laikos situšas augstu vilni, ja vien bija „Melodijas” plates, kam griezties uz RRR atskaņotājiem. Valmieras drāmas teātra izrādes „Balle būs” (režisors Reinis Suhanovs, pirmizrāde 2014. gada nogalē) trīs cēlieni ļauj izdzīvot simt gadus Latvijas vēsturē, sākot no 1905. gada. Šo tumšo alu  radīt iedvesmojis izrādes otrais cēliens, kas veltīts padomju laikiem.

Brūvēšana

Brūvēšana

Īpašais šajā tumšajā alū ir tas, ka, salīdzinot ar mūsu klasisko tumšo alu, tajā izmantoti vairāk rūgtie apiņi – ‘Hallertauer Nugget’ , kas ļauj izbaudīt daudz slāņainās rūgtuma nokrāsas. Alu dabīgi, nesteidzīgi raudzē un nogatavina mēneša garumā, līdz tas sasniedz 5,7 procentu stiprumu. Alus ir dzīvs un nepasterizēts.

Baudīšana

Baudīšana

Alus garša vislabāk atklāsies no +10 līdz +12 °C grādu temperatūrā. Lai iejustos padomjlaiku gaisotnē, alu iesakām baudīt no šķautņainas stikla glāzes, ko tautā mēdz dēvēt par graņonku. Tas labi smeķēs gan ar rasolu, galertu un kūpinātu vistiņu, gan ar biezpiena plācenīšiem  vai vafelēm, kas pildītas ar vārītu kondensēto pienu.

Kur iegādāties?

Karte