Valmiermuižas Baltijas porteris

Astoņās provēs slīpētajā Valmiermuižas Baltijas portera garšā esam apvienojuši piecu miežu iesalu un triju apiņu noslēpumu.

Baltijas porteris ir pasaulē daudzinātākais alus veids, kāds radīts Baltijas jūras krastos. Valmiermuižas saimnieks ir pārliecināts, ka arī mūsdienās Baltijas porterim jānes augstu Latvijas alus darīšanas karogs. Porterī izmantotas klasiskās alus darīšanas sastāvdaļas — ūdens, iesala mieži, apiņi un raugs. Baltijas porteri liksim Valmiermuižas seno iesalu plauktā — kopā ar tumšo dūmalu un klona alu.

No četrām klasiskajām sastāvdaļām tapušo brūvējumu īpašu padara līdzīgi kafijas pupiņām grauzdēts iesals un lāgera raugs. Savukārt zem krēmīgajām, brūnajām putām atklājas izteiksmīgi grauzdētas kafijas, žāvētu augļu un mandeļu garša.

Smaržā spēlējas iesala salduma un dedzināta crème brûlée notis. Garšā melnas, izteiksmīga grauzdējuma kafijas rūgtums sabalsojas ar žāvētas vīģes un viegli sālītu mandeļu kontrapunktiem, bet tad bagātā buķete lēni iegrimst iesala tumīgumā, lai pēcgaršā dāvātu stipra espresso pamazām gaistošo klātbūtni. Baudāms viens pats kā dižestīvs vai kopā ar bagātīgiem desertiem.

Iegādājams tirgotavā pie Valmiermuižas alus darītavas, Valmiermuižas alus vēstniecībā Rīgā un no piektdienas arī universālveikalā Stockmann.

Saziņai

Saziņai

Valmiermuižas alus tirgotava, ValmieraDzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Burtnieku novads, LV-4219+371 25473473
Valmiermuižas alus tirgotava, RīgaA. Briāna iela 9a, Valdemāra pasāža, Rīga, LV-1001+371 25473473