Valmieras vasaras teātra festivāla alus

Valmieras vasaras teātra festivāla un Valmiermuižas alus darītavas sadarbība turpinās ne pirmo gadu. Ja teātra festivāla radošā komanda piedāvā alternatīvu skatījumu uz dzīvi, tad darītavas brūveri priecē ar spilgtu alu, ko vari nobaudīt arī festivālam jau esot piedzīvotam.

Šogad festivāla galvenā tēma –  brīvdomība, bet Aleksandra Brežes radītais vizuālais tēls ir iedvesmojis Valmiermuižu mēģinājumam pārmest garšu tiltu no Viduseiropas gaišo lāgeru tradīcijas uz mūsu aldaru redzējumu par modernu pilzenieti.

Gaiši zeltainais alus uzsit glāzē baltu putu kupenu. Smaržas vilnī dižciltīgu aromātisko apiņu notis – siens, pļavas ziedi, garšaugu dobīte saulainā pievakarē. Kraukšķīgajā malkā ar iesala puķaino saldumu saspēlējas svaigi pļautas pļavas, garšaugu, citrusa miziņas un tabaku piesūkušās ādas nianses. Bagātajā pēcgaršā ieaužas arī viegla, spirdzinoša rūgtuma atblāzma.

Valmieras vasaras teātra festivālam veltīto brūvējumu lūko tirgotavā līdzās Valmiermuižas alus darītavai, Valmiermuižas vēstniecībās Rīgā – Āgenskalna tirgū un Aristida Briāna ielā un festivāla norises vietās.