Lielā Kristapa alus

Viegls kā nenopietns cilvēks, sapņains kā Bimini un rūgts kā parāds mīlestībā!

Saimnieka īpaši izbrūvētā jaunā garša – Lielā Kristapa alus – ir veltījums Nacionālajai kino balvai „Lielais Kristaps” Latvijas simtgadē.

Tas ir vieglākais un apiņotākais no Valmiermuižas brūvējumiem! Arī šajā brūvējumā ir tikai četras sastāvdaļas: ūdens, iesals, apiņi un raugs. Alu vārām no Pilzenes, Minhenes un gaišo karameļu iesala, bet beidzamo pievienojam par desmito tiesu mazāk nekā gaišajam alum, lai brūvējums būtu vieglāks. Izteiksmīgo garšu mums palīdz panākt trīs dažādi apiņi no Vācijas: Hallertavas „Northern Brewer” pikantam rūgtumam, kā arī augļainie „Mandarina Bavaria” un „Hallertauer Blanc” aromātam.

Valmiermuižas alus vienmēr atbalstījis kultūru. „Lielais Kristaps” ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares notikums, kas dod iespēju vienkopus redzēt Latvijas jaunākās filmas, kā arī godināt Latvijas kino tradīcijas. Šogad festivāls notiks 30. reizi no 7. līdz 13. novembrim kinoteātros „Splendid Palace” un „Kino Bize”. Desmit centus no katras pārdotās pudelītes Valmiermuižas alus darītava novirzīs Latvijas kino attīstībai.

Lielā Kristapa alus pildīts 0,33 l pudelēs iegādājams tirgotavā pie Valmiermuižas alus darītavas un Valmiermuižas vēstniecībā Rīgā. Savukārt lejamā veidā baudāms Valmiermuižas alus virtuvēs – Valmiermuižā un Rīgā.