Leģendas atdzimšana

Pēc 70 gadu pārtraukuma pie baudītājiem atgriežas Kokmuižas alus, lai godinātu gadsimtos sakņotu alus darītavu!

Līdz Pirmajam pasaules karam lielākais brūzis ārpus Rīgas atradās tieši Kokmuižā! Tajā tika brūvēti Eiropā iecienītāko veidu ali, kas tika eksportēti uz Krieviju līdz pat Vladivostokai. Kokmuižas alus godalgots ar zelta medaļu gan 1901. gadā Rīgas 700. jubilejas izstādē, gan 1905. gadā izstādē Parīzē. Pēc Otrā pasaules kara brūzis darbību pārtrauca. Tā bagātīgā vēsture aprakstīta Jāņa Kalnača grāmatā par leģendāro alus darītavu.

Turpinot vēsturisko tradīciju ar Kokmuižas zīmolu nu brūvējam tālākās zemēs noskatītas garšas, piešķirot tām tikai Kokmuižai raksturīgo izteiksmīgumu. Kokmuižas eili pašreiz nelielā daudzumā tiek brūvēti Valmiermuižas alus darītavā. Plānots, ka 2020. gadā Kokmuižas eili tiks darīti muižas laidara ēka pašā Kocēnu centrā, blakus Kokmuižas pilij. Atjaunotajā Kokmuižas brūzī Kocēnos gada laikā taps ap 1,5 miljoniem litru alus, iepazīstinot Latvijas alus baudītājus ar pasaules alus stilu un garšu daudzveidību.

Līdz ar Kokmuižas alus brūža atjaunošanu, Kokmuižas alus ieguvis arī jaunu dizainu un identitāti.

 

Pašlaik ar Kokmuižas zīmolu top eili Kaskādes krāces, Mozaīka APA, Trīs čiekuri, Biezoknis IPA, Kirasao Witbier, Tropu tango session IPA, kā arī bezalkoholiskie dzērieni – toniks ar pienenes sakni, citra kvass un mate tējas dzēriens. Pirmās no Kokmuižas garšām, kuras ietērps jaunā dizaina etiķetes, ir Kokmuižas Mozaīka APA un Biezoknis IPA.

Ar Kokmuižas zīmolu tapušie dzērieni visplašākajā klāstā iegādājami Valmiermuižas alus tirgotavās, kā arī Latvijas labākajos veikalos.

Mežonīgs dabā, apiņots garšā!