Grāmata VALMIERMUIŽA jau plauktos

Valmiermuižas kultūras biedrība, atzīmējot darbošanās desmitgadi, izdod grāmatu „Valmiermuiža” (autors Dr. art. Jānis Kalnačs).

Grāmata ir lakonisks stāsts par vienu no lielākajām Vidzemes muižām, kas līdz pirmajam pasaules karam pastāvēja līdzās nelielajai apriņķa pilsētai Valmierai. Grāmatā tiek izsekota plašā Valmiermuižas kompleksa attīstība, kas ietvēra vairāk nekā četrdesmit ēku un varenas teritorijas, līdz mūsdienām. Monogrāfijā tiek apskatīts arī Valmiermuižas ēku liktenis karos, pēc agrārās reformas un aizmirstība padomju varas gados, tās vārda atdzimšana „Valmiermuižas alum” uzsākot darbību, kā arī Valmieras pagasta, vēlāk Burtnieku novada pašvaldības veikums vēsturiskās vietas saglabāšanā.

Jānis Kalnačs par grāmatu: „Grāmata par Valmiermuižu – reiz turīgu īpašumu līdzās nelielai pilsētai – ir noslēgums pētījumam, kas iesākts pirms nedaudz vairāk nekā četrdesmit gadiem. Tajā līdz ar tik pat kā pilnībā zudušo pili un tās torņa mauru stila gleznojumiem, zemnieku labdares Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes darbību apskatīts fon Lēvenšternu izveidotais Valmiermuižas centra plašais apbūves ansamblis, Iršu parks jeb zvēru dārzs, iecienītā medību vieta Oliņu mežs, muižas īpašnieki, nomnieki un viesi. Monogrāfijā izmantoti materiāli no Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Krievijas muzejiem un krātuvēm, kā arī privātkolekcijām.”

Grāmata iegādājama Valmiermuižas tirgotavā, e-tirgotavā, Valmiermuižas alus vēstniecībās Rīgā Aristida Briāna ielā un Āgenskalna tirgū, grāmatnīcās „Jānis Roze”, „Globuss” un Valmieras Tūrisma informācijas centrā.