Gadskārtu alus „Miķeļdiena”

Miķeļdienā mūsu zemīte, kas visu vasaru čakli strādājusi, dodas pelnītā atpūtā. Kad raža savesta apcirkņos, bet lopiņi – nobarojušies brangi, svinībām jākauj jērs vai sivēns un galdā jāceļ putojoša alus krūzes.

Ar Miķeļiem saistās daudzi ticējumi – šajā dienā nedrīkstēja kult, jo tad peles dzirdot, kur jāiet ziemot, tāpat ar žagaru jāizper visi kakti, lai grauzēji ietu projām no mājas.

Šogad par godu Miķeļdienai Valmiermuižas saime radījusi viegli baudāmu, izteiksmīgu pilzenieti, kura smaržas atgādinās aizvadītās vasaras dienas – gadskārtu alu „Miķeļdiena”. Gaišajam, lāgerotajam Pilzenes stila alum pamatā līdz ar klasisko Pilzenes iesalu likti arī karameļu un Minhenes gaišais un tumšais iesali, lai padarītu bagātāku krāsu un garšu.

‘Northern Brewer’ apiņi alum piešķir rūgtumu ar piparmētru un sveķu toņiem, bet dāsni pievienotie ‘Mandarina Bavaria’ uzvēdī tropu augļu smaržu un garšas notis.

Miķeļdienas alus izbrūvēts mazāk nekā 800 pudelītes un iegādājams tikai Valmiermuižas alus tirgotavās – līdzās alus darītavai un Valmiermuižas alus vēstniecībā Rīgā.