Atklāj Rīgas alus kvartālu

Lai alus cienītājus no visas pasaules iepazīstinātu ar Latvijas alus daudzveidīgo piedāvājumu, tad Rīgā atklāts gards tūrisma galamērķis –  alus kvartāls.

Latvija ir zeme, kur alus jau gadu simtiem tiek turēts augstā godā, un nepārtraukti tiek meklētas un rastas jaunas, tikai šim reģionam raksturīgas garšas – tieši tāpēc craft alus darītavas Latvijā uzplaukušas ar īpašu sparu.

Sagaidot Latvijas simtgadi, Valmiermuižas alus darītava kopā ar draugiem ir nolēmusi Rīgai atjaunot seno alus brūvēšanas Ziemeļeiropas citadeles slavu. Visus craft beer cienītājus gaida Rīgas alus kvartāls – vieta, kur pirms simts gadiem darbojās trīs lielas un slavenas alus darītavas: Bier- und Porterbrauerei und Malzfabrik C. Stritzky C. L. Kymmel un Bierbrauerei Gust. Kuntzendorff. Savukārt šodien Latvijā un citviet darīto craft alu piedāvā deviņi krogi.

Pirmā savas durvis šajā rajonā vēra alus darītavas Valmiermuižas alus vēstniecība Rīgā, tai vēlāk pievienojās citi alus brūvētāji un tirgotāji – alus darbnīca Labietis, mazizmēra brūzis Ziemeļu Enkurs, bāri Taka un Walters &Grapa, kas piedāvā mazo alus darītavu produkciju, progresīvās jaunatnes atpūtas vieta Vest, alternatīvo ballīšu vieta Autentika, kā arī metālmūzikas cienītāju bārs Zobens un Lemess. Un pavisam netālu – arī krogs un brūzis Alķīmiķis.

Visas šīs vietas vieno mīlestība pret kvalitatīvu, īstu meistaru darītu craft alu, kā arī atrašanās unikālā vietā ne tikai Rīgā un Latvijā, bet visā Ziemeļeiropā – Alus kvartālā. Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks un alus kvartāla iniciators: „Latvija ir zeme, kur alus tiek turēts augstā godā, un nepārtraukti tiek rastas jaunas, tikai šim reģionam raksturīgas garšas. Pirms 100 gadiem Rīga bija Ziemeļeiropas alus darīšanas citadele, bet šodien pie mums ar īpašu sparu uzplaukušas craft alus darītavas. Pēdējo piecu gadu laikā Eiropā mazo alus darītavu skaits pieaudzis par 73 %, savukārt Latvijā pēdējo divu gadu laikā sevi pieteikušas 12 jaunas mazās darītavas, un mūsu tirgū craft alus īpatsvars sasniedz jau 24 %.”

Alus kvartālā notiek gan organizētas ekskursijas stāstnieku pavadībā, gan arī ikviens interesents var izveidot savu maršrutu, pa kuru dodoties izzināt craft alus daudzveidību. Plašāka informācija par „Rīgas alus kvartālu” un par pieteikšanos ekskursijām latviešu, angļu un krievu valodā pieejama interneta vietnē un Facebook lapā. Ekskursijas pēc iepriekšējas pieteikšanās notiks otrdienās un trešdienās plkst. 18.00. Līdz. 18.februārim visi alus mīļotāji aicināti piedalīties arī īpašā alus kvartāla atklāšanas festivālā.

Lielajam notikumam par godu (ierobežotā daudzumā) esam sabrūvējuši arī īpašu Rīgas alus kvartāla nefiltrēto porteri, kurš baudītājus lutinās ar īpaši maigu iesala grauzdējumu un tumšās šokolādes notīm. Nefiltrētais porteris būs lielisks sabiedrotais saldajiem ēdieniem, kam apliecinājumu iespējams gūt Rīgas alus kvartāla krogos. Alus iegadājams abās Valmiermuižas alus tirgotavās. Līdz ar alu tirgotavā var iegādāt arī īpašo portera glāzi, kas būs varens guvums glāžu kolekcionāriem un suvenīru medniekiem.

Rīgas alus kvartāls ir vieta, ko vismaz reizi jāapmeklē ikvienam craft beer cienītājam!