“Valmiermuižas alus” iegulda attīstībā un eksportā uz Lielbritāniju

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • Cieši ejot pa saules iemīto taku, tā rāda, ka drīz būs pavasara saulgrieži un 18. martā līdzās Valmiermuižas alus darītavai tiks ieskandinātas pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš GARDU MUTI. Pavasara saulgriežos te satiekas tuvi un tāli kaimiņi, lai viens otram vēlētu labu un svinētu gaismas uzvaru pār tumsu ar andelēšanos, dziesmām, rotaļām un gardu mielošanos.

  Pavasara saulgrieži iekrīt laikā, kad daba mostas un ir laiks smelties enerģiju un uzņemt dabas dotos vitamīnus. Valmiermuižā būs sabraukuši tirgotāji no visas Latvijas ar kvalitatīviem un latviskiem produktiem, lai pavasari ikkatrs varētu sagaidīt godam. Mājražotāji būs saveduši kārumus, svaigu sieru, gardu maizi un smeķīgu gaļu, savukārt amatnieki būs sarūpējuši pavasarīgus mājas dekorus, glaunas rotas un drānas. Šiem saulainajiem svētkiem par godu Valmiermuižas alus saimnieks galdā cels gan īpašu veltījumu Lielai dienai, gan Kokmuižas pasaulīgās alus garšas, gan „Gardu muti” zelterus.

  Latviešu tautas ticējums vēsta: „Ja lielās dienas rītā agri piecelsies, vasarā nekad neaizgulēsies!” Un kurš gan grib nogulēt vasaru? Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš mudinās rausties un steigties pretī saulei, lai no plkst. 10.00 Valmiermuižas alus virtuvē baudītu pavasara saulgriežu svētku pusdienu maltīti, kas nesteidzīgi gatavota no vietējo saimniecību labumiem pēc „Slow Food” vērtībām. Tirdziņa andele no plkst. 11.00 līdz 15.00, bet no plkst. 12.00 līdz 13.00 Valmiermuižā sauksim putnus un sauli, dziedāsim pavasara un arī kādu Lielās dienas dziesmu, aprunāsimies par pavasara gaidīšanu un tradīcijām kopā ar pasaules mūzikas grupu „Ududu”. Šie svētki būs darbīgi arī Valmiermuižas staļļa saimei, kura priecēs apmeklētājus ar zirgu izjādēm Valmiermuižas parkā no plkst. 12.00 līdz 15.00. Pavasarī, kad mostas auglības spēki, īpašu rūpi turam par dabu. Notiek gatavošanās zemes un lauku darbiem, tālab šajos svētkos dārzkope un seno sēklu lolotāja Sandra Stabinge vadīs sēklu atpazīšanas rotaļu ģimenēm un „For My Plants” darbnīcā būs iespēja sasēt mikrozaļumus līdzņemšanai un kopīgi apspriest veiksmīgas telpaugu kopšanas nosacījumus ikvienās augumīļu mājās. Neiztiksim arī bez olu krāsošanas, lai celtu godā sauli, kas arvien vairāk mūs silda. Savukārt tiem, kas kārtīgi izšūposies Valmiermuižas parka šūpolēs, solās būt ražīgs jaunais ritums.

  Lai svētku sajūtu turpinātu, 19. martā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Valmiermuižas alus virtuvē aicina baudīt Latvijas garšu vēlās brokastis. Piedāvājumā būs silti brokastu ēdieni, dažādu veidu salāti un aukstam uzkodas, pašu cepta alus maize un saldēdieni, kā arī Valmiermuižas alus darītavas brūvējumu degustācija. Rezervāciju pieteikšana: +371 28664424 vai alusvirtuve@valmiermuiza.lv.

  Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmiermuižas alus darītava, Valmieras novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs un ZAAO.

  Plašākai informācijai:
  Valmiermuižas kultūras biedrība,
  kultura@valmiermuiza.lv,
  tālr. nr.: +371 27337798.

   

  Aizvērt
 • Jau šo ceturtdien, 16. februārī, plkst. 19.00 tiks atklāta pirmā izstāde Valmiermuižas alus vēstniecībā Aristida Briāna ielā – ilustratores, grafikas dizaineres un mūziķes Ilzes Ceļmilleres ilustrāciju izstāde „Ar vilku”. Atklāšanā par muzikālo sajūtu rūpēsies kasešu un skaņuplašu kolekcionārs Raimonds Mežaks.

  Valmiermuižas alus vēstniecība Aristida Briāna ielā aicina piedzīvot mūsdienīgu mākslas baudījumu, kurā varēs ielūkoties ilustratores, grafikas dizaineres un mūziķes Ilzes Ceļmilleres darbos. Ilze lielākoties zīmē vilkus, tādēļ viņu bieži dēvē par Vilku Ilzi. Ilzes vilki ir cilvēcīgi, labestīgi, prātīgi, tiem patīk būt iesaistītiem dažādās kuriozās situācijās, iekāpt pasakās, bet visvairāk tie grib iepriecināt. Viens no jaunākajiem mākslinieces darbiem ir tapis, iedvesmojoties no Mikelandželo darba „Ādama radīšana”.

  Biežāk uzdotais jautājums māksliniecei ir „bet kāpēc vilks?”. Vilks vienmēr ir bijis kopā ar Ilzi, jau kopš bērna kājas, bet zīmējumos tas atnācis, tikai sasniedzot 30 gadu vecumu. Vilkus Ilze zīmē kopš 2017. gada – izstādē būs apskatāmas Ilzes jaunākās vilku ilustrācijas, kuras gadu gaitā kļuvušas arvien detalizētākas un pārdomātākas. Izstādes atklāšanā varēs uzzināt arī dažādus stāstus par vilku, ieslīgt diskusijās ar ilustratori, iegādāties vilklietas, kā arī klausīties Dj Raimonda Mežaka džeza, fanka un roka platēs, bet Valmiermuižas alus vēstniecības viesmīlīgie krodzinieki būs sarūpējuši gardus brūvējumus un uzkodas.

  Kopš 2019. gada Ilze Ceļmillere ir veidojusi un piedalījusies izstādēs Latvijā, Igaunijā, Islandē, Vācijā un Portugālē, bet viņas darbi ceļo pa visu pasauli.

  Izstāde Valmiermuižas alus vēstniecībā Aristida Briāna ielā 9A, Rīgā norisināsies līdz marta beigām. Arī turpmāk tur būs vērojamas dažādu mākslinieku un grupu izstādes.

  Plašāka informācija: kultura@valmiermuiza.lv, 27337798

  Aizvērt
 • Valmiermuižas etnomūzikas festivāls, kas norisināsies 15. jūlijā Valmiermuižas parkā, izziņo pirmos māksliniekus – vietējo skanējumu pārstāvēs Jauno Jāņu Orķestris, ziemeļu arhaisko sajūtu veidos norvēģu tumšais folks, Austrumeiropas jaudīgo skanējumu piedāvās ukraiņi, bet karstasinīgus ritmus un sauli atvedīs mūziķi no Itālijas.

  Muzikālā programma būs gana krāšņa uz divām skatuvēm, lai pamīšus varētu dzirdēt gan dažādus vietējos māksliniekus, gan tālākus viesus, piedāvājot vienus no aizraujošākajiem šīs vasaras mūzikas svētkiem. No tāliem ziemeļiem būs atceļojusi Torgeira Vasvika (Torgeir Vassvik) grupa, kas pārstāvēs seno sāmu tautu un viņu muzikālās saknes ar arhaisku un rokkoncertam atbilstošu skanējumu. Šobrīd izcilākā tarantellas grupa no Itālijas Canconiere Grecanico Salentino ikvienu ieraus dejas virpulī kopā ar prasmīgiem itāļu dejotājiem. Muzikālo cīņassparu rādīs folkroka grupa Joryj Kloc no Ukrainas, kas tautasdziesmas padara pavisam mūsdienīgas, pievienojot jaudīgu mūziku. Taču pašmāju Jaunā Jāņu Orķestra daiļradi raksturo cilvēka iekšējie piedzīvojumi un salda ironija, kas mijas ar latviešu folkloras divdomīgākajām epizodēm. Izturīgākie naktī pēc dzīvās mūzikas programmas būs sagaidījuši etnodisko duetu – Dīvu Reiznieku un Kasparu Zaviļeiski, kuri piedāvās savu iecienītāko pasaules mūziku līdz pēdējam dancotājam.

  2023. gada festivāla tēma ir „pretstati pievelkas”, lai izceltu vēlamo – gan mākslā, gan kulinārijā, gan arhitektūrā, ainavā un cilvēku attiecībās. Pretstati – nevis kā nesamierināmi kontrasti, bet gan kā iespēja piešķirt dzīvei krāsas, daudzveidību un jēgu. Par festivāla tradīciju kļuvusi vērienīgā uguns skulptūras iedegšana – šoreiz spāņu māksliniekam Džordi NN (Jordi NN) pievienosies starptautiska radošā komanda, lai radītu pavisam maģisku un muzikālu cirka performanci, atklājot pretstatus par statiskumu un kustību, gaisu un zemi.

  Festivāls ir ne tikai muzikāls, bet arī piepildīts ar dažādiem citiem kultūras notikumiem, ko laiskā gaisotnē baudīt ar draugiem, ģimeni un jauniepazītiem domubiedriem. Pasākumā varēs skatīt brīvdabas izstādi, teātra izrādi, jaunāko latviešu kino, kā arī piedalīties ilgtspējīgās un tradicionālās meistarnīcās, bet spēkus atgūt mierīgās un nemierīgās zvilnētavās. Kā jau ierasts, Valmiermuižā vienmēr būs baudāms arī izcils alus un garšīgi vietējie ēdieni un citi atspirdzinājumi.

  Netālu no festivāla teritorijas viesmīlīgajā Valmiermuižas stallī būs iespēja uzcelt savu telti un pārlaist nakti. Ja vēlams vairāk ērtību, jau laikus jārezervē nakšņošanas iespējas tuvējos viesu namos, kempingos vai Valmieras viesnīcās, lai bez steigas varētu izbaudīt arī vēlās vasaras nakts stundas. Rītā pēc festivāla būs iespēja atgriezties Valmiermuižas alus terasē uz brokastīm un izbaudīt kādas Valmieras novadā esošas izklaides brīvā dabā.

  Cīruļu biļetes līdz pavasara saulgriežiem iegādājamas šeit.

  Vairāk informācijas Facebook pasākumā, lapā un etnovalmiermuiza.lv.

  Valmiermuižas etnomūzikas festivālu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmieras novada pašvaldība, Valmiermuižas alus darītava, Gardu muti zelteri, ZAAO un citi.

  Papildu informācija:
  Valmiermuižas kultūras biedrība,
  tālr.: (+371) 27337798,
  e-pasts: kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt