Rīgas alus kvartāls

Rīgas alus kvartāls

19. gadsimtā Rīga bija alus darīšanas lielpilsēta – te brūži darbojās rūkdami, lai spētu ar pašu gardāko alu apgādāt gan rīdziniekus, gan tuvus un tālus miestiņa cienītājus. Rīgas alus kvartālu iezīmē trīs vēsturiski – Kimmela, Kuncendorfa un fon Stricka – , brūži. Mēļo, ka te no zemes dzīlēm plūdis alus darīšanai īpaši piemērots ūdens. Juku laikos milži paputējuši, bet alus gars – saglabājies. Vispirms bijušajā Stricka brūzī savu vēstniecību Rīgā ierīkoja Valmiermuižas alus darītava, bet pēcāk cits pēc cita šajā apkaimē durvis vēruši jauni alus krogi, daži – ar visām brūvēšanas uzpariktēm.

ALUS KVARTĀLA TŪRE

Aicinām izbaudīt alus kvartālu viesmīlīga stāstnieka pavadībā un četrās pieturvietās nobaudīt izcilas Latvijas „craft” alus šķirnes. Tūres laikā varēsiet izbaudīt Latvijas alus dažādās garšas un ļauties pārsteidzošu garšu piedzīvojumam.

CENA:

55 EUR vienam cilvēkam,

ieteicamais maksimālais vienas grupas cilvēku skaits ir 10 personas.
Minimālā tūres cena ir 110 EUR.

Alus kvartāla tūre sāksies Valmiermuižas alus vēstniecībā, kur stāstnieks piedāvās izgaršot Valmiermuižas glauno alu. Tad jūs sagaidīs trīs mazie brūvkrogi – „Labietis”, „Taka”, „Nurme”, kuros varēsi redzēt, kā top īstens „craft” alus, un ļauties pārsteidzošu garšu piedzīvojumam.