Rīgas alus kvartāls

Rīgas alus kvartāls

19. gadsimtā Rīga bija alus darīšanas lielpilsēta – te brūži darbojās rūkdami, lai spētu ar pašu gardāko alu apgādāt gan rīdziniekus, gan tuvus un tālus miestiņa cienītājus. Rīgas alus kvartālu iezīmē trīs vēsturiski – Kimmela, Kuncendorfa un fon Stricka – , brūži. Mēļo, ka te no zemes dzīlēm plūdis alus darīšanai īpaši piemērots ūdens. Juku laikos milži paputējuši, bet alus gars – saglabājies. Vispirms bijušajā Stricka brūzī savu vēstniecību Rīgā ierīkoja Valmiermuižas alus darītava, bet pēcāk cits pēc cita šajā apkaimē durvis vēruši jauni alus krogi, daži – ar visām brūvēšanas uzpariktēm.

ALUS KVARTĀLA TŪRE

Aicinām izbaudīt alus kvartālu viesmīlīga stāstnieka pavadībā un četrās pieturvietās nobaudīt izcilas Latvijas „craft” alus šķirnes kopā ar gardām uzkodām. Tūres laikā varēsiet izbaudīt Latvijas alus dažādās garšas un tām piemeklētas uzkodas, kā arī mazajos brūvkrogos izpētīt, kā top īstens „craft” alus un ļauties pārsteidzošu garšu piedzīvojumam.

CENA:

50 EUR vienam cilvēkam,

ieteicamais maksimālais vienas grupas cilvēku skaits ir 10 personas.
Minimālā tūres cena ir 100 EUR.

Vēsturiski zīmīgais novietojums un iespēja iepazīt Latvijas alus garšas visā to daudzveidībā padara Rīgas alus kvartālu par iekārojamu tūrisma galamērķi ikvienam, kas sevi uzskata par alus baudītāju un ir noguris no lielo darītavu masu produkcijas. Te satiekas gan alus feinšmekeri, gan pārsteidzošu garšu meklētāji, gan vienkārši alus mīļotāji. Rīgas alus kvartāls apvieno alus darbnīcu Labieti un mazo brūzi Ziemeļu enkuru, bārus Taka ,Walters & Grapa un Kaņepes Kultūras centrs, kas piedāvā mazo darītavu veikumu, alus darītavu Rīgas sirdī Nurme, brūvkrogu ar ļoti mājīgu interjeru Trofeja, metālmūzikas cienītāju bāru Zobens un Lemess, kā arī Valmiermuižas alus vēstniecību. Pavisam netālu darbojas krogs un brūzis Alķīmiķis. Šos desmit krogus ar dažādu raksturu un dažādu publiku tuvina mīlestība pret īstu meistaru darītu „craft” alu, kā arī atrašanās īsas pastaigas attālumā citam no cita. Rīgas alus kvartālu paši dibinātāji smaidot sauc par mazu dāvanu visai Latvijai un tās draugiem valsts simtgadē, piedāvājot izbaudīt Latvijas alus meistaru izlolotās alus šķirnes un Rīgas viesmīlību.

Iepazīsties ar Rīgas alus kvartāla karti šeit.

Alus kvartāla tūre sāksies Valmiermuižas alus vēstniecībā, kur stāstnieks piedāvās izgaršot Valmiermuižas glauno alu, tam klāt pasniedzot piemeklētas uzkodas no Latvijas dabas veltēm. Tad tūre aizvedīs uz trim mazajiem brūvkrogiem, kuros varēsi redzēt, kā top īstens „craft” alus, un ļauties pārsteidzošu garšu piedzīvojumam.