Preses ziņas

 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • Lai padarītu Gaujas Nacionālo parku pievilcīgāku tūrismam un popularizētu Latvijā darīto alu mūsu valsts viesiem, Valmiermuižas alus darītava, ieguldot 30 000 eiro, atklāj Valmiermuižas alus vēstniecību Siguldas pils dārzā.

  Vēstures liecības vēsta, ka Livonijas ordeņa Siguldas pilī sendienās tika darīts alus. Arī Valmiermuižas alus vēstniecība Siguldā ar tirgotavu iekārtojusies vēsturiskajā brūža namiņā, kurā alus smarža atkal atgriezusies. Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis stāsta: „Iespēja izveidot Valmiermuižas alus vēstniecību Siguldā nāca negaidīti un to vēlējamies izmantot. Mūsu mērķis ir popularizēt Latvijā darīto alu pasaulē. Uzskatu, ka pirmais gads ir savā ziņā iesildīšanās.” Pašlaik durvis vērusi Valmiermuižas alus tirgotava un paviljons. Tiek strādāts pie idejas par vecā brūža namiņa atjaunošanu. Valmiermuižas alus darītavas saimnieks turpina: „Esam iecerējuši organizēt gardēžu tirdziņus un tematiskus kultūras vakarus. Plānojam paplašināt piedāvājumu, lai vēstniecība būtu pievilcīga ne tikai vasaras mēnešos, bet arī zelta rudenī un ziemā. Līdz ar Valmiermuižas brūvējumu daudzveidību vēlamies iepazīstināt arī ar vietējiem ēdieniem.”

  Par godu vēstniecības atklāšanai Valmiermuiža izbrūvējusi īpašu veltījumu – „Siguldas Ordeņa alu” – klasisku, līdzsvarotu tumšo lāgeri. Alus mugurkaulu veido laika pārbaudi izturējuši iesali – gaišais Pilzenes un tumšais karameļu, bet īpašo, noslēpumaino noti piešķir riekšava dūmotā iesala, ko kaltē virs atklātas bērza malkas uguns. „Siguldas Ordeņa alus” ir nepasterizēts un filtrēts brūvējums.

  Valmiermuižas alus darītava, kā Gaujas Nacionālā parka ziemeļu vārti, jau septiņus gadus ciešā sadarbībā ar citiem „Enter Gauja” tūrisma klastera biedriem, tostarp – pašvaldībām, popularizē reģionu kā pievilcīgu un leģendām apvītu tūrisma galamērķi. Vēstniecības izveide ir likumsakarīgs sadarbības turpinājums ar Siguldu Gaujas Nacionālā parka ietvaros, lai to padarītu vēl pievilcīgāku tūrismam. Vienlaikus vēlamies, lai Siguldas apmeklētāji iepazīst Latvijā darītu alu, kā arī aicinām apciemot Valmieru un alus darītavu Valmiermuižā.

  Bez Valmiermuižas alus tirgotavas un virtuves līdzās alus darītavai Valmiermuižā, pašreiz darbojas vēstniecība Rīgā, vasaras sezonā – vasarnīca pie Vaidavas ezera.

  Papildu informācija:
  Rūta Lapiņa
  Valmiermuižas alus darītavas vēstnese
  Tālr.: 26534501
  E-pasts: ruta.lapina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Līdz ar siltā laika iestāšanos arī Valmiermuižas pils parks ir uzposts svinību un laiskas atpūtas sezonai. Valmiermuižas kultūras biedrības īstenotā projekta „Valmiermuižas pils parks kā ilgtspējīga un pievilcīga kultūras, atpūtas un tūrisma vieta” ietvaros izveidota īpaši pielāgota dizaina nojume, kas organiski iekļaujas parka ainavā.

  Nojume parkā izveidota, lai vidi padarītu skaistāku un pieejamāku ikvienam novada iedzīvotājam un viesim. Tā būs pieejama gan dažādu pasākumu laikā, gan arī ikdienā – baudot parka burvību, paslēpjoties no svelmes vai lietus un pieskatot bērnus, kas rotaļājas turpat esošajā laukumiņā.

  Infrastruktūras attīstīšana parkā ir iespēja veidot kvalitatīvus pasākumus, nebaidoties no nelabvēlīgiem laikapstākļiem un nedomājot par papildu izmaksām vietas labiekārtošanai, kā arī palielinot apmeklētāju un tūristu skaitu Valmiermuižā. Nojume ir pieejama bez maksas, pasākumus saskaņojot ar Valmiermuižas kultūras biedrību, kas rūpējas par tās uzturēšanu.

  Nojume tiks atklāta Valmiermuižas pils parka lielākajā pasākumā – etnofestivālā „SVIESTS”, kas norisināsies 16. jūnijā no plkst. 12.00. Festivāla, kurš sakrīt ar Latvijas simtgades svinībām, tēma ir „baltu ciltis”, kas atspoguļosies mūzikā, amatniecībā un kulinārijā. Līdz ar labākajām latviešu etnogrupām uzstāsies arī dienvidu kaimiņtautu mūziķi, kuru valstis atrodas bijušajās baltu cilšu teritorijās – Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

  Projekts „Valmiermuižas pils parks kā ilgtspējīga un pievilcīga kultūras, atpūtas un tūrisma vieta” (projekta Nr. 16-09-AL29.2203-000013) tapis Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros.

  Aizvērt
 • Apvienojoties diviem iemīļotiem pasākumiem – Jāņu ielīgošanas svinībām „SAULGRIEZIS” Valmiermuižā un etno-eko festivālam „SVIESTS” Cēsīs – 2018. gada 16. jūnijā etnofestivāls „SVIESTS” notiks Valmiermuižā. Zem festivāla nosaukuma slēpjas gadskārtu svinības un mājražotāju tirdziņš „Gardu muti”, tradicionālo amatu prasmju meistarnīcas, tautas muzikantu koncerts, uguns rituāls un vakara koncerts mūsdienīgās etnoskaņās.

  Šī gada festivāla, kurš sakrīt ar Latvijas simtgades svinībām, tēma ir „baltu ciltis”. Papildu skanīgākajām latviešu etno un folkgrupām pasākumā būs iespējams dzirdēt arī dienvidu kaimiņtautu mūziķus, kuru valstis atrodas bijušajās baltu cilšu teritorijās – Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā. Tādējādi iezīmējot, kā veidojusies latviešu kultūras daudzveidība, kādas ir līdzības un atšķirības ar tuvākajiem kaimiņiem.

  Festivāls atspoguļo tradicionālo kultūru un dažādas tās izpausmes – mūziku, amatniecību, arī kulināriju – visu, kas balstās savā tiešajā, vietējā vidē un tradīcijā. Īpaši akcentē mūziķus, kuriem tieši seno elementu iekļaušana mūsdienu mākslinieciskajās izpausmēs ir izdevusies īpaši veiksmīgi. Dienas kulšanas laikā apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas amatnieku un kulinārās darbnīcas, kā arī tautas muzikantu koncerts, kurā uzstāsies folkloras kopas „Lāns” un „Ore”. Sev saistošas nodarbes meistarnīcās atradīs kā mazi, tā lieli. Tostarp būs iespēja izzināt sviesta kulšanu, siera siešanu, seno alus darīšanu, karašu cepšanu māla krāsnī, zemes krāsns veidošanu un zivs gatavošanu. Tāpat jaunas iemaņas varēs gūt senā alus darbnīcā, rotu un senās keramikas, kā arī koka amatniecības un ādas apstrādes meistarnīcās. Darbosies arī muzikālā meistarnīca un izzināsim baltu ciltis!

  Vakara kulšanas laikā „Pērkonvīru” izpildījumā latviešu tautas melodijas un dziesmas dzirdēsim ar bagātīgu sitamo instrumentu pulsāciju, radot brīžiem grandiozu, jaudīgu, brīžiem – intīmu un lirisku skanējumu. Mūs priecēs arī baltkrievu etnotrio „Troitsa”, kuru līderis ir ar varenu un spēcīgu balsi apveltīts šamanis. Postfolkloras mūziķi „Zari” pie mums viesosies no Liepājas – viņi katrs ir dažādi, tāpēc ienes kopīgajā mūzikā savu skanējumu. Savukārt apvienībā „Brāļi un māsas” tik tiešām apvienojušies brāļi un māsas! Viņiem ir plaša pieredze uz etnomūzikas skatuves. Tāpat nevar nepieminēt mūsdienu folkloras grupu no Viļņas – „Spanxti”, kas jaunrada lietuviešu un latviešu mitoloģiskās folkloras un dzejas interpretācijas, kā arī atdzīvina rituālos tekstus hetu, senskandināvu un citās vecajās indoeiropiešu valodās. Kārtīgi izlustēties varēs pie muzikantu apvienības no Sanktpēterburgas „Otava Yo” humora pilnajiem skaņdarbiem. Kā vakara kulminācija būs uguns rituāls un lielās uguns skulptūras „Sviesta ķērne” aizdegšana, lai visi kopā sāktu gaidīt vasaras saulgriežus un to maģisko nakti.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”.

  Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, garškopju kustība „Gardu muti”, „AUDIO”, „ZAAO”, „Valmieras Namsaimnieks”, Valmieras Kultūras centrs, „Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe””. Kulinārās meistardarbnīcas norisināsies „Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam” līdzfinansēta projekta „Livonijas kulinārajā mantojumā balstīta tūrisma produkta izveide un popularizēšana” ietvaros.

  Papildus informācija: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Latvijas mazā alus darītava Valmiermuižas alus šī gada pirmajos četros mēnešos piedzīvojusi izaugsmi, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn. Novērtējot Valmiermuižas alus kvalitāti, par teju 5% pieaudzis pieprasījums jeb pārdotā alus litru apjoms un par 13% – apgrozījums.

  Valmiermuižas alus darītavā no 2018. gada janvāra līdz aprīlim izbrūvēti 575 857 litri alus, bet apgrozījums sasniedzis 1 304 952 eiro. Īpaši veiksmīgs bijis aprīlis, kad pārdotā alus litru apjoms audzis par 15% un apgrozījums pat par 26%, salīdzinot ar 2017. gada aprīļa rezultātiem.

  Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus saimnieks: “Lepojamies, ka aizvien vairāk pašmāju alus baudītāju novērtē tepat Latvijā, Valmiermuižā brūvētā alus garšas un kvalitāti. Mūsu mērķi pēdējo deviņu gadu garumā ir nemainīgi – kvalitāte bez kompromisiem un alus baudīšanas kultūras attīstība Latvijā. Apgrozījuma pieaugums daļēji saistāms arī ar nesenajām izmaiņām tirgū. Savukārt pieprasījuma pieaugums ir apliecinājums, ka mēs kā mazs brūzis ejam pareizo ceļu – augt kvalitātes un garšas bagātības virzienā.”

  SIA “Valmiermuižas alus” auditētais apgrozījums 2017. gadā ir 4 605 931 miljoni eiro, bet auditētā peļņa sasniedza 136 007 eiro. 500 000 eiro pērn ieguldīti jaunu garšu radīšanā, tādēļ jau 2018. gada rudenī Valmiermuižā tiks atklāts mikrobrūzis jeb alus darbnīca. Tur varēs izbrūvēt mazākas alus partijas ar atšķirīgākām un vairāk nišas tirgum piemērotām garšām.

  Valmiermuižas alus starp mazajām Latvijas alus darītavām ir arī eksporta līderi – pērn par 65% audzis eksportētā alus litru apjoms, kas jau ieņem desmito daļu no kopējā izbrūvētā alus apjoma. “Šogad plānojam eksporta daļu palielināt līdz 20% un aktīvi nesam mūsu alus garšu kodu pasaulē. Lielākais darbs tiek ieguldīts, lai ar Valmiermuižas alus garšām iepazīstinātu kaimiņus Lietuvā, kur eksporta apjoms pieaudzis par 330%”, stāsta Aigars Ruņģis.

  Turpinās arī Valmiermuižas alus garšu klāsta papildināšana. Šogad alus baudītājiem tiek piedāvāts seno iesalu alus – “Tumšais dūmalus” un jaunais “Klona alus” ar pēc senču metodes darītu iesalu, ko gatavo uz īpaša klona grīdas kā sendienās. Tāpat iecienītajam gaišā alus kokteilim ar plūškoka garšu “Frišs” radīta jauna garša, kas ir tumšā alus kokteilis ar ķiršu zelteri un šokolādi.

  Uzziņai: Valmiermuižas alus ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kas darbojas no 2009. gada ar mērķi atgriezt alu uz svinību galda un attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā. Pēc Valmiermuižas alus iniciatīvas 2018. gada februārī Rīgā atklāts jauns tūrisma galamērķis – Rīgas alus kvartāls, kur amatu alus cienītāji no visas pasaules var iepazīt Latvijas alus garšu daudzveidību un nest to vārdu pāri mūsu valsts robežām.

  Papildu informācija:
  Rūta Lapiņa
  Valmiermuižas alus darītavas vēstnese
  M. 26534501
  E-pasts: ruta.lapina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Dalību Ūsiņdienas svinībās un tirdziņā „Gardu muti”, kas sestdien, 5. maijā, no plkst. 11.00 līdz 15.00 risināsies pie Valmiermuižas alus darītavas, iecerējuši teju 100 tirgotāji un amatnieki no visas Latvijas.

  Vairāk nekā pussimts pārtikas tirgotāji pulcēsies, lai reibinātu ar tikko kūpinātu un žāvētu gaļas un zivju kārdinošo smaržu, tāpat gaisā būs jaušams pašceptās maizes un Latvijā gatavoto sieru aromāts. Pašus mazākos noteikti visvairāk priecēs saldējuma sezonas atklāšana.

  Trešdaļa amatnieku uz gadskārtu svinībām Valmiermuižā ceļu mēros pirmo reizi. Tirdziņā varēs iegādāt zvangu, metālkalumus, dažāda veida keramikas izstrādājumus, rotaļlietas un drēbes bērniem, plašā piedāvājumā būs arī koka darinājumi.

  Tirdziņā būs iespēja degustēt Valmiermuižas alus darītavas un Kokmuižas eilu darītavas brūvējumus, bet par patīkamu atkalredzēšanos būs parūpējusies garškopju kustība „Gardu muti”, izslāpušos veldzējot ar Latvijas mežmalu spirdzinājumu jeb „Gardu muti Mežmalu vēstēju”.

  Interesentiem būs iespējams izmēģināt savas prasmes spēka un prāta izaicinājuma spēlēs. Par vīrišķās enerģijas strāvojumu būs parūpējusies folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači”, kas īsteno nacionālpatriotisko audzināšanu, tradīciju un folkloras pētniecību ar senā karavīra dzīvesveida un amatnieku prasmju apgūšanu. „Vilkači” uzstāsies plkst. 11.30, kur sanākušos priecēs ar Ūsiņdienas tematikai veltītām dziesmām, kā arī senām dziesmām par alu, dabu un vīrišķo spēku.

  Kur vienā pusē zaļumi un andelēšanās, otrā – zirgi un ālēšanās. Tirdziņa laikā viesi varēs iepazīt Valmiermuižas staļļa saimi un doties izjādēs.

  Lai spēka pietiktu visam, ko tirdziņš piedāvā, Valmiermuižas alus virtuves pavāri būs sarūpējuši sātīgu mielastu. Neatņemama Ūsiņdienas svinību sastāvdaļa ir alus, tāpēc arī šoreiz būs iespēja nogaršot Valmiermuižas alus darītavas brūvējumus, ko varēs laiski baudīt āra terasē un parkā.

  Lustēšanos Ūsiņdienas svinībās un tirdziņā var apvienot ar ekskursiju Valmiermuižas alus darītavā (pieteikšanās +371 20264269 vai rakstot e-pastu uz info@valmiermuiza.lv). Valmiera šonedēļ ir īsts brīvdienu galamērķis, jo, atklājot Sajūtu Parka vasaras sezonu, Maģisko sajūtu naktī, 5. maija vakarā, būs iespēja arī izbaudīt gaismu, skaņu, garšu un krāsu maģisko saspēli dabā.

  Nākamās svinības – etnofestivāls „SVIESTS 2018” un tirdziņš „Gardu muti” 16. jūnijā!

  Gadskārtu svinības rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO” un laikraksts „Liesma”.

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Atzīmējot pavasara beigas un vasaras sākumu, 5. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Ūsiņdienas svinības un tirdziņš „Gardu muti”.

  Pavasara noslēgums ir tas brīdis, kad latvietis ar abām rokām mieru rod zemē. Tāpēc jo īpaši gaidīsim stādu un sēklu pārdevējus, kuri jau čakli pastrādājuši un sarūpējuši košumus piemājas dārziņiem. Mājražotājus, amatniekus un ikvienu interesentu, aicinām līdz 1. maijam pieteikties dalībai tirdziņā, rakstot uz info@gardumuti.lv vai zvanot pa tālr. 27337798. Tirgotāju skaits ir ierobežots.

  Ūsiņi ir svētki, kur valda skaļums un jautrība, izteikti jaušama vīrišķā enerģija un spēks, tamdēļ viesiem būs iespējams izmēģināt savas prasmes spēka un prāta izaicinājuma spēlēs. Drosmīgākajiem būs iespēja izmēģināt roku šaušanā ar loku. Par vīrišķās enerģijas strāvojumu būs parūpējusies folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači”, kas īsteno nacionālpatriotisko audzināšanu, tradīciju un folkloras pētniecību ar senā karavīra dzīves veida un amatnieku prasmju apgūšanu. „Vilkači” uzstāsies plkst. 11.30, kur sanākušos priecēs ar Ūsiņdienas tematikai veltītām dziesmām, kā arī senām dziesmām par alu, dabu un vīrišķo spēku.

  Kur vienā pusē zaļumi un andelēšanās, otrā – zirgi un ālēšanās. Tirdziņa laikā viesi varēs iepazīt Valmiermuižas staļļa saimi un doties izjādēs.

  Lai spēka pietiktu visam, ko tirdziņš piedāvā, Valmiermuižas alus virtuves pavāri būs sarūpējuši sātīgu mielastu. Neatņemama Ūsiņdienas svinību sastāvdaļa ir alus, tāpēc arī šoreiz būs iespēja nogaršot Valmiermuižas alus darītavas brūvējumus, ko varēs laiski baudīt āra terasē un parkā.

  Nākamās svinības – etnofestivāls „SVIESTS 2018” un tirdziņš „Gardu muti” 16. jūnijā!

  Gadskārtu svinības rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO” un laikraksts „Liesma”.

  Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Valmieras Mākslas dienu ietvaros Valmiermuižā būs skatāma režisora Mārtiņa Eihes izrāde „Taņas dzimšanas diena”. Mākslas dienu apmeklētāji tiks laipni gaidīti 22. aprīlī plkst. 18.00 Valmiermuižas alus darītavā, lai kopā atzīmētu šo notikumu. Izrādē piedalīsies aktieri – Artūrs Čukurs, Jānis Kronis un Jana Ļisova, kā arī pats režisors Mārtiņš Eihe.

  Izrādes laikā skatītāji tiek aicināti kļūt par ciemiņiem gaviļnieces Taņas dzimšanas dienas svinībās. Kā jau katrā plašākas saimes kopā būšanas reizē – sanākušie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē un risina sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam.

  Īstenās dzimšanas dienas svinībās neiztikt arī bez bagātīgi klāta galda. Taņa savus viesus cienās ar rasolu un dažāda veida maizītēm – ķilavmaizītēm, desmaizītēm un siermaizitēm. Uz šāda svētku galda lieliski iederēsies „Valmiermuižas Balles gaišais alus”, ko jubilāre būs sarūpējusi. Tas brūvēts, iedvesmojoties no Valmieras drāmas teātra izrādes „Balle būs”.

  Izrādes pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas projekta „Tavas atmiņas Latvijas nākotnei” ietvaros un tā iniciatori ir Gētes institūts Rīgā un Ģertrūdes ielas teātris.

  Izrāde ir latviešu valodā, epizodiski skanot krievu un vācu valodai. Tās radošais sastāvs: režija – Mārtiņš Eihe, scenogrāfija un video – Ieva Kauliņa, dramaturģija – Laila Burāne, piedalās – Artūrs Čukurs, Mārtiņš Eihe, Jānis Kronis, Jana Ļisova, idejas autors – Deniss Hanovs.

  Ielūgumu cena: 7,00 EUR. Tos var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un Valmiermuižas alus tirgotavā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā.

  Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmiermuižas alus darītava.

  Plašāka informācija:
  Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Sestdien, 7. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 Valmiermuižas stallī būs iespēja apmeklēt ļoti plašu, radošu un interesantu programmu pasākuma „Satiec savu meistaru 2018” ietvaros.

  No plkst. 11.00 līdz 15.00 risināsies Zirglietu andele, savukārt no plkst. 12.00 būs iespēja doties izjādēs ar Valmiermuižas staļļa iemītniekiem.

  Staļļmeistare piedāvās aizraujošas ekskursijas stallī ar stāstījumu un paraugdemonstrējumiem kā zirgu kopj, baro un apkaļ. Mazākajiem būs iespēja izpausties radošajās darbnīcās – izveidot savu rotaļu zirdziņu, izrotāt pakavus, kā arī gleznot ūdenī. Aktīvāka darbošanās būs pie loku šaušanas.

  Lai izzinātu vēsturi, risināsies stāstnieku meistarklases – „Dabas zirgu” saimniece Līga Broduža atklās mītus un patiesības par zirgiem. Par jautriem un nopietniem stāstiem „Kā izperēt kumeļu” parūpēsies Vidzemes stāstnieku kopas stāstniece Agita Lapsa.

  Šādā notikumā neiztikt bez mūzikas – būs iespēja dzirdēt savdabīgu ieviņu ermoņiku spēli, kas ir viena no Vidzemes muzikālajam tradīcijām. Savukārt „Valmiermuižas alus darītava” sanākušos viesus cienās ar bērnības garšām – „Gardu muti Latvijas rabarberu zelteri” un iesala dzērienu „Zelta zirgs”.

  „Satiec savu meistaru!” pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Programma īpaši pielāgota ģimenēm ar bērniem, kā arī visiem zirgu mīļiem.

  Savukārt Valmiermuižas alus virtuvē 7. un 8. aprīlī būs iespēja mieloties ar Latvijas garšu vēlajām brokastīm, kur šonedēļ goda vietā celtas PANKŪKAS. Kamēr lielie laiski baudīs Latvijas garšu vēlās brokastis, tikmēr mazākie brokastotāji kopā ar Zinātkāres centru ZINOO rosīgā garā varēs veidot dažādus lidmašīnu modeļus. Plašāka informācija pieejama šeit.

  „Satiec savu meistaru 2018” Valmiermuižas stallī pasākuma programma pieejama šeit.

  Papildu informācijai – staļļa meistare Rufina Juraša (tālr. 26562703, e-pasts izjades@valmiermuiza.lv). Pasākumu rīko biedrība „Valmiermuižas jātnieku skola”.

  Aizvērt
 • Izzinot atšķirīgās folkmūzikas šķautnes, „SVIESTA kulšanas” koncertu sērijā 13. aprīlī plkst. 20.00 Valmiermuižas alus darītavā uzstāsies LEILALI ar programmu „Samtainā tumsa”. Koncerti tiek rīkoti, lai ieskandinātu starptautisko etnofestivālu „SVIESTS 2018”, kas gaidāms jau šajā vasarā.

  „Samtainā tumsa” ir neparasti izdziedātas, citādākas dvēseles šūpuļdziesmas. Seni dziedājumi vēl nedzirdētā skanējumā un interpretācijā, kas ieaijā, mierina un veldzē dvēseli, aizvedot lielus un mazus dziļi, dziļi iekšpusē – pie vispatiesākā sevis. Šūpuļdziesmas kā robeža starp miegu un nomodu, starp realitāti un sapņiem, starp būšanu pieaugušam un aizvien vēl bērnam. Dziedātāja Leila Alijeva saka: „Tās ir dziesmas, kas iežūžo aizlaiku transa stāvoklī, kad robeža starp iekšējo un ārējo kļūst ļoti trausla un izgaismojas ikdienā netveramais. Šūpuļdziesmas izsenis bijušas instruments, kā cilvēks ieaijāts mierā un mīlestībā, sniedzot drošības un patvēruma sajūtu, iedvesmojot savienoties ar visdziļāko iekšējo pasauli.”

  Ielūgumu cena: 5,00 EUR, tos var iegādāt „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas alus tirgotavā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā.

  2018. gada 16. jūnijā Valmiermuižā notiks etnofestivāls „SVIESTS”, kas šogad atzīts kā valstiski nozīmīgs kultūras pasākums. Festivāla, kurš sakrīt ar Latvijas simtgades svinībām, tēma ir „baltu ciltis”, kas atspoguļosies mūzikā, amatniecībā un kulinārijā. Papildu labākajām latviešu etnogrupām uzstāsies arī dienvidu kaimiņtautu mūziķi, kuru valstis atrodas bijušajās baltu cilšu teritorijās – Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

  Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

  Plašāka informācija:
  Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • „Satiec savu meistaru!” pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Šoreiz, 7. aprīlī plkst. 11.00-15.00, arī Valmiermuižas staļļa
  meistari izrādīs savas prasmes un iemaņas zirgkopībā un jāšanas sportā. Pasākumā būs varena programma, kas īpaši pielāgota ģimenēm ar bērniem, kā arī visiem citiem zirgu mīļiem. Norisināsies „Zirglietu andele”, kur lieli un mazi jātnieki un zirgu mīļi aicināti andelēt un iegādāties gan lietotas, gan jaunas zirglietas un jātnieku drēbes. Staļļmeistari piedāvās aizraujošu ekskursiju pa stalli ar stāstījumu un demonstrējumu, kā zirgu kopj, baro un apkaļ. Mazākajiem apmeklētājiem būs iespēja izpausties radošajās darbnīcās – izveidot savu rotaļu zirdziņu, izrotāt pakavus, gleznot ūdenī un daudz ko citu. Aktīvāka darbošanās būs pie loku šaušanas, kur Juris un Ingūna Bramaņi rādīs un mācīs, kā pareizi turēt un mērķēt ar loku. Lai izzinātu vēsturi, būs stāstnieku darbnīcas – „Mīti un patiesības par zirgiem”, jautri un nopietni stāsti „Kā izperēt kumeļu”. Šādā notikumā neiztikt bez mūzikas, tāpēc dzirdēsim savdabīgu ieviņu ermoņiku spēli – tā ir viena no Vidzemes muzikālajam tradīcijām – dziesmas būs par zirgiem un dabu. Protams, neatņemama pasākuma sastāvdaļa būs izjādes ar Valmiermuižas staļļa iemītniekiem!

  Visas lustes norisināsies Valmiermuižas stallī, Dzirnavu ielā 15, Valmiermuižā,
  Valmieras pagastā, Burtnieku novadā.
  Pasākumu rīko Valmiermuižas jātnieku skola.
  Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu izjades@valmiermuiza.lv

  Aizvērt