Preses ziņas

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • Atzīmējot rudens ražas novākšanu, 4. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Mārtiņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”, kad sanākušajiem būs iespējams iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt tradīcijām bagātus svētkus un doties izjādē ar zirgiem.

  Mājražotāju un amatnieku tirdziņš
  Kad rudens raža novākta, tad laiks to celt galdā. Valmiermuižā kuplā skaitā būs sapulcējušies amatnieki un mājražotāji, ļaujot sanākušajiem iegādāt dažnedažādus meistaru darinājumus, kā arī nopirkt rudens ražas veltes, gaļu, zivis, medu, maizi un gardos našķus. Lai kuplinātu tirgotāju pulku, tirgotājus aicinām pieteikties līdz 31. oktobrim, rakstot uz info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798.

  Tradīciju izzināšana
  Mārtiņi atnes ziemu. Lauki aparti, labība izkulta, graudi sabērti klētī, sarūpēts viss, lai gada aukstos mēnešus pārziemotu godam. Un vislabāk to iesākt ar kārtīgām lustēm – tās Valmiermuižā neiztrūks arī šajā reizē! Par tradīcijām parūpēsies folkloras kopa „Putni” no Lēdurgas, bet īpašajās darbnīcās būs iespējams gan izveidot Mārtiņbērnu maskas, gan sacensties atjautībā un dažādās prasmēs. Svinībās sastapsiet arī Valmiermuižas staļļa saimi, kas aicinās doties izjādēs.

  Dzīres un alus
  Šis ir īstais laiks, kad beidzot var sākt ļauties dziesmām un dejām, jo godam pārlaists vasaras skrējiens. Valmiermuižas alus virtuves darboņi gan sestdien, gan svētdien (plkst. 10.00 – 14.00) būs parūpējušies, lai ikviens varētu ieturēt nesteidzīgas, gardas un spēka pilnas Latvijas garšu brokastis. Savukārt alus darītavas meistari, kā jau īstās lustēs pieklājas, galdā cels jaunu un īpašu alus garšu.

  Ainu tautas muzikants no Japānas
  Kad dienas laikā būs izzināta vietējā kultūra un tradīcijas, vakarā aicinām uz iedvesmojošu koncertu Valmiermuižas alus virtuvē, kur uzstāsies ainu tautas muzikants no Japānas – Oki, ļaujot izzināt arī attālākas tautas tradicionālo un mūsdienu kultūru, saskatot līdzības ar vietējo. Koncerta sākums plkst. 20.00. Kolorītais mūziķis viesus priecēs ar tradicionāliem dziedājumiem, kā arī izrādīs mūsu pusē pat nezināmus mūzikas instrumentus – tonkori un mukkuri. Lai ļautos kultūru izzināšanai, galdiņu lūgums rezervēt laikus.

  Nākamās svinības – Ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” – 16. decembrī!

  Gadskārtu svinības atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”. Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”, Eiropas gastronomijas reģions 2017.

  Plašāka informācija: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  /Ieeja bez maksas/

  Aizvērt
 • Laikā kopš Latvijas dzērienu tirgus piedāvājumā parādījās zelteri, jeb dabiskas limonādes no Latvijas ogām un augļiem, pieprasījums pēc tiem audzis teju četras reizes. Secīgi kāpj arī izejvielu iepirkums. Šoruden iepirktas turpat 10 tonnas Latvijas meža brūkleņu, 16 tonnas bio cidoniju un 5 tonnas aroniju un brūkleņu. Savukārt nākamā gada pavasarī tiek plānots iepirkt jau 20 tonnas rabarberu vien – dižpārdokļa rabarberu zeltera brūvēšanai.

  Šā gada 9 mēnešos zeltera „Gardu muti” pārdošanas apjomi sasniedza 114 tūkstošus litru, un tas ir par 50% vairāk nekā pērn visa gada laikā.

  „Konkurence bezalkoholisko dzērienu segmentā bija un aizvien ir ļoti asa. Agrāk tirgu faktiski pilnībā piepildīja ārvalstu kompānijas, kuru produkcijai Latvijā ir spēcīgas lietošanas tradīcijas. Taču trīs gadu laikā mums ir izdevies radīt jaunu – vietējo limonāžu nišu no dabas veltēm. Tas apliecina, ka Latvijā pircēji arvien augstāk novērtē ne vien produkta dabiskumu, bet arī latviskumu,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks.

  Tirgū pašlaik iespējams iegādāties desmit dažādas zelteru garšas, tostarp tādas, kas radītas kā sadarbības projekti – Valmieras teātra festivālam, īpašajam simtgades projektam „1836”, festivālam „Playground” un filmu studijas „Rija” multiplikācijas filmai „Dziedošais Hugo”.

  Zelteri „Gardu muti” tiek gatavoti pēc tradicionālās metodes – ogas saberž un pārber ar cukuru, tad sulai, kas izveidojas, pievieno gāzētu ūdeni. Visi zelteri „Gardu muti” ir 100% dabīgi dzērieni bez papildu garšas uzlabotājiem. Šobrīd tie nopērkami „Valmiermuižas alus” tirgotavās Rīgā un Valmiermuižā, „Sky”, „Stockmann” un „Rimi Hypermārketu” lielveikalos, kā arī „Valtera Restorānā” un citās gardēžu iecienītās vietās visā Latvijā.

  „Zelteru ideju nebūtu iespējams realizēt bez Latvijas zemnieku un ražotāju līdzdarbošanās. Kopdarbs ar vietējiem audzētājiem garantē, ka iepērkam kvalitatīvas mūsu zemē augušas ogas un augļus, neskatoties uz to, ka ievest no svešzemēm būtu finansiāli izdevīgāk,” turpina A. Ruņģis.

  Arī lauksaimnieki pauž gandarījumu par izmaiņām limonāžu pieprasījumā, jo tas nozīmē, ka pretstatā nesenai vēsturei, kad viss izaudzētais tika eksportēts, tagad pievienotā vērtība Latvijā augušām ogām un augļiem tiek radīta arī tepat Latvijā.

  Papildu informācijai:
  Tālr.: 27397444, e-pasts: liena@valmiermuiza.lv , www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Godinot rudens saulgriežus, 23. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas tiks atzīmētas Miķeļdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”. Plašs piedāvājums būs sastopams gan ēdmaņām – tirgotāji vezumā vedīs bagāto rudens ražu, gan tradīciju mīļotājiem – uzstāsies folkloras kopa, būs dažādas izzinošas meistarnīcas, notiks izjādes ar zirgiem.

  Miķeļos ar lielām svinībām un gardu mielastu tiek atzīmēta lielo darbu noslēgšana, galdā tiek celts viss, kas vasarā sarūpēts. Svinībām par godu Valmiermuižā ieradīsies tirgotāji no malu malām, līdzi vedot – dārzeņus, sierus, gaļu, zivis un citus gardumus, ar ko mieloties un papildināt savus ziemas krājumus. Savukārt amatnieki būs parūpējušies par māla traukiem, kalumiem, koka darinājumiem un pinumiem. Būs arī dažādas krāšņumlietas – rotas, jostas, sveces un citi amatnieku meistarstiķi.

  Lai kuplinātu tirgotāju pulku, tirgotājus aicinām pieteikties līdz 19. septembrim, rakstot uz info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798.

  Sendienās Miķeļdienas svinībām tika pievērsta īpaša vērība, jo pēc gara darba posma tā bijusi kā zīme par mierīgāka laika sākumu. Miķeļdienas tradīcijas caur dziesmām un stāstiem izzināt ļaus folkloras kopa, bet dažādās meistarnīcās šeptēs tuvākās apkaimes meistari. Būs iespējams veidot rotājumus no labības un doties izjādēs ar zirgiem.

  Miķeļdienā neiztrūkstoša nodarbe bija alus brūvēšana, tamdēļ Valmiermuižas alus darītavas meistari galdā cels tumīgu, saldu un garšā izteiksmīgu alu, kas īpaši veltīts Miķeļdienai. Bet, lai nenoreibtu no alus un svētkiem, gan sestdien, gan svētdien (plkst. 10.00 – 14.00) Valmiermuižas alus virtuves pavāri visus gaidīs uz Latvijas garšu vēlajām brokastīm, kur būs sarūpēts viss, lai izbaudītu nesteidzīgu brokastu maltīti, ar šī brīža meža un dārza veltēm galvenajā lomā.

  /Ieeja bez maksas/

  Nākamās svinības – Mārtiņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” – 4. novembrī!

  Gadskārtu svinības atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”.
  Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”, Eiropas gastronomijas reģions 2017.

   

  Aizvērt
 • Valmiermuižas stallī, Dzirnavu ielā 15, 3.septembrī, plkst. 19.00 tiks izrādīta laikmetīgās dejas izrāde „Vērpete”, kas ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā. Lai bagātinātu līdzpārdzīvojumu, deju pavadīs dzīvā mūzika.

  Deju izrāde ir divu jauno un talantīgo horeogrāfu – Krišjāņa Santa un zviedra Ērika Ēriksona – kopdarbs. Izrādes pamatā ir tautas melodiju ritmiskās struktūras, kuru kods nosaka dejotāju kustību telpā un laikā. Sākot ar vienu kustību un turpinot to nemitīgi attīstīt, mākslinieki virzās no mierpilnas līdz ātruma un emociju pieblīvētai atmosfērai.

  Šis ir ļoti nozīmīgs notikums, jo pirmo reizi laikmetīgā deja ienāk Valmiermuižā, ļaujot līdzdarboties notikumā, kad deja satiek cilvēku. Izrādes norises vieta – Valmiermuižas stallis – nav izvēlēts nejauši, izrāde veidota tā, lai nojauktu barjeru starp spēles laukumu un skatītāju vietu, veidojot vienotu telpu. Tas skatītājus nostāda ne vien vērotāju lomā, bet ļauj pašiem kļūt par daļu no izrādes.

  „Vērpetes“ pirmizrāde notika Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programmā 2015. gada rudenī, izpelnoties klātesošo ovācijas. 2015./2016.gadā izrāde ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā.

  Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons satikās studiju laikā, mācoties prestižajā dejas skolā P.A.R.T.S. Briselē. Krišjānis ir latviešu dejotājs un horeogrāfs, kas aktīvi darbojas laikmetīgajā dejā Latvijā. Savukārt Ēriks Ēriksons ir zviedru dejotājs un horeogrāfs, kura interese par kustību radās nodarbojoties ar breiku un cirku. Pašlaik viņš Beļģijā un citur pasaulē strādā kā dejotājs un pasniedzējs.

  Dejotājus pavadīs dzīvā mūzika: Mārtiņš Miļevskis (vibrofons) un Rihards Lībietis (ģitāra). Abi pieder pie jaunās mūziķu paaudzes un ir talantīgi improvizētāji.

  Biļetes cena: 7 EUR
  Biļetes iespējams iegādāties: Valmiermuižas alus tirgotavā: Rīgā un Valmiermuižā, „Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un pirms izrādes.

  Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība; atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

  Aizvērt
 • Jūlija pēdējā nedēļa Valmierā virmos zem pilsētas svētku zīmes. Lielajām lustēm par godu 29. jūlijā no plkst. 9.00 līdz 16.00 svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmierā” šoreiz noritēs pašā Valmieras sirdī – pilsdrupās, kur, kā ierasts pie mums Valmiermuižā, tiks andelēts, smiets un diets uz nebēdu.

  Mājražotāju tirdziņš „Ar Gardu muti Valmierā”

  No plkst. 9.00 līdz 16.00 – vienlaikus ar lielo pilsētas svētku tirgu – še notiks Latvijas mājražotāju tirdziņš, kur būs iespējams iegādāties dabīgus, pašu lolotus vietējos pārtikas produktus no Vidzemes tirgotājiem. Varēs iegādāt svaigi ceptu maizi, sieru, medu, dzirkstošus mājas vīnus, žāvētu un kūpinātu gaļu un daudzus citus gardumus, ar ko mieloties.

  Ēdienu darbnīcas un meistarklases

  Sanākušajiem būs iespējams piedalīties pavisam īpašās radošajās darbnīcās, kas izvietotas īpašos namiņos: tējas namiņā, garšaugu namiņā, plāceņu namiņā, ceļotāju namiņā. Še būs iespējams sastapt arī izcilu restorānu šefpavārus, kas jau no plkst. 9.00 uzstāsies īpašās meistarklasēs, ierādot, kā pagatavot kādu gardu uzkodu. Skatītāji saņems gan buntīti ar garšvielām, gan recepti uzkodas pagatavošanai.

  Muzikālā skatuve

  Kā gan svinībās bez mūzikas? No plkst. 11.00 sanākušos iepriecinās dažādi muzikāli priekšnesumi: DJ AG, ģitārists Reinis Jaunais, Zane Pērkone un Kristīne Liede, ģitārists Kaspars Niklasons. Pasākuma noslēgumā grupa „Bezgalībieši” tautas mūzikas dziļāko slāņu rituālo sajūtu savienos ar etno-instrumentu skanējumu mūsdienu interpretācijā.

  SVINĪBU PROGRAMMA

  TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERĀ”
  TIRGOŠANĀS

  9.00 – 16.00 Mājražotāju tirdziņš

  MIELOŠANĀS

  9.00 – 16.00 Pašā tirdziņa vidū atradīsies „Gardēžu pils”, kur restorāni no vietējiem produktiem gatavos mūsdienīgas garšas

  12.00-14.00 Bruņinieka mielasts – uz pusdienas laiku būs gatava lielajā saimes katlā vārīta zupa, ar ko cienās sanākušos

  LUSTĒŠANĀS

  Uz Valmieras pilsdrupu estrādes uzstāsies dažādi mākslinieki un šefpavāri ar meistraklasēm

  09.00 DJ AG

  09.15 Meistarklase – „Rocket Bean Roastery” šefpavārs Artūrs Taškāns

  10.00 Ģitārists Reinis Jaunais

  10.45 Meistarklase – Restorāna „Rātes Vārti” viesis – šefpavārs Valters Zirdziņš

  11.15 Zane Pērkone un Kristīne Liede

  12.00 Meistarklase – „Restorāns3” šefpavārs Ēriks Dreibants

  12.45 DJ AG

  13.15 Meistarklase – „Dikļu pils” šefpavārs Jānis Siliņš

  14.00 Ģitārists Kaspars Niklasons

  14.30 Meistarklase – „Valmiermuižas alus virtuves” šefpavārs Dzintars Kristovskis

  15.00 Grupa „Bezgalībieši”

  DARBOŠANĀS

  9.00 – 16.00 Radošā darbnīca „Valmieras pils ķēķis”

  1. Tējas namiņš

  2.Garšaugu namiņš

  3.Plāceņu namiņš

  4. Ceļotāju namiņš

  Nākamās svinības – Miķeļdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” 23. septembrī!

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.

   

  Aizvērt
 • Šajā piektdienā, 21.jūlijā, Valmiermuižā uzstāsies mūziķu apvienība „100 baltas dvēseles”, kas ar savu lirisko un mierīgo skanējumu noslēgs šīs vasaras dzīvās mūzikas koncertvakaru sezonu Valmiermuižā.

  Mūziķu apvienība, kurai pat radīts īpašs apzīmējums „gaisīgais postroks”, radās pirms desmit gadiem, kad kopīgi muzicēt sāka Mārtiņš Jansons, aktieris Ivars Krasts un Alise Joste. Šo gadu laikā apvienība klausītājus priecējusi gan ar diviem albumiem, gan izjustiem un iedvesmojošiem koncertiem, kas nereti sapludina robežas starp iedomām un realitāti. Valmiermuižā apvienības kodolam pievienosies arī ģitārists Kārlis Josts, Pēteris Pāss (veidojis otrā albuma elektroniskos risinājumus) un bundzinieks Jānis Burmeisters. Kuplais mākslinieku pulks ierasti tik izjusto grupas skanējumu padarīs vēl niansētāku un krāšņāku.

  Mūziķu apvienības pirmais albums „Jūtīgs un atdalīts” iznāca pirms septiņiem gadiem un tika nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai par labāko debiju. Pagājušā gada nogalē dienas gaismu ieraudzīja otrais studijas albums „Vienaldzība/Indifference”, kur ierastais skanējums kontrastē ar pasaulīgajām tendencēm un krietnu devu elektronikas. Koncertvakarā Valmiermuižā mūziķi izspēlēs dziesmas gan no pirmā, gan otrā albuma.

  Arī šajā vakarā neiztiks bez muzikālā pārsteiguma, kad pirms šīs mūziķu apvienības uzstāšanās klātesošos iepriecinās kāds jaunais un daudzsološais mākslinieks. Iesildošais mūziķis uz skatuves kāps ap plkst. 21.00.

  Ieeja bez maksas.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.
  Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

  Aizvērt
 • Jau šo svētdien, 16.jūlijā, no plkst. 11.00 līdz 17.00 pļaviņā līdzās Valmiermuižas alus darītavai un PII “Burtiņš” jau otru gadu norisināsies sacensības jātnieku sportā “Valmiermuižas kauss 2017”.

  No plkst. 11.00 līdz 17.00 sacensības vērot aicināts ikviens zirgu sporta interesents, jo spraigu elementu tajās netrūkst.  Jātnieki sacentīsies dažādas grūtības pakāpes maršrutos – gan vadības, gan šķēršļu pārvarēšanā. Pērn sacensībās spēkiem mērojās ap 100 dalībnieki gan no tuvākiem, gan tālākiem jātnieku sporta klubiem, kā arī kupls pulks līdzjutēju. Vislielāko skatītāju atbalstu un līdzi jušanu izpelnījās Gepards –  zirgs, kurš zaudējis redzi, bet ir gana drosmīgs, lai piedalītos, un, iespējams, to darīs arī šogad.

  Kad acis nogurs no līdzi jušanas, tad kā mazi, tā lieli varēs doties izjādēs, rotāties ar hennas zīmējumiem un iegādāt sev kādu pasākuma suvenīru. Sacensību starplaikā skatītājiem par prieku notiks arī zirgu paraugdemonstrējumi. Savukārt izsalkušos pabaros šeptīgie Valmiermuižas Alus virtuves pavāri, kuri būs sarūpējuši gardu maltīti un sātīgas uzkodas.

  Pasākuma norisi atbalsta Burtnieku novads, Valmiermuižas Alus virtuve, garškopju kustība “Gardu muti”, Stāvo krastu Sajūtu parks, Vidzemes Olimpiskais centrs, Timemachine, Kino “Gaisma”.
  Ieeja ir bez maksas. Rīko biedrība “Valmiermuižas jātnieku skola”.

  Papildu informācija: Rufina Juraša
  Tālr. 26562703
  E-pasts: izjades@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Jau šo piektdien, 14. jūlijā, no plkst. 21.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies otrais šīs vasaras dzīvās mūzikas koncertvakars, ļaujot baudīt iedvesmojošu pašmāju mūziku un kopā būšanu. Šajā vakarā terasi pieskandinās „Ansamblis Manta”, kas pelnīti uzskatāma par vienu no redzamākajiem latviešu alternatīvās skatuves pārstāvjiem.

  Ansambļa īpatno skanējumu veido daudzbalsība un oriģināls instrumentu klāsts dažādos salikumos – Cremona basģitāra vai sintbass, ģitāras, klavieres, dzīvās bungas un pašradīti sampli, ērģeles Vermona 2, sintezators „Электроника”, Korg Electronic piano, kā arī īpašais viesis – Casio VL1. Grupas pirmais albums „Manta” ieguvis vairākas Latvijas mūzikas balvas. Ansamblis aktīvi koncertējis Latvijā, uzstājies arī Lietuvā un Igaunijā. Šī gada aprīlī izdots grupas otrais albums „Karaliene Anna”, kas īpašs ar to, ka ir dzīvs, analogs ieraksts – izpildīts šodienai unikālā tehnikā, rakstot un montējot uz lentām ar diviem divceliņu magnetofoniem.

  Ansamblim ir brīnišķīgas spējas šo īpašo ieraksta sajūtu piešķirt arī saviem dzīvās mūzikas koncertiem – to visu savām acīm klātesošie varēs piedzīvot arī Valmiermuižā. Koncertā puiši izspēlēs dziesmas gan no pirmā, gan otrā albuma.

  Turpinot pagājušā koncertā iesākto, arī šo vakaru, atbalstot latviešu mūziķu jaunradi, iesāks kāda daudzsološa jaunā grupa, kas klātesošajiem ļaus iepazīt ko jaunu un nedzirdētu.

  Lai pietiktu spēka un enerģijas koncerta baudīšanai, pirms tā aicinām doties neaizmirstamā garšu ceļojumā Valmiermuižas alus virtuvē, vakariņās baudot šī brīža garšas, kur katrai no tām piemeklēts smalks alus pāris no Valmiermuižas alus garšām. Lai piedzīvotu smalko ēdiena un alus saderības stāstu koncerta dienā, lūdzam galdiņu restorānā pieteikt iepriekš, ziņojot alusvirtuve@valmiermuiza.lv vai 28664424. Pēc maltītes varēs ērti iekārtoties terasē un klausīties koncertu, lai bauda tiktu visām maņām!

  Nākamais koncertvakars:
  21. jūlijs – mūziķu apvienība „100 baltas dvēseles”

  Ieeja bez maksas.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.
  Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

  Aizvērt
 • Sestdien, 15. jūlijā, no plkst. 12.00 Vaidavas ezera krastā norisināsies „Mālēdiena festivāls 2017”. Visas dienas garumā še būs iespējams iepazīt mālu, izbaudīt Latvijas garšas un Vaidavu, aktīvi darboties un baudīt pašmāju mūziķu –  El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste, Sus Dungo, Shipsea – uzstāšanos.

  Vaidavas vārds nereti saistās ne vien ar dziesmām un gleznaino ezeru, bet arī ar mālu, keramiku un aktīvu darbošanos. Lai izzinātu mālu un kopīgi mestos piedzīvojumos, aicinām uz aktīvu sestdienu Vaidavas ezera krastā, līdzās Valmiermuižas vasarnīcai, kur galvenā loma tiks atvēlēta mālam un ēdienam.

  Festivāla māla pusi pārstāvēs meistari gan no Vaidava Ceramics, gan citām vietām, lai visas dienas garumā pacietīgi ierādītu sarkanā māla ceļu no zemes līdz tā pārtapšanai traukos. Iepazīt mālu un paša spēkiem izveidot savu īpašo trauku aicināts gan liels, gan mazs.

  Savukārt ēdiena pusi pārstāvēs Valmiermuižas Alus virtuve,  ļaujot  iepazīt garšas, kas mūsu zemē atrodamas šobrīd. Rīts tiks sākts ar īpašām brokastīm ezera krastā, bet visas dienas garumā būs iespējams nobaudīt īpašo #zemesgarša maltīti dažādās variācijās. Brīnišķīga iespēja, lai vaigā satiktu un redzētu darbībā šefpavārus, kuru rosīšanās ierasti notiek virtuvē.

  Kā kārtīgam brīvdabas festivālam pieklājas, apmeklētājus visas dienas garumā priecēs pašmāju mūziķu dziesmas. Uz skatuves ezera krastā uzstāsies El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste un meiteņu radošā apvienība Sus Dungo. Vakaru un festivālu noslēgs Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.

  Šī ir lieliska iespēja, kā izzināt ne vien Latvijas mālu un garšas, bet arī notikuma vietu. Dienas laikā būs sarūpētas vairākas iespējas, lai iepazītu pašu Vaidavu. Varēs doties izpētes gājienā uz  „Vaidava Ceramics” ražotni, bet „Vaidaveži” būs parūpējušies, lai aktīvās atpūtas cienītāji Vaidavas ezeru varētu iepazīt uz SUP dēļa vai laivas, savukārt apkārtni – ar velo. Azotē paslēpti vēl pāris pārsteigumu, ar kuriem iepazīstināsim nedaudz vēlāk.

  Ieeja bez maksas.

  Festivālu rīko: Vaidava Ceramics, Valmiermuižas Alus virtuve, Kocēnu novada dome

  Informācijai: Justīne Kalēja, justine@valmiermuiza.lv

   

  Aizvērt
 • Jau šo piektdien, 2. jūnijā, plkst. 19.00 slēģus apmeklētajiem vērs iemīļotā Valmiermuižas Vasarnīca pie Vaidavas ezera. Par godu vasarai un atkal satikšanās priekam klausītājus iepriecinās dziesminieka Goran Gora koncerts.

  Arī šogad Vaidavas viesiem, līdztekus ezera vilinājumam un aktīvās atpūtas iespējām ezera krastā, Valmiermuižas Vasarnīcā būs iespējams atveldzēties ar Latvijā ražotiem našķiem un spirdzinājumiem. Šī vasarnīcai būs jau trešā sezona, un viesmīlīgās krodzinieces neslēpj prieku par atkal satikšanos ar iemīļoto pludmali un omulīgajiem viesiem.

  Par godu sezonas atklāšanai viesiem uzstāsies dziesminieks Goran Gora. Šis
  solās būt emocijām un melodijām bagāts vakars, kad klātesošajiem tiks dota iespēja saplūst ar dabu un mūziku. Neiztrūks arī Valmiermuižas alus darītavas brūvējumi, „Gardu muti” spirdzinājumi un citi patīkami pārsteigumi.

  Arī šogad še tiks rīkoti dažādi iedvesmojoši pasākumi – praktiski prātīgās trešdienas, dzīvās mūzikas vakari un „Dāmu štātes”.

  Vasarnīcas darba laiku, kā ierasts diktēs laika apstākļi. Saulītei ripojot pa debesjumu, darba dienās slēģi tiks atvērti no plkst. 13.00 līdz 20.00. Brīvdienās no plkst. 11.00 līdz 22.00.

  Visērtākais veids, lai uzzinātu par visu vasarnīcā aktuālo, piesekoties Facebook lapai: Valmiermuižas Vasarnīca pie Vaidavas ezera

  Koncerts bez maksas.

  Aizvērt