Preses ziņas

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 16.decembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Ziemas saulgriežu tirdziņš un svinības „Ar Gardu muti Valmiermuižā”. Šī būs īstā vieta, kur sarūpēt visu svētku galdam, atrast izmeklētus meistaru darinājumus svētku dāvanām un svētkus sajust caur tradīcijām un darbošanos. Savukārt plkst. 19.00 visi aicināti uz Ziemas saulgriežu tradīciju vakaru, kur folkloras kopa „Dandari” ierādīs, kā svētki svinami īsteni latviskās noskaņās.

  Mājražotāju un amatnieku tirdziņš

  Valmiermuižas alus darītavas pagalmā viss būs vienuviet, lai bez raizēm un steigas, baudot īpašu svētku atmosfēru, sagatavotos svētkiem. Kuplais tirgotāju pulks ļaus sarūpēt krāšņas amatnieku darinātas dāvanas, bet mājražotāji būs parūpējušies, lai svētku galds vai lūztu no Latvijā izlolotām garšām un spirdzinājumiem.

  Lai papildinātu tirgotāju pulku, tirgotājus aicinām pieteikties līdz 12. decembrim, rakstot uz info@gardumuti.lv vai zvanot pa tālr. 27337798.

  Tradīciju izzināšana

  Ziemas saulgrieži latviešiem jau izsenis ir bijuši ļoti nozīmīgi svētki, kad tiek svinēta gaismas uzvara pār tumsu. Būsim parūpējušies par dažādām darbnīcām, lai ikviens varētu izzināt tradīcijas un sagatavot kādu atribūtu svētku svinēšanai un gaismas ienešanai savās mājās. Uz Valmiermuižu būs atbraukusi arī folkoras kopa „Vīteri”, lai ierādītu svētku tradīcijas. Svinībās sastapsiet arī cēlo Valmiermuižas staļļa saimi, kas aicinās doties izjādēs.

  Dzīres, alus un garškopju kustības „Gardu muti” izloloti dzērieni

  Latviskos svētkos neiztikt bez garda alus, īpaši Ziemas saulgriežos, kad galdam jābūt klātam visbagātīgāk. Svinībās varēs nobaudīt alus meistaru sarūpētos ziemīgos brūvējumus, bet, kā vēsajam gadalaikam pieklājas, „Gardu muti” garškopji pirmo reizi galdā cels no Latvijas upenēm tapušu sildošu morsu. Valmiermuižas alus virtuvē gan sestdien, gan svētdien (no plkst. 10.00 līdz 14.00) ikviens varēs ieturēt nesteidzīgas, gardas un spēka pilnas Latvijas garšu brokastis. Kas jo īpaši, tad mazie viesi, atpūšoties no ēšanas un pieaugušo sarunām, šeit varēs rotāt piparkūkas.

  Ziemas saulgriežu tradīciju vakars

  Tā paša 16. decembra vakarā (plkst. 19.00) vārtus saulgriežiem vērs Valmiermuižā iemīļotais Ziemas saulgriežu tradīciju vakars. Šogad folkloras kopa „Dandari” būs tie, kas caur dančiem, mūziku, zīlēšanu un citām ēverģēlībām ierādīs, kā svētki svinami īsteni latviskās noskaņās. Ielūguma cena 7 EUR. Tos var iegādāt „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas alus tirgotavā, Dzirnavu ielā 2.

  Nākamās svinības – Meteņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” – 3.februārī!

   

  Aizvērt
 • Valmiermuižas saime 16.decembrī plkst. 19.00 aicina uz īpašu Ziemas saulgriežu tradīciju vakaru, kur folkloras kopas „Dandari” virsvadībā caur dančiem, dziedāšanu, zīlēšanu un citām ēverģēlībām varēs iepazīt, kā gada gaišākie svētki svinami īsteni latviskās tradīcijās.

  Latviešu gadskārtā Ziemas saulgrieži ieņem ļoti nozīmīgu svinību lomu, jo pienācis laiks, kad visdziļākajai tumsai seko gaismas pieaugšanas periods. Īstais brīdis, kad lustīgā un aizrautīgā veidā izzināt mūsu senču tradīcijas, lai gaismu savā namā varētu sveikt ikviens.

  Vakars tiks iesākts ar nelielu ieskatu svinēšanas galvenajās tradīcijās. Turpinājumā jau smalkāka tradīciju izzināšana – sanākušie varēs nodoties mīklu minēšanai, rotaļām un zīlēšanai, ar kuras palīdzību ieskatīties nākotnē un izšķirt, kāda laime un prieki gaidāmi nākamajā gadā. Vakara gaitā sagaidāmi arī dažnedažādi pārsteigumi, jo kā gan svētki bez tiem! Kad būs ieklausīts, padarīts un izzināts, tad sāksies vakara jestrākā daļa – danči, lai ar lustīgu deju palīdzību ļautu prieka virpulītim iegriezties īstenā svētku virzienā.

  Svētkiem par godu Valmiermuižas alus virtuves darboņi būs sarūpējuši gan brangu maltīti, gan uzkodas, bet līdzās esošās alus darītavas meistari gādās par sildošām un ziemīgām alus garšām uz svētku svinētāju galda.

  Aicinām izmantot iespēju, lai mīļu un lustīgu cilvēku lokā, gardi mielojoties, jestri un viedi ieskandinātu gada gaišākos svētkus. Ielūgumu cena: 7,00 EUR, tos var iegādāt „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas alus tirgotavā, Dzirnavu ielā 2. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālr. 28664424.

  Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valmiermuižas alus darītava un Kultūrkapitāla fonds.

  Aizvērt
 • SIA „Valmiermuižas alus” 2017. gadā gan turpinot strādāt pie jaunu un unikālu garšu attīstības, gan apgūstot jaunus eksporta tirgus, tostarp arī Austrāliju, kāpinājis kopējo eksporta apjomu par 65 %. Rezultātā Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, pieaudzis par 10,4 %, sasniedzot 3,98 miljonus eiro.

  Alus darītavai strādājot ar pilnu jaudu vasaras sezonā, pārdotā alus apjoms sasniedzis 1,83 miljonus litru, kas ir par 4,2 % vairāk, nekā šajā periodā 2016.gadā. Eksporta apjoms šogad desmit mēnešos kāpināts par 65 % un veido 7,4 % no kopējā alus darītavas izbrūvētā alus apjoma.

  „Latvijas mazo alus darītavu vidū šogad esam kļuvuši lielākie eksportētāji. Vēlos attīstīt alus darīšanu Latvijā, tādēļ Valmiermuižas alus izaugsmi ilgtermiņā saskatu eksportā, jo Latvijā pārdotā alus apjomu audzēt neplānojam. Mūsu mērķis ir trīskāršot alus eksportu nākamajos trīs gados līdz 25 % no kopējā izbrūvētā alus apjoma”, saka Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis. „Esam noticējuši, ka ar Latvijā radītu un darītu dzīvo alu spējam uzrunāt alus baudītājus pasaulē”.

  Galvenie Valmiermuižas alus eksporta tirgi ir Skandināvijas valstis – Somija, Zviedrija un Dānija. Valmiermuižas alus garšu ir iecienījušas arī kaimiņvalstis – Igaunija un Lietuva. Šogad pirmo reizi alus tika eksportēts uz Angliju, Nīderlandi un Austrāliju.

  „Eksportējot varu nest Latvijas vārdu pasaulē, jo uz katras alus pudeles ar lepnumu rakstam “Crafted in Latvia””, tā A. Ruņģis.

  Aizvērt
 • Ar īpašu ēdienkarti un dzīvo mūziku 18. novembrī viesi mīļi aicināti valsts svētkus svinēt Valmiermuižas alus virtuvē, kur ciešā sadarbībā ar šefpavāru Valteru Zirdziņu būs sagatavota īpaša svētku ēdienkarte un bagātīgi klāts vēlo brokastu galds, bet vakarpusē koncertu sniegs iedvesmojošais mūziķis El Mars.

  SVĒTKU VĒLĀS BROKASTIS /no plkst. 10.00 līdz 14.00/
  Vēlo brokastu pamatā būs šī brīža mežu un dārzu veltes – izkārtotas pamatīgā brokastu bufetē. Neiztrūks arī brokastu ēdienkarte, no kuras būs iespējams pasūtīt siltā ēdiena kārtu, bet Valmiermuižas alus darītavas saimnieks cienās ar kādu alus darītavas brūvējumu.

  SVĒTKU MALTĪTE / no plkst. 14.00
  Sadarbībā ar šefpavāru Valteru Zirdziņu izstrādāta svētku ēdienkarte, kurā iekļautas šī brīža Latvijas garšas, ļaujot sakombinēt maltīti gan vairākos cēlienos, gan izvēlēties kādu konkrētu ēdienu. Viesi jo īpaši aicināti izmantot iespēju, lai līdz ar maltīti baudītu arī Valmiermuižas alus darītavas brūvējumus, novērtējot alus un ēdiena saderības stāstu.

  DZĪVĀ MŪZIKA / no plkst. 18.00
  Svētku sajūtu papildinās mūziķis El Mars, kurš šajā vakarā izpildīs savas populārākās dziesmas, ļaujot sanākušajiem spēku smelties gan no pavāru sarūpētās maltītes, gan no iedvesmojošas mūzikas.

  GALDIŅU REZERVĀCIJA
  Gan vēlajām brokastīm, gan svētku maltītei galdiņu aicinām pieteikt laikus, zvanot 28664424 vai aizpildot pieteikumu tīmeklī.

  Aizvērt
 • Sestdien, 4. novembrī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas ar lustēm un andeli tiks atzīmēta rudens ražas novākšana – Mārtiņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”. Sanākušajiem būs iespējams iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, baudīt tradīcijām bagātus svētkus, piedalīties meistardarbnīcās un atjautības izaicinājumos. Dienas lustes vakarā noslēgs Japānas muzikanta Oki Kano bezmaksas koncerts.

  Līdz ar Mārtiņdienu sākas budēļos iešana un īstas dzīres, jo lauku darbi apdarīti un pienācis laiks līksmot. Tamdēļ Valmiermuižas saime pie sevis uzaicinājusi ne tikai tirgotājus, bet arī dažādus meistarus, lai ikviens varētu izzināt Mārtiņdienas tradīcijas. Folkloras kopa „Putni” no Lēdurgas ar dziesmām un rotaļām ierādīs, kā svinēt Mārtiņdienas dzīres, bet dalība meistardarbnīcās palīdzēs sagatavoties budēļos iešanai – pagatavot savu Mārtiņdienas masku un iemēģināt roku bungu gatavošanā.

  Kur tirgus un tirgošanās, tur neiztikt bez dažādām ēverģēlībām gan bērniem, gan pieaugušajiem – iešana ar ķekatām, spēkošanās un iespēja pārbaudīt savu attapību atjautības izaicinājumā „Mārtiņgaiļa meklēšana”, kur, sekojot izlaušanās spēles „Timemachine” sagatavotajām norādēm, būs jāatrod Mārtiņdienas galvenais simbols – gailis. Pils parkā būs sastopama arī Valmiermuižas staļļa saime, apmeklētājus izvizinot gan ar zirgiem, gan poniju.

  Lustēm par godu Valmiermuižas alus darītavas meistari galdā cels īpašu alu – brūvētu sentēvu vīzē, kas alum piešķirs izteiktu dabas garšu. Krodzinieki ierādīs gan jaunā alus garšu, gan pastāstīs par iemīļotajām saldajām un sildošajām alus garšām, kas tirgotavu plauktos atgriežas līdz ar ziemas iestāšanos. Un, lai spēka pietiktu piedzīvot visas Mārtiņdienas lustes, tad uz dzīvās uguns vārīsim sātīgas zupas, bet Valmiermuižas alus virtuves pavāri gan sestdien, gan svētdien (plkst. 10.00 – 14.00) cienās ar Latvijas garšu vēlajām brokastīm, kur īpašos veidos tiks pagatavots Mārtiņdienas galvenais mielasts – gailis.

  Tirdziņš pulcēs teju 120 tirgotājus, kuri uz Valmiermuižu būs atvedušu dažnedažādus lauku labumus, maizi, sieru, gaļu, zivis, aso piparu zaptes, ievārījumus, kaņepju gardumus, veselību stiprinošus dzērienus un citus našķus. Iegādāt varēs arī dažādus amatnieku darinājumus – metālkalumus pērļu rotas, adījumus, pinumus, koka rotaļlietas un daudz ko citu.

  Kad dienas laikā būs izzināta vietējā kultūra un tradīcijas, vakarā (plkst. 20.00) aicinām uz iedvesmojošu koncertu Valmiermuižas alus virtuvē, kur uzstāsies ainu tautas muzikants no Japānas – Oki Kano, kurš priecēs ar tradicionāliem dziedājumiem, kā arī izrādīs mūsu pusē neredzētus mūzikas instrumentus – tonkori un mukkuri. Ar šo koncertu tiks aizsākta „SVIESTA kulšanas” sērija, kas ar dažādu pašmāju un ārvalstu etno mūziķu uzstāšanos Valmiermuižas alus virtuvē ziemas un vasaras periodā uzsāks laika atskaiti etno-festivālam „SVIESTS 2018”. Festivāls pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies 2018. gada jūnijā.

  Galdiņu gan vēlajām brokastīm, gan vakara koncertam aicinām pieteikt laikus, zvanot pa tālr. 28664424.

  MĀRTIŅDIENAS SVINĪBU PROGRAMMA VALMIERMUIŽĀ

  TIRGOŠANĀS

  11.00 – 15.00 Mājražotāju gardumu un amatnieku labumu tirdziņš

  MIELOŠANĀS

  10.00 – 14.00 Latvijas garšu vēlās brokastis Valmiermuižas alus virtuvē
  11.00 – 15.00 Uz dzīvās uguns vārītas zupas

  LUSTĒŠANĀS

  11.30 – 13.30 Mārtiņdienas tradīciju izzināšana, dziesmas, rotaļas un muzicēšana ar folkloras kopu „Putni”

  DARBOŠANĀS

  11.00 – 13.30 Mārtiņbērnu masku darbnīca
  11.00 – 15.00 Celmu bungu darināšana kopā ar „Dzirnupju” saimnieku Juri Palelioni
  11.00 – 15.00 Aktīva darbošanās un spēkošanās
  11.00 – 15.00 Zirgu izjādes Valmiermuižas pils parkā
  11.00 – 15.00 Atjautības izaicinājums „Mārtiņgaiļa meklēšana” (kopā ar „Timemachine”)

  20.00 – 22.00 Japānas muzikanta Oki Kano koncerts Valmiermuižas alus virtuvē

  /Ieeja bez maksas/

  Nākamie svētki – Ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” – 16. decembrī!

  Gadskārtu svinības atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”. Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”, Eiropas gastronomijas reģions 2017.

  Plašāka informācija: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

   

  Aizvērt
 • Valmiermuižas alus virtuvē 4. novembrī plkst. 20.00 ar bezmaksas koncertu uzstāsies ainu tautas muzikants no Japānas – Oki Kano. Ar šo koncertu tiks aizsākta „SVIESTA kulšanas” sērija, kas ar dažādu pašmāju un ārvalstu etno mūziķu uzstāšanos uzsāks laika atskaiti etno-festivālam „SVIESTS 2018”. Festivāls pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies 2018. gada jūnijā.

  Oki lepojas, ka piedzimis ainu ģimenē (aini ir neliela tauta Japānas ziemeļos un aptuveni 24 000 cilvēki mūsdienās sevi joprojām tā dēvē). Ceļojot pa pasauli, viņš iegriezīsies arī Valmiermuižā, kur iepazīstinās ar īpašajiem dziedājumiem, Japānas kultūru un tādiem mūzikas instrumentiem kā tonkori un mukkuri, kuri mūsu platuma grādiem ir neredzēta vērtība.

  Oki dzīvesstāsts ir tik pat raibs kā japāņu tradicionālie tautas tērpi. Izmācījies Tokijā, guvis pieredzi Ņujorkā, kur strādāja ar specefektiem filmu producēšanā, viņš atgriežas mājās – Japānā, lai būtu viens no pirmajiem cilvēkiem, kurš tradicionālo ainu stīgu instrumentu tonkori izceļ no vēstures dzīlēm un iemācās to spēlēt. Līdz tam šo instrumentu varēja atrast tikai muzejos aiz stikla. Oki tonkori spēli apguvis tik meistarīgi, ka viņam izdevies gan nodibināt savu studiju, lai veicinātu citu ainu mūziķu radošās izpausmes, gan izdot deviņus studiju albumus. Mūziķis ir arī grupas „Oki Dub Ainu Band” vadītājs, kurā galvenais instruments ir tonkori apvienojumā ar bungu komplektu, basģitāru un taustiņinstrumentu. Grupa uzstājas festivālos Japānā un visā pasaulē.

  Aicinām izmantot iespēju, lai klātienē izzinātu īpašu Japānas kultūras daļu. Galdiņu lūgums rezervēt laikus, zvanot pa tālr. 28664424. /Ieeja bez maksas/

  Par etno – festivālu „SVIESTS 2018”

  2018. gada 16. jūnijā etno-festivāls „SVIESTS” notiks Valmiermuižā. Festivāls radies, apvienojoties diviem jaudīgiem pasākumiem Vidzemes pusē – Jāņu ielīgošanas svinības „SAULGRIEZIS” Valmiermuižā un etno-eko festivāls „SVIESTS” Cēsīs. Nākamgad festivāls sakrīt ar Latvijas simtgades svinībām, tamdēļ jo īpaši tiek plānots tā vērienīgums un unikālā sasaiste ar lielajām svinībām. Par festivāla virstēmu šogad izvirzītas „baltu ciltis”, kas nozīmē, ka papildu skanīgākajām latviešu etno un folkgrupām būs iespējams dzirdēt arī dienvidu kaimiņtautu mūziķus, kuru valstis atrodas bijušajās baltu cilšu teritorijās – Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā. Šī gada izskaņā un 2018. gada pavasarī norisināsies tematiski festivāla ieskaņas pasākumi, saukti par „SVIESTA kulšanu”, kuros piedalīsies dažādi etno-mūziķi.

  Pasākumu organizē Valmiermuižas kultūras biedrība kopā ar Kultūras menedžmenta centru „Lauska”.

  Plašāka informācija: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Atzīmējot rudens ražas novākšanu, 4. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Mārtiņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”, kad sanākušajiem būs iespējams iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt tradīcijām bagātus svētkus un doties izjādē ar zirgiem.

  Mājražotāju un amatnieku tirdziņš
  Kad rudens raža novākta, tad laiks to celt galdā. Valmiermuižā kuplā skaitā būs sapulcējušies amatnieki un mājražotāji, ļaujot sanākušajiem iegādāt dažnedažādus meistaru darinājumus, kā arī nopirkt rudens ražas veltes, gaļu, zivis, medu, maizi un gardos našķus. Lai kuplinātu tirgotāju pulku, tirgotājus aicinām pieteikties līdz 31. oktobrim, rakstot uz info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798.

  Tradīciju izzināšana
  Mārtiņi atnes ziemu. Lauki aparti, labība izkulta, graudi sabērti klētī, sarūpēts viss, lai gada aukstos mēnešus pārziemotu godam. Un vislabāk to iesākt ar kārtīgām lustēm – tās Valmiermuižā neiztrūks arī šajā reizē! Par tradīcijām parūpēsies folkloras kopa „Putni” no Lēdurgas, bet īpašajās darbnīcās būs iespējams gan izveidot Mārtiņbērnu maskas, gan sacensties atjautībā un dažādās prasmēs. Svinībās sastapsiet arī Valmiermuižas staļļa saimi, kas aicinās doties izjādēs.

  Dzīres un alus
  Šis ir īstais laiks, kad beidzot var sākt ļauties dziesmām un dejām, jo godam pārlaists vasaras skrējiens. Valmiermuižas alus virtuves darboņi gan sestdien, gan svētdien (plkst. 10.00 – 14.00) būs parūpējušies, lai ikviens varētu ieturēt nesteidzīgas, gardas un spēka pilnas Latvijas garšu brokastis. Savukārt alus darītavas meistari, kā jau īstās lustēs pieklājas, galdā cels jaunu un īpašu alus garšu.

  Ainu tautas muzikants no Japānas
  Kad dienas laikā būs izzināta vietējā kultūra un tradīcijas, vakarā aicinām uz iedvesmojošu koncertu Valmiermuižas alus virtuvē, kur uzstāsies ainu tautas muzikants no Japānas – Oki, ļaujot izzināt arī attālākas tautas tradicionālo un mūsdienu kultūru, saskatot līdzības ar vietējo. Koncerta sākums plkst. 20.00. Kolorītais mūziķis viesus priecēs ar tradicionāliem dziedājumiem, kā arī izrādīs mūsu pusē pat nezināmus mūzikas instrumentus – tonkori un mukkuri. Lai ļautos kultūru izzināšanai, galdiņu lūgums rezervēt laikus.

  Nākamās svinības – Ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” – 16. decembrī!

  Gadskārtu svinības atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”. Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”, Eiropas gastronomijas reģions 2017.

  Plašāka informācija: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798

  /Ieeja bez maksas/

  Aizvērt
 • Laikā kopš Latvijas dzērienu tirgus piedāvājumā parādījās zelteri, jeb dabiskas limonādes no Latvijas ogām un augļiem, pieprasījums pēc tiem audzis teju četras reizes. Secīgi kāpj arī izejvielu iepirkums. Šoruden iepirktas turpat 10 tonnas Latvijas meža brūkleņu, 16 tonnas bio cidoniju un 5 tonnas aroniju un brūkleņu. Savukārt nākamā gada pavasarī tiek plānots iepirkt jau 20 tonnas rabarberu vien – dižpārdokļa rabarberu zeltera brūvēšanai.

  Šā gada 9 mēnešos zeltera „Gardu muti” pārdošanas apjomi sasniedza 114 tūkstošus litru, un tas ir par 50% vairāk nekā pērn visa gada laikā.

  „Konkurence bezalkoholisko dzērienu segmentā bija un aizvien ir ļoti asa. Agrāk tirgu faktiski pilnībā piepildīja ārvalstu kompānijas, kuru produkcijai Latvijā ir spēcīgas lietošanas tradīcijas. Taču trīs gadu laikā mums ir izdevies radīt jaunu – vietējo limonāžu nišu no dabas veltēm. Tas apliecina, ka Latvijā pircēji arvien augstāk novērtē ne vien produkta dabiskumu, bet arī latviskumu,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks.

  Tirgū pašlaik iespējams iegādāties desmit dažādas zelteru garšas, tostarp tādas, kas radītas kā sadarbības projekti – Valmieras teātra festivālam, īpašajam simtgades projektam „1836”, festivālam „Playground” un filmu studijas „Rija” multiplikācijas filmai „Dziedošais Hugo”.

  Zelteri „Gardu muti” tiek gatavoti pēc tradicionālās metodes – ogas saberž un pārber ar cukuru, tad sulai, kas izveidojas, pievieno gāzētu ūdeni. Visi zelteri „Gardu muti” ir 100% dabīgi dzērieni bez papildu garšas uzlabotājiem. Šobrīd tie nopērkami „Valmiermuižas alus” tirgotavās Rīgā un Valmiermuižā, „Sky”, „Stockmann” un „Rimi Hypermārketu” lielveikalos, kā arī „Valtera Restorānā” un citās gardēžu iecienītās vietās visā Latvijā.

  „Zelteru ideju nebūtu iespējams realizēt bez Latvijas zemnieku un ražotāju līdzdarbošanās. Kopdarbs ar vietējiem audzētājiem garantē, ka iepērkam kvalitatīvas mūsu zemē augušas ogas un augļus, neskatoties uz to, ka ievest no svešzemēm būtu finansiāli izdevīgāk,” turpina A. Ruņģis.

  Arī lauksaimnieki pauž gandarījumu par izmaiņām limonāžu pieprasījumā, jo tas nozīmē, ka pretstatā nesenai vēsturei, kad viss izaudzētais tika eksportēts, tagad pievienotā vērtība Latvijā augušām ogām un augļiem tiek radīta arī tepat Latvijā.

  Papildu informācijai:
  Tālr.: 27397444, e-pasts: liena@valmiermuiza.lv , www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Godinot rudens saulgriežus, 23. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas tiks atzīmētas Miķeļdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”. Plašs piedāvājums būs sastopams gan ēdmaņām – tirgotāji vezumā vedīs bagāto rudens ražu, gan tradīciju mīļotājiem – uzstāsies folkloras kopa, būs dažādas izzinošas meistarnīcas, notiks izjādes ar zirgiem.

  Miķeļos ar lielām svinībām un gardu mielastu tiek atzīmēta lielo darbu noslēgšana, galdā tiek celts viss, kas vasarā sarūpēts. Svinībām par godu Valmiermuižā ieradīsies tirgotāji no malu malām, līdzi vedot – dārzeņus, sierus, gaļu, zivis un citus gardumus, ar ko mieloties un papildināt savus ziemas krājumus. Savukārt amatnieki būs parūpējušies par māla traukiem, kalumiem, koka darinājumiem un pinumiem. Būs arī dažādas krāšņumlietas – rotas, jostas, sveces un citi amatnieku meistarstiķi.

  Lai kuplinātu tirgotāju pulku, tirgotājus aicinām pieteikties līdz 19. septembrim, rakstot uz info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798.

  Sendienās Miķeļdienas svinībām tika pievērsta īpaša vērība, jo pēc gara darba posma tā bijusi kā zīme par mierīgāka laika sākumu. Miķeļdienas tradīcijas caur dziesmām un stāstiem izzināt ļaus folkloras kopa, bet dažādās meistarnīcās šeptēs tuvākās apkaimes meistari. Būs iespējams veidot rotājumus no labības un doties izjādēs ar zirgiem.

  Miķeļdienā neiztrūkstoša nodarbe bija alus brūvēšana, tamdēļ Valmiermuižas alus darītavas meistari galdā cels tumīgu, saldu un garšā izteiksmīgu alu, kas īpaši veltīts Miķeļdienai. Bet, lai nenoreibtu no alus un svētkiem, gan sestdien, gan svētdien (plkst. 10.00 – 14.00) Valmiermuižas alus virtuves pavāri visus gaidīs uz Latvijas garšu vēlajām brokastīm, kur būs sarūpēts viss, lai izbaudītu nesteidzīgu brokastu maltīti, ar šī brīža meža un dārza veltēm galvenajā lomā.

  /Ieeja bez maksas/

  Nākamās svinības – Mārtiņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” – 4. novembrī!

  Gadskārtu svinības atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”.
  Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”, Eiropas gastronomijas reģions 2017.

   

  Aizvērt
 • Valmiermuižas stallī, Dzirnavu ielā 15, 3.septembrī, plkst. 19.00 tiks izrādīta laikmetīgās dejas izrāde „Vērpete”, kas ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā. Lai bagātinātu līdzpārdzīvojumu, deju pavadīs dzīvā mūzika.

  Deju izrāde ir divu jauno un talantīgo horeogrāfu – Krišjāņa Santa un zviedra Ērika Ēriksona – kopdarbs. Izrādes pamatā ir tautas melodiju ritmiskās struktūras, kuru kods nosaka dejotāju kustību telpā un laikā. Sākot ar vienu kustību un turpinot to nemitīgi attīstīt, mākslinieki virzās no mierpilnas līdz ātruma un emociju pieblīvētai atmosfērai.

  Šis ir ļoti nozīmīgs notikums, jo pirmo reizi laikmetīgā deja ienāk Valmiermuižā, ļaujot līdzdarboties notikumā, kad deja satiek cilvēku. Izrādes norises vieta – Valmiermuižas stallis – nav izvēlēts nejauši, izrāde veidota tā, lai nojauktu barjeru starp spēles laukumu un skatītāju vietu, veidojot vienotu telpu. Tas skatītājus nostāda ne vien vērotāju lomā, bet ļauj pašiem kļūt par daļu no izrādes.

  „Vērpetes“ pirmizrāde notika Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programmā 2015. gada rudenī, izpelnoties klātesošo ovācijas. 2015./2016.gadā izrāde ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā.

  Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons satikās studiju laikā, mācoties prestižajā dejas skolā P.A.R.T.S. Briselē. Krišjānis ir latviešu dejotājs un horeogrāfs, kas aktīvi darbojas laikmetīgajā dejā Latvijā. Savukārt Ēriks Ēriksons ir zviedru dejotājs un horeogrāfs, kura interese par kustību radās nodarbojoties ar breiku un cirku. Pašlaik viņš Beļģijā un citur pasaulē strādā kā dejotājs un pasniedzējs.

  Dejotājus pavadīs dzīvā mūzika: Mārtiņš Miļevskis (vibrofons) un Rihards Lībietis (ģitāra). Abi pieder pie jaunās mūziķu paaudzes un ir talantīgi improvizētāji.

  Biļetes cena: 7 EUR
  Biļetes iespējams iegādāties: Valmiermuižas alus tirgotavā: Rīgā un Valmiermuižā, „Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un pirms izrādes.

  Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība; atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

  Aizvērt