Preses ziņas

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • Valmiermuižas stallī, Dzirnavu ielā 15, 3.septembrī, plkst. 19.00 tiks izrādīta laikmetīgās dejas izrāde „Vērpete”, kas ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā. Lai bagātinātu līdzpārdzīvojumu, deju pavadīs dzīvā mūzika.

  Deju izrāde ir divu jauno un talantīgo horeogrāfu – Krišjāņa Santa un zviedra Ērika Ēriksona – kopdarbs. Izrādes pamatā ir tautas melodiju ritmiskās struktūras, kuru kods nosaka dejotāju kustību telpā un laikā. Sākot ar vienu kustību un turpinot to nemitīgi attīstīt, mākslinieki virzās no mierpilnas līdz ātruma un emociju pieblīvētai atmosfērai.

  Šis ir ļoti nozīmīgs notikums, jo pirmo reizi laikmetīgā deja ienāk Valmiermuižā, ļaujot līdzdarboties notikumā, kad deja satiek cilvēku. Izrādes norises vieta – Valmiermuižas stallis – nav izvēlēts nejauši, izrāde veidota tā, lai nojauktu barjeru starp spēles laukumu un skatītāju vietu, veidojot vienotu telpu. Tas skatītājus nostāda ne vien vērotāju lomā, bet ļauj pašiem kļūt par daļu no izrādes.

  „Vērpetes“ pirmizrāde notika Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programmā 2015. gada rudenī, izpelnoties klātesošo ovācijas. 2015./2016.gadā izrāde ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā.

  Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons satikās studiju laikā, mācoties prestižajā dejas skolā P.A.R.T.S. Briselē. Krišjānis ir latviešu dejotājs un horeogrāfs, kas aktīvi darbojas laikmetīgajā dejā Latvijā. Savukārt Ēriks Ēriksons ir zviedru dejotājs un horeogrāfs, kura interese par kustību radās nodarbojoties ar breiku un cirku. Pašlaik viņš Beļģijā un citur pasaulē strādā kā dejotājs un pasniedzējs.

  Dejotājus pavadīs dzīvā mūzika: Mārtiņš Miļevskis (vibrofons) un Rihards Lībietis (ģitāra). Abi pieder pie jaunās mūziķu paaudzes un ir talantīgi improvizētāji.

  Biļetes cena: 7 EUR
  Biļetes iespējams iegādāties: Valmiermuižas alus tirgotavā: Rīgā un Valmiermuižā, „Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un pirms izrādes.

  Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība; atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

  Aizvērt
 • Jūlija pēdējā nedēļa Valmierā virmos zem pilsētas svētku zīmes. Lielajām lustēm par godu 29. jūlijā no plkst. 9.00 līdz 16.00 svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmierā” šoreiz noritēs pašā Valmieras sirdī – pilsdrupās, kur, kā ierasts pie mums Valmiermuižā, tiks andelēts, smiets un diets uz nebēdu.

  Mājražotāju tirdziņš „Ar Gardu muti Valmierā”

  No plkst. 9.00 līdz 16.00 – vienlaikus ar lielo pilsētas svētku tirgu – še notiks Latvijas mājražotāju tirdziņš, kur būs iespējams iegādāties dabīgus, pašu lolotus vietējos pārtikas produktus no Vidzemes tirgotājiem. Varēs iegādāt svaigi ceptu maizi, sieru, medu, dzirkstošus mājas vīnus, žāvētu un kūpinātu gaļu un daudzus citus gardumus, ar ko mieloties.

  Ēdienu darbnīcas un meistarklases

  Sanākušajiem būs iespējams piedalīties pavisam īpašās radošajās darbnīcās, kas izvietotas īpašos namiņos: tējas namiņā, garšaugu namiņā, plāceņu namiņā, ceļotāju namiņā. Še būs iespējams sastapt arī izcilu restorānu šefpavārus, kas jau no plkst. 9.00 uzstāsies īpašās meistarklasēs, ierādot, kā pagatavot kādu gardu uzkodu. Skatītāji saņems gan buntīti ar garšvielām, gan recepti uzkodas pagatavošanai.

  Muzikālā skatuve

  Kā gan svinībās bez mūzikas? No plkst. 11.00 sanākušos iepriecinās dažādi muzikāli priekšnesumi: DJ AG, ģitārists Reinis Jaunais, Zane Pērkone un Kristīne Liede, ģitārists Kaspars Niklasons. Pasākuma noslēgumā grupa „Bezgalībieši” tautas mūzikas dziļāko slāņu rituālo sajūtu savienos ar etno-instrumentu skanējumu mūsdienu interpretācijā.

  SVINĪBU PROGRAMMA

  TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERĀ”
  TIRGOŠANĀS

  9.00 – 16.00 Mājražotāju tirdziņš

  MIELOŠANĀS

  9.00 – 16.00 Pašā tirdziņa vidū atradīsies „Gardēžu pils”, kur restorāni no vietējiem produktiem gatavos mūsdienīgas garšas

  12.00-14.00 Bruņinieka mielasts – uz pusdienas laiku būs gatava lielajā saimes katlā vārīta zupa, ar ko cienās sanākušos

  LUSTĒŠANĀS

  Uz Valmieras pilsdrupu estrādes uzstāsies dažādi mākslinieki un šefpavāri ar meistraklasēm

  09.00 DJ AG

  09.15 Meistarklase – „Rocket Bean Roastery” šefpavārs Artūrs Taškāns

  10.00 Ģitārists Reinis Jaunais

  10.45 Meistarklase – Restorāna „Rātes Vārti” viesis – šefpavārs Valters Zirdziņš

  11.15 Zane Pērkone un Kristīne Liede

  12.00 Meistarklase – „Restorāns3” šefpavārs Ēriks Dreibants

  12.45 DJ AG

  13.15 Meistarklase – „Dikļu pils” šefpavārs Jānis Siliņš

  14.00 Ģitārists Kaspars Niklasons

  14.30 Meistarklase – „Valmiermuižas alus virtuves” šefpavārs Dzintars Kristovskis

  15.00 Grupa „Bezgalībieši”

  DARBOŠANĀS

  9.00 – 16.00 Radošā darbnīca „Valmieras pils ķēķis”

  1. Tējas namiņš

  2.Garšaugu namiņš

  3.Plāceņu namiņš

  4. Ceļotāju namiņš

  Nākamās svinības – Miķeļdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” 23. septembrī!

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.

   

  Aizvērt
 • Šajā piektdienā, 21.jūlijā, Valmiermuižā uzstāsies mūziķu apvienība „100 baltas dvēseles”, kas ar savu lirisko un mierīgo skanējumu noslēgs šīs vasaras dzīvās mūzikas koncertvakaru sezonu Valmiermuižā.

  Mūziķu apvienība, kurai pat radīts īpašs apzīmējums „gaisīgais postroks”, radās pirms desmit gadiem, kad kopīgi muzicēt sāka Mārtiņš Jansons, aktieris Ivars Krasts un Alise Joste. Šo gadu laikā apvienība klausītājus priecējusi gan ar diviem albumiem, gan izjustiem un iedvesmojošiem koncertiem, kas nereti sapludina robežas starp iedomām un realitāti. Valmiermuižā apvienības kodolam pievienosies arī ģitārists Kārlis Josts, Pēteris Pāss (veidojis otrā albuma elektroniskos risinājumus) un bundzinieks Jānis Burmeisters. Kuplais mākslinieku pulks ierasti tik izjusto grupas skanējumu padarīs vēl niansētāku un krāšņāku.

  Mūziķu apvienības pirmais albums „Jūtīgs un atdalīts” iznāca pirms septiņiem gadiem un tika nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai par labāko debiju. Pagājušā gada nogalē dienas gaismu ieraudzīja otrais studijas albums „Vienaldzība/Indifference”, kur ierastais skanējums kontrastē ar pasaulīgajām tendencēm un krietnu devu elektronikas. Koncertvakarā Valmiermuižā mūziķi izspēlēs dziesmas gan no pirmā, gan otrā albuma.

  Arī šajā vakarā neiztiks bez muzikālā pārsteiguma, kad pirms šīs mūziķu apvienības uzstāšanās klātesošos iepriecinās kāds jaunais un daudzsološais mākslinieks. Iesildošais mūziķis uz skatuves kāps ap plkst. 21.00.

  Ieeja bez maksas.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.
  Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

  Aizvērt
 • Jau šo svētdien, 16.jūlijā, no plkst. 11.00 līdz 17.00 pļaviņā līdzās Valmiermuižas alus darītavai un PII “Burtiņš” jau otru gadu norisināsies sacensības jātnieku sportā “Valmiermuižas kauss 2017”.

  No plkst. 11.00 līdz 17.00 sacensības vērot aicināts ikviens zirgu sporta interesents, jo spraigu elementu tajās netrūkst.  Jātnieki sacentīsies dažādas grūtības pakāpes maršrutos – gan vadības, gan šķēršļu pārvarēšanā. Pērn sacensībās spēkiem mērojās ap 100 dalībnieki gan no tuvākiem, gan tālākiem jātnieku sporta klubiem, kā arī kupls pulks līdzjutēju. Vislielāko skatītāju atbalstu un līdzi jušanu izpelnījās Gepards –  zirgs, kurš zaudējis redzi, bet ir gana drosmīgs, lai piedalītos, un, iespējams, to darīs arī šogad.

  Kad acis nogurs no līdzi jušanas, tad kā mazi, tā lieli varēs doties izjādēs, rotāties ar hennas zīmējumiem un iegādāt sev kādu pasākuma suvenīru. Sacensību starplaikā skatītājiem par prieku notiks arī zirgu paraugdemonstrējumi. Savukārt izsalkušos pabaros šeptīgie Valmiermuižas Alus virtuves pavāri, kuri būs sarūpējuši gardu maltīti un sātīgas uzkodas.

  Pasākuma norisi atbalsta Burtnieku novads, Valmiermuižas Alus virtuve, garškopju kustība “Gardu muti”, Stāvo krastu Sajūtu parks, Vidzemes Olimpiskais centrs, Timemachine, Kino “Gaisma”.
  Ieeja ir bez maksas. Rīko biedrība “Valmiermuižas jātnieku skola”.

  Papildu informācija: Rufina Juraša
  Tālr. 26562703
  E-pasts: izjades@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Jau šo piektdien, 14. jūlijā, no plkst. 21.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies otrais šīs vasaras dzīvās mūzikas koncertvakars, ļaujot baudīt iedvesmojošu pašmāju mūziku un kopā būšanu. Šajā vakarā terasi pieskandinās „Ansamblis Manta”, kas pelnīti uzskatāma par vienu no redzamākajiem latviešu alternatīvās skatuves pārstāvjiem.

  Ansambļa īpatno skanējumu veido daudzbalsība un oriģināls instrumentu klāsts dažādos salikumos – Cremona basģitāra vai sintbass, ģitāras, klavieres, dzīvās bungas un pašradīti sampli, ērģeles Vermona 2, sintezators „Электроника”, Korg Electronic piano, kā arī īpašais viesis – Casio VL1. Grupas pirmais albums „Manta” ieguvis vairākas Latvijas mūzikas balvas. Ansamblis aktīvi koncertējis Latvijā, uzstājies arī Lietuvā un Igaunijā. Šī gada aprīlī izdots grupas otrais albums „Karaliene Anna”, kas īpašs ar to, ka ir dzīvs, analogs ieraksts – izpildīts šodienai unikālā tehnikā, rakstot un montējot uz lentām ar diviem divceliņu magnetofoniem.

  Ansamblim ir brīnišķīgas spējas šo īpašo ieraksta sajūtu piešķirt arī saviem dzīvās mūzikas koncertiem – to visu savām acīm klātesošie varēs piedzīvot arī Valmiermuižā. Koncertā puiši izspēlēs dziesmas gan no pirmā, gan otrā albuma.

  Turpinot pagājušā koncertā iesākto, arī šo vakaru, atbalstot latviešu mūziķu jaunradi, iesāks kāda daudzsološa jaunā grupa, kas klātesošajiem ļaus iepazīt ko jaunu un nedzirdētu.

  Lai pietiktu spēka un enerģijas koncerta baudīšanai, pirms tā aicinām doties neaizmirstamā garšu ceļojumā Valmiermuižas alus virtuvē, vakariņās baudot šī brīža garšas, kur katrai no tām piemeklēts smalks alus pāris no Valmiermuižas alus garšām. Lai piedzīvotu smalko ēdiena un alus saderības stāstu koncerta dienā, lūdzam galdiņu restorānā pieteikt iepriekš, ziņojot alusvirtuve@valmiermuiza.lv vai 28664424. Pēc maltītes varēs ērti iekārtoties terasē un klausīties koncertu, lai bauda tiktu visām maņām!

  Nākamais koncertvakars:
  21. jūlijs – mūziķu apvienība „100 baltas dvēseles”

  Ieeja bez maksas.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.
  Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

  Aizvērt
 • Sestdien, 15. jūlijā, no plkst. 12.00 Vaidavas ezera krastā norisināsies „Mālēdiena festivāls 2017”. Visas dienas garumā še būs iespējams iepazīt mālu, izbaudīt Latvijas garšas un Vaidavu, aktīvi darboties un baudīt pašmāju mūziķu –  El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste, Sus Dungo, Shipsea – uzstāšanos.

  Vaidavas vārds nereti saistās ne vien ar dziesmām un gleznaino ezeru, bet arī ar mālu, keramiku un aktīvu darbošanos. Lai izzinātu mālu un kopīgi mestos piedzīvojumos, aicinām uz aktīvu sestdienu Vaidavas ezera krastā, līdzās Valmiermuižas vasarnīcai, kur galvenā loma tiks atvēlēta mālam un ēdienam.

  Festivāla māla pusi pārstāvēs meistari gan no Vaidava Ceramics, gan citām vietām, lai visas dienas garumā pacietīgi ierādītu sarkanā māla ceļu no zemes līdz tā pārtapšanai traukos. Iepazīt mālu un paša spēkiem izveidot savu īpašo trauku aicināts gan liels, gan mazs.

  Savukārt ēdiena pusi pārstāvēs Valmiermuižas Alus virtuve,  ļaujot  iepazīt garšas, kas mūsu zemē atrodamas šobrīd. Rīts tiks sākts ar īpašām brokastīm ezera krastā, bet visas dienas garumā būs iespējams nobaudīt īpašo #zemesgarša maltīti dažādās variācijās. Brīnišķīga iespēja, lai vaigā satiktu un redzētu darbībā šefpavārus, kuru rosīšanās ierasti notiek virtuvē.

  Kā kārtīgam brīvdabas festivālam pieklājas, apmeklētājus visas dienas garumā priecēs pašmāju mūziķu dziesmas. Uz skatuves ezera krastā uzstāsies El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste un meiteņu radošā apvienība Sus Dungo. Vakaru un festivālu noslēgs Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.

  Šī ir lieliska iespēja, kā izzināt ne vien Latvijas mālu un garšas, bet arī notikuma vietu. Dienas laikā būs sarūpētas vairākas iespējas, lai iepazītu pašu Vaidavu. Varēs doties izpētes gājienā uz  „Vaidava Ceramics” ražotni, bet „Vaidaveži” būs parūpējušies, lai aktīvās atpūtas cienītāji Vaidavas ezeru varētu iepazīt uz SUP dēļa vai laivas, savukārt apkārtni – ar velo. Azotē paslēpti vēl pāris pārsteigumu, ar kuriem iepazīstināsim nedaudz vēlāk.

  Ieeja bez maksas.

  Festivālu rīko: Vaidava Ceramics, Valmiermuižas Alus virtuve, Kocēnu novada dome

  Informācijai: Justīne Kalēja, justine@valmiermuiza.lv

   

  Aizvērt
 • Jau šo piektdien, 2. jūnijā, plkst. 19.00 slēģus apmeklētajiem vērs iemīļotā Valmiermuižas Vasarnīca pie Vaidavas ezera. Par godu vasarai un atkal satikšanās priekam klausītājus iepriecinās dziesminieka Goran Gora koncerts.

  Arī šogad Vaidavas viesiem, līdztekus ezera vilinājumam un aktīvās atpūtas iespējām ezera krastā, Valmiermuižas Vasarnīcā būs iespējams atveldzēties ar Latvijā ražotiem našķiem un spirdzinājumiem. Šī vasarnīcai būs jau trešā sezona, un viesmīlīgās krodzinieces neslēpj prieku par atkal satikšanos ar iemīļoto pludmali un omulīgajiem viesiem.

  Par godu sezonas atklāšanai viesiem uzstāsies dziesminieks Goran Gora. Šis
  solās būt emocijām un melodijām bagāts vakars, kad klātesošajiem tiks dota iespēja saplūst ar dabu un mūziku. Neiztrūks arī Valmiermuižas alus darītavas brūvējumi, „Gardu muti” spirdzinājumi un citi patīkami pārsteigumi.

  Arī šogad še tiks rīkoti dažādi iedvesmojoši pasākumi – praktiski prātīgās trešdienas, dzīvās mūzikas vakari un „Dāmu štātes”.

  Vasarnīcas darba laiku, kā ierasts diktēs laika apstākļi. Saulītei ripojot pa debesjumu, darba dienās slēģi tiks atvērti no plkst. 13.00 līdz 20.00. Brīvdienās no plkst. 11.00 līdz 22.00.

  Visērtākais veids, lai uzzinātu par visu vasarnīcā aktuālo, piesekoties Facebook lapai: Valmiermuižas Vasarnīca pie Vaidavas ezera

  Koncerts bez maksas.

  Aizvērt
 • Atzīmējot pavasara beigas un vasaras sākumu, 6. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Ūsiņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”. Mājražotāju un amatnieku sarūpēto šoreiz papildinās brangs stādu un dīgstu piedāvājums. Mazus un lielus ielustēs folkloras kopa un tradīciju darbnīcas, notiks izjādes, zirglietu andele un velo/kino festivāla „Kino Pedalis” īpašais kinoteātris ar filmu programmu bērniem.

  Pavasara noslēgums ir tas brīdis, kad latvietis ar abām rokām mieru rod zemē. Šajā tirdziņā līdztekus mājražotāju un amatnieku sarūpētajam, kad galdā tiks celti svaigi sieri, žāvētas zivis, pašu cepta maize, sulas, gardas karameles un atspirdzinoši pašmāju vīni, smalki izšuvumi, kalumi un keramikas darinājumi, īpašs piedāvājums būs arī stādiem un dīgstiem, lai vasarā piemājas dārziņš augtu griezdamies.
  Kur vienā pusē zaļumi un andelēšanās – otrā zirgi un ālēšanās, jo Tirdziņa laikā viesi varēs iepazīt Valmiermuižas staļļa saimi – doties izjādēs un vērot zirgu apkalšanas procesu. Kas pavisam īpaši, še norisināsies arī zirglietu andele, kuras laikā gan lieli, gan mazi jātnieki un zirgu mīļi aicināti iegādāties gan lietotas, gan jaunas zirglietas.

  Tirgotāji tirdziņam aicināti pieteikties līdz 2.maijam uz info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798. Zirglietu andelei tirgotāju pieteikumus gaidām uz izjades@valmiermuiza.lv vai pa tālr. 26562703.

  Ūsiņi ir svētki, kur valda skaļums un jautrība, izteikti jaušama vīrišķā enerģija un spēks, tamdēļ viesiem būs iespējams izmēģināt savas prasmes spēka un prāta izaicinājuma spēlēs. Uzturot možu un jestru garu, Valmiermuižā ciemosies folkloras zinātāji, kas ļaus iepazīt dažādus Ūsiņdienas rituālus. Lai godam atklātu sēšanas un stādīšanas sezonu ikvienā mājā, rotāsim puķu podus.

  Kamēr lieliem savas šeptes, tikām mazie aicināti uz kinoteātri. Valmiermuižā būs atvērts viens no īpašajiem velo/kino festivāla „Kino Pedālis” kinoteātriem ar bērnu programmu, bezmaksas ļaujot noskatīties gan iemīļotas filmas „Ness un Nesija”, „Fantadroms”, gan piedāvājot pavisam īpašu pirmatskaņojumu – jauno RIJA Films multfilmu par „Hugo un viņa neticamajiem piedzīvojumiem”. Svinībās būs iespējams satikt arī pašu Hugo un nobaudīt jaunāko „Gardu muti” Latvijas zemeņu zelteri, kas radīts par godu multfilmai.

  Lai spēka pietiktu visam, ko tirdziņš piedāvā, Valmiermuižas alus virtuves pavāri būs sarūpējuši sātīgu mielastu. Neatņemama Ūsiņdienas svinību sastāvdaļa ir alus, tāpēc arī šoreiz būs iespēja nobaudīt Valmiermuižas alus darītavas brūvējumus, ko varēs laiski baudīt āra terasē.

  /Ieeja bez maksas/

  Nākamās svinības – Vasaras saulgriežu ielīgošana „Saulgriezis // Sviests 2017” un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” 10. jūnijā!

  Gadskārtu svinības atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”.
  Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”, Eiropas gastronomijas reģions 2017.

  Plašāka informācija:
  Valmiermuižas kultūras biedrība
  kultura@valmiermuiza.lv
  tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Nebijis vēriens tiks piešķirts vasaras saulgriežu ieskandināšanas pasākumam 10. jūnijā Valmiermuižā! Pateicoties etno-eko festivāla „Sviests” līdzdalībai, šogad, līdztekus tirdziņam, tradīciju izzināšanai, meistarnīcām, uguns rituālam un citām saulgriežu lustēm, būtiski papildināta svinību muzikālā programma, ļaujot piedzīvot lielāko postfolka festivālu Latvijā.

  Pēdējos piecus gadus etno–eko festivāls „Sviests” ir norisinājies Cēsīs, šogad, vidzemniekiem apvienojot spēkus, – tieši Valmiermuižā saulgriežu ielīgošanas dziesmas un tradīcijas skanēs jo skanīgāk, ļaujot ikvienam piedalīties brangās dzīrēs, lai godam ieskandinātu maģiskos vasaras saulgriežus.

  Dienas pirmajā pusē paredzēta plaša folkloras programma, ļaujot iepazīt ne vien mūsu tradīcijas, kuras ierādīs „Teikas muzikanti” un folkloras kopas „Ore” un „Skandinieki”, bet nedaudz apjaust arī ārvalstu ieražas, ar kurām iepazīstinās skanīgais sāmu koris „Dimitri Joavku” no Norvēģijas.

  Saulgriežu maģiju iedārdinās „Sviesta skatuve”, kur uzstāsies gan zināmākie pašmāju, gan ārzemju viesi, atspoguļojot mūsdienu folka žanrus un pagāniskās kultūras izpausmes. Dzirdēsim „Tautumeitas”, „Puuluup” (Igaunija), Elzu Rozantāli un etnodžeza grupu „Bur Mani”, Pekko Käppi & KHHL (Somija) un bungu un dūdu mūzikas grupu „Auļi”. Naktī dančus iegriezīs Māsas Dimantas un „Cēsu medību kolektīva cepurīšu orķestris”.

  Visas dienas garumā norisināsies iemīļotais Latvijas mājražotāju labumu tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” un īpašas meistarnīcas, kurās piedalīties aicināts gan liels, gan mazs, lai zinošu meistaru pavadībā iepazītu latviešiem nozīmīgas dzīvesziņas: maizes cepšanu pašdarinātā krāsnī, celošanu un aušanu, pirts zintis un siera siešanu. Protams, saulgriežiem par godu, neiztikt bez kroņu un pušķojumu darināšanas. Pašiem pacietīgākajiem tiks dota iespējama iemēģināt roku kokles grebšanā.

  Pavisam īpašs būs šī gada uguns rituāls. Divi starpdisciplinārie mākslinieki Jordi NN (1985, Spānija) un Mantvydas VV (1988, Lietuva) pirmo reizi darbosies Latvijā, pils parkā uzstādot trīs metrus augstu uguns skulptūru „Uguns saule”, kas simbolizēs sauli tās zenītā.

  SAULGRIEZIS // SVIESTS 2017 programma
  Tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”
  12.00 – 17.00 iespēja iegādāt kvalitatīvus, pašu rokām darinātus latviskus produktus no dabīgām izejvielām.

  Tradīciju meistarnīcas
  12.00 – 17.00 Praktiska darbošanās latvisko dzīvesziņu izzināšanai.
  Maizes cepšana pašdarinātā krāsnī
  Siera siešana
  Celošana un aušana
  Kokļu grebšana
  Siena leļļu un pušķojumu darināšana
  Rotāšanās ar latvju zīmēm
  Kroņu darināšana

  Folkmūzikas un tradīciju programma
  12.00 Teikas muzikanti
  12.45 Folkloras kopa „Ore”
  13.30 Dimitri Joavku (Sapmi, Norvēģija)
  14.00 Skandinieki
  15.00 – 16.30 Tautas deju koncerts kopā ar TDA „Sadancis”

  SVIESTA skatuve
  18.00 Tautumeitas
  19.15 Puuluup (Igaunija)
  20.30 Elza Rozentāle un etnodžeza grupa „Bur Mani”
  21.45 Pekko Käppi & K:H:H:L (Somija)
  22.30 Skulptūras „Uguns saule” aizdegšana
  23.00 Bungu un dūdu mūzikas grupa „Auļi”
  24.00 Māsas Dimantas & Cēsu medību kolektīva cepurīšu orķestris – danči

  Plašāka pasākuma programma: http://lauska.lv/sviests/

  /Ieeja par ziedojumiem/

  Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”; atbalsta Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Valmieras muzejs, Valmiermuižas alus darītava, „ZAAO”, „Valmieras Namsaimnieks”, Valmieras Kultūras centrs, laikraksts „Liesma”, t/c „Valleta”, Garškopju kustība „Gardu muti”.

  Informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība,
  tālr. 27337798,
  e-pasts: kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Atzīmējot alus darītavas astoņu gadu jubileju, “Valmiermuižas alus” uzsāk pusmiljonu vērtu ieguldījumu projektu, lai izveidotu “Alus darbnīcu”. Tajā tiks brūvētas ekskluzīvas alus garšas mazās partijās. 

  “Pavasara saulgrieži ir tas laiks, kad mūsu alus darītava svin svētkus, un jaunā “Alus darbnīca” būs simboliska dāvana jubilejā. Kopš pirmās darbības dienas sekojam stratēģijai – fokusēties uz kvalitāti un bagātām garšas buķetēm, lai atgrieztu alu uz svētku galda,“ saka “Valmiermužas alus” saimnieks Aigars Ruņģis. ““Alus darbnīca” ir ļoti nozīmīgs attīstības posms, lai gadiem slīpēto meistarību varētu likt lietā, brūvējot ekskluzīvu alu visprasīgākajiem alus baudītājiem.”

  Esošajā “Valmiermuižas alus” darītavā turpinās brūvēt iecienītās klasiskās Valmiermuižas alus garšas. Savukārt “Alus darbnīcu” varēs pielīdzināt alus ateljē, kur pēc individuāla pasūtījuma tiks radītas jaunas un ekskluzīvas garšas, izmantojot viskvalitatīvākās sastāvdaļas, kas atrodamas gan Latvijā, gan pasaulē. “Mani patiesi aizrauj iespēja radīt jaunas garšu simfonijas, jo apiņu, iesalu, raugu veidi pasaulē ir mērāmi simtos, katram ir savas īpašības, ļaujot radīt ko patiesi īpašu,” uzsver A. Ruņģis.

  “Alus darbnīcas” katli tiek kalti Vācijā, bet alus mucas meistarotas Nīderlandē. Paredzēts, ka viena jaunās darbnīcas alus partija būs 2 000 pudeļu, kas ļaus gadā izbrūvēt vien 100 000 litru alus. Tas ir 20 reizes mazāk nekā esošajā alus darītavā.

  Plānots, ka pirmos “Alus darbnīcas” brūvējumus būs iespējams nobaudīt  septembra beigās. Ieguldījumi tiek finansēti no iepriekšējo gadu uzkrātās peļņas, piesaistot arī Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu. Ieguldījumus plānots atpelnīt astoņu gadu laikā.

  Novērots, ka alus nozare Rietumeiropā un Latvijā piedzīvo nozīmīgas izmaiņas patēriņa ieradumos. Alus baudītājus arvien biežāk mēdz salīdzināt ar vīna cienītājiem, uzsverot, ka tie priekšroku dod tieši garšas piedzīvojumam – pārsteidzošām, izteiksmīgām alus garšām ar stāstu, īpašu uzmanību pievēršot arī alus saderībai ar ēdieniem. Tāpēc nepārsteidz fakts, ka restorānu kritiķi pasaulē alu sāk dēvēt par “jauno vīnu”. Viesu piesaistīšanai bāros un restorānos arvien nozīmīgāks kļūst ne vien plašs vīna, bet arī daudzveidīgs alus garšu piedāvājums. “Uzskatu, ka alus ir pelnījis iznākt no vīna ēnas. Latvija var lepoties ar senām alus darīšanas tradīcijām. Mums ir visas iespējas veidot Latvijā alus baudīšanas kultūru tikpat smalku un daudzveidīgu, kāda tā ir vīnam,” tā A. Ruņģis.

  Jau ziņots, ka pērn „Valmiermuižas alū” kopumā izbrūvēts par 4,4% vairāk alus nekā gadu iepriekš, sasniedzot 2,053 miljonus litru. Savukārt eksporta tirgos kāpums ir 155% – pārdots divarpus reizes vairāk alus nekā 2015. gadā. Valmiermuižā darītais alus nonāk Igaunijā, Zviedrijā, Lietuvā un Šveicē. Šā gada sākumā uzsākts eksports arī uz Somiju un Lielbritāniju.

  Papildu informācijai:

  Liena Kreišmane, tālr.: 27397444, e-pasts: liena@valmiermuiza.lv, www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Jau 10. decembrī Valmiermuižas klēts pagalmā sabrauks viesi no malu malām, lai laikus ieskandinātu Ziemas saulgriežus. No plkst. 11.00 līdz 15.00 būs brangas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”, kur būs iegādājami mājražotāju gardumi un amatnieku labumi. Savukārt 17. decembrī plkst. 19.00 Valmiermuižas klēts viesistabu pieskandinās Ziemas saulgriežu tradīciju vakars ar folkloras draugu kopu „Skandinieki”, kas mācīs, kā svētki svinami īsteni latviskās noskaņās.

  Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”

  Ziemas saulgriežiem jāsāk gatavoties jau laikus, tamdēļ Valmiermuižas saime savā pagalmā būs saaicinājusi varen kuplu skaitu tirgotāju no tuvākas un tālākas apkaimes. Būs gan dažnedažādi labumi svētku galdam, gan izmeklēti meistaru darinājumi, ar ko piepildīt Ziemassvētku dāvanu maisu – ar rūpību darināti vilnas cimdi un zeķes, rotaslietas ar latvju rakstu zīmēm, rotaļļietas pašiem mazākajiem un vēl daudz citu skaistumlietu. Ciemos brauks arī pavārs Ritvars Toms Logins, kurš garšu meistarklasē #zemesgarša stāstīs un rādīs, ko neierastu var pagatavot no Latvijā audzētu vistu olām.

  Tirgotāji aicināti pieteikties tirdziņam līdz 7. decembrim: info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798.

  Ziemas saulgriežu tradīciju izzināšana

  Ziemas saulgriežu gaidīšanas laiks ir īstais brīdis, kad izzīlēt nākamā gada veiksmes un notikumus. Tad nu arī šajā reizē varēs dažādos veidos ielūkoties nākotnē un uzzināt, vai būs lemts precēties, tikt pie lielas laimes, karstas vasaras vai neizmērojamām bagātībām. Būs arī iespēja iemēģināt roku dažādos amatos, darinot pastalas, veidojot spēka zīmes no koka, lejot sveces, gatavojot eglīšu rotājumus un dekorējot kraukšķīgos pēperkokus. Netrūks arī lustēšanās, rotaļas un dziesmas. Valmiermuižas pagalmu pieskandinās Jērcēnu folkloras kopa „Mežābele”, kas mācīs, kā tad īsti šie svētki sagaidāmi. Būs arī zirgu izjādes Valmiermuižas pils parkā.

  Valmiermuižas alus darītavas brūvējumu un īpašu Ziemas saulgriežu gardumu baudīšana

  Nevienos svētkos neiztikt bez gardā alus, īpaši Ziemas saulgriežos, kad galdam jābūt klātam visbagātīgāk. Arī šajās svinībās galdi vai lūzīs no pārpilnības – varēs nobaudīt karstalu un izzināt, kā to mājās pagatavot paša spēkiem, kā arī cienāties ar Gardu muti bio cidoniju sukādēm. Pēc brangām lustēm izsalkumu remdēs Valmiermuižas Alus virtuves pavāru sarūpētie labumi.

  /Ieeja bez maksas/

  Ziemas saulgriežu tradīciju vakars

  Svētkiem tuvojoties, visi latviešu tradīciju mīļotāji un lolotāji būs aicināti jautrā gaisotnē pavadīt 17. decembra vakaru kopā ar folkloras draugu kopu „Skandinieki”. No plkst. 19.00 līdz 22.00 varēs no sirds izdancoties, izdziedāties, nobaudīt ziemīgas garšas un izprast latviešu tradīcijas.

  /Ielūgumu cena: 7,00 EUR, tos var iegādāt „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2. Galdiņu rezervāciju iespējams veikt Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai vai pa tālruni 2026426./

  Gadskārtu svinības atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”. Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”.

  ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBU PROGRAMMA 10. decembrī

  TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERMUIŽĀ”

  TIRGOŠANĀS

  11.00 – 15.00 Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš

  MIELOŠANĀS

  11.00 – 15.00 Valmiermuižas Alus virtuves sarūpētie Ziemas saulgriežu gardumi

  12.00 – 14.00 Garšu meistarklase #zemesgarša ar pavāru Ritvaru Tomu Loginu

  LUSTĒŠANĀS

  11.30 – 13.30 Ziemas saulgriežu ieskandināšanas tradīciju izzināšana, dziesmas un rotaļas ar folkloras kopu „Mežābele” no Jērcēniem

  DARBOŠANĀS

  11.00 – 13.30 Nākamā gada veiksmes zīlēšana

  11.00 – 14.00 Sveču liešana ar Beverīnas amatniekiem

  11.00 – 15.00 Pēperkoku rotāšana

  11.00 – 15.00 Spēka zīmju veidošana no koka

  11.00 – 15.00 Eglīšu rotājumu gatavošana ar Galeriju „Laipa”

  11.00 – 15.00 Zirgu izjādes Valmiermuižas pils parkā 11.30 – 14.00 Pastalu darināšana ar „Ilziites pastalām”

  /Ieeja bez maksas/

  ZIEMAS SAULGRIEŽU TRADĪCIJU VAKARS

  19.00 – 22.00 Ziemas saulgriežu izdarības, danči, rotaļas kopā ar folkloras draugu kopu „Skandinieki” /Biļešu cena: 7,00 EUR, tās var iegādāt „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas tirgotavā līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2/

  Nākamais tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 4. februārī, svinot Meteņus!

  Aizvērt
 • 16. novembra vakarā plkst. 19.00 Valmiermuižas klēts viesistabā ciemosies neatkarīgais teātris „Dirty Deal Teatro”, kas līdzi būs atvedis režisora Dmitrija Petrenko izrādi „Pēdējais pionieris”.

  Stāsts radies, satiekot un uzklausot vairākus „pēdējos pionierus” – mūsdienu Latvijas iedzīvotājus vecumā ap četrdesmit gadiem, tādējādi metot tiltu starp „šodien” un „tad”.

  Režisors Dmitrijs Petrenko stāsta par izrādi: „Mūsu izrādes galvenie varoņi ir trīs visparastākie jaunieši. Kopā ar viņiem mēs cenšamies saprast to mūsu vēstures posmu, ko apzīmējam ar „atmodu”. Man ir interesanti saprast, ko redzēja, juta un domāja tie krievu jaunieši, kas atmodas laikā mācījās vecākajās klasēs un auga krievu ģimenēs. „Pēdējais pionieris” nav izrāde par krieviem un latviešiem, bet par Sašu, Saņu un Ņikitu. Par tiem, kurus „neapēda” nedz dīvains un sarežģīts laiks, nedz straujas pārmaiņas.”

  Ņikita, Saņa un Saša ir pusaudži astoņdesmito gadu beigās Rīgā. Viņiem visiem ir piecpadsmit gadu, un viņi runā krieviski. Ņikita, Saša un Saņa ir tie „pēdējie pionieri”, kuriem uzņemšana pionieros desmit gadu vecumā bija tikpat nozīmīgs notikums kā kaklautu sadedzināšana pie skolas pusaudžu gados. Tas ir stāsts par paaudzi, kura savu dzīvi uzsāka reizē ar jaunizveidoto valsti. Par tās paaudzes neremdināmo vēlmi, lai lietas notiek citādāk – sākot ar atļauto matu garumu skolēniem, beidzot ar to, lai viss vienkārši notiktu ĪSTĀK! Izrādes „Pēdējais pionieris” režisors ir Dmitrijs Petrenko, bet lomās iejūtas Kristaps Ķeselis, Armands Ikalis, Ilze Āboltiņa.

  Izrādes radošā grupa aicina pēc uzveduma visiem palikt uz sarunu. Diskusijās varēs iesaistīties visi izrādes apmeklētāji, uzdodot sev interesējošus jautājumus par redzēto.

  Nākamais vakarēšanas pasākums:

  1. decembris – izrāde „Trīs stāsti”, režisors Varis Piņķis

  Ielūgumi iepriekšpārdošanā: 7,00 EUR (izrādes dienā pieejami tikai pasākuma vietā par 8,00 EUR).

  Ielūgumu skaits ierobežots.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība

  Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava un Valsts kultūrkapitāla fonds

  Ielūgumus var iegādāties: Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai (Dzirnavu iela 2); Valmiermuižas vēstniecībā Rīgā (Aristida Briāna iela 9) un „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās.

  Papildu informācija:

  Valmiermuižas kultūras biedrība tālr.: +371 27337798 kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Lai godinātu tradīcijas un kuplā pulkā atzīmētu saulstāvjus, 5. novembrī Valmiermuižā sabrauks Mārtiņbērni no malu malām uz brangām svinībām un tirdziņu „Ar Gardu muti Valmiermuižā”. Tirgošanās un lustēšanās pie klēts līdzās alus darītavai norisināsies no plkst. 11.00 līdz 15.00. Varēs kā piepirkt pilnus grozus gardiem labumiem, tā iemēģināt roku dažādās amatu prasmēs, doties zirgu izjādēs un nobaudīt ziemīgas garšas no alus darītavas.

  Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”

  Valmiermuižā vienmēr godā turētas latviskās garšas, tāpēc uz tirdziņu sabrauks mājražotāji izrādīt, kādus vitamīniem bagātus gardumus tie sagatavojuši gada aukstajiem mēnešiem. Amatnieki būs saveduši savus meistardarbus: koka karotes, māla traukus, siltus vilnas cimdus un zeķes, smalkas rotas un vēl daudz ko citu. Ar meistarklasi #zemesgarša ciemosies Valmiermuižas vēstniecības Rīgā šefpavārs Žanis-Raivo Behmanis. Arī šis šefpavārs ir Latvijas garšu lolotājs, kas tradicionālos, bet tai pat laikā modernos ēdienus gatavo tikai no pašmāju produktiem. Galdā tiks celti dažādi kulināri brīnumi no šī rudens cūku pupu ražas.

  /Tirgotāji aicināti pieteikties tirdziņam līdz 2. novembrim: info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798./

  Latvisko Mārtiņdienas tradīciju izzināšana

  Tradīciju darbnīcās pievērsīsimies šim laikam raksturīgām iezīmēm. Varēs izgatavot visu nepieciešamo, lai dotos budēļos – gan maskas no dažādām dabas veltēm, gan dažādus skaņu rīkus. Vitamīnus uzkrāsim kopā ar „Kiukīšu kārumiem”, gatavojot veselīgus ziemas našķus no cidonijām. Gaidāmajiem valsts svētkiem par godu darināsim eļļas lampiņas, ko aizdedzināt un likt mājas logā, uzburot gaišu un latvisku sajūtu. Caur dziesmām un rotaļām kopā ar folkloras kopu „Dzīne” izzināsim latviskās tradīcijas. Valmiermuižas pils parkā kā mazus, tā lielus ar izjādēm iepriecinās Valmiermuižas staļļa saime.

  „Valmiermuižas alus” brūvējumu un īpašu Mārtiņdienas gardumu baudīšana

  Kas gan būtu kārtīgas gadskārtu svinības, ja svētku galdā nebūtu alus? Tad nu Valmiermuižas alus darītavas meistari šoreiz galdā cels karstalu un rādīs, kā tādu pagatavot paša spēkiem, lai sasildītos drēgnos rudens vakaros. Garškopju kustība „Gardu muti” cienās ar savu jaunāko lolojumu – Latvijā bioloģiski audzētām cidoniju sukādēm, kas ir kā veselīgs gardums. Arī Valmiermuižas Alus virtuve būs sarūpējusi dažādus Mārtiņdienas našķus, ar ko mieloties svinībās. Šoreiz tie būs īpaši gardi, jo Valmiermuižas virtuvē sācis rosīties šefpavārs Dzintars Kristovskis. Iedvesmu smeļoties Latvijas dabā, tiks radītas radošas idejas un pārsteigumi, kas gatavoti no pašmāju produktiem jaunās un negaidītās kombinācijas.

  /Ieeja bez maksas/

  Gadskārtu svinības atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”.

  Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”.

  Plašāka informācija:

  Valmiermuižas kultūras biedrība

  kultura@valmiermuiza.lv

  tālr. nr.: 27337798

  MĀRTIŅDIENAS SVINĪBU PROGRAMMA

  TIRGOŠANĀS 11.00 – 15.00

  Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš

  MIELOŠANĀS 11.00 – 15.00

  Valmiermuižas Alus virtuves sarūpētie Mārtiņdienas gardumi

  12.00 – 14.00 Garšu meistarklase #zemesgarša ar šefpavāru Žani-Raivo Behmani

  LUSTĒŠANĀS

  11.30 – 13.30 Mārtiņdienas tradīciju izzināšana, dziesmas un rotaļas ar folkloras kopu „Dzīne” no Ķoņu pagasta

  DARBOŠANĀS

  11.00 – 13.30 Mārtiņbērnu masku darbnīca

  11.00 – 15.00 Cidoniju ziemas našķu gatavošana ar „Kiukīšu kārumiem”

  11.00 – 14.00 Valsts svētku gaismekļu veidošana

  11.00 – 13.30 Skanošo eglīšu darināšana 11.00 –

  15.00 „Kokmuižas alus” darbnīca

  11.00 – 15.00 Zirgu izjādes Valmiermuižas pils parkā

  Nākamie svētki – Ziemas saulgriežu ieskandināšana un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” 10. decembrī!

  Aizvērt
 • 14. oktobrī, plkst. 20.00 omulīgajā Valmiermuižas klēts viesistabā uzstāsies grupa „Indygo” ar pavisam īpašu un klausītājiem neierastu koncertu.

  Pati grupa atzīst, ka tas būs piedzīvojums gan klausītājiem, gan pašiem, jo tas nebūs ierastais grupas skanējums un uzstāšanās formāts. Puiši ikdienā raduši spēlēt, instrumentiem un pašiem skanot par visiem 100 procentiem, ļaujot vaļu rokmūzikas spēcīgajiem viļņiem. Taču šoreiz koncerts līdz klausītāju ausīm nonāks daudz mierīgākā formātā un atmosfērā, kas pašiem grupas dalībniekiem šķiet aizraujoši.

  Iestājoties rudenīgi dzestrajam laikam, Valmiermuižas klēts līdzās alus darītavai aicina pavadīt vakarus mājīgā gaisotnē, baudot mākslu, dzīvā Valmiermuižas alus garšas un ar tām saderīgu ēdienu. Valmiermuižas kultūras biedrība sarūpējusi četrus neatkārtojamus vakarus, kuros būs iespēja baudīt neierastus muzikālos priekšnesumus un Latvijas nevalstisko teātra organizāciju viesizrādes.

  Ielūgumi uz koncertu iepriekšpārdošanā 5 EUR, bet pasākuma dienā tie būs par 1 EUR dārgāki.

  Ielūgumus var iegādāties: Valmiermuižas klētī, Valmiermuižas vēstniecībā Rīgā un „Biļešu Paradīzes” kasēs.

  Nākamie vakarēšanas pasākumi:

  28. oktobris – grupas „Sigma” akustiskais koncerts

  16. novembris – izrāde „Pēdējais pionieris”, rež. Dmitrijs Petrenko

  1. decembris – izrāde „Trīs stāsti” , rež. Varis Piņķis

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.

  Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava.

  Papildu informācija:

  Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

  Sabīne Vandāna, tālr.: +371 27337798 kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Godinot rudens saulgriežus, 24. septembrī Valmiermuižas pils parkā no plkst. 11.00 līdz 15.00 tiks atzīmētas Miķeļdienas svinības. Tā kā Miķeļdiena ir laiks, kad visiem lielajiem darbiem jābūt padarītiem un laukiem novāktiem, Valmiermuižā jauno ražu savedīs tuvas un tālas apkaimes tirgotāji. Sanākušie varēs iepazīt tradīcijas, izmēģināt savas spējas dažādās amatu prasmēs un doties izjādēs zirgu mugurā. Miķelis tiek daudzināts kā alus devējs, tāpēc Valmiermuižas alus darītavas meistari būs sarūpējuši vairākus jaunbrūvējumus, ar ko cienāt svinību dalībniekus.

  Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

  Miķeļos ar lielām svinībām un brangu mielastu tiek atzīmēta lielo darbu noslēgšana, galdā tiek celti visi labumi, kas vasarā izloloti. Arī Valmiermuižā sabrauks tuvi un tāli tirgotāji, vedot līdzi savu vasaras pūru. Bagātīgā klāstā būs dārzeņi, sieri, gaļa, zivis un citi gardumui, ar ko mieloties. Amatnieki būs saveduši māla traukus, kalumus, koka darinājumus, lina galdautus un pinumus. Būs arī dažnedažādas krāšņumlietas – rotas, dabīga kosmētika, jostas, sveces un citi amatnieku meistarstiķi. Kā ierasts, ar saviem gardumiem tirdziņa apmeklētājus priecēs kāds Latvijā zināms šefpavārs, sanākušajiem stāstot, kas tad īsti ir patiesās Latvijas garšas. Šoreiz Valmiermuižā viesosies šefpavārs Valters Zirdziņš, kurš rādīs, ko var pagatavot no rāceņiem.

  Tirgotāji aicināti pieteikties tirdziņam līdz 21. septembrim: info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798.

  Latvisko Miķeļdienas tradīciju izzināšana

  Sendienās Miķeļdienas svinības atzīmētas īpaši kupli, jo pēc gara darba posma tā bijusi kā zīme par mierīgāka laika sākumu. Kā šo gadskārtu pareizi nosvinēt, mācīs folkloras kopa „Putni”, kas brauks viesos no Lēdurgas, pūrā vedot tradicionālās dziesmas un rotaļas. Sanākušie varēs piedalīties dažādās tradīciju darbnīcās – iededzināt kokā latvju rakstu zīmes un zīmējumus; vērt krellēs kaltētus ābolus un ogas, lai pēcāk našķotos drēgnos ziemas vakaros; no bišu vaska veidot turziņas, kurās uzglabāt pārtikas produktus; cept maizi rokām darinātā māla krāsnī; izmēģināt prasmes senā akmens alus brūvēšanā un no dažādām dabas veltēm veidot cilvēku figūriņas. Būs arī zirgu izjādes kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

  „Valmiermuižas alus” jaunbrūvējumu un īpašu Miķeļdienas gardumu baudīšana

  Miķeļi svinami dabas un lauku veltēm visbagātākajā gadalaikā, un tie ir pielīdzināmi arī ražas svētkiem. Valmiermuižas alus darītava būs sarūpējusi veselus trīs jaunumus, kurus būs iespējams nobaudīt visas dienas garumā. Galdā tiks celts īpaši gadskārtai veltītais Miķeļdienas alus, tumīgais un garšā izteiksmīgi smalkais proves porteris No 7 un aromātā spēcīgais Kokmuižas alus. Arī Valmiermuižas Alus virtuve būs sarūpējusi dažādus Miķeļdienas gardumus.

  MIĶEĻDIENAS SVINĪBU PROGRAMMA 24. septembrī TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERMUIŽĀ”

  TIRGOŠANĀS

  11.00 – 15.00 Mājražotāju un amatnieku rudens ražas tirdziņš

  MIELOŠANĀS

  11.00 – 15.00 Valmiermuižas Alus virtuves sarūpētie Miķeļdienas gardumi

  12.00 – 14.00 Garšu meistarklase #zemesgarša ar šefpavāru Valteru Zirdziņu

  LUSTĒŠANĀS

  11.30 – 13.30 Miķeļdienas tradīciju izzināšana, dziesmas un rotaļas ar folkloras kopu „Putni” no Lēdurgas

  DARBOŠANĀS

  11.00 – 14.00 Latvju rakstu un zīmējumu iededzināšana kokā

  11.00 – 15.00 Maizīšu cepšana pašdarinātā māla krāsnī ar podnieci Līgu Merginu

  11.00 – 14.00 Žāvētu ābolu un ogu kreļļu vēršana

  11.00 – 15.00 Bišu vaska turziņu veidošana ar zīmolu „Bee in”

  11.00 – 15.00 Zīļu un kastaņu cilvēciņu darināšana ar VJC „Vinda”

  11.00 – 15.00 Senā akmens alus darbnīca

  11.00 – 15.00 Zirgu izjādes Valmiermuižas pils parkā

  Nākamie svētki – Mārtiņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 5. novembrī!

  Gadskārtu svinības atbalsta: SIA „Valmiermuižas alus”, garškopju kustība „Gardu Muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”.

  Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”.

  Plašāka informācija: Sabīne Vandāna, Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja kultura@valmiermuiza.lv tālr. nr.: 27337798

  Aizvērt
 • Daudzinot laiku, kad dabas devums ir pašā pilnbriedā, 6. augustā Valmiermuižas pils parkā, no plkst. 11.00 – 15.00 norisināsies Māras dienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Sanākušie varēs iegādāt dažādus mājražotāju gardumus un amatnieku labumus, izzināt Māras dienas tradīcijas, baudīt Valmiermuižas saimes sarūpētos labumus un doties izjādēs zirga mugurā.

  Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

  Folklorā Māras diena saukta arī par tirgus dienu, jo tas ir laiks, kad daba ir savā pilnbriedā. Valmiermuižas pils parkā sabrauks tirgotāji no tuvākām un tālākām vietām, vedot sev līdzi dažnedažādākos jaunās ražas gardumus un amatnieku darinājumus. Varēs iegādāties svaigi ceptu maizi, medu, dzirkstošus mājas vīnus, žāvētu un kūpinātu gaļu, metāla kalumus, podnieku traukus, audēju sarūpētos rokdarbus, meistaru darinātas rotas un vēl daudz citu meistarstiķu. Īstenas Latvijas garšas izzināt viesos brauks restorāna BIBLIOTĒKA NO 1 galvenā konditore Airita Jurcika. Garšu pazinēja meistarklasē #zemesgarša stāstīs un rādīs, kā pagatavot smalkus gardumus no ērkšķogām, izceļot visiem tik labi pazīstamo bērnības ogu garšu.

  Tirgotāji aicināti pieteikties tirdziņam līdz 1. augustam: info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798.

  Latvisko Māras dienas tradīciju izzināšana

  To, kā Māras dienu latvieši svinējuši agrāk, izzināt palīdzēs folkloras kopa „Pērlis” no Druvienas, kas mācīs tradīcijas, sanākušos vedot rotaļās un dziedot Māras dienai raksturīgas dziesmas. Varēs arī izmēģināt spēkus sentēvu amatā – sviesta kulšanā, iepazīstot gan pašu darbu, gan senos piensaimniecības rīkus. Varēs nogaršot svaigi ceptas karašas un izzināt, kā tās tiek ceptas pašu darinātā māla maizes krāsnī. Paši mazākie varēs piedalīties siena leļļu darbnīcā un izgatavot katrs savu rotaļlietu. Arī Māras dienā neiztiksim bez zirgu izjādēm gan lielo zirgu, gan ponijmeitenes Zitas mugurā.

  „Valmiermuižas alus” brūvējumu un īpašu Māras dienas ēdienu baudīšana

  Kas gan būtu svētki bez īpaša mielasta, tāpēc Valmiermuižas Alus virtuves pavāri būs sarūpējuši jaunās dārzeņu ražas sautējumu un rupjmaizes – medus našķus ar rabarberu ievārījumu. Savukārt brūža meistari galdā cels putojošu dzīvo alu un spirdzinošos Gardu Muti zelterus.

  MĀRAS DIENAS SVINĪBU PROGRAMMA

  TIRGOŠANĀS 11.00 – 15.00

  Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš

  MIELOŠANĀS 11.00 – 15.00

  Jaunās ražas dārzeņu sautējums un rupjmaizes – medus našķi ar rabarberu ievārījumu no Valmiermuižas Alus virtuves

  12.00 – 14.00 Garšu meistarklase #zemesgarša ar restorāna BIBLIOTĒKA NO 1 galveno konditori Airitu Jurciku

  LUSTĒŠANĀS

  11.30 – 13.30 Māras dienas tradīciju izzināšana, dziesmas un rotaļas ar folkloras kopu „Pērlis” no Druvienas DARBOŠANĀS

  11.00 – 14.00 Sviesta kulšana un seno piensaimniecības rīku iepazīšana ar saimniecēm no Valmieras muzeja

  11.00 – 15.00 Karašu cepšana pašdarinātā māla krāsnī ar podnieci Līgu Merginu

  11.00 – 13.00 Siena leļļu veidošanas darbnīca

  11.00 – 15.00 Zirgu izjādes Valmiermuižas pils parkā /Ieeja bez maksas/

  Nākamās svinības – Miķeļdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 24. septembrī!

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.

  Gadskārtu svinības atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, garškopju kustība „Gardu Muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”.

  Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”.

  Aizvērt
 • Piektdien, 29. jūlijā, plkst. 21.00 Valmiermuižas klēts pagalmā uzstāsies Jēkabs Nīmanis un Jaunā Rīgas teātra aktieri ar „Dziesmām par mīlestību” no skatītāju iemīļotās izrādes „Latviešu mīlestība”.

  Muzikālais sniegums radīts režisora Alvja Hermaņa izrādei „Latviešu mīlestība”. Par dziesmu muzikālo un kompozicionālo pusi atbildīgais ir Jēkabs Nīmanis, taču albuma ierakstā un arī šajā koncertvakarā sapulcējies vesels grupas sastāvs: Jēkabs Nīmanis – dzied un spēlē ģitāru, Andris Keišs – dzied un spēlē basģitāru, Varis Piņķis – bungas un citi ritma instrumenti, Artūrs Bērziņš – trombons, Kristaps Pētersons – kontrabass. Mūziķiem atpūšoties, Vilis Daudziņš lasīs savus dzejoļus un prozas darbus.

  Kā stāsta komponists Jēkabs Nīmanis, pirmais „Dziesmas par mīlestību” koncerts noticis 2009. gadā Valmieras Mūzikas skolā, ar ko sācies šīs koncertprogrammas ceļš pie klausītājiem ārpus Jaunā Rīgas teātra telpām. Šajā laikā apbraukāta visa Latvija, un atkal ir iespēja atgriezties Valmieras pusē – Valmiermuižā. Lai gan māksliniekiem vasara ir karstākais darba laiks, Jēkabs Nīmanis aicina tos aktīvi piepildīt ar ceļojumiem, viesošanos pie radiem un draugiem un gariem velo braucieniem pa pilsētu vai ārpus tās. Tāpēc visi nemierīgie, kas nevēlas piektdienas vakaru pavadīt mājās, būs aicināti to kopīgi izbaudīt Valmiermuižas klēts pagalmā.

  Lietus gadījumā koncerts notiks Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai.

  Nākamie koncertvakari Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros:

  5. augusts – grupa „TESA”

  6. augusts – grupa „Mūsdienas”

  7. augusts – Anete Kozlovska

  7. augusts – danči ar grupu „Iļģi”

  Ieeja bez maksas.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.

  Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava.

  Aizvērt
 • Piektdien, 22. jūlijā, plkst. 21.00 dziesminieks Kārlis Kazāks aicina baudīt mierpilnu un lirisku vakaru Valmiermuižas klēts pagalmā, veltot savu dziesmu stāstu un sajūtām bagātu koncertu.

  Turpinot dzīvās mūzikas vakaru tradīciju, Valmiermuižā viesosies Latvijā iemīļotais mūziķis Kārlis Kazāks, kurš paguvis uzrunāt visu paaudžu klausītāju sirdis. „Es gribu ticēt, ka tā ir vēlme pastāstīt citiem. Pastāstīt ar mūziku. Pastāstīt tās lugas un lomas, kuras pats esmu radījis. Tās man nav jāpieņem vai jāiemācās. Esmu par slinku, lai iemācītos svešas lomas,” tā dziesminieks stāsta par to, kāpēc uzstājas un kā rada savu mūziku.

  Dziesminieks uzstāsies kopā ar bundzinieku Juri Kroiču, ģitāristu Māri Bīmani un basģitāristi Maiju Ušču.

  Pašam mūziķim vasaras vakari asociējas ar mieru, tāpēc visi ir laipni gaidīti, izbaudīt rāmu jūlija pievakari un atpūsties no darba nedēļas dunas.

  Lietus gadījumā koncerts notiks Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai.

  Nākamais koncertvakars:

  29. jūlijs – dziesmas un dzejas no Jaunā Rīgas teātra izrādes „Latviešu mīlestība” /Jēkabs Nīmanis – dzied un spēlē ģitāru, Andris Keišs – dzied un spēlē basģitāru, Varis Piņķis – bungas un citi ritma instrumenti, Artūrs Bērziņš – trombons, Kristaps Pētersons – kontrabass. Mūziķiem atpūšoties, Vilis Daudziņš lasīs savus dzejoļus un prozas darbus./

  Ieeja bez maksas.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.

  Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Valsts kultūrkapitāla fonds.

  Papildu informācija:

  Sabīne Vandāna,Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

  tel. nr.: +371 27337798

  kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • 10. jūlijā Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā aizvadītas pirmās biedrības “Valmiermuižas jātnieku skola” organizētās treniņsacensības jātnieku sportā “Valmiermuižas kauss 2016”. Sacensības norisinājās četros dažādos maršrutos konkūrā, kur kopumā piedalījās vairāk kā 65 sportisti, savukārt sacensības vēroja ap 150 skatītāju.

  Tā kā treniņsacensības bija paredzētas iesācējiem un jātniekiem ar nelielu pieredzi, visvairāk dalībnieku bija pirmajā maršrutā “Vadības maršruts”, kur jātniekiem bija jāparāda prasme vadīt zirgu. Kopumā maršrutu izgāja 23 dalībnieki, no kuriem vairums pārstāvēja biedrību “Valmiermuižas jātnieku skola”.

  Spēcīgākie jātnieki katrā no maršrutiem:

  Otrais A maršruts – 50 cm, ideālais laiks, dalībniekiem līdz 16 gadu vecumam:

  1. vieta – Odrija Brālēna no ZA “Kocēni” ar zirgu Columbs,

  2. vieta – Renāte Pērse no “Valmiermuižas jātnieku skolas” ar zirgu Flaiders,

  3. vieta – Anna Juraša no “Valmiermuižas jātnieku skolas” ar zirgu Flaiders,

  4. vieta – Elīna Kalniņa no “Valmiermuižas jātnieku skolas” ar zirgu Kaprālis,

  5. vieta – Rūta Daboliņa no ZA “Kocēni” ar zirgu Lords

  6. vieta – Anastasija Čižika no JSK “Temps” ar zirgu Klasika.

  Otrais B maršruts – 50 cm, ideālais laiks, bez ierobežojumiem:

  1. vieta – Annija Vārna no JSK “Arizona” ar zirgu Acapulko,

  2. vieta – Jolanta Ādamsone no LJAA ar zirgu Histra,

  3. vieta – Elīna Kaimiņa no JSK “Mustangs” ar zirgu Kaprio,

  4. vieta – Agnija Janele no ZA “Kocēni” ar zirgu Diamonda,

  5. vieta – Juta Šuvcāne no LJAA ar zirgu Columbīne,

  6. vieta – Inga Serģe no “Valmiermuižas jātnieku skolas” ar zirgu Flaiders.

  Trešais maršruts – 80 cm, divas fāzes:

  1. vieta – Kristina Zomere no JSK “Mustangs” ar zirgu Quanta Costa 12,

  2. vieta – Ance Anna Katkovska no ZA “Kocēni” ar zirgu Falko,

  3. vieta – Elīna Kaimiņa no JSK “Mustangs” ar zirgu Cielava,

  4. vieta – Odrija Brālēna no ZA “Kocēni” ar zirgu Columbs,

  5. vieta – Agnese Sarguna no LJAA ar zirgu Debors,

  6. vieta – Elīna Kalniņa no “Valmiermuižas jātnieku skolas” ar zirgu Avene.

  Ceturtais maršruts – 100 cm ar pārlekšanu:

  1. vieta – Kristina Zomere no JSK “Mustangs” ar zirgu Quanta Costa 12,

  2. vieta – Ilze Bokmane no LJAA ar zirgu Paladins,

  3. vieta – Ance Anna Katkovska no ZA “Kocēni” ar zirgu Falko,

  4. vieta – Terēze Zalte no JSK “Mustangs” ar zirgu Kadanī,

  5. vieta – Betija Annemarija Ezerkalne no ZA “Kocēni” ar zirgu Coriandra,

  6. vieta – Elīna Kalniņa no “Valmiermuižas jātnieku skolas” ar zirgu Grace Funny.

  Treniņsacensību organizētāji Rufina un Reinis Juraši izsaka savu pateicību galvenajam tiesnesim Egilam Brokam, kurš parūpējās par interesanta un atraktīva maršruta izveidošanu, kas ļoti labi bija piemērots jauniem nepieredzējušiem jātniekiem. E.Broks dalījās savās sajūtās par sacensībām: “Mums visiem izdevās skaisti svētki: gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Laukums ir ļoti pārskatāms un treniņsacensībām piemērots, organizācija ļoti augstā līmenī.”

  Īpašu paldies sacensību organizatori saka atbalstītājiem, kas sagādāja sacensību dalībniekiem īpašas balvas, tiesnešu komandai, bērnu vecākiem par atbalstu un līdzdalību pasākuma organizēšanā. Ceram, ka līdzīgi pasākumi Valmiermuižā kļūs par tradīciju un drīz tiksimies nākamajās sacensībās!

  Biedrība “Valmiermuižas jātnieku skola” plāno uzlabot sacensību laukuma kvalitāti, papildināt skatītāju sēdvietas, piesaistīt vairāk atbalstītāju, kā arī aicināt dalībniekus no Igaunijas un citām valstīm, kļūstot par starptautiska mēroga jāšanas sacensību vietu.

  Papildu informācija:

  Rufina Juraša

  Biedrības “Valmiermuižas jātnieku skola” valdes locekle

  Tālr.: 26562703

  Aizvērt
 • Piektdien, 15. jūlijā, plkst. 19.00 Valmiermuižas klēts pagalmu bagātīgi pieskandinās „Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls Vadātājs” – dažādu žanru mākslinieki, kas ceļo pa Latviju un priecē ar kvalitatīvu un krāšņu kultūras programmu.

  Šajā vakarā mākslinieku trupa radīs festivāla sajūtu visiem sanākušajiem. Koncertā varēs noklausīties vairākus muzikālos sniegumus – Sniedzi Prauliņu ar grupu, Ansambli Manta un dziesminieku Miku Frišfeldu. Tāpat arī sirsnīgi izsmieties komiķa Rūdolfa Kugrēna stāvizrādē „Fiasko” un noskatīties Latvijas jauno režisoru īsfilmu programmu. Vakaru noslēgs mākslinieki Kristaps Krolls un Gunta Tomsone ar pavisam maģisku uguns šovu.

  Edgars Šubrovskis, Ansambļa Manta līderis un festivāla idejas autors, stāsta: „Vasaras vakari ir laiks, kad laicīgi doties gulēt, tātad pie gaismas, un tas ir diezgan neiespējami, tādēļ vasaras vakari drīzāk asociējas ar vēliem rītiem.” Festivāla mākslinieki ar savu pilnīgo programmu radoši piepildīs vismaz dažas no vakara stundām.

  Lietus gadījumā koncerts notiks Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai.

  Nākamie koncertvakari:

  22. jūlijs – dziesminieks Kārlis Kazāks ar grupu

  29. jūlijs – dziesmas un dzejas no Jaunā Rīgas teātra izrādes „Latviešu mīlestība”

  Ieeja bez maksas.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava.

  Aizvērt
 • Lai atzīmētu Ziemas saulgriežus, 19. decembrī plkst. 11:00 – 15:00 pie Valmiermuižas alus darītavas notiks šī gada noslēdzošais lauku labumu tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Svinībās pulcēsies kupls Latvijas mājražotāju un amatnieku pulks, pie kuriem varēs iegādāt smeķīgus gardumus svinībām un jaukas, noderīgas dāvaniņas saviem mīļajiem. Svētku noskaņu kuplinās arī radošās darbnīcas. Brango svinību noslēgumā Valmiermuižas klētī plkst. 19:00 kopā ar jauniešu folkloras grupu „Kokle” varēs lēkt lustīgos dančos un baudīt svētku mielastu.

  Mājražotāju un amatnieku tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

  Ziemas saulgriežu svētku mielasts jātur godā, tāpēc arī Valmiermuižā sabrauks tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, ziemīgas zāļu tējas, garšvielas, karstvīnu, sulas, sukādes, karameles, piparkūkas un citus gardumus. No amatnieku darinājumiem sanāks labas dāvaniņas pašam un saviem mīļajiem – rotaslietas ar latvju zīmēm, vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas.

  Tirgotāju pieteikšanās dalībai tirdziņā: info@gardumuti.lv vai pa tel. 27337798 (Sabīne).

  Latvisko tradīciju izzināšana un radošās darbnīcas

  Aukstākajā laikā ir jāpiesauc saule, tāpēc Jercēnu folkloras kopa „Mežābele” tirdziņa viesus aicinās dažādās izdarībās – rotaļās, bluķa vilkšanā un ķekatās. Ziemas saulgriežos, kad ciemi nāk, īpaši svarīga ir istabas rotāšana – radošajās darbnīcās gan lieli, gan mazi varēs paši darināt svētku puzurus un salmu rotājumus, gatavot sveces Valmieras muzeja saimnieču uzraudzībā, dekorēt piparkūkas, kā arī liet laimes nākotnes izzināšanai. Kad svētku dāvaniņas būs iegādātas, tās varēs iesaiņot kopā ar mākslas galeriju „Laipa”. Aizrautīgie varēs doties zirgu izjādēs kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

  Mielošanās un sildīšanās ar „Valmiermuižas alus” brūvējumiem

  Valmiermuižas Alus virtuves meistari rūpēsies par savu viesu uzņemšanu un īstenu svētku garšu – taukšķētiem pelēkajiem zirņiem ar aizdaru. Savukārt, lai turētos veselība un saaukstēšanās muktu prom, jāizdzer kauss ar karstalu, ko īpašā darbnīcā brūvēs paši meistari.

  /Ieeja bez maksas/

  Ziemas saulgriežu tradīciju vakars

  Lai tumšajā laikā ienestu gaismu, Valmiermuižas klētī līdzās alus darītavai no plkst. 19:00 norisināsies tradīciju vakars ar jauniešu folkloras grupu „Kokle”. Jaunieši ir atraktīvi un labprāt pieņem dažādus kultūras dzīves izaicinājumus un notikumus. Grupas vadītāja Dina Liepa apgalvo, ka viens no šīs vasaras sirsnīgākajiem un pozitīvākajiem piedzīvojumiem bijusi vasaras saulgriežu svinēšana Valmiermuižā. Tā piesaistot ar savu īpašo auru, kas pulcē ap sevi pozitīvi domājošus un darbīgus cilvēkus. „Kokle” ir apņēmības pilna piepildīt arī Ziemas saulgriežu vakaru ar lustēm un dančiem!

  /Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāt „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2./

  Pasākumu atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada dome, SIA „ZAAO”, Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta” un laikraksts „Liesma”.

   

  ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBU PROGRAMMA

  19. decembrī

  TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERMUIŽĀ”

  TIRGOŠANĀS

  11:00 – 15:00 Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš

  MIELOŠANĀS

  11:00 – 15:00 Valmiermuižas Alus virtuves pavāru gādātu pelēko zirņu garšošana

  11:00 – 15:00 Valmiermuižas karstalus darbnīca

  LUSTĒŠANĀS

  12:00 – 14:30 Ziemas saulgriežu dziesmas un rotaļas, ķekatās iešana, bluķa vilkšana un dedzināšana kopā ar Jercēnu folkloras kopu „Mežābele”

  DARBOŠANĀS

  11:00 – 14:00 Svētku puzuru un salmu rotājumu darbnīca

  11:00 – 14:00 Sveču gatavošana

  11:00 – 15:00 Dāvanu saiņošana

  11:00 – 15:00 Piparkūku rotāšana

  11:00 – 15:00 Laimes liešana un zīlēšana

  11:00 – 15:00 Izjādes ar zirgiem Valmiermuižas pils parkā

  /Ieeja bez maksas/

  ZIEMAS SAULGRIEŽU TRADĪCIJU VAKARS

  19:00 – 23:00 Ziemas saulgriežu izdarības, danči, rotaļas kopā ar jauniešu folkloras grupu „Kokle”

  /Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāt „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2./

   

  Nākamais tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā” 6. februārī, svinot Meteņus!

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.

  Aizvērt
 • Pretēji tendencēm alus nozarē „Valmiermuižas alus” šā gada desmit mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu pērn, kāpinājis apgrozījumu par 13%, sasniedzot 3,33 miljonus eiro. Tas izdevies, pateicoties daudzveidīgam alus piedāvājumam, ko novērtē arī eksporta tirgos. Tajos alus darītavā izbrūvētā alus noiets šogad audzis par 50%. Šobrīd „Valmiermuižas alus” sāk eksportu arī uz Lietuvu un Šveici.

  Šis gads alus darītājiem metis vairāk izaicinājumu nekā iepriekš. Vēsa vasara, akcīzes nodokļa kāpums alum vasaras vidū un konkurences pieaugums gan pašmāju brūvētāju starpā, gan ar aizvien daudzveidīgāku importēta alus piedāvājumu šogad veicinājis vairāk nekā 10% lielu Latvijā izbrūvētā alus apjoma kritumu. Turpretī „Valmiermuižas alus” šā gada aizvadītajos mēnešos izbrūvējis un pārdevis par 7% vairāk alus – 1,72 miljonus litru.

  „Pēdējos gados iezīmējušās vairākas jaunas tendences. Alus pieprasījuma apjomi palikuši teju iepriekšējie, taču priekšroka tiek dota aizvien lielākai daudzveidībai. To apliecina gan garšu klāsta pieaugums veikalu plauktos, gan tas, ka darbu Latvijā uzsāk aizvien jaunas mazās alus darītavas. Šogad, piemēram, darbu sākuši septiņi jauni alus brūži. Otrkārt, svešzemju svētku svinēšanu pamazām aizstāj latviešu tradicionālie gadskārtu svētki. Piemēram, Helovīna laikā svinam Miķeļus, Valentīndienai līdzās stājas Meteņi u.tml. Un uz galda goda vietā aizvien biežāk atgriežas rūpīgi izvēlēts alus,” stāsta Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks. „Šis gads atalgo mūsu uzticību sākotnēji izvēlētai pārliecībai – kvalitātei netaupīt un alus baudītājiem piedāvāt daudzveidīgas, aizvien bagātākas alus garšas.”

  Šogad „Valmiermuižas alus” darītava, līdztekus gaišajam, tumšajam un kviešu alum, pēc oriģinālām receptēm izbrūvējusi arī vairākas izteiksmīgas alus garšas mazās partijās par godu dažādiem svētkiem – rokfestivālam alu „Klang!”, Valmieras pilsētas svētkiem „Dūmalu”, Valmieras Drāmas teātra izrādei alu „Balle būs” un Lielajam Kristapam alu „The Royal Vio”. Uzsākta arī eila brūvēšana, kuru, ieguldot 30 tūkst. eiro, šā gada rudenī „Valmiermuižas alus” sāka brūvēt ar leģendāru 17.gs. zīmolu „Kokmuižas alus”.

  Eksportā 50% kāpums

  Eksportā „Valmiermuižas alus” pārdošanas apjoms šā gada pirmajos desmit mēnešos palielinājies par 50%. Eksporta tirgos – Igaunijā un Zviedrijā, tiek pārdoti 2% no alus darītavā izbrūvētā alus. Šomēnes „Valmiermuižas alus” saņēmis pasūtījumu no Šveices, un uzsāk gaišā un tumšā alus eksportu uz Lietuvu.

  „Mūsu alu eksporta tirgos uzlūkojam kā vienu no valsts vizītkartēm, ar kuru rosināt gardēžus no citām valstīm apmeklēt un iepazīt Latviju. Mērķis ir būt visās Baltijas jūras valstu galvaspilsētās, lai iepazīstinātu ar Latvijas alus baudīšanas kultūru. Tādēļ eksportā uzsvaru liekam uz sadarbību ar restorāniem un bāriem. Kopumā turpmākajos gados mēs eksportu varam pieckāršot līdz 10% no kopējā izbrūvētā alus apjoma,” saka A. Ruņģis. „Latvijas alus baudīšanas kultūrai ir augsts eksporta potenciāls. Es ieteiktu valdībai to atbalstīt. Plānus būtu vieglāk īstenot un sasniegt vēl augstākus mērķus, ja nodokļu politika Latvijā būtu prognozējama un ļautu uzņēmējiem stabili plānot attīstību ilgtermiņā.”

  Uzziņai

  “Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. „Valmiermuižas alus” tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  Pašreiz „Valmiermuižas alus” klāstā ir gaišais, tumšais un kviešu alus, gaišā alus kokteilis „Frišs” un pēc oriģinālām receptēm nelielā daudzumā brūvēts alus par godu svētkiem. Šobrīd „Valmiermuižas alus” attīsta arī bezalkoholiskos dzērienus – Latvijas graudu iesala dzērienu „Zelta Zirgs” un brūkleņu un cidoniju zelterus „Gardu muti”.

  Papildu informācijai:

  Margrieta Akmens, tālr.: 29 188 230, e-pasts: margrieta.akmens@gmail.com

  www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Ar šī gada noslēdzošo viesizrādi 27. novembrī pl. 19:00 Valmiermuižas klētī viesosies dramaturga Jāņa Baloža un režisora Valtera Sīļa veidotais dokumentālais piedzīvojumu stāsts “Zudusī Antarktīda”.

  Izrādē spēlē aktieris Toms Liepājnieks, tās pamatā ir jūras biologa Džeimsa Maklintoka grāmata “Lost Antarctica”. Iestudējuma radošā komanda aicina doties audiovizuālā ceļojumā un ieraudzīt Antarktīdu Maklintoka acīm. Tas būs ceļojums, kurā apvienosies zinātne, piedzīvojumi un humors. Tā laikā varēs ienirt dziļi zem trīs metru biezas ledus kārtas un sastapties ar jūras tauriņiem. Varēs piedzīvot vētru Dreika šaurumā un ieraudzīt Antarktīdu brīdi pirms tā pazūd tāda, kāda tā ir šobrīd.

  Izrādes režisors Valters Sīlis dalās pārdomās: “Runājot par šo izrādi, man vienmēr bijusi interese par dabas norisēm, varbūt pat vēlme kļūt par biologu, bet izvēle tomēr bija par labu teātrim. Lielākais izaicinājums ir atrast pieeju tam, kā mums, iespējams, kaut ko tālu un nesasniedzamu padarīt par personīgu pārdzīvojumu. Šīs dabas cīņas, kuras mikrobiologam Džeimsam Maklintokam ir lielākās rūpes, bet par kurām mēs pat nenojaušam, ir gan aizraujošas, gan neizbēgami traģiskas.“

  Uzziņai:

  Izrādes sākums plkst. 19:00.

  Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas, Dzirnavu ielā 2.

  Biļešu cena: € 5,00; Studentiem, skolēniem, pensionāriem un skolotājiem € 4,00.

  Plašāka informācija: 

  Zane Kaķe,

  Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja.

  Tel. nr.: 29334753,

  kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Lai godam nosvinētu Mārtiņdienu, 7. novembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie „Valmiermuižas alus” darītavas norisināsies svinības un tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”. Mārtiņdienas svinību mielastā godā tiek celts alus, tamdēļ Valmiermuižas pils parkā meistari virs dzīvās uguns brūvēs alu pēc senām latviešu tradīcijām no Latvijas graudu iesala un Gaujmalā plūktiem apiņiem. Ikviens laipni aicināts izzināt senās alus brūvēšanas tradīcijas, kā arī to nobaudīt. Svinības noslēgsies ar lustīgu tradīciju vakaru, dziesmām un dančiem Valmiermuižas klētī.

  Mājražotāju un amatnieku tirdziņš „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

  Mārtiņi ir ziemas sagaidīšanas svētki, kad dienas kļūst īsākas, bet naktis garākas. Rudens raža ir novākta un laiks to celt galdā. Arī Valmiermuižā sabrauks tuvāki un tālāki mājražotāji, kuri piedāvās sanākušajiem brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, garšvielas, mājas vīnu, sulas, sukādes un citus gardumus. Amatnieku pūrā būs vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas, ar kurām rotāt kā sevi, tā apdāvināt radus un draugus. Notiks arī Mārtiņdienas izsole, kurā aizrautīgākie solītāji varēs tikt pie tirgotāju sarūpētajām veltēm.

  Tirgotāju pieteikšanās dalībai tirdziņā: info@gardumuti.lv.

  Latvisko tradīciju izzināšana un radošās darbnīcas 

  Mārtiņu izdarības ierādīs Mārtiņbērni no Dikļu folkloras kopas „Endzelīte”, kuri aicinās izzināt latvju dziesmu zinības, rotaļas un dančus. Mazākie tirdziņa apmeklētāji varēs doties zirgu izjādēs Valmiermuižas pils parkā un piedalīties Mārtiņdienas radošajās darbnīcās, kur tiks gatavotas un pielaikotas krāšņas maskas, baudīti cukurāboli, no vilnas meistaroti Mārtiņgaiļi un ierādīti latviskie amati.

  Mielošanās un sildīšanās ar „Valmiermuižas alus” brūvējumiem

  Lai godātu Mārtiņdienu un mielotu sanākušos viesus, Valmiermuižas Alus virtuves pavāri aicinās nobaudīt smeķīgus, alū sautētus jaunās ražas kāpostus. Savukārt “Valmiermuižas alus” darītavas meistari piedāvās nobaudīt ziemīgus jaunbrūvējumus un īpašas silto alus dzērienu garšas: spirdzinoši skābenu Kviešu alus – smiltsērkšķu un saldi rūgtenu Portera – cigoriņu kafejas dzērienu.

  Senā alus darbnīca

  Visas dienas garumā pils parkā virs dzīvās uguns tiks darīts alus pēc seno laiku tradīcijām – ozolkoka traukos no Latvijas graudu iesala un Gaujmalā plūktiem apiņiem. Alus meistari rādīs un stāstīs visu par alus darīšanu, kā arī ļaus nobaudīt tā seno laiku garšu.

  /Ieeja bez maksas/

  Mārtiņdienas tradīciju vakars

  Mārtiņdienas svinības noslēgsies plkst. 19:00 Valmiermuižas klētī ar latvisko tradīciju vakaru. Tajā par lustīgiem dančiem un jestrām dziesmām gādās folkmūzikas grupa “Māsas Dimantas un Cēsu mednieku orķestris”.

  /Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāt „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā līdzās alus darītavai, Dzirnavu ielā 2./

  Pasākumu atbalsta SIA „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada dome, SIA „ZAAO”, Valmieras kultūras centrs, t/c „Valleta” un laikraksts „Liesma”.

  Plašāka informācija:

  Zane Kaķe, Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

  info@gardumuti.lv

  tel. nr.: 29334753

   

  MĀRTIŅDIENAS SVINĪBU PROGRAMMA

  7. novembrī

  TIRDZIŅŠ „AR GARDU MUTI VALMIERMUIŽĀ”

  TIRGOŠANĀS

  11:00 – 15:00 Mājražotāju un amatnieku labumu tirdziņš

  MIELOŠANĀS

  11:00 – 15:00 Valmiermuižas Alus virtuves pavāru gatavotu alū sautētu kāpostu garšošana

  11:00 – 15:00 „Valmiermuižas alus” ziemīgo jaunbrūvējumu provēšana

  LUSTĒŠANĀS

  12:00 – 14:30 Dziesmas, danči un svētku tradīciju izzināšana kopā ar Mārtiņbērniem no Dikļu folkloras kopas “Endzelīte”

  DARBOŠANĀS

  11:00 – 13:30 Mārtiņgaiļu un masku gatavošana

  13:00 – 13:30 Mārtiņdienas labumu izsole

  11:00 – 14:00 Latvisko amatu ierādīšana

  11:00 – 15:00 Cukurābolu gatavošana

  11:00 – 15:00 Izjādes ar zirgiem Valmiermuižas pils parkā

  SENĀ ALUS DARBNĪCA

  11:00 – 21:00 Alus brūvēšana un baudīšana

  /Ieeja bez maksas/

  MĀRTIŅDIENAS TRADĪCIJU VAKARS

  19:00 – 22:00 Lustīgi danči kopā ar folkmūzikas grupu “Māsas Dimantas un Cēsu mednieku orķestris”

  /Biļešu cena: 7,00 €, tās var iegādāt “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas, Dzirnavu ielā 2./

  Nākamais tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā” un tradīciju vakars 19. decembrī, svinot Ziemas saulgriežus!

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.

  Aizvērt
 • 1. novembrī, plkst. 18:00 Valmiermuižas klētī būs skatāma Ģertrūdes ielas teātra monologa izrāde “Redze ir maņa, kuru mirstošs cilvēks zaudē pirmo”.

  Izrāde ir Tima Etčelsa (Tim Etchells, Lielibritānija) radītā monologa “Sight is the Sense that Dying People Tend to Lose First” – apziņas plūsmas vienam aktierim – latviskā versija.

  Izrādes tekstu veido aprakstoši teikumi par pasaules lietu kārtību asociatīvā ķēdē. Tā ir atgriešanās pie pirmsākuma. Tā ir enciklopēdija, ko sastādījuši neprofesionāļi un dzeja bez atskaņām. Tas ir darbs, kurā savienojas absurds un šausmas, apziņai mēģinot un nespējot uztvert un aprakstīt to, ko tā sastop. Izrāde dod iespēju katram skatītājam aizdomāties par ikdienas norisēm, dzīves jēgas meklējumiem un atminēties lietu pirmsākumus.

  “Šī izrāde ir savdabīgs ceļojums no aktiera uz skatītāju apziņas dažādiem nostūriem. Ar vienkāršiem, šķietami nesaistītiem apgalvojumiem,  mēs mēģinām radīt ilūziju par to, kāda izskatās mūsdienu pasaule. Aktieris apgalvo un vienlaikus gaida skatītāja apstiprinājumu vai noraidījumu, reizēm garāku diskusiju par izteikto apgalvojumu. Dažreiz viņš dodas tālāk, nesagaidījis atbildi, citreiz atstāj iespēju skatītājam turpināt diskusiju pašam ar sevi. To darot, viņš ieskatās jums tieši acīs, un tā ir jūsu izvēle, vai ieskatīties viņējās. Man šķiet, ka šis ir tāds foršs, nesteidzīgs piedzīvojums mūsu steidzīgajā laikmetā,” saka režisors Mārtiņš Eihe.

  Recenzijas

  “Izaicinošs minimālisms – tukšā telpā viens aktieris runā savā starpā visai maz saistītus teikumus – ir rosinošs un veselīgs kaut vai no tā viedokļa, lai pārliecinātos, vai šāda pieeja rada jaunas kvalitātes mūsdienu teātrī. Mārtiņa Eihes un Leona Leščinska sadarbības rezultāts ir simpātisks, kaut arī teksta irdenā struktūra izsit no komforta zonas un liek domāt, kāpēc šāds teksts radies un kas ir varonis, kurš to runā,” atzīst laikraksta “Diena” Latvijas ziņu redaktors Atis Rozentāls.

  “Galvenais un vienīgais stāstnieks Rīgas versijā Leons Leščinskis ir ar apskaužamu skatuvisko pievilcību apveltīts aktieris – pašironisks un dažāds. Tāpēc stundu garajā, it kā ļoti statiskajā izrādē aktierim ir ļoti interesanti sekot – kā viņš gandrīz nemanāmi, bet tomēr variē intonāciju un līdz ar to – arī attieksmi,” saka teātra kritiķe Līga Ulberte.

  Uzziņai

  Izrādes sākums plkst. 18:00.

  Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas, Dzirnavu ielā 2.

  Biļešu cena: € 7,00; Studentiem, skolēniem, pensionāriem un skolotājiem € 4,00.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība

  Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un SIA “Valmiermuižas alus”

  Plašāka informācija:

  Zane Kaķe,

  Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja.

  Tel. nr.: 29334753,

  kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Līdz ar vēso vakaru iestāšanos, Valmiermuižas klētī viesosies neatkarīgo teātru viesizrādes. Ceturtdien, 22. oktobrī, pl. 19:00 sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu būs skatāma Dirty Deal Teatro melnā komēdija “Dienas varonis”.

  Zigurds (Kristians Kareļins) ir pavisam vienkāršs vīrs, kurš dzīvo kopā ar draudzeni (Katrīna Albuže), strādā par dzīvnieku barības degustatoru un vislabprātāk sēž uz dīvāna pie TV. Taču kādu dienu viņa paša dzīve negaidot kļūst par īstu izdzīvošanas šovu…

  Izrādes “Dienas varonis” dramaturģiskais pamats veidojies no ironiskām atziņām, kas dzimušas masu medijos pārraidīto šovu, raidījumu un reklāmu iespaidā, lai izpētītu, cik vērtas ir patiesas emocijas, cik viegli cilvēks pakļaujas provokācijām un cik tālu to ir ētiski izmantot. Režisors Ģirts Šolis nācis no radošās apvienības umka.lv un šajā izrādē turpina gan pieaugušo leļļu teātra attīstīšanu Latvijā, gan umka.lv izrādēs “Vectēva vakars” iesākto sabiedrisko un politisko aktualitāšu parodēšanu.

  Recenzijas

  “Izrāde paveic divus uzdevumus – ļauj skatītājam gaumīgi izklaidēties un atgādina, ka leļļu izmantojums pieaugušo izrādēs joprojām ir aktuāls, tā ir normāla parādība, kas var savākt ieinteresētu auditoriju, ja vien izrādes pamatā ir skatītāju piesaistošs vēstījums.” /Atis Rozentāls raksta diena.lv/

  “Lielisks vakars ar skaļiem, nevaldāmiem smiekliem un pārdomām par melošanu sev un citiem.” /Ilva Lorence raksta savā blogā/

  Uzziņai

  *Izrādes ilgums – 1h 15min

  **Izrādē tiek izmantotas straujas gaismas maiņas!

  Biļešu cena: € 7,00, tās iegādājamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas, Dzirnavu ielā 2.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība

  Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un SIA “Valmiermuižas alus”

  Aizvērt
 • Šodien, atzīmējot Miķeļdienu, rudens saulgriežus un ražas svētkus, alus darītava „Valmiermuižas alus” laiž klajā Latvijā līdz šim nebijušu brūvējumu – degalu. To gatavo, dedzinot „Valmiermuižas” gaišo alu. Ieguldījumi „Valmiermuižas Degalū” sasniedz 50 tūkstošus eiro. Tas radīts kā latviska alternatīva kalvadosam, grapai un tiem līdzīgiem dzērieniem.

  „Tā ir mana atbilde francūžiem, itāļiem un citām tautām ar senām brūvēšanas tradīcijām,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks. „Latvijā alus darīšanai ir senas tradīcijas tāpat kā Francijā sidram un Itālijā vīnam. Secīgi – Francijā lepojas ar prasmi no sidra darīt kalvadosu, bet Itālijā – iegūt grapu. Savukārt gardēžiem Latvijā līdz šim trūka unikālā, Latvijai raksturīgā degalus.”

  Degalu brūvē no augstvērtīga „Valmiermuižas” gaišā alus ziemas mēnešos. No 500 ml alus iegūst 50 gramus degalus. Tas piemērots pasniegšanai restorānā no „špicglāzītes” pēc sātīgas maltītes grapas un kalvadosa vietā, pēc mājas viesībām kā „ceļakāja”[1], vai līdzi ņemšanai uz citu valsti kā ciema kukulis.

  Investīcijas ieguldītas alus dedzinātavas iegādē. To pēc īpaša „Valmiermuižas alus” pasūtījuma izgatavoja specializēts ģimenes uzņēmums Vācijā. „Mūsu jaunā dedzinātava ir īsta vīru rotaļlieta, ar kuru vēl ilgi atklāsim jaunas garšas.Šobrīd piedāvājam svaigi dedzinātu degalu. Lai tas saglabātu miežu iesala aromātu un vieglu apiņu rūgtuma pēcgaršu, alu dedzinām tikai vienu reizi. Iegūstam degalu 80 grādu stiprumā, pievienojam tam akas dzīļu ūdeni, saldējam un filtrējam,” stāsta A. Ruņģis. „Bet pēc gada pirmo reizi izgaršosim degalu, ko nupat noguldījām šerija ozolkoka mucās.”

  Degalus jau šobrīd ir nopērkams „Valmiermuižas alus” tirgotavās Rīgā un Valmiermuižā, kā arī būs baudāms labākajos restorānos Latvijā un Igaunijā.

  Uzziņai

  “Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. „Valmiermuižas alus” tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  Pašreiz „Valmiermuižas alus”klāstā ir gaišais, tumšais un kviešu alus, alus kokteilis „Frišs” ar plūškoka zelteri, un pēc oriģinālām receptēm nelielā daudzumā brūvēts alus par godu svētkiem. Šobrīd „Valmiermuižas alus” attīsta arī bezalkoholiskos dzērienus – iesala dzēriens „Zelta Zirgs”, un brūkleņu un cidoniju zelteri „Gardu muti”.

  Papildu informācijai:

  Margrieta Akmens, tālr.: 29 188 230, e-pasts: margrieta.akmens@gmail.com

  www.valmiermuiza.lv

  [1] “Ceļakāja” – paradums, viesības beidzot, pirms atvadīšanās iedzert malku, lai viss labi izdotos, „Vārdene”, Janīna Kursīte

  Aizvērt
 • „The Royal Vio” – tāds vārds tika dots pirmajam namam, kurš 1901. gadā Rīgā būvēts īpaši kino rādīšanai. „The Royal Vio” – tāds vārds dots īpašai alus garšai, ko „Valmiermuižas alus” veltījis lielākajam Latvijas kino festivālam „Lielais Kristaps”. Gan pats alus, gan tā etiķete festivāla laikā no 15. septembra līdz 25. oktobrim kultūras gardēžiem stāstīs kino vēsturi Rīgā. 40 eiro centi no katra nopirktā alus summēsies balvā, kas festivāla noslēgumā tiks pasniegta spilgtākajai kino debijai.

  “Tikusi vaļā no seno nocietinājumu žņaugiem, Rīga XIX un XX gadsimta mijā sagaida savu bulvāru loku, arhitektūras pērles, elektrību un arī kinematogrāfu. Valmiermuižas alus darītavas veltījums “Lielajam Kristapam” – ar īpašu eila raugu brūvētais, garšā augļainais alus jūgendstila iedvesmotā dizainā sumina pirmo, īpaši filmu rādīšanai būvēto kinoteātri Rīgā – “The Royal Vio”. Tas ir stāsts, kuru, saņēmuši uzaicinājumu brūvēt alu „Lielajam Kristapam”, vēlamies izstāstīt Latvijas kino cienītājiem,” saka Aigars Ruņģis, “Valmiermuižas alus” saimnieks.

  Reinis Kalnaellis, Latvijas Kinematogrāfistu savienības vadītājs, „Lielā Kristapa” organizators, neslēpj prieku par to, ka “The Royal Vio” alus ceļ gaismā Latvijas kino saknes. „Tas ir svētīgs darbs. Bet vienlaikus šis alus, summējot 40 eiro centus no katras pudeles pārdošanas cenas, atbalsta arī tos, kuri mūsdienās raksta Latvijas kino vēsturi nākotnei. Tas ir lielisks piemērs, kā maza alus darītava kopā ar savu darbu cienītājiem var nest pienesumu Latvijas filmu nozares izaugsmei.”

  Īpaši kino svētkiemdarītais „The Royal Vio” alus izbrūvēts ierobežotā apjomā – 2500 pudeļu. Tas ir nopērkams „Valmiermuižas alus” tirgotavās Rīgā un Valmiermuižā, kā arī kinomīļu restorānā “Tinto” Rīgā.

  Uzziņai

  “Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. „Valmiermuižas alus” tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  Pašreiz „Valmiermuižas alus”klāstā ir gaišais, tumšais un kviešu alus, alus kokteilis „Frišs” ar plūškoka zelteri, un pēc oriģinālām receptēm nelielā daudzumā brūvēts alus par godu svētkiem. Šobrīd „Valmiermuižas alus” attīsta arī bezalkoholiskos dzērienus – iesala dzērienu „Zelta Zirgs” un brūkleņu un cidoniju zelterus „Gardu muti”.

  Papildu informācijai:

  Margrieta Akmens, tālr.: 29 188 230, e-pasts: margrieta.akmens@gmail.com

  www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Alus darītava „Valmiermuižas alus” ir atjaunojusi vienu no Latvijas senākajiem alus zīmoliem „Kokmuižas alus”. Ar šo zīmoluatbilstoši 17. gs. alus brūvēšanas tradīcijām tiks darīti eilatipa ali. Pirmie divi eili jau ir izbrūvēti un to izveidē ieguldīti 30 tūkstoši eiro. Pašreiz tiek plānots, ka „Kokmuižas alus” eili veidos ap 5% no kopumā „Valmiermuižas alū” izbrūvētā alus.

  Alus ar zīmolu ”Valmiermuižas alus”, atbilstoši pirms sešiem gadiem izvirzītajam mērķim, šobrīd ieņem ap 1% Latvijas alus tirgus. „Kāpināt apjomus, kā esam teikuši jau iepriekš, neplānojam. Taču aizvien biežāk cilvēkipar labu atzīst restorānu ar ne tikai plašu vīna, bet arī izmeklētu alus piedāvājumu. Tāpēc piedāvāsim restorāniem arvien bagātākas un daudzveidīgākas alus garšas buķetes,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks. „Mūsu attīstības nākamais solis alus baudīšanas kultūras veidošanā Latvijā ir atjaunot leģendāru Latvijas alus zīmolu ar senu vēsturi – „Kokmuižas alus”, kas piedāvās eilus ar intensīvu garšu.”

  Līdz 19.gs beigām, kad aldari iemācījās brūvēt alu zemākās temperatūrās un populārs kļuva lager jeb „apakšējās” raudzēšanas alus, Latvijā un citviet pasaulē bija pieejams tikai eils jeb „augšējās” raudzēšanas alus. Šobrīd Latvijā, alus baudītājiem kļūstot izglītotākiem un prasīgākiem pēc garšu daudzveidības, atdzimst pieprasījums arīpēc eila tipa alus.

  Pirmās ziņas par alus darīšanu Kokmuižā[1], minētas 1688. gadā. 1867. gadā tā kļuva par lielāko muižas alus darītavu Livonijā. 1905. gadā „Kokmuižas alus” izstādē Parīzē saņēma zelta medaļu. Gadā Valmieras apriņķa alus darītavas Valmiermuižā un Kokmuižā izbrūvēja gandrīz tikpat daudz alus, cik Rīgas alus darītavas kopā. Savu darbību alus darītava Kokmuižā pārtrauca II Pasaules kara laikā. Pirmo reizi pēc 70 gadu pārtraukuma „Kokmuižas alus” eilus varēs nobaudīt sestdien, 12. septembrī, „Kokmuižas alus” vēstures ekspozīcijas atklāšanā pagasta svētku laikā.

  „Kokmuižas alus” eili „Valmiermuižas alus” darītavā tiks darīti nelielā daudzumā. Tiem tiks izmantoti tikai „augšējās” raudzēšanas raugi, tā rodoties intensīvām garšas buķetēm kā 17.gs. Pašreiz izbrūvēti divi eili – “Salmu krāsas eils” 6.8% ar vienas šķirnes apiņiem un “Rudais eils” ar trīs dažādu šķirņu apiņiem 6.5%. Nākotnē plānots piedāvāt arvien jaunas apiņotas, intesīvas eila garšas.

  Šā gada 8 mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu pērn, „Valmiermuižas alus” darītava piegādājusi klientiem par 5% vairāk – 1,43 miljonus litrus alus, bet apgrozījums audzis par 12%, sasniedzot 2,75 milj. eiro. Izaugsmi veicināja „Valmiermuižas alus”garšu klāsta papildināšana ar „Kviešu alu”, un pieprasījuma pieaugums restorānos un eksportā.

  Uzziņai

  “Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. „Valmiermuižas alus” tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  Pašreiz „Valmiermuižas alus”klāstā ir gaišais, tumšais un kviešu alus, alus kokteilis „Frišs” ar plūškoka zelteri, un pēc oriģinālām receptēm nelielā daudzumā brūvēts alus par godu svētkiem. Šobrīd „Valmiermuižas alus” attīsta arī bezalkoholiskos dzērienus – iesala dzēriens „Zelta Zirgs”, un brūkleņu un cidoniju zelteri „Gardu muti”.

  Papildu informācijai:

  Margrieta Akmens, tālr.: 29188230, e-pasts: margrieta.akmens@gmail.com

  www.valmiermuiza.lv

   

  [1] Kokmuižas alus atrodas Kocēnu novada Kocēnos, kas agrāk tika saukti par Kokmuižu. Kocēnu novads ir kaimiņos Valmiermuižas pagastam.

  Aizvērt
 • Paplašinot bezalkoholisko dzērienu klāstu, „Valmiermuižas alus” šoruden iepirks 20 tonnas Latvijā augušu ogu un augļu – 10 tonnas meža brūklenes, kuru ražas ievākšana sākas šobrīd, un septembrī-oktobrī arī 10 tonnas bioloģiski audzētas cidonijas. No to sulas „Valmiermuižas alus” gatavos zelterus „Gardu Muti”. Zelteru gatavošanā ieguldīti 500 tūkstoši eiro.

  „Zelteri jeb bezalkoholiskas limonādes ir likumsakarīgs „Valmiermuižas alus” attīstības solis, kur saskatu tikpat lielu potenciālu, kā savulaik alū. Tos var iegādāties kopš pavasara, un jau šobrīd redzam, ka pircēji novērtē tīru, dabīgu Latvijas garšu. Atgriezt uz svētku galda reiz tik iecienītos zelterus mūs pamudināja vietējie zemnieki, ar kuriem garškopju kustības “Gardu Muti” ietvaros sadarbība norit jau vairāk nekā trīs gadus. Nākamgad plānojam dažādot Latvijā augušo ogu un augļu iepirkuma klāstu un kāpināt apjomus, piedāvājot arvien jaunas zelteru garšas,” saka „Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis.

  Līgums par brūkleņu piegādi noslēgts ar Kurzemes uzņēmumu SIA „IceBerry”, kas veic Latvijas meža brūkleņu iepirkšanu visā Latvijā. „Šogad brūkleņu lasīšana sākas tikai tagad – nedēļu vēlāk nekā citus gadus. Vienlaikus šogad prognozējam lielāku ražu nekā pērn,” saka Emīls Kantors, „IceBerry” valdes loceklis. „No Latvijas meža ogām gatavotiem dzērieniem un citiem gardumiem Latvijā ir plašas attīstības iespējas. No valstīm, kuru iedzīvotāji izvēlas veselīgu dzīvesveidu, ir liels pieprasījums gan pēc saldētām ogām, gan sulām, ievārījumiem un citiem produktiem. Taču mēs aizvien lielāko daļu Latvijas mežos salasīto ogu realizējam eksporta tirgos, Polijā, Lietuvā. Pievienoto vērtību pirms tālākas eksportēšanas visā pasaulē, Latvijas ogām rada tur. Taču pēdējā gada divu laikā aug tepat Latvijā pārdoto meža ogu apjoms. Tas norāda, ka veidojas izpratne par pašu kapitālu – kā veselību, tā dabas veltēm, un prasme tās apsaimniekot. „Valmiermuižas alus” ideja gatavot zelterus no Latvijas ogām un augļiem ir lielisks piemērs un iedvesmas avots.”

  Savukārt bioloģiski audzētas cidonijas no zemniekiem visā Latvijā „Valmiermuižas alus” uzdevumā iepirks Vidzemes uzņēmums „Leatus”. Zemnieku saimniecības „Lejaskārkli” saimnieks Viktors Bušs stāsta, ka plāno cidoniju stādījumu platību teju dubultot, jo pēdējo trīs gadu laikā pieprasījums pēc cidoniju augļiem ir ievērojami audzis. „Vēl pirms pieciem gadiem paši spiedām sulu un meklējām, kur to realizēt. Braucām uz tirdziņiem, skolām un bērnu dārziem. Turpretī tagad visu izaudzēto pārdodam pārstrādātājiem, un savas zināšanas un spēkus varam veltīt tikai audzēšanai. Ir redzama perspektīva,” saka V. Bušs.

  Zelteri „Gardu Muti” tiek gatavoti pēc tradicionālās metodes – ogas saberž un pārber ar cukuru, tad sulai, kas izveidojas, pievieno gāzētu ūdeni. Gan brūkleņu, gan cidoniju zelteris „Gardu muti” ir 100% dabīgs dzēriens bez papildu garšas uzlabotājiem. Šobrīd tie nopērkami „Valmiermuižas alus” veikaliņos Rīgā un Valmierā, „Sky”, “Stockmann” un drīzumā arī “Rimi Hypermārketu” lielveikalos, kā arī “Valtera Restorānā” un citās gardēžu iecienītās vietās visā Latvijā.

  UZZIŅAI

  “Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. „Valmiermuižas alus” tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  Pašreiz „Valmiermuižas alus” dzērienu klāstā ir gaišais, tumšais un kviešu alus, alus kokteilis „Frišs” ar plūškoka zelteri, un pēc oriģinālām receptēm nelielā daudzumā brūvēts alus par godu svētkiem. Šobrīd „Valmiemuižas alus” attīsta arī bezalkoholiskos dzērienus – Latvijas graudu iesala dzērienu „Zelta Zirgs”, kā arī brūkleņu un cidoniju zelterus „Gardu Muti”.

  Papildu informācija:

  Margrieta Akmens,

  tālr.: 29 188 230,

  e-pasts: margrieta.akmens@gmail.com

   

  www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Valmieras drāmas teātrī (VDT) 19. decembrī vienlaikus notiks divas pirmizrādes – jaunās Reiņa Suhanova muzikālās izrādes „Balle būs” pirmizrāde, un trīs jaunu katram izrādes cēlienam īpaši izbrūvētu alu „Balles alus” pirmizrāde.

  Izrādes trīs cēlienos būs iespēja izdzīvot un izgaršot Latvijas vēsturi simts gados – 1. cēlienā Krievijas impērijas, 2. cēlienā – padomju, bet 3. cēlienā atjaunotās Latvijas laiku.

  „Teātra izrādi mēs ierasti tveram ar četrām maņām: redzi, dzirdi, sirdi un prātu. Mēdz būt gadījumi, kad izrādi spējam sajust arī ar ožu – smaržas, cepta zivs, ziedi u.c.. Šis ir tas gadījums, kad mums būs iespēja izgaršot izrādē rādītā laikmeta garšu alū. Alus ir tradicionāls latviešu dzēriens, kurš, tāpat kā cilvēki, simts gados ir piedzīvojis neskaitāmas garšas, pagatavošanas veidus, receptes, iepakojumus un cenas. Tas ir bijis smalks dzēriens lepnos aristokrātu saietos un tirgots no rokas pagrīdes ballītēs. Tas vienmēr ir bijis līdzās svinībās. Domāju, ka šajā sadarbībā ir izdevies radīt bagātīgus „Balles alus” garšas toņus, kuri izrādes starpbrīdī varēs papildināt uz skatuves izdzīvoto sajūtu spektru,” saka izrādes režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs.

  “Režisora ideja katra cēliena stāstu raksturot ar savu alus garšas buķeti mani aizrāva. Esam īpaši izrādei radījuši trīs jaunas garšas buķetes ar īpašu etiķešu dizainu,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks. Etiķešu dizainu izrādei radījusi grafiskā dizaina studija “Asketic” Miķeļa Baštika vadībā.

  Pirms izrādes skatītājus sagaidīs Krievijas impērijas stilā iekārtota alus bufete ar baltiem galdautiem klātiem galdiem. Tiks pasniegts melnais „Balles” porteris ar grauzdētas kafijas pēcgaršu no konjaka glāzēm kopā ar šokolādes kūku. Pēc pirmā cēliena skatītājus gaidīs bufete jau padomju laika noskaņās ar saldu un tumīgu tumšo „Balles alu” no “graņjonkām” un rasola groziņu uzkodā. Galdi būs klāti ar rūtainu vaskadrānu. Bet noskaņoties pēdējam, trešajam cēlienam skatītājus aicinās mūsdienu Latvijas bufete un spēcīgs gaišais „Balles alus” ar apiņotu pēcgaršu un kaņepju-siera cepumiem uzkodā.

  Kopumā izbrūvēti vien 5 tūkstoši „Balles alus” pudeļu katram cēlienam. Tos varēs baudīt pirms izrādes „Balle būs”, izrādes starpbrīžos un pēc izrādes, kā arī nopirkt Valmiermuižas tirgotavās-restorānos Valmierā un Rīgā, un Valmieras Teātra kafejnīcā. No katras pārdotās pudeles 20 eiro centi tiks veltīti VDT latviešu dramaturgu jauniestudējumiem.

  VDT un „Valmiermuižas alus” cieši sadarbojas jau piecus gadus. Par godu Laura Gundara lugai „Advents Silmačos” pēc oriģinālas receptes tika darīts „Valmiermuižas Silmaču alus”. Gadu vēlāk „Valmiermuižas alus” darītava izveidoja īpašu alus pudeļu dizainu par godu Rūdolfa Blaumaņa 150 gadu jubilejai un rakstniekam veltītajam teātra festivālam Valmieras drāmas teātrī. Izrādēm un festivālam veltītais alus izpelnījās gan teātra, gan alus garšu un etiķešu kolekcionāru atzinību.

  Uzziņai

  “Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. Alus darītava tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  Papildus informācijai: Liāna Kažmere, e-pasts: liana@valmiermuiza.lv, tālr.: 26162999.

  www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Šā gada pirmajos desmit mēnešos, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, SIA „Valmiermuižas alus” neauditētais apgrozījums ir audzis par 46%, sasniedzot 2,93 miljonus eiro. Gada izskaņā alus darītava ir investējusi 60 tūkstošus eiro un izveidojusi alus pagrabu izmeklētu alus brūvēšanai mazās partijās.

  ŠOGAD APGROZĪJUMS PĀRSNIEGS 3 MILJONUS EIRO

  Kopš darbības uzsākšanas 2009. gadā alus darītava „Valmiermuižas alus” apgrozījums kāpis astoņas reizes, sasniedzot iepriekš izvirzīto mērķi – ieņemt 1% no Latvijas alus tirgus. Pirmo darbības gadu alus darītava noslēdza ar apgrozījumu 420,8 tūkstoši eiro (295,8 tūkstoši latu). Savukārt šo gadu plānots noslēgt ar apgrozījumu 3,4 miljoni eiro. Izbrūvētā alus apjoms šī gada desmit mēnešos ir kāpis par 30%, sasniedzot 1,61 miljonu litru.

  “Lielāku tirgus daļu iegūt Latvijā neplānojam. Esam pilnveidojuši savu meistarību, un turpmāk liksim uzsvaru uz izmeklētu – ar īpašu garšas buķeti apveltītu, alu brūvēšanu,” turpmāko gadu izaugsmes virzienu Latvijas alus nozarē raksturo „Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis.

  ATKLĀJ PAGRABU IZMEKLĒTU ALU BRŪVĒŠANAI MAZĀS PARTIJĀS

  Šā gada nogalē, investējot 60 tūkstošus eiro, ”Valmiermuižas alus” atklāja jaunu alus pagrabu. Tajā brūvētie ali būs ar īpašu, tostarp valsts vēsturei, nozīmīgām vērtībām un īpašiem notikumiem, veltītu garšas buķeti. Katru gadu plānots izstrādāt vairākas jaunas receptes. To partijas būs līdz 5500 pudeļu. Katra pudele būs numurēta, norādot arī brūvēšanas gadu.

  Pirmais jaunajā pagrabā tapis „Valmiermuižas Trejledus alus”. Tas ir Latvijā pirmais alus, kas pēc izbrūvēšanas vēl tiek izturēts ledus pagrabā, trīs reizes sasaldējot.

  „Tā receptes izslīpēšana prasīja vienu gadu un tajā ieguldīti 15 tūkstoši eiro. Šī tumšā alus garšas buķeti novērtēs garšas pieredžu kolekcionāri. „Valmiermuižas Trejledus alu” līdzās vīnam var noglabāt mājas pagrabā un baudīt arī pēc vairākiem gadiem. Šogad izbrūvētas vien 5480 pudeles šī alus,” stāsta A. Ruņģis.

  Jaunajā pagrabā darītos alus varēs baudīt svētku pasākumos, atsevišķos restorānos, kā arī nopirkt Valmiermuižas tirgotavās un restorānos Valmierā un Rīgā.

  UZZIŅAI

  “Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā, lai atgrieztu alu uz svinību galda. Alus darītava tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. 100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  Papildus informācijai: Margrieta Ulmane, Tālr.: 29 188 230, e-pasts: margrieta.ulmane@gmail.com

  www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Līdz ar dzestro rudens vakaru iestāšanos, Valmiermuižas klētī tiek aizsāktas neatkarīgo teātru viesizrādes. Viesizrāžu ciklu 23.oktobrī, pl.19:00 atklās radošā apvienība „NoMadI” ar izrādi „Latvis” jeb „Kāpēc es mīlu krievus”.

  „Monoizrāde ir veidota kā jautra saruna par “nepieklājīgām” tēmām, kurā skatītājus uzrunā profesionāls latvietis un tautas gara mantinieks A. Borts (spēlē Ģirts Rāviņš). Kopā ar viņu skatītāji varēs ielūkoties slēptākajās tēmās, par kurām latvieši nevēlas runāt publiski – par naudu, nacionālismu, kultūru, dzeršanu, televīzijas šoviem, ģimeni, valsti un to, kāpēc, par spīti visam, tomēr ir jēga palikt ne tikai Latvijā, bet arī par latvieti”, tā par izrādi saka „NoMadi” režisore Krista Burāne.

  Pēc sarunas skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus A. Bortam un izrādes veidotājiem.

  Biļešu cena ir € 7,00, tās iegādājamas „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas.

  Nākamā viesizrāde 20. novembrī – „Nacionālās attīstības plāns”/„Dirty Deal Teatro” izrāde-lekcija/.

  Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība

   

  Plašāka informācija:

  Sintija Milberga

  Valmiermuižas kultūras biedrība

  Tālr. 20436868

  kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Līdz ar filmu studijas “Rija” animācijas filmas-pasakas “Zelta zirgs” nacionālo pirmizrādi, „Valmiermuižas alus” ģimenēm piedāvā pilnīgi dabīgu graudu iesala dzērienu no Latvijas graudiem ar filmai veltītu nosaukumu.

  Latvieši vienmēr bijusi trešā tēvadēla tauta. Vienmēr ir bijuši vecākie brāļi, kuri labāk zinājuši, kā dzīvot. Un tomēr – ik pa brīdim latvieši tiek paši savā stikla kalnā – ar Dziesmu svētkiem, ar epifāniju, ar BMX velosipēdu. Trešā tēvadēla un stikla kalna tēlu latviešu apziņā uz mūžīgiem laikiem iecēla Raiņa luga “Zelta zirgs”. Sagaidot izcilā dzejnieka un dramaturga 150. dzimšanas dienu, filmu studija “Rija” ir izveidojusi pilnmetrāžas filmu-pasaku, kas izseko seno varoņu piedzīvojumiem jaunās krāsās un veidolos.

  Iedvesmojoties no Antiņa stāsta mūsdienīgas atdzimšanas, par godu multfilmas pirmizrādei, “Valmiermuižas alus” darītava izbrūvējusi Latvijas graudu iesala dzērienu, nodēvējot to “Zelta zirgs” vārdā. Tas brūvēts pēc „tīrības likuma” līdzīgi kā Valmiermuižas alus no pilnīgi dabīgām sastāvdaļām – trim pilnmutīgiem iesaliem – pamatā Latvijas miežu iesals saldumam, kuram pievienots rudzu iesals, lai sajustu grauzdētas rupjmaizes niansi un mazliet kviešu iesals maigumam garšā, tāpat Valmiermuižas dziļurbuma ūdens un aromātiskie apiņi.

  IESALS NO LATVIJAS GRAUDIEM BEZ PIEVIENOTA CUKURA

  Alus darītavas saime īpaši lepojas, ka miežu graudus audzējuši Latvijas zemnieki un piegādājuši kooperatīvai sabiedrībai “Latraps” piederošajai iesalnīcai Staļģenē. Tā miežu graudus iesaldinājusi, tos mērcējot, diedzējot un kaltējot, iegūstot saldo miežu iesalu Latvijas graudu iesala dzērienam “Zelta zirgs”, tādēļ tam netiek papildus pievienots importēts cukurs.  “Jaunais Latvijas graudu iesala dzēriens ir ar saknēm Latvijā, pilni Latvijas zemes spēka” ar lepnumu stāsta “Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis.

  Iesala dzēriens tapis sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes studiju programmas “Uzturs” studentiem Dr. Lolitas Neimanes vadībā. Laboratorijā izpētīts, ka šādam iesala dzērienam ir sekojošas vērtīgās īpašības. Tas nesatur mākslīgus saldinātājus, sastāvā ir tikai dabīgais cukurs no iesala graudiem – maltoze, tā asinīs uzsūcas ātrāk par saharozi – biešu (niedru) cukuru. Dzēriens ir kā “ātrās” enerģijas avots. Tāpat graudu iesala dzēriens nesatur ne krāsvielas, ne mākslīgus aromatizētājus. Turklāt tas satur dabīgos B grupas vitamīnus, kas uzsūcas labāk kā sintētiskie, padarot iesala dzērienu par veselīgāku atlernatīvu dažādiem sporta dzērieniem tieši B grupas vitamīnu ziņā. B grupas vitamīni ieteicami sportistiem, grūtniecēm, jaunajām māmiņām, arī veģetāriešiem un vegāniem.

  ATBALSTA BĒRNU SPORTOŠANU

  Jaunā Latvijas graudu iesala dzēriena “Zelta Zirgs” izveidē “Valmiermuižas alus” darītava ieguldījusi 33 tūkstošus eiro. Līdz gada beigām plānots izbrūvēt un pārdot 10 tūkstošus pudeles graudu iesala dzēriena “Zelta Zirgs”. Pērkot graudu iesala dzērienu “Zelta zirgs”, ar 0,05€ ikviens atbalsta bērnu sportošanu, lai Latvijas jaunā paaudze augtu stipra un vesela. Graudu iesala dzērienu var iegādāt abās Valmiermuižas alus tirgotavās – pie alus darītavas  Valmiermuižā un A.Briāna ielā 9a, Rīgā. Drīzumā gaidāms arī plauktos Valmieras veikalos.

  UZZIŅAI

  “Valmiermuižas alus” ir mazā muižas alus darītava pie Valmieras. Tās mērķis ir atgriezt alu uz latviešu svētku galda. 2013. gadā “Valmiermuižas alus” piegādāja 1.46 miljonus litru alus, sasniedzot 2.49 miljonu eiro apgrozījumu. Alus darītavas lielākais īpašnieks ir alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis. Alus darītavas mērķis ir palikt mazai un nepārsniegt 1% Latvijas alus tirgus, uzsvaru liekot uz kvalitāti, brūvējot alu ar bagātām garšas buķetēm ierobežotā apjomā.

   

  PAPILDUS INFORMĀCIJA

  Liāna Sāre, vēstnese

  Tālr.: +371 26162999

  info@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Kopš jūnija beigām katru nedēļas nogali Valmiermuižas alus dārzā klausītājus priecējuši dzīvās mūzikas koncerti, un šo sestdien, 9.augustā, plkst. 22:00 mūzikas vakaru sēriju Valmiermuižā noslēgs grupas „Manta” uzstāšanās.

  Grupu „Manta” uz Valmiermuižu atvedīs 4. bērnu un jauniešu festivāls „NoMadI”. Tās sastāvā apvienojušies četri azartiski puiši. Ansamblis nav piesaistīts žanra rāmjiem, tā galvenā vērtība ir dziesmas. „Mantas” repertuārs ir raibs – no sintpopa līdz balādēm. Savu pirmo albumu grupa izdos īsi pēc koncertvakara – 15.augustā, kas tiks ierakstīts mūzikas lentas formātā Inga Baušķenieka skaņu studijā.

  „Koncerta programmā būs gan skaļās un dejojamās dziesmas, gan tumšās noskaņas. Tieši Valmierā, klubā „Nepabeigtais Debesskrāpis”, mīnus piecu grādu temperatūrā ar dejojošiem pankiem un brandavīnu notika Mantas pirmais koncerts. Ticam, ka arī vasara, „NoMadI” un alus radīs neaizmirstamu atmosfēru,” stāsta Edgars Šubrovskis, grupas solists un dibinātājs.

  Koncertus Valmiermuižas alus dārzā rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar „Valmiermuižas alus” darītavas atbalstu.

  Ieeja bez maksas. Lietus gadījumā koncerti notiks Valmiermuižas klētī. Galdiņus iespējams rezervēt uz vietas Valmiermuižas tirgotavā, Dzirnavu ielā 2, vai pa tālruni +371 29135438.

   

   

  Plašāka informācija

  Zane Kaķe, tel. nr.: +371 29334753

  Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

  kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Šo piektdien, 1. augustā, plkst. 21:00 Valmiermuižas alus dārzā notiks jau trešais dzīvās mūzikas vakars, kurā viesosies grupa „Jēkaba Nīmaņa festivāla orķestris”.

  Ansamblis „Jēkaba Nīmaņa festivāla orķestris” (Jakob Noiman Festival Band) aktīvi koncertē jau vairāk kā četrus gadus. Jēkabs Nīmanis ir grupas radošais impulss un veicinātājs – aranžētājs un nereti arī komponists. Ansambļa repertuārā dzirdama viņa sacerētā mūzika no teātra izrādēm, kā arī citu autoru darbi gan folkloras, gan rokmūzikas un džeza žanros. Ansambļa sastāvs ir mainīgs – no četriem līdz desmit dalībniekiem.

  „Šoreiz piedāvāsim programmu, kurā apceļosim skaņās mums tīkamās un jau ierastās muzikālās pieturas dažādos pasaules punktos, tādos kā Balkānu reģions, Jamaika, Amerika un diezgan daudz arī tepat Latvijā”, par gaidāmo koncertu Valmiermuižas alus dārzā atklāj Jēkabs.

  Koncertus Valmiermuižas alus dārzā rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar „Valmiermuižas alus” darītavas atbalstu.

  Dzīvās mūzikas vakari Valmiermuižā noslēgsies 9. augustā plkst. 22:00 ar grupas „Manta” koncertu, kas notiks teātra festivāla „NoMadI” laikā.

  Ieeja bez maksas. Lietus gadījumā koncerti notiks Valmiermuižas klētī. Galdiņus iespējams rezervēt uz vietas Valmiermuižas tirgotavā, Dzirnavu ielā 2, vai pa tālruni +371 29135438.

   

  Plašāka informācija

  Zane Kaķe, tel. nr.: +371 29334753

  Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

  kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Šo piektdien, 25. jūlijā, plkst. 21:00 Valmiermuižas alus dārzā ar laisku koncertprogrammu uzstāsies grupa „Mikus Frišfelds un Dejojošie mākoņi”.

  Mikus Frišfelds ir dziesminieks no Valmieras. Paša spēkiem astoņu grupas pastāvēšanas gadu laikā izdevis divus studijas albumus – “Egoland” un “Indiāņu vasaras”, kas nominēta Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai nominācijā “Labākais autormūzikas albums”. “Dejojošie mākoņi” ir cilts, kas pavada Miku festivālos un skaļākos koncertos. Grupa izpilda sirsnīgas, ironiskas un godīgas dziesmas.

  „Koncertvakarā Valmiermuižas alus dārzā spēlēsim gan zināmas dziesmas no latviskā albuma “Indiāņu vasaras”, gan arī jaunas, vēl neizdotas dziesmas. Uzstāšanās Valmiermuižā būs īpaša, jo būs noslēdzošā vieta šogad, kur mūs varēs dzirdēt kopā ar “Dejojošajiem mākoņiem” pilnā sastāvā,” tā par gaidāmo koncertu stāsta pats Mikus.

  Dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižas alus dārzā rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar „Valmiermuižas alus” darītavas atbalstu.

   

  Turpmākie koncerti:

  1. augustā plkst. 21:00 „Jēkaba Nīmaņa festivāla orķestris”,

  9. augustā plkst. 22:00 „Manta”, teātra festivāla „NoMadI” laikā.

   

  Ieeja bez maksas. Lietus gadījumā koncerti notiks Valmiermuižas klētī. Galdiņus iespējams rezervēt uz vietas Valmiermuižas tirgotavā, Dzirnavu ielā 2, vai pa tālruni +371 29135438.

   

   

  Plašāka informācija

  Zane Kaķe, tel. nr.: +371 29334753

  Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

  kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Turpinot pagājušajā piektdienā skanīgi aizsākto dzīvās mūzikas vakaru tradīciju, šo piektdien, 18. jūlijā, plkst. 21:00 Valmiermuižas alus dārzā uzstāsies latviešu alternatīvā folka grupa „Stūrī Zēvele”.

  Ansamblis, kura dalībnieki paši sevi dēvē par Kuldīgas vēsturisko un romantiski šarmanto skanējumu, šā gada aprīlī izdeva savu debijas albumu „Labrīt”, kurā iekļautas 12 uzmundrinošas, uz sapņainiem piedzīvojumiem vedinošas dziesmas.

  „Koncertā izpildīsim visas albumā iekļautās dziesmas, kā arī jaunākos muzikālos veikumus. Viesi dzirdēs arī mūsu kaverversiju M. Šverna no „Baložu pilni pagalmi” daiļradei veltītai dziesmai „Radiohīts”, kas iekļauta izlasē „Brāļi un māsas”, tā par savu gaidāmo viesošanos Valmiermuižā stāsta Justīne Kuzņecova – grupas „Stūrī Zēvele” flautiste.

  Dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižas alus dārzā rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar „Valmiermuižas alus” darītavas atbalstu.

   

  Turpmākie koncerti:

  25. jūlijā plkst. 21:00 „Mikus Frišfelds un Dejojošie mākoņi”,

  1. augustā plkst. 21:00 „Jēkaba Nīmaņa festivāla orķestris”,

  9. augustā plkst. 22:00 „Manta”, teātra festivāla „Nomadi” laikā.

   

  Ieeja bez maksas. Lietus gadījumā koncerti notiks Valmiermuižas klētī. Galdiņus iespējams rezervēt uz vietas Valmiermuižas tirgotavā, Dzirnavu ielā 2, vai pa tālruni +371 29135438.

   

  Plašāka informācija

  Zane Kaķe, tel. nr.: +371 29334753

  Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

  kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Atvilkt elpu pēc ražīgas darba nedēļas un izbaudīt vasaras burvību mūzikas pavadībā piektdienas vakaros aicina Valmiermuižas alus dārzs. Šo piektdien, 11. jūlijā, plkst. 21:00 dzīvās mūzikas vakaru sēriju Valmiermuižā atklās alternatīvās estrādes grupa „Gaujarts”.

  Grupas biedri – Edgars Mākens, Edgars Šubrovskis, Mārcis Gurtiņš, Maija Ušča un Ģirts Šolis uz Valmiermuižu atvedīs sajūtām bagātu koncertu un dziesmu stāstus.

  „Tā kā kopš pēdējā albuma izdošanas pagājis jau nepieklājīgi ilgs laiks, vasaras beigās esam gatavi laist klajā albumu ar jaunām dziesmām.  Lielāko daļu no tām spēlēsim arī dzīvās mūzikas koncertā Valmiermuižā. Bez šiem skaņdarbiem, protams, tiks spēlētas arī grupas „Gaujarts” klausītājiem zināmākas dziesmas, tai skaitā ar latviešu dzejnieku – Ojāra Vācieša, Klāva Elsberga, Mirdzas Ķempes un Ingunas Jansones tekstiem,” tā par gaidāmo koncertu stāsta grupas dziedātājs un ģitārists Edgars Mākens.

  Dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižas alus dārzā rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar „Valmiermuižas alus” darītavas atbalstu.

   

  Turpmākie koncerti:

  18.jūlijā plkst. 21:00 „Stūrī zēvele”,

  25.jūlijā plkst. 21:00 „Mikus Frišfelds un Dejojošie mākoņi”,

  1.augustā plkst. 21:00 „Jēkaba Nīmaņa festivāla orķestris”,

  9.augustā plkst. 22:00 „Manta”, teātra festivāla „Nomadi” ietvaros.

   

  Ieeja bez maksas. Lietus gadījumā koncerti notiks Valmiermuižas klētī. Galdiņus iespējams rezervēt uz vietas Valmiermuižas tirgotavā, Dzirnavu ielā 2, vai pa tālruni +371 29135438.

   

  Plašāka informācija

  Zane Kaķe, tel. nr.: +371 29334753

  Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

  kultura@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Gada garākajā dienā un īsākajā naktī, 21. jūnijā, pie Valmiermuižas alus darītavas lielus un mazus Jāņa bērnus aicina uz latvisku ielīgošanu „Saulgriezis 2014” ar gardumu tirdziņu, Jāņu tradīciju skolu, mielošanos un etno mūzikas koncertu mūsdienīgās skaņās.

  Kad pa dienu GARDU MUTI tirdziņš aplūkots, Jāņu zāles izzinātas, vainagi nopīti un siers sasiets, tad laiks Jāņu dziesmām un latviskiem dančiem vakara koncertā no pl. 19:00 parkā pie Valmiermuižas alus darītavas. Kā pirmie parku pieskandinās Liepājas postfolka grupa ZARI, kuri būs sarūpējuši vasaras saulgriežu koncertprogrammu, tajā savienojot seno tautasdziesmu melodijas ar mūsdienu ritmiem un sajūtu vibrācijām. „Grupa spēlē postfolku, kuru papildina ar daudzbalsīgu dziedāšanu, aicinot ikvienu klausītāju uz senāko latviešu kultūras un pasaules uztveres slāni paraudzīties kā uz joprojām aktuālu, interesantu un uzmanības vērtu”, stāsta grupas pārstāve Aija Fedorova.

  Tam sekos rībinošā latgaļu folkmetāla grupa GREEN NOVICE. „Mēs priecēsim klausītājus ar smagiem, tautiskiem rifiem, kā arī pārsteigsim ar jestrām dzīru dziesmām! Šis noteikti būs lielākais notikums pēc GREEN NOVICE albuma „Padebeši” prezentācijas koncerta šā gada martā. Mēs esam nedaudz satraukti, bet apsolām, ka priekšnesums sniegs gan muzikālu, gan vizuālu baudījumu,” stāsta grupas vokālists Alvis Bernārs.

  Pirms maģiskās nakts iestāšanās kopā ar Valmiermuižas saimi saulriets tiks sveikts ar ritmiskām kompozīcijām jeb perkusijām apvienības PULSA EFEKTS izpildījumā, ritmus apvienojot ar uguns žonglieru veiklību, kas gada īsāko nakti ļaus sagaidīt mūsdienīgā garā.

  Turpinājumā ikviens varēs mesties lustīgākajās Jāņu vakara izdarībās – latviskajos dančos, kuriem deju soļus ierādīs un mūziku piespēlēs Rīgas danču kluba kapela K.Ef.iR. Grupas akardeonists Rolands Zelčs vēsta: „Iepriekšējo reizi grupa Valmiermuižā uzstājās rudens ražas svētkos 2012. gada nogalē. Šogad saulgriežu nakts maģijas brīnums būs grupas biedru atkalapvienošanās kopīgā saspēlē, kas aizvedīs dejotājus, klausītājus un skatītājus saulgriežu nakts dančos pretī īsākās nakts saullēktam.”

  Valmiermuižā atgriezīsies arī folkgrupa MĀSAS DIMANTAS ar krāšņu un kuplu skanējumu. „Vasaras saulgriežu laiks ir brīnumains un maģijas pilns, mēs, māsas Dimantas, to svinam ar Jāņuzāļu lasīšanu, vainagu pīšanu, dančiem, apdziedāšanos un peldēm rasā rītausmā. Mēs priecājamies par iespēju saulgriežus pavadīt draugu pulkā, dancojot, dziedot un svinot tos Valmiermuižā – vietā, kur ik mirkli var smelties labas emocijas un baudīt Jāņu gardumus,” domās dalās mūziķe Laima Dimanta.

  Visa vakara garumā par Jāņa bērnu cienāšanu ar latviskiem labumiem – brangu alu, Jāņu sieriem un alū izturētām cūkgaļas ribiņām – rūpēsies Valmiermuižas alus virtuves pavāri.

  Noslēgumā rītausmu sagaidīs kopā ar postfolka grupu LAIKSNE, kura Valmiermuižā viesosies nu jau trešo reizi. Ar savām sajūtām saistībā ar ciemošanos Valmiemruižā dalās arī grupas vadītāja Baiba Indrēvica:

  „Te bij labi saimenieki,

  Te mūs labi pamieloja,

  Te mums deva ēsti, dzerti,

  Jautras dziesmas padziedāti.”

   

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS:

  Zane Kaķe

  Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja

  kultura@valmiermuiza.lv

  Tālr.: +371 29334753

   

  Uz tikšanos Valmiermuižā!

  Aizvērt
 • ”Valmiermuižas alus” 5. decembrī Rīgā atklās “Latvijas garšu tirgotavu”.  Tirgotavā vienuviet būs iespējams iegādāties dzīvo alu no dažādām Latvijas mazajām alus darītavām, kā arī latviskus cienastus svētku galdam un gardus ciemakukuļus no dažādiem mazajiem Latvijas gardumu ražotājiem.

  ”Vēlamies saglabāt, attīstīt un popularizēt Latvijas garšu daudzveidīgumu, sadarbojoties ar mazajiem ražotājiem – Latvijas garšu meistariem!”, stāsta „Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis.

  Latvijas garšu tirgotavā varēs iegādāties dzīvo alu no 8 dažādām mazajām alus darītavām Latvijā – Valmiermuižas, Brenguļu, Madonas, Brālis, Piebalgas, Iļģuciema, Užavas, kā arī jaunāko alus darītavu Saldalus un Malduguns brūvējumus.  “Mazās alus darītavas nav konkurenti, bet “amata brāļi”, kuriem jāsadarbojas, lai popularizētu Latvijas tradīcijām bagātāko dzērienu – alu”, sadarbības ideju stāsta Aigars Ruņģis.

  Latvijas garšu tirgotavā varēs iegādāties arī cienastus svētku galdam, gardas dāvanas un latviskus ciemakukuļus no vairāk kā 50 mazajiem ražotājiem.  Tāpat sadarbojoties ar latviešu amatniekiem un dizaineriem, tiks piedāvātas skaistumlietas svētku galda klāšanai un rotāšanai. “Aicināsim pircējus kopā meklēt un atklāt jaunas Latvijas garšas,  piedāvājot jaunu Latvijas garšu meistaru lolojumus”, par attīstību stāsta Aigars Ruņģis. Tādēļ sociālos medijos tiek veidota aptauja, kādas mazo rāžotāju gardumlietas vēl piedāvāt jaunajā Latvijas garšu tirgotavā.

  Jaunā “Latvijas garšu tirgotava” atradīsies A. Briāna ielā 9a, „Valdemāra pasāžā”, kur tā iemājojusi jaunās, plašās telpās turpat līdzās „Valmiermuižas virtuvei”.

  “Vieta, kas garšo pēc Latvijas” ir jaunās „Latvijas garšu tirgotavas” devīze, ar kuru tiks svinīgi atklāta tirgotava ceturtdien, 5. Decembrī, plkst. 17.00. Tā iecerēta kā Latvijas garšu meistaru un gardēžu tikšanās, kurā varēs nobaudīt daudzveidīgas, latviskas garšas Latvijas vinila plašu mūzikas pavadījumā.

  UZZIŅAI

  „Latvijas garšu tirgotavas” izveidošanas finansiālais ieguldījums ir Ls 20 000. SIA “Valmiermuižas alus” mērķis ir alus baudīšanas kultūras attīstība Latvijā, tai skaitā, gardēžu tūrisms. Tāpat tiek strādāts pie eksporta attīstīšanas uz Igauniju.

  Kā šī gada prioritāti „Valmiermuižas alus” darītava tika izvirzījusi tumšā alus attīstību, ziemas mēnešos veicot miljons eiro investīcijas tumšā alus pagraba izbūvē, lai varētu to piedāvāt nemainīgi augstā kvalitātē visu gadu, bet ziemas sezonā no oktobra līdz martam varētu piedāvāt ziemas alu visā Latvijā. „Valmiermuižas alus” iecerējis izbrūvēt arī četras dažādas portera alus receptes, kuras vērtēt varēs Latvijas alus cienītāji. Portera alus recepte, kas iegūs visaugstāko alus cienītāju novērtējumu, tiks iekļauta Valmiermuižas pastāvīgajā sortimentā.

  “Valmiermuižas alus” darītava šogad no janvāra līdz novembrim kāpinājusi apgrozījumu par 45% līdz 1 609 271 latiem pret 1 110 535 latiem attiecīgajā laikā pērn. Kopā šā gada pirmajos vienpadsmit mēnešos pārdoti 1344,69 tūkstoši litru alus, bet gadu iepriekš – 966,07 tūkstoši litru alus.

  100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS

  Liāna Sāre, „Valmiermuižas alus” darītavas vēstnese

  Tālr.: 26162999, liana@valmiermuiza.lv www.valmiermuiza.lv www.twitter.com/valmiermuiza

  Aizvērt
 • „Valmiermuižas alus” iecerējis izbrūvēt četras dažādas portera alus receptes, kuras vērtēt varēs Latvijas alus cienītāji. Portera alus recepte, kas iegūs visaugstāko alus cienītāju novērtējumu, tiks iekļauta Valmiermuižas pastāvīgajā sortimentā.

  Valmiermuižas “Proves porteri Nr.1” pirmo reizi varēs nogaršot Mārtiņdienas svinībās Valmiermuižā šo sestdien, 9. novembrī. Nākamo “Proves porteri Nr.2.” vērtēšanai plānots nodot ap Meteņiem februārī, “Proves porteri Nr.3” –  Lieldienās, bet “Proves porteri Nr.4.” – vasaras saulgriežos. Katra “Proves portera” recepte tiks izbrūvēta ierobežotā skaitā 4000 pudeles, kas būs nopērkamas tikai “Valmiermuižas alus” tirgotavās Valmiermuižā un Rīgā. Vērtēšanu varēs veikt „Valmiermuižas alus” mājas lapā www.valmiermuiza.lv.

  “Alus baudītāji ir mūsu uzticamākie padomdevēji un kritiķi, kuros ieklausāmies. Kā maza alus darītava nevaram atļauties tērēt naudu mārketinga pētījumiem, fokusa grupām, reklāmas aģentūru konsultācijām”, pieredzē dalās „Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis. “Līdzīgā veidā esam izvēlējušies Valmiermuižas tumšā alus un ziemas alus receptes”.

  Šoreiz alus cienītājiem būs jāvērtē katra garša atsevišķi pēc četriem kritērijiem: izskats, aromāts, garša un kopiespaids, kā arī katrs vērtētājs varēs ieteikt uzlabojumus. Tā Valmiermuižas “Proves portera” recepte, kas līdz rudenim saņems visaugstāko alus baudītāju novērtējumu, tiks iekļauta „Valmiermuižas alus” pastāvīgajā sortimentā līdzās gaišajam, tumšajam un ziemas alum.

  Valmiermuižas “Proves porteris Nr.1.” ir dzīvais alus, kas netiek pasterizēts. Tas tiek raudzēts zemā temperatūrā ar lager tipa raugu un nogatavināts divarpus mēnešu garumā, liekot lietā četrus iesalus un aromātiskos apiņus. Garšā raksturīgs dedzinātā iesala rūgtums. Portera alus ir deserta alus, tamdēļ tas labi sader ar tumšās šokolādes našķiem, turklāt, lai izjustu smalkās garšu nianses, tas baudāms no konjaka glāzes 12 – 14°C temperatūrā.

  Gadsimtu atpakaļ Latvijā portera alus atradās uz galda līdzās dārgiem vīniem un šampanietim un bija dārgākais no visiem alus veidiem. Īpaši iecienīts tas bija Krievijas galmā, kur tika nodēvēts par “imperiālo porteri”. Tolaik Latvijā darītie porteri Krievijas impērijā bija pazīstami kā augstākās kvalitātes brūvējumi. “Šodien dzīvā portera alus potenciāls ir nepietiekoši novērtēts no mazo alus darītavu puses. Tādēļ „Valmiermuižas alus” nolēmis pievērsties portera alus darīšanai, lai Latvijā tapis porteris kļūtu tikpat slavens kā simts gadus atpakaļ,” par ieceri stāsta Aigars Ruņģis.

  UZZIŅAI

  Kā šī gada prioritāti „Valmiermuižas alus” darītava tika izvirzījusi tumšā alus attīstību, ziemas mēnešos veicot miljons eiro investīcijas tumšā alus pagraba izbūvē, lai varētu to piedāvāt nemainīgi augstā kvalitātē visu gadu, bet ziemas sezonā no oktobra līdz martam varētu piedāvāt ziemas alu visā Latvijā.

  “Valmiermuižas alus” darītava šogad no janvāra līdz oktobrim kāpinājusi apgrozījumu par 45% līdz 1 474 244 latiem pret 1 019 687 latiem attiecīgajā laikā pērn. Kopā šā gada pirmajos desmit mēnešos pārdoti 1238,53 tūkstoši litru alus, bet gadu iepriekš – 881,88 tūkstoši litru alus.

  100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS

  Liāna Sāre, „Valmiermuižas alus” darītavas vēstnese

  Tālr.: 26162999, liana@valmiermuiza.lv www.valmiermuiza.lv www.twitter.com/valmiermuiza

  Aizvērt
 • “Valmiermuižas alus” darītava šogad no janvāra līdz augustam kāpinājusi apgrozījumu par 43% līdz 1 206 952 latiem pret 842 900 latiem attiecīgajā laikā pērn. Kopā šā gada pirmajos astoņos mēnešos pārdoti 1012,19 tūkstoši litru alus, bet gadu iepriekš – 728,57 tūkstoši litru alus.

  Vislielākais pieaugums ir vērojams tumšā alus segmentā. Šogad no janvāra līdz augustam pārdoti 80,2 tūkstoši litru tumšā alus, kas ir par 167% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Kā šī gada prioritāti „Valmiermuižas alus” darītava tika izvirzījusi tumšā alus attīstību, ziemas mēnešos veicot miljons eiro investīcijas tumšā alus pagraba izbūvē, lai varētu to piedāvāt nemainīgi augstā kvalitātē visu gadu.

  PRIORITĀTE ALUS NOZAREI – ALUS SEZONALITĀTES MAZINĀŠANA LATVIJĀ

  Kā nākamo attīstības prioritāti alus darītava saskata alus sezonalitātes mazināšanu Latvijā. „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis: „Ļoti izjūtam alus sezonālo raksturu Latvijā. Vasarā no aprīļa līdz septembrim pieprasījums pārsniedz alus darītavas jaudu, kamēr ziemas sezonā no oktobra līdz martam tas krītas un tiek pārdots par 35% mazāk alus kā vasarā. Latvijas alus nozarei jādomā par alus sezonalitātes mazināšanu. Valstīs ar attīstītu alus kultūru atzīta prakse ir rudens un ziemas sezonai brūvēt īpašu alu ar bagātākām garšas buķetēm. Latvijā tas nozīmē radīt garšas, kas spētu būt alternatīva importa viskijam vai konjakam, kuru patēriņš ziemas sezonā pieaug. Tādēļ “Valmiermuižas alus” šogad tirdzniecībā visā Latvijā piedāvās „Valmiermuižas ziemas alu”, kas īpaši brūvēts baudīšanai gada aukstajos mēnešos. ”

  “VALMIERMUIŽAS ZIEMAS ALUS”

  „Valmiermuižas alus” darītava jau pērn ziemas sezonā izbrūvēja 4500 pudeles  „Valmiermuižas ziemas alus”, kas bija pieejams divās Valmiermuižas tirgotavās, bet guva lielu alus baudītāju atzinību. Šogad alus darītava plāno izbrūvēt 50 000 pudeļu, lai „Valmiermuižas ziemas alus” būtu pieejams baudītājiem visā Latvijā. Ziemas alus tirdzniecībā būs pieejams no Miķeļiem līdz Lieldienām, kas latviskajā kalendārā iezīmē ziemas laika tuvošanos un beigas.

  „Valmiermuižas ziemas alus” ir noguldīts 50 dienas, dabīgi raudzēts stiprumā līdz 7,0 % alkohola un tā garšas buķete vislabāk atklāsies 14 grādu temperatūra, nesteidzīgi malkojot un vakarējot pie kamīna.

  UZZIŅAI

  “Valmiermuižas alus” ir maza muižas alus darītava pie Valmieras, kuras mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā. Alus darītava tirgū ienāca 2009.gada pavasarī, brūža izbūvē un receptes izstrādē ieguldot 2,5 miljonus latu.

  „Valmiermuižas alus” darītavā 2011.gadā ieguldīti 190 tūkstoši latu gaišā alus attīstībā, izbūvējot vēl vienu alus raudzēšanas pagrabu, bet 2013.gada sākumā ieguldīts viens miljons eiro tumšā alus attīstībai.

  2012.gadā „Valmiermuižas alus” darītavas apgrozījums sasniedza 1 192 463 latus, un nobrīvētā alus apjoms – 1 036 424 litrus alus, kas ļāva pretendēt uz aptuveni 0,6% Latvijas alus tirgus.

  100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt „Valmiermuiža” zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas produkcijas eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

   

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS

  Elīna Megne, “Valmiermuižas alus” darītavas vēstnese

  Tālr. +371 26107337, e-pasts: elina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • “Valmiermuižas alus” darītava par godu Valmieras pilsētas jubilejai radījusi īpašu tumšo alu ar dūmu garšu, kas brūvēts, izmantojot dūmos kaltētu miežu iesalu, kādu alus darīšanai izmantoja tālajos Hanzas laikos. Svinību brūvējums “Valmieras dūmalus” pirmo reizi būs nobaudāms jau 2.augustā Valmieras pilsētas svētku ieskandināšanas pasākumā Valmiermuižā.

  Hanzas savienības locekles Valmieras vēsture aizsākās 1283.gadā, kad Livonijas ordenis te uzcēla pili un Svētā Sīmaņa baznīcu. Šogad pilsēta svin 730.dibināšanas gadskārtu, tāpēc ar Valmieras vēsturi cieši saistītā „Valmiermuižas alus” darītava visiem pilsētniekiem dāvina īpašo tumšo alu ar dūmu garšu. Tas ir brūvēts, izmantojot virs atklātas bērzu malkas uguns kaltētu, ar dūmu garšu piesātinātu iesalu, kādu alus darīšanai izmantoja Hanzas laikos, kad savienības pārvaldītie tirdzniecības ceļi sniedzās no Novgorodas līdz pat Londonai.

  “Hanzas laiki apliecina spēju ražīgi sadarboties plašā reģionā daudzus simtus gadu pirms Eiropas Savienības un interneta. Hanzas laikā piedzima un uzplauka Valmieras pilsēta. Tas iedvesmoja radīt jaunu alus šķirni ar  “Hanzas laiku garšu”, ko veltīt dzimtajai pilsētai Valmierai”, stāsta Aigars Ruņģis, Valmiermuižas alus darītavas saimnieks.  “Svinību brūvējums “Valmieras dūmalus” būs pieejams vien 5000 pudeles, kuru varēs nobaudīt Valmieras pilsētas svētku laikā, Valmieras veikalos un kafejnīcās un Valmiermuižas tirgotavās. Tādēļ gaidām alus cienītājus ciemos Valmieras pilsētas svētkos!”

  IESKANDINĀS VALMIERAS PILSĒTAS SVĒKUS HANZAS NOSKAŅĀS

  Pirmo reizi nogaršot “Valmieras dūmalu” varēs Valmieras pilsētas svētku ieskaņas pasākumā  Valmiermuižas alus dārzā šo piektdien, 2.augustā. Pasākumā būs Hanzas laikiem raksturīgas atrakcijas – kaligrāfijas darbnīca, monētu liešana, bērni varēs sacensties lēkšanā ar kartupeļu maisiem, muižas parkā doties izjādēs ar zirgiem. Valmiermuižas pavāri gādās par Hanzas laika iedvesmotiem ēdieniem. Dančos aicinās viduslaiku alternatīvās mūzikas grupa „Obscurus Orbis”. Ieskaņas pasākuma sākums ar rotaļām un darbnīcām plkst. 20.00.  Rātskungu svinīgā ierašanās un svinību brūvējuma degustēšana plkst. 21.00, kam sekos svētku ieskaņas koncerts plkst. 22.00. Ieeja bez maksas.

  VALMIERAS 730 GADU JUBILEJĀ LUTINĀS GARDĒŽUS

  Valmiera aicina ciemos uz pilsētas svētkiem, kas šogad tiks svinēti no 8.-11.augustam. Pilsētas svētku laikā gardēžus priecēs svinību brūvējums “Valmieras dūmalus” un Vidzemes labumu tirdziņš “Ar Gardu Muti”, kas veltīts Māras dienai un piedāvās jaunās ražas raušus un plāceņus, tirgotāji demonstrēs savas amata prasmes, kā top makaroni, siera bumbas, sakults sviests.  Notiks arī Siera svētki – „Latvijas novadu siera diena 2013”, kur būs siera dižtirgus, siera darbnīcas un siera ēdieni. Būs arī “Pop-up” restorāns, kur gatavos pavāri Mārtiņš Sirmais, Ēriks Dreibants, Valters Zirdziņš, Māris Jansons, Jānis Siliņš un Jānis Sproģis. Valmiermuižas pavāri priecēs ar īpašiem alū gatavotiem ēdieniem.

  Plašāka Valmieras pilsētas svētku programma

   

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS

  Liāna Sāre, “Valmiermuižas alus” darītavas jaunākā vēstnese

  Tālr. +371 26162999, e-pasts: liana@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Visu jūliju Valmiermuižas alus dārzs ir priecējis klausītājus ar dzīvās mūzikas koncertiem, un šo piektdien, 26.jūlijā, ap plkst. 21:00 jūlija mūzikas vakaru sēriju Valmiermuižā noslēgs grupas „Sus Dungo” uzstāšanās.

  Grupa „Sus Dungo” ir svaiga elpa un neatkārtojams dārgums latviešu neatkarīgajā mūzikā – septiņas jaunas dāmas, sauktas par „indie popa fejām” un „dūdiņroka pārstāvēm”, ar plašu instrumentu klāstu, ieskaitot akordeonu un arfu, un meitenīgi dzidrām balsīm atstāj neizdzēšamu iespaidu un sajūtām bagātu skatuves tēlu. Nemainīgi silta atmosfēra mijas ar patiesu uzstāšanos un oriģinālu mūziku.  Pagājušajā gadā „Sus Dungo” izdeva savu pirmo albumu „Rasā pēdas”, kas saņēmis vairākus atzinīgus vērtējumus no Latvijas mūzikas kritiķiem, kā arī sirsnīgu atbalstu no klausītājiem, un dziesmas no šī ieraksta piektdien grupa atvedīs arī uz Valmiermuižu.

  Ieeja koncertā bez maksas. Galdiņus iespējams rezervēt Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas (Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā) vai pa tālruni +371 29135438. Lietus gadījumā koncerts notiks Valmiermuižas klētī.

  Dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižas alus dārzā rīko Valmiermuižas kultūras biedrība sadarbībā ar „Valmiermuižas alus” darītavu.

  Aizvērt
 • Šo piektdien, 19.jūlijā, ap plkst. 21:00 Valmiermuižas alus dārzā notiks jau trešais dzīvās mūzikas vakars, kurā viesosies grupa „Vētras saites”.

  Ansamblī „Vētras saites” ir apvienojušies četri talantīgi mūziķi – Latvīte Podiņa ar akustisko un eklektisko kokli, Ģirts Pavēnis ar ģitāru un oktāvmandolīnu, Jānis Cīrulis ar džambu, perkusijām un Ansis Klucis ar kontrabasu. Koncertā „Vētras saites” klausītājus priecēs ar instrumentālu kamermūziku fotoambient stilā, kur skanējuma galvenais akcents ir kokle, kas saspēlē ar ģitāru un džambi, rada skaistu un oriģinālu noskaņu. Koncertā skanēs dziesmas no albuma „Teātra krustojums”, kā arī citas grupas un klausītāju iecienītākās kompozīcijas.

  Ieeja koncertā bez maksas. Galdiņus iespējams rezervēt Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas (Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā) vai pa tālruni +371 29135438. Lietus gadījumā koncerts notiks Valmiermuižas klētī.

  Šis būs jau trešais dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižas alus dārzā, ko rīko Valmiermuižas kultūras biedrība sadarbībā ar „Valmiermuižas alus” darītavu. Nākamais dzīvās mūzikas vakars notiks piektdien, 26.jūlijā plkst. 21:00 kopā ar grupu „Sus Dungo”.

  Aizvērt
 • Turpinot pagājušajā piektdienā skanīgi aizsākto dzīvās mūzikas vakaru sēriju, šo piektdien, 12.jūlijā, ap plkst. 21:00 uz „Nepieradinātā Folka Orķestra” koncertu aicina Valmiermuižas alus dārzs.

  Spēlējoties ar pasaules melodijām, ritmiem un skaņām un priekšnesumos iesaistot kā klasiskus, tā arī eksotiskus mūzikas instrumentus, „Nepieradinātā Folka Orķestris” Valmiermuižā atskaņos savu jaunāko koncertprogrammu „Antarktīda kūst”. Ar šo programmu mūziķi vēlas vērst uzmanību pasaules aktualitātēm, ar savām mūzikas skaņām vispirms cenšoties atkausēt klausītāju dvēseles ledājus. „Nepieradinātā Folka Orķestris” meistarīgi savieno dažādus mūzikas stilus un etniskos motīvus ar atpazīstamām un plaši citētām tēmām, tādēļ Valmiermuižā piektdien gaidāms krāšņs un siltu sajūtu pildīts instrumentālais koncerts.

  Dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižas alus dārzā (Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā) rīko Valmiermuižas kultūras biedrība sadarbībā ar „Valmiermuižas alus” darītavu. Turpmākie koncerti jūlija piektdienās plānoti – 19.jūlijā plkst. 21:00 grupa „Vētras saites” un 26.jūlijā plkst. 21:00 grupa „Sus dungo”.

  Ieeja koncertā bez maksas. Galdiņus iespējams rezervēt Valmiermuižas tirgotavā pie alus darītavas vai pa tālruni +371 29135438. Lietus gadījumā koncerts notiks Valmiermuižas klētī.

  Aizvērt
 • Atvilkt elpu pēc ražīgas darba nedēļas un izbaudīt vasaras vakaru burvību mūzikas pavadībā katru piektdienas vakaru visas vasaras garumā aicina Valmiermuižas alus dārzs. Šo piektdien, 5.jūlijā, plkst. 21:00 dzīvās mūzikas vakaru sēriju Valmiermuižā atklās talantīgais mūziķis Kārlis Kazāks ar grupu.

  Kārlis Kazāks ar grupas biedriem un muzikālajiem domubiedriem Juri Kroiču pie bungām, Gintu Solu ar ģitāru un Māri Bīmani ar elektrisko ģitāru šo piektdien uz Valmiermuižu atvedīs sajūtām bagātu koncertu un dziesmu stāstus no jaunākā albuma „Gultnes”.  Plašāk par dziesminieka daiļradi: www.kazaks.lv

  Dzīvās mūzikas vakarus Valmiermuižas alus dārzā rīko Valmiermuižas kultūras biedrība sadarbībā ar „Valmiermuižas alus” darītavu. Turpmākie koncerti jūlija piektdienās:

  12.jūlijā plkst. 21:00 „Nepieradinātā folka orķestris”,

  19.jūlijā plkst. 21:00 „Vētras saites”,

  26.jūlijā plkst 21:00 „Sus dungo”.

  Ieeja bez maksas. Lietus gadījumā koncerti notiks Valmiermuižas klētī. Galdiņus iespējams rezervēt Valmiermuižas tirgotavā vai pa tālruni +371 29135438.

  Aizvērt
 • Jau labu laiku Valmiermuiža ir kļuvusi par vienu no iecienītākajām ceļotāju pieturvietām Valmieras pusē, un viesi gan no tuvām, gan tālām vietām ar lielu interesi dodas gardēžu ekskursijās „Valmiermuižas alus” darītavā. Kuplinot Valmiermuižas tūrisma piedāvājumu, kā lielus, tā mazus nu aicina arī doties izjādēs zirga vai ponija mugurā Valmiermuižas pils parkā un ekskursijās Valmiermuižas stallī.

  Izjādes Valmiermuižas parkā iepretim alus darītavai notiek katru nedēļas nogali – sestdienās no plkst. 14:00 – 20:00 un svētdienās no plkst. 11:00 – 16:00. Pēc iepriekšēja pieteikuma izjādes ir pieejamas arī citā laikā, kā arī vienojoties izjādes ar zirgu vai izbraucieni ar drošku ir iespējami arī jūsu izvēlētā svinību vietā.

  Lai plašāk uzzinātu, ko zirgs ēd, kur dzīvo, kā to kopt un trenēt, ikviens ir aicināts uz „zirgu skolu” un ekskursijām Valmiermuižas stallī. Pēc nodarbības arī ir iespēja kāpt zirgam mugurā un izjāt apli staļļa treniņlaukumā, fotografēties kopā ar bērīšiem, kā arī sarīkot nesteidzīgu pikniku staļļa apkārtnē. Ekskursija stallī ir iespējama katru dienu, to iepriekš saskaņojot. Turklāt, ja ir vēlme sākt profesionāli nodarboties ar jāšanu, darba dienās arī iespējamas individuālas nodarbības un jāšanas treniņi.

  Plašāka informācija par izjādēm, ekskursijām stallī un jāšanas treniņiem – šeit vai, zvanot staļļa meistarei, pa tālruni +371 26 562 703.

  Aizvērt
 • Lai ieskandinātu tuvojošos vasaras saulgriežus, šo sestdien, 15.jūnijā, uz Jāņu ielīgošanu Valmiermuižā aicina festivāls „Saulgriezis 2013”. No dienas vidus darbosies Jāņu tradīciju skola, gardumu tirdziņš, siera siešanas, akmens alus vārīšanas, Jāņu rotāšanās un daudzas citas svētku darbnīcas, bet pievakarē Valmiermuižas parku pieskandinās muzikālā apvienība „AR-LA-AN”, „Laimas muzykanti”, „Folkvakars” un bungu un dūdu grupa „Auļi”, kas pirmo reizi brīvdabā atskaņos savu vērienīgo koncertprogrammu „Dižducis”.

  Ielīgošanas festivāla “Saulgriezis 2013” programma

  Lai kopīgi mācītos līgot un daudzinātu latviskās Jāņu tradīcijas līdz ar Jāņu mācību akciju „Piedzīvosim Jāņus!”, festivāls „Saulgriezis 2013” turpina pērn aizsākto tradīciju īsi pirms Jāņu dienas Valmiermuižas pils parkā pulcināt Jāņu bērnus no malu malām uz Jāņu skolu un lustīgām ielīgošanas svinībām, savijot sentēvu tradīcijas ar mūsu dienām. Jāņu tradīcijas un rituālus šķetinās folkloras kopas „Mežābele” un „Cielava”, un līdztekus rosīsies Jāņu zāļu izzināšanas, vainagu pīšanas, Jāņu siera siešanas, svētku pušķošanās un rotāšanās darbnīcas. Līdz ar saules rietu Valmiermuižas parku pārņems maģisks Jāņu ugunskura iedegšanas rituāls.

  Jāņi nav iedomājumi bez garda cienasta un putojoša miestiņa svētku galdā. Tādēļ gardumus gaidāmajiem svētkiem festivāla laikā varēs sarūpēt tirdziņā „Ar Gardu Muti Valmiermuižā”, kurā piedalīsies vairāk nekā 50 vietējo mājražotāju un amatnieku. Kas ir akmens alus un kā to brūvēt, sestdien Valmiermuižā ierādīs starpnozaru mākslas grupa „Serde”, bet mucinieks vairākās paaudzēs  Janis Grantiņš atklās īstas ozolkoka alus mucas darināšanas gudrības. Savukārt alu uz savas ādas nobaudīt un nopērties latviskajā alus pirtī aicinās pieredzējuši “Latvijas Pirts savienības” pirtnieki, kā arī ikvienam Jāņu bērnam būs iespēja iemācīties sasiet savu vasaras saulgriežu pirtsslotu.

  Festivāla „Saulgriezis 2013” muzikālo daļu atklās un Deju svētku repertuāru atrādīs Burtnieku novada deju kolektīvi „Sadancis” un „Sadancēni”, kā arī uz skatuves sadziedāsies Valmieras sieviešu koris „Jumara” un vīru koris „Imanta”. Pievakarē Valmiermuižas parku pieskandinās vērienīgs koncerts etno skaņās. Neparastu kokles skanējumu folkdžeza un etno ritmos piedāvās muzikālā apvienība „AR-LA-AN”, kurā apvienojušies – koklētāja Laima Jansone, Artis Orups ar sitaminstrumentiem un Andris Grunte ar kontrabasu. Tautasdziesmas etnoroka apdarē latgaliešu manierē spēlēs „Laimas muzykanti”, bet uz dančiem aicinās grupa „Folkvakars”. Pusnaktī uz skatuves kāps grupa „Auļi”, kas pirmo reizi ārpus Rīgas klausītājiem piedāvās savu jubilejas lielkoncertu „Dižducis”, kurā dūdas un bungas skaniski kuplinās orķestris, Juris Kaukulis, Zane Šmite un vairāki Latvijas folkmūziķi.

  Festivālu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība ar „Valmiermuižas alus” darītavas, Burtnieku novada pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pasākumu stiprina arī, SIA „Valmieras Namsaimnieks” un SIA „ZAAO” atbalsts. Informatīvi atbalsta – „Radio Valmiera”, žurnāls „IR”, Valmieras kultūras centrs un t/c „Valleta”.

  Ieeja pasākumā par ziedojumiem bērnu rotaļu laukuma izveidei Valmiermuižas pils parkā.

  Aizvērt
 • Šā gada vienpadsmit mēnešos, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn, „Valmiermuižas alus” darītavas apgrozījums pieaudzis par 30%, pārsniedzot vienu miljonu latu. Šobrīd tas ir Ls 1 115 867. Arī realizētā alus apjoms, spītējot aukstajai vasarai, šā gada aizvadītajos mēnešos ir pieaudzis par 26%. Pašreiz „Valmiermuižas alus” uzsāk investīciju projektu viena miljona eiro apmērā tumšā alus darīšanas attīstībā, lai ar pavasari tumšo alu varētu brūvēt visa gada garumā.

  PIEPRASĪJUMS PĒC TUMŠĀ ALUS ZIEMAS SEZONĀ AUDZIS PAR 67%

  Šobrīd vidēji tikai katrs desmitais alus cienītājs Latvijā dod priekšroku tumšajam alum un tā cena ir augstāka nekā gaišajam alum. Tomēr tieši tumšā alus šķirņu darīšanu „Valmiermuižas alus” saimnieks min kā potenciālu mazo alus darītavu izaugsmei. “Tumšais alus var piedāvāt izteiksmīgas, unikālas un daudzveidīgas garšas, kas piesaista alus baudītājus,” teic Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks. „Aprēķini rāda, ka salīdzinot šo un divas aizvadītās ziemas sezonas, „Valmiermuižas alus” tumšā alus noiets pieaudzis par 67%.”

  NĀKAMGAD PLĀNO DUBULTOT TUMŠĀ ALUS APJOMU

  Tumšā alus darīšanai nepieciešams gan garāks miežu iesala misas vārīšanas laiks, gan ievērojami garāks alus nogatavināšanas laiks. Ierobežotās alus darītavas jaudas dēļ “Valmiermuižas alus” tumšo alu līdz šim darīja tikai ziemas mēnešos un to piedāvāja atsevišķās tirdzniecības vietās. Tomēr tirgotāji, atbilstoši izmaiņām alus pieprasījumā, vēlas tumšo alu pircējiem piedāvāt visu gadu.

  2010. gada ziemas sezonā „Valmiermuižas alus” izbrūvēja 11 432 litrus tumšā alus. Pērn tika izbrūvēti 26 950 litri alus. Bet šoziem plānots nobrūvēt 45 000 litrus tumšā alus. Nākošgad, pēc investīciju apguves, plānots izbrūvēt 100 000 litru tumšā alus.

  Šajā ieguldījumu posmā tiks uzstādīts vēl viens miežu iesala misas vārīšanas katls un izbūvēts vēl viens alus raudzēšanas un noguldīšanas pagrabs. Nepieciešamās iekārtas pēc „Valmiermuižas alus” individuāla pasūtījuma tiks piegādātas no Bavārijas Vācijā un Nīderlandes. Būvniecības darbus veiks Burtnieku novada uzņēmums “SCO Centrs” meistari.

  UZZIŅAI

  “Valmiermuižas alus” ir viena no mazākajām un jaunākajām alus darītavām Latvijā, kas tirgū ienāca 2009. gada pavasarī. Pērn „Valmiermuižas alus” darītavā ieguldīti 190 tūkstoši latu gaišā alus attīstībā, lai izbūvētu vēl vienu alus raudzēšanas un noguldīšanas pagrabu. Pērn alus darītava kopumā izbrūvēja 821 947 litrus alus, kas aizpilda aptuveni 0.5% Latvijas alus tirgus. Alus darītavas apgrozījums sasniedza Ls 915 tūkstošus. Alus darītavas mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā un nepārsniegt 1% no Latvijas alus tirgus.

  100% „Valmiermuižas alus” darītavas kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt Valmiermuižas zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas produkcijas eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltungs AG” (ILAG) un 16% Austrijas uzņēmumam „Alcor”.

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS

  Elīna Megne, “Valmiermuižas alus” vēstnese, elina@valmiermuiza.lv, tālr. +371 26107337

  Margrieta Akmens, „Valmiermuižas alus” sabiedrisko attiecību padomdevēja, margrieta.akmens@gmail.com, tālr.: +371 29188230

  Aizvērt
 • Dati liecina, ka kopš 2009. gada pieprasījums pēc mazo alus darītāju alus ziemas sezonā aug straujāk nekā vasarā. Salīdzinot ar 2010. gadu, pērn ziemas sezonā mazo alus darītavu alus noiets auga pat divas reizes straujāk nekā vasarā. „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis ir pārliecināts, ka tendence turpināsies arī šī gada ziemā, jo Latvijā mainās alus patēriņa ieradumi ziemas sezonā.

  „Oktobrī, kas ir pirmais šīs ziemas sezonas mēnesis, pieprasījums pēc “Valmiermuižas alus” ir audzis pat par 50%, salīdzinot ar oktobri pērn,” stāsta A. Ruņģis. „Kopumā es šo ieradumu maiņu saistu ar vēlmi ziemas mēnešos baudīt izteiksmīgākas garšas buķetes pretstatā slāpju veldzēšanai vasarā. Latvijā alus baudīšanas ir viena no jomām, kur tuvojamies Eiropas alus tradīcijām. Tādēļ šobrīd mazajiem alus darītājiem Latvijā paplašinās iespēja attīstīt jaunas šķirnes ar bagātu garšas buķeti, kas veidotas īpaši ziemas mēnešiem.”

  ZIEMAS SEZONĀ MAZĀS ALUS DARĪTAVAS PIEDZĪVO IZAUGSMI

  Latvijas Alus darītāju savienības dati liecina, ka 2011. gadā aptuveni 9%  no Latvijā realizētā alus apjoma izbrūvēja 10 mazās alus darītavas, kuru piedāvājumā ir tādi alus zīmoli kā „Tērvetes alus”, „Bauskas alus”, „Piebalgas alus”, „Užavas alus”, „Brālis”, „Lido”, „Brūveris”, „Brenguļu alus”, “Krāslavas alus” un „Valmiermuižas alus”.

  Mazās alus darītavas pagājušā gada ziemas sezonā, kas ilgst no oktobra līdz martam, realizēja par 20% vairāk alus nekā 2010. gada ziemā. Vasaras sezonā no aprīļa līdz septembrim pieaugums bija 9% . Savukārt 2010. gadā ziemas sezonā tika realizēts par 14% vairāk alus nekā gadu iepriekš. Vasaras sezonā pieaugums bija 13%.

  ZIEMAS ALUS IESAKA PIE ŠOKOLĀDES VAI MEDĪJUMA

  Novērots, ka gada aukstajā laikā alus mīļotāji labprāt izvēlas alu, kam raksturīga bagāta garšas buķete. Tādēļ “Valmiermuižas alus” darītava ziemas sezonai izbrūvējusi īpašu “Valmiermuižas ziemas alu”, tā recepti iepriekšējā ziemas sezonā veiktā aptaujā par garšīgāko izvēlējušies paši alus cienītāji.

  “Šogad esam izbrūvējuši vien 4500 pudeles īpašā „Valmiermuižas ziemas alus”, kas būs nopērkams tikai “Valmiermuižas alus” tirgotavās.  Tas noguldīts 50 dienas, dabīgi raudzēts stiprumā līdz 7.2% alkohola, tā garšas buķete pilnībā atklāsies 14 grādu temperatūrā, un to ieteicams baudīt kopā ar kādu medījumu. “Valmiermuižas ziemas alu” plānots piedāvāt katru gadu no Mārtiņiem 10. novembrī līdz Meteņiem 6.  februārī, kas latviešu gadskārtās iezīmē ziemas sākumu un beigas,” stāsta A. Ruņģis.

  No Miķeļiem septembra beigās līdz Lieldienām aprīļa sākumā “Valmiermuižas alus” jau trešo gadu piedāvā tumšo alu, un  tā pieprasījums ziemas sezonā ar katru gadu aug.

  „Tumšā alus īpašo garšu veido tumšais karameļu iesals. Esmu novērojis, ka sievietes labprātāk izvēlas tumšo, nevis gaišo alu, jo tam ir tumīga garša. „Valmiermuižas tumšo alu”, atdzesētu līdz 12 grādiem, es iesaku baudīt pie šokolādes desertiem,” norāda A. Ruņģis.

  Pagājušajā gadā tumšais alus veidoja 6% no kopējā „Valmiermuižas alus” darītavas realizētā apjoma. Plānots, ka šogad tumšais alus veidos 9% no kopējā “Valmiermuižas alus” darītavas apjoma. Šogad “Valmiermuižas tumšais alus” pieejams alus baudītājiem visā Latvijā.

  UZZIŅAI

  100% alus darītavas „Valmiermuižas alus” kapitāldaļu pieder SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds”, kas dibināts ar nolūku attīstīt Valmiermuižas zīmolu ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas produkcijas eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% ieguldījumu fondam “Industrieliegenschaftenvervaltung AG” (ILAG) un 16% uzņēmumam „Alcor” no Austrijas.

  PAPILDUS INFORMĀCIJA

  Margrieta Akmens, „Valmiermuižas alus” sabiedrisko attiecību padomdevēja. Tālr.: +371 29188230, margrieta.akmens@gmail.com

  Elīna Megne, “Valmiermuižas alus” vēstnese. Tālr. +371 26107337. E-pasts: elina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Par alus darītavas „Valmiermuižas alus” īpašnieku kļuvis SIA „Valmiermuižas ieguldījumu fonds” (VIF), kurā 55% daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, bet 45% ģimenes ieguldījumu fondam no Austrijas. Otrs līdzšinējais alus darītavas īpašnieks – SIA „Koll”, turpmāk fokusēs savu darbību loģistikas nozarē, un savas daļas ir pārdevis VIF.

  VIF izveidots ar nolūku attīstīt Valmiermuižas zīmolu ilgtermiņā, izbūvējot vēl vienu alus darītavas pagrabu līdz šā gada beigām, veidojot alus baudīšanas kultūru Latvijā, popularizējot Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt Valmiermuižas alus eksportu Baltijas jūras reģionā.

  Valmiermuižas alus arī turpmāk piedāvās tikai visaugstākās kvalitātes nesteidzīgi darītu alus gardēžiem un paliks mazā muižas alus darītava, kuras izbrūvētā alus apjoms nepārsniegs 1% no kopējā Latvijas alus tirgus.

  UZZIŅAI

  „Valmiermuižas alus” darītavas apgrozījums 2011. gadā bija 915 256 latu, kas par 55% pārsniedz apgrozījumu 2010. gadā. Savukārt peļņa pirms nodokļiem 2011. gadā bija 133 331 latu iepretim 6 660 latiem 2010. gadā. Šogad izaugsme tiek plānota 20% apmērā, ko ierobežo alus brūža jauda – tā tiek pilnībā noslogota. Tāpēc, strādājot pie jaunā investīciju plāna, ir lemts par trešā alus noguldīšanas pagraba izbūvi darbības attīstīšanai eksporta tirgos.

  PLAŠĀKA INFORMĀCIJA

  Elīna Kuzmina, “Valmiermuižas alus” vēstnese. Tālr. +371 26 107 337, elina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Lai godam sagatavotos gaidāmajiem vasaras saulgriežiem, „Valmiermuižas alus” ielūdz uz ielīgošanas svinībām “Saulgriezis” ar Jāņu tradīciju skolu, svētku gardumu tirgu un koncertu mūsdienīgās etno skaņās šo sestdien, 16.jūnijā, Valmiermuižā.

  Kuplinot Jāņu mācību akciju „Piedzīvosim Jāņus!”, lai izprastu Jāņu tradīcijas un rituālus, gūtu iedvesmu un padomu skaistai, saturīgai un latviskai Jāņu svinēšanai, 16.jūnijā Valmiermuižas pils parkā notiks ielīgošanas pasākums „Saulgriezis 2012”, kur senlatviešu tradīcijas satiksies ar mūsu dienām.

  Jau no dienas vidus gardumus svētku mielastam tirdziņā „Ar gardu muti Valmiermuižā” piedāvās vairāk kā 30 vietējie mājražotāji, galdā ceļot īpaši plašu sieru klāstu, pašceptu maizi, pirmās mājas zemenes un citus kārumus. Līdztekus darbosies Jāņu tradīciju skola un būs iespēja piedalīties siera siešanā, vainagu pīšanā, lukturīšu veidošanā, Jāņu zāļu izzināšanā un pirts slotu darināšanā, kuras pēcāk likt lietā turpat Valmiermuižas pils parkā ierīkotajā alus pirtī. Aicinātas ir  ģimenes, jo būs īpaši padomāts arī par aktivitātēm bērniem. Ap saulrietu līdz pat rīta gaismai Valmiermuižu pieskandinās un pierībinās koncerts mūsdienīgās etno skaņās kopā ar grupām „Iļģi” un „Auļi”, „Rīgas Danču kluba” dejotājiem, dziedātāju un koklētāju Birutu Ozoliņu un DJ Monsta.

  PASĀKUMA PROGRAMMA

  Ieeja ielīgošanas pasākumā „Saulgriezis” būs par ziedojumu Valmiermuižas pils parka labiekārtošanai. Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Pasākumu atbalsta „Valmiermuižas alus” darītava, tirdziņš “Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība un Valmieras pilsētas pašvaldība. Ielīgošanu informatīvi atbalsta „Kultūras diena”, „Radio SWH” Valmieras studija, portāli 1188.lv un Valmiera24.lv.

   

  PLAŠĀKA INFORMĀCIJA

  Elīna Kuzmina, „Valmiermuižas alus” darītavas vēstnese, Tālr.: 26107337, elina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Raženas dzīres, skanīgas dziesmas un jautras dejas, pie ugunskura pavadīta gada īsākā nakts, mītiski rituāli un pat mīlas prieki – tādi ir Līgo svētki jeb Jāņi, kurus kopš senām dienām ik gadu svinam vasaras saulgriežos. Lai godam sagatavotos svētkiem, ar Jāņu tradīciju skolu, Līgo dziesmām un rituāliem, ugunskura iedegšanu un koncertu mūsdienīgās etno skaņās 16. jūnijā Valmiermuižā Jāņus ielīgos „Saulgriezis”.

  Pasākums „Saulgriezis 2012” aizsāk jaunu tradīciju – ik gadu īsi pirms Līgo svētkiem pulcēt dažādu paaudžu cilvēkus uz ielīgošanas svinībām, kur senlatviešu tradīcijas satiekas ar mūsu dienām. Kā šodien „skan” un „garšo” mūsu sentēvu tradīcijas, to piedzīvot aicināts ikviens Jāņu bērns vēl pirms pašiem svētkiem – ielīgošanā „Saulgriezis” Valmiermuižas pils parkā 16. jūnijā.

  „Līgo svētki joprojām ir dzīva pagāniskā tradīcija. Vieni šos svētkus svin pēc sentēvu paražām un tikumiem, citiem tie ir kārtīga ieturēšanās ar jautrām dejām un dziesmām. „Saulgriezis” šīs abas puses – tradicionālo un mūsdienīgo – grib, ja ne savest kopā, tad vismaz tuvināt, lai mēs neaizmirstu senlatviešu tikumus un tajā pašā laikā, grieztos līdzi laika ratam,” par pasākuma „Saulgriezis” ieceri stāsta viens no ielīgošanas atbalstītājiem, „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis.

  TIRDZIŅŠ “AR GARDU MUTI”

  Gada īsākā nakts pēc senču tradīcijām jāpavada nomodā pie ugunskura, dziedot Jāņu dziesmas un baudot tradicionālos Jāņu cienastus – sieru un alu. Tādēļ, gatavojoties svētkiem, ielīgošanas pasākumā „Saulgriezis” 16. jūnijā no plkst. 12:00 līdz 18:00 norisināsies tirdziņš „Ar gardu muti Valmiermuižā”, kur labumus, ko neatrast lielveikalu plauktos, piedāvās vietējie mājražotāji un amatnieki. Tā būs iespēja gan nobaudīt un iegādāties mājražotāju gardumus un amatnieku meistardarbus, gan arī tuvāk viņus iepazīt.Pasākumā „Saulgriezis” visas dienas garumā darbosies Jāņu tradīciju skola, kur īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem – tieši jaunā paaudze ir tā, kas tālāk nesīs mūsu sentēvu paražas un tikumus. Visām paaudzēm atraktīvā veidā ielīgošanas pasākuma darbnīcās ikviens varēs iemēģināt roku siera siešanā, vainagu pīšanā, lukturu veidošanā, būs iespēja izzināt Jāņu zāļu noslēpumus, darināt pirtsslotas, kuras pēcāk likt lietā turpat Valmiermuižas pils parkā ierīkotajā alus pirtī. Visas dienas garumā ielīgotājus priecēs vietējās folkloras kopas.

  KONCERTS MŪSDIENĪGĀS ETNO SKAŅĀS

  Jāņu dziesmas jeb līgotnes ar tradicionālo piedziedājumu „Līgo!” sāk skanēt jau pāris nedēļas pirms svētkiem. Tāpēc 16. jūnijā, kad saule jau tuvosies rietam, Valmiermuižas pils parku pieskandēs koncerts mūsdienīgās etno skaņās. Plkst. 20:00 ar atmosfēriski piepildītu tautas mūziku uzstāsies unikāls un vienreizējs tandēms – dziedātāja un koklētāja Biruta Ozoliņa un DJ Monsta. Plkst. 22:00 postfolkloras grupa „Iļģi” iedegs ugunskuru un ielīgotājus priecēs ar savām labākajām Līgo dziesmām, bet pusnaktī Valmiermuižas pils parku ierībinās dūdu un bungu mūzikas grupa „Auļi”, kas pirmo reizi Valmieras pusē atrādīs savu jaunāko programmu „Etnotranss”, savukārt no plkst. 1:00 līdz pat saules lēktam ar pasaules mūzikas skaņām „Saulgriezis 2012” aizvadīs DJ Monsta.

  Biruta Ozoliņa un DJ Monsta (īstajā vārdā Uldis Cīrulis) ir oriģināla muzikālā apvienība, kura savu vienreizīgumu iemantojusi ar interesanto tandēmu – koklētāja un dīdžejs, kas ir jauns pienesums tradicionālajai tautas mūzikai. Tā ir atmosfēriski piepildīta tautas mūzika, kas sevī glabā gan tradicionālās mūzikas garu, gan paver tās skanējumu pavisam jaunās un mūsdienīgās dvesmās. Muzikālās apvienības sastāvu šajā koncertā papildinās kontrabasists Toms Poišs.

  Latvijas postfolkloras kustības aizsācēji un līderi, starptautiski atzītā mūsu zemes world music grupa „Iļģi” šogad svin 30 gadu jubileju. „Iļģi” ir unikāla mūzikas grupa Latvijā – smeļoties iedvesmu no latviešu folkloras, tā radījusi pati savu, oriģinālu mūziku, paverot klausītājiem durvis uz līdz tam nezināmu muzikālu pasauli, izglītojusi un pietuvinājusi latviešu senākās mūzikas izpratnei ne vienu paaudzi vien. „Iļģi” tulkojuši seno, aizmirsto valodu mūsdienīgā, izmantojot savam laikam drosmīgus muzikālus paņēmienus. Patlaban grupas sastāvs muzicē Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde.

  Dūdu un bungu mūzikas grupa „Auļi” ieguvusi atpazīstamību Latvijā un ārzemēs, pateicoties īpašajam instrumentu salikumam, skanējumam un spējai aizraut publiku koncertos. „Auļi”  piedāvā savu īpašo skanējumu, kas apvieno latviešu folkloras arhaisko, pamatīgo spēku ar mūsdienu rokam un pasaules mūzikai raksturīgo skatuves enerģiju un dinamiku. Auļu jaunākā programma, albums „Etnotranss”, kas atzīts par 2010. gada labāko mūsdienu tautas mūzikas albumu Latvijā, klausītājiem būs aizraujoša iespēja doties iniciācijas ceļojumā pazemē – zemapziņā, kur notiek tikšanās ar mītiskām būtnēm. Paši „Auļi” jauno albumu raksturo tā: “Etno – zināt, just, atcerēties no kurienes nākam. Transs – cita pasaule tepat. Vīzija, redzējums, ceļojums.”

  IELĪGOŠANAS RĪKOTĀJI UN ATBALSTĪTĀJI

  Jāņu ielīgošanu „Saulgriezis 2012” ar SIA „Valmiermuižas alus” atbalstu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Tās vadītāja Zane Kaķe cer, ka „Saulgriezis” izveidosies par ikgadējām Jāņu ielīgošanas svinībām Valmiermuižā. „Vēlamies, lai „Saulgriezis” vieno visas paaudzes, tāpēc Jāņus ielīgosim gan ar senlatviešu tradīcijām, gan ar mūsdienīgām skaņām vakara koncertā. Ceram, ka pasākuma viesi dziļāk izzinās un izpratīs Līgo svētku un Jāņu būtību, un varbūt, ja ne šogad, tad nākamgad kādam „Saulgriezis” būs devis iedvesmu līgot citādāk,” saka Zane Kaķe.

  Ielīgošanu „Saulgriezis 2012” atbalsta Burtnieku novada pašvaldība un Valmieras pilsētas pašvaldība. Ieeja pasākumā par ziedojumiem Valmiermuižas pils parka labiekārtošanai.

   

  Jāņu tēvis priecīgs gāja

  Pagrabai tapu raut;

  Putodamies alutiņis

  Jāņu bērnus sveicināja.

  Aizvērt
 • Valmieras drāmas teātrī šī gada 13.janvārī pirmizrādi piedzīvoja gan Laura Gundara luga „Advents Silmačos”, gan šai izrādei par godu īpaši izbrūvētais Valmiermuižas „Silmaču alus”.

  Valmiermuižas „Silmaču alus” tika darīts pēc oriģinālas receptes. Uz pudeles etiķetes alus baudītāji varēja iepazīties ar izrādes veidotāju radošo sastāvu. Alus un teātra mīļotājiem tika piedāvātas vien 7000 pudeles Valmiermuižas „Silmaču alus”, un no katras pārdotās pudeles Ls 0.20 „Valmiermuižas alus” darītava apņēmās veltīt Valmieras drāmas teātra jauniestudējumiem. Jaunais „Silmaču alus” bija nopērkams divās „Valmiermuižas Tirgotavās”, kā arī dažos veikalos un restorānos Valmierā.

  Trīs mēnešu laikā visas Valmiermuižas „Silmaču alus” pudeles ir atradušas ceļu pie teātra un alus mīļotājiem. Kopā tika pārdotas 6100 pudeles, bet 900 pudeles tika izmantotas degustācijām, lai prezentētu „Silmaču alu” un “Advents Silmačos” izrādi, un no gūtajiem ieņēmumiem, atskaitot nodokļus, „Valmiermuižas alus” darītava jau ir pārskaitījusī Ls 1000 Valmieras drāmas teātra jauniestudējumu scenogrāfiju veidošanai.

  „No 13.janvāra līdz 17.martam, trīs mēnešu laikā ir nospēlētas jau desmit „Advents Silmačos” izrādes. Izrādi ir noskatījušies 4255 skatītāji. Izrāde ir ar sezonālu nokrāsu apveltīta, vairāk paredzēta spēlēt rudens un ziemas mēnešos. Izrādē tiek pušķota Ziemassvētku eglīte Silmaču mājās, vasarā to darīt ir diezgan komiski, tāpēc ļoti grūti ir plānot, cik garš būs izrādes mūžs. Teātris plāno un ļoti cer, ka 50 reizes noteikti Silmaču varoņi kāps uz skatuves. Sarežģītās scenogrāfijas dēļ izrādi vest izbraukumos nav paredzēts. Šobrīd tiek plānots un meklēts labākais risinājums, kurā no Rīgas teātriem šo iestudējumu varētu uzbūvēt un parādīt. Cerams, ka izdosies izrādi aizvest uz Rīgu augustā, kad teātrim ir viesizrāžu dekāde Rīgā. Pārējo pilsētu ļaudīm izrāde būs jāskatās Valmierā, kur izrādes apmeklējumu var arī apvienot ar ekskursiju Valmiermuižas alus darītavā. Šajā pavasarī pēdējā iespēja vēl redzēt „Advents Silmačos” ir 10.maijā”, stāsta Valmieras teātra mārketinga direktore Agita Mačuka.

  „Valmiermuižas „Silmaču alus” gādāja gan par izrādes popularizēšanu, gan izrādes pēcgaršu, kad skatītāji varēja nobaudīt „Silmaču alu” teātra kafejnīcā un citos Valmieras krodziņos, līdz ar to arī visiem kopīgi apbalstot teātra jauniestudējumu tapšanu”, pozitīvi sadarbību vērtē „Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis.

  „„Silmaču alus” kopš pirmizrādes iemantojis cienītājus īpaši teātra aprindās. Ar šo alu cienāju visus septiņus Latvijas teātra direktorus, arī Kultūras ministrijas pārstāvjus, izpelnoties uzslavas par alus kvalitāti. Viens no lielākajiem šī alus faniem ir Dailes teātra direktors Andris Vītols, kurš katrā viesošanās reizē Valmieras teātrī saņem šo alu dāvanā”, stāsta teātra direktore Evita Sniedze.

  „Skatītāji nāca uz kasi un jautāja, kur var iegādāties „Silmaču alu”, pie mums griezās alus etiķešu kolekcionāri. Prieks, ka skatītāji, zvanot uz kasi, jautāja par alu, jokoja par to, prasot, vai „Silmaču alu” dzer arī izrādes režisors Felikss Deičs un teātra direktore Evita Sniedze. Tas ir gadījums, kas parāda to, ka var sapludināt mākslas telpu kopā ar uzņēmēju, ražotāju produkciju. Mēs esam pateicīgi „Valmiermuižas alum” par šo iespēju, ka kolekcionāru plauktiņā būs alus etiķete ar šīs izrādes vārdu. Tas nozīmē, gan alus, gan izrāde var dzīvot dzīvi ilgāk, kad alus ir nobaudīts un izrāde ir noskatīta. Paliek atmiņas un laba pēcgarša,” saka teātra mārketinga direktore Agita Mačuka.

  Aizvērt
 • “Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis: “Latvijā joprojām mazattīstīta, bet ļoti perspektīva tūrisma niša ir gardēžu tūrisms, kas pasaulē pazīstams kā „culinary tourism”. Tā ir iespēja radīt piedzīvojumus tūristiem, nesteidzīgi izzinot un izgaršojot oriģinālus ēdienus un dzērienus”. Turklāt gardēžu tūrisms pilnībā atbilst Latvijas tūrisma stratēģijas vadmotīvam “Best enjoyed slowly”. Tādēļ mazā muižas alus darītava “Valmiermuižas alus” papildus alus darīšanai apņēmusies kļūt par gardēžu tūristu iecienītu galamērķi Latvijā.

  2010.gadā tika izveidots atsevišķs uzņēmums SIA “Valmiermuižas pils” ar mērķi attīstīt vēsturisko Valmiermuižas teritoriju kopā ar Valmiermuižas alus darītavu par gardēžu tūristu iecienītu galamērķi Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar ekskursiju un pasākumu organizēšanu Valmiermuižas alus darītavā un attīsta divas “Valmiermuižas vēstniecības”, t.i. “Valmiermuižas tirgotavas” – vienu Valmiermuižā un otru Rīgā.

  „Lai piesaistītu ceļotājus, uzsvaru liekam uz individuālu attieksmi un izcilu servisu. Ekskursijas pieejamas katru dienu, vienojoties par viesiem ērtu apmeklējuma laiku. Viesmīlīgi uzņemam gan individuālus ceļotājus, kas ierodas ar auto, gan organizētas lielākas tūrisma grupas, kas ierodas ar autobusiem. Ekskursijas piedāvājam latviešu, krievu un angļu valodā. Uzņēmumā strādā īpaši “viesmīlības skroderi” jeb tūrisma projektu vadītāji, kas gatavi noorganizēt arī svinības alus darītavā draugu kompānijai vai korporatīviem klientiem ar sātīgām pusdienām un dzīvo mūziku. Pagājušo gadu alus darītavā tika svinētas pat kāzas”, min A.Ruņģis.

  Rezultāti neizpaliek. 2009.gadā, kas bija alus darītavas pirmais darbības gads, ekskursijās alus darītavā viesojās 2002 tūristu, 2010.gadā jau 5245 viesi, bet 2011. gadā 6125 ciemiņi. SIA “Valmiermuižas pils” apgrozījums pērn (pēc neauditētiem datiem) sasniedza Ls 260 150.

  Lai arī lielākais vairums tūristu ir no Latvijas, gada laikā ir dubultojies ir ārvalstu tūristu īpatsvars sasniedzot 28% no visiem apmeklētājiem. Visvairāk ārvalstu ceļotāju ierodas no Lietuvas, Igaunijas, Skandināvijas valstīm, Vācijas un Krievijas.

  „Esam gandarīti, ka pagājušo gadu Tūrisma attīstības valsts aģentūra iekļāvusi “Valmiermuižas alus” darītavas apmeklējumu starp “top50” tūrisma galamērķiem Latvijā. Esam arī pirmā un vienīgā alus darītava Latvijā, kas saņēmusi Latvijas tūrisma pakalpojumu kvalitātes sistēmas “Q-Latvia” kvalitātes zīmi, ko piešķir Tūrisma attīstības valsts aģentūra par izcilu servisu”, norāda alus darītavas saimnieks.

  „Kā šī gada stratēģisku prioritāti gardēžu tūrisma attīstībai Valmiermuižā esam definējuši gardēžu maršrutu veidošanu Vidzemē sadarbībā ar citiem tūrisma galamērķiem. Tādēļ izstādē “Balttour 2012” prezentējām pirmo maršrutu “Ar gardu muti Vidzemē”, bez “Valmiermuižas alus” darītavas apmeklējuma vienā dienas ceļojumā piedāvājot apmeklēt arī maizes ceptuvi “Donas” un kaņepju audzēšanas saimniecību “Adzelvieši””, šī gada plānus atklāj A.Ruņģis.

   

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS:

  Elīna Kuzmina, “Valmiermuižas alus” vēstnese, tālr. 26107337, elina@valmiermuiza.lv

  www.twitter.com/valmiermuiza

  Aizvērt
 • Nākamajā ziemas sezonā tirdzniecībā nonāks „Valmiermuižas ziemas alus”, ko balsošanā no trīs dažādām alus receptēm izraudzījās paši alus cienītāji. „Valmiermuižas ziemas alus” tirgotavu plauktos būs atrodams laikā no Miķeļiem līdz Lieldienām.

  Domājot par atbilstošu produktu ziemas sezonai, proti, laika posmam no oktobra līdz martam, „Valmiermuižas alus” darītava pagājušā gada rudenī izbrūvēja trīs dažādas ziemas alus garšas, kas bija iegādājamas „Valmiermuižas tirgotavās” Rīgā un Valmiermuižā. Alus mīļotājiem degustācijai bija pieejami vien 3000 ziemas alus komplekti ar visām trim garšām.

  Laikā no pagājušā gada 29. novembra līdz šī gada 31. janvārim alus cienītāji piedalījās balsošanā, vērtēja ziemas alu un pauda savu viedokli alus darītavas mājas lapā, „Valmiermuižas tirgotavās”, kā arī īpaši rīkotos degustācijas pasākumos. Kopumā vērtēšanā piedalījās 472 alus baudītāji, kas par gardāko atzina „Valmiermuižas ziemas stipralu Nr.3”. Otrajā vietā ierindojās „Valmiermuižas ziemas stipralus Nr. 1”, bet trešajā vietā – „Valmiermuižas ziemas stipralus Nr.2”.

  „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis ir gandarīts par alus baudītāju izvēli, norādot: „Valmiermuižas ziemas alus” trešā recepte ir ar visatšķirīgāko un bagātāko garšas buķeti. Tas rada pārliecību, ka ejam pareizā virzienā, piedāvājot ziemas alu ar izteikti tumīgu un biezu garšu lēnai baudīšanai garos ziemas vakaros.”

  „Valmiermuižas ziemas alus” degustētāji izteica gan atzinīgus vārdus („Lūdzu, brūvējiet Nr3. nākošgad!”, „Garšīgs un ilgi baudāms alus!”, „Nr3. ir no visām trim zortēm visatšķirīgākais alus, krietni savādāks – saldāks, stiprāks, “biezāks”, ar izteiktāku garšu”, gan ieteikumus pilnīgākai garšai („Normāli nobalansēts, bet, lai to pirktu, tam jābūt vairāk nostādinātam”).

  Aigars Ruņģis atzīst – „Valmiermuižas alus” cienītāji ir vislabākie padomdevēji un kritiķi, attīstot jaunus produktus. „Kā maza alus darītava, nevaram atļauties ieguldīt milzu naudu apjomīgiem mārketinga pētījumiem, kvantitatīvām aptaujām, fokusa grupām, reklāmas aģentūrām. Noteikti ņemsim vērā alus baudītāju ieteikumus, darot „Valmiermuižas ziemas alu”, kam būs piesātināta un sabalansēta garša,” sola „Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis.

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS:

  Elīna Kuzmina, “Valmiermuižas alus” vēstnese, tālr. 26107337, elina@valmiermuiza.lv

  www.twitter.com/valmiermuiza

  Aizvērt
 • Saskaņā ar neauditētajiem darbības rezultātiem „Valmiermuižas alus” darītava savā trešajā darbības gadā apgrozījumu ir kāpinājusi par 55%. Pērn tas sasniedza 915 tūkstošus latu, kamēr 2010.gadā tas bija 590 tūkstoši latu.

  „55% kāpums alum, kura cena ir augsta, ir ievērojams sasniegums,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks. „Katrā no trim saimnieciskās darbības gadiem esam īstenojuši strauju izaugsmi, neskatoties uz to, ka darbību sākām laikā, kad ekonomiskā krīze sasniedza savu augstāko punktu. Uzskatu, ka sasniegumi mūsu alus darītavai ir pateicoties tieši tam, ka kopš darbības pirmsākumiem esam likuši uzsvaru uz augstu alus kvalitāti, nevis zemu cenu.”

  Izbrūvētā un realizētā alus apjoms pērn audzis par 74%. 2010.gadā tika izbrūvēti 473 512 litri nepasterizēta alus. Bet pērn izbrūvēti un alus baudītājiem piegādāti jau 821 947 litri alus. No tiem 94% bija gaišais, bet 6% tumšais alus, kas baudītājiem kļuva pieejams 2010.gada aprīlī.

  Īpaši labi 2011.gadā „Valmiermuižas alum” veicies kafejnīcu, bāru un restorānu (HoReCa) segmentā. Ja 2010.gadā lejamais „Valmiermuižas alus” bija nopērkams 41 tirdzniecības vietā, tad 2011. gadā jau 121 vietā. Rezultātā izlejamā alus apjomi pērn ir dubultojušies un pašreiz veido 33% no kopējā realizētā alus apjoma.

  „Mūsu alus darītavas mērķis ir attīstīt alus baudīšanas kultūru Latvijā. Esmu gandarīts, ka arvien vairāk restorānu un bāru izvēlas piedāvāt klientiem Valmiermuižas alu, kas lieliski papildina gardu maltīti. Tāpēc darbs šajā virzienā ir viena no prioritātēm arī 2012.gadā,” turpina A. Ruņģis.

  Starp būtiskākajiem sasniegumiem pērn „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks min arī jauna alus pagraba izbūvi un nodošanu ekspluatācijā, kā arī eksporta uzsākšanu uz Igauniju.

  „Sasniegumi pērn iezīmē prioritātes šim gadam. Mēs noteikti turpināsim nostiprināt īpaši kvalitatīva alus darītāja reputāciju un izkopt alus baudīšanas kultūru. Un strādāsim arī pie eksporta attīstības Baltijas jūras reģiona valstīs,” saka A. Ruņģis. „Kaut arī pērn jau ieguldījām 190 tūkstošus latu un dubultojām alus pagraba jaudu, alus darītava strādā ar pilnu jaudu patēriņam Latvijas tirgū. Tāpēc darbības attīstībai eksporta tirgos būs jāpiesaista papildus finansējums vēl viena alus pagraba izbūvei.”

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS:

  Elīna Kuzmina, “Valmiermuižas alus” vēstnese, tālr. 26107337, elina@valmiermuiza.lv

  www.twitter.com/valmiermuiza

  Aizvērt
 • Atbalstot kultūru un teātra mākslas iedvesmots, „Valmiermuižas alus” izbrūvējis īpaši Valmieras drāmas teātra izrādei „Advents Silmačos” veltītu alu. „Valmiermuižas Silmaču alus” tapis pēc oriģinālas receptes un tiks piedāvāts ierobežotā daudzumā.

  „Valmiermuižas alus” darītavā pagatavots viens kubliņš „Silmaču alus”, tādēļ pārdošanā nonāks vien 7000 pudeles. „Silmaču alus” līdz pavasara saulgriežiem būs nopērkams „Valmiermuižas alus” tirgotavās Valmiermuižā un Rīgā, kā arī baudāms Valmieras teātra kafejnīcā “Ceturtais cēliens” un restorānā “Rātes vārti” Valmierā. No katras pārdotās „Silmaču alus” pudeles 20 santīmus „Valmiermuižas alus” veltīs Valmieras drāmas teātrim, tādējādi atbalstot jauniestudējumu tapšanu.

  „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis atklāj: „Esmu teātra mākslas cienītājs, tādēļ jau kopš pirmajām alus brūža darbības dienām „Valmiermuižas alus” ir sadarbojies ar Valmieras drāmas teātri. Esam mazs uzņēmums, tāpēc iespējas ziedot tradicionālā izpratnē ir ierobežotas. Tomēr esam raduši veidu, kā ieguldīt savu artavu teātra izaugsmē, veltot labāko, kas mums ir – alu. Īpaši izrādei veltītais „Valmiermuižas Silmaču alus” mums un teātrim ir jauna kultūras atbalstīšanas pieredze, tādēļ ceram, ka teātra un alus baudītāji to novērtēs.”

  „Valmiermuižas Silmaču alus” ir unikāls produkts, jo brūvēts pēc oriģinālas receptes un radīts ierobežotā daudzumā. Tāpat kā „Valmiermuižas” gaišais un tumšais alus, arī „Silmaču alus” ir dzīvs, nepasterizēts alus, un tā sastāvā ir ūdens, miežu iesals, apiņi un raugs. „Silmaču alus” noguldīts un izturēts mēnesi un iecerēts nesteidzīgai baudīšanai.

  Dramaturga Laura Gundara luga „Advents Silmačos” ir turpinājums tautā tik iemīļotajai Rūdolfa Blaumaņa lugai „Skroderdienas Silmačos”. Izrādē „Advents Silmačos”, tāpat kā „Skroderdienās Silmačos”, skumjas mijas ar smiekliem un rūgtas pārdomas ar svētku gaidīšanas prieku. Lugas darbība notiek aptuveni pusotru gadu pēc Jāņu nakts, kad „Silmaču” mājās atšķetinājušies triju mīlētāju pāru likteņi. Dramaturgs Lauris Gundars visiem pazīstamos „Skroderdienas Silmačos” tēlus, saglabājot raksturu būtību, ielicis gluži jaunos apstākļos – ziemas saulgriežu gaidās. Izrādi „Advents Silmačos” Valmieras drāmas teātrī iestudējis režisors Felikss Deičs, sadarbojoties ar scenogrāfu Reini Suhanovu un kostīmu mākslinieci Ilzi Vītoliņu.

  Valmieras drāmas teātra iestudējums „Advents Silmačos” savu pirmizrādi piedzīvos 13.janvārī plkst. 18.30. Tuvākās izrādes notiks 14. un 26.janvārī plkst. 18.30 un 15.janvārī plkst. 13.00.

  Aizvērt
 • „Valmiermuižas alus” darītavā ir izbrūvēts jauns ziemas stipralus pēc trim dažādām receptēm – Valmiermuižas ziemas stipralus Nr. 1, Nr. 2 un Nr. 3. No otrdienas, 29.novembra, pircējiem būs iespēja nobalsot par sev tīkamāko garšu. Ziemas stipralus, kas saņems lielāko balsu skaitu, tiks turpmāk brūvēts katru ziemas sezonu.

  Valmiermuižas ziemas stipralus tirdzniecība, degustēšana un balsošana norisināsies divus mēnešus līdz nākamā gada 31.janvārim. Balsošana par tīkamāko ziemas stipralus garšu norisināsies uzņēmuma mājas lapā www.valmiermuiza.lv.

  “Pirms diviem gadiem alus cienītājus aicinājām balsot un noteikt Valmiermuižas tumšā alus gardāko recepti. Garša, kas saņēma vislielāko balsu skaitu, tika iekļauta pastāvīgā alus darītavas sortimentā un uzreiz ieguva savu uzticamo cienītāju loku,” pozitīvajā pieredzē dalās “Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis. “Alus baudītāji ir mūsu labākie padomdevēji, tādēļ arī jauno ziemas stipralus garšu esam uzticējuši tiem izvēlēties.”

  Ziemas stipralus ir darīts pēc trīs dažādām receptēm, un stipru garšu tam piešķir tumšais karameļu iesals, samazināts apiņu rūgtums un alus noguldīšana divu mēnešu garumā. Visus trīs ziemas stipralus veidus 0,5 litra stikla pudelēs varēs iegādāties vienā iepakojumā. Tirdzniecībā būs pieejami vien 3000 degustācijas komplektu. Tos varēs iegādāties tikai “Valmiermuižas alus tirgotavās” – Valmiermuižā līdzās alus darītavai un Rīgā, A. Briāna ielā 9a.

  “Ziemas sezonā pieprasījums pēc alus samazinās. Pircēji salīdzinoši biežāk priekšroku dod stiprākiem dzērieniem, piemēram, konjakam. Tādēļ ar galveno meistaru spriedām, kādam gan jābūt alum, kas spētu sacensties ar konjaku?” ziemas stipralus tapšanas aizkulises atklāj “Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis. “Rezultātā tapis garšā un raksturā izteiksmīgs alus, ko nesteidzīgi baudīt garos ziemas vakaros.”

  Plānots, ka alus cienītāju izvēlētais ziemas stipralus visā Latvijā bus piejams no nākamā gada Miķeļiem septembra beigās. Valmiermuižas ziemas stipralu iecerēts turpmāk piedāvāt tikai ziemas sezonā no oktobra līdz martam.

  VAIRĀK INFORMĀCIJAS:

  Alus darītavas vēstnese Elīna Kuzmina, tālr.: 26107337, elina@valmiermuiza.lv.

  www.twitter.com/valmiermuiza

  Aizvērt
 • Mazā alus darītava „Valmiermuižas alus” šā gada pirmajos 9 mēnešos realizējusi par 74% vairāk alus, kā attiecīgajā periodā pērn. Tādejādi apgrozījums pirmajos trijos ceturkšņos sasniedzis 756 608 latus. Pašreiz alus darītava sākusi eksporta tirgu izpēti, nosūtot pirmās testa partijas. Pirmie regulārie sūtījumi tiek plānoti jau tuvākā mēneša laikā.

  LIELĀKIE PANĀKUMI RESTORĀNU SEGMENTĀ

  Kopumā šā gada deviņos mēnešos „Valmiermuižas alus” realizējusi 665 570 litrus alu, iepretim 377 748 litriem alus pērn šajā pašā laika periodā. Lielākais kāpums šogad bijis tieši viesnīcu, restorānu un bāru segmentā, kuru apmeklētāji kāpinājuši lejamā alus noietu pat par 90%. Tādējādi lejamais alus pašreiz veido jau 32% no kopējā „Valmiermuižas alus” pārdotā alus apjoma.

  „Kopš alus noguldīšanas pagrabu paplašināšanas šā gada aprīlī „Valmiermuižas alus” darītava ir strādājusi ar pilnu jaudu. Taču arī šīs vasaras mēnešos pieprasījums pēc “Valmiermuižas alus” pārsniedza darītavas jaudu. Neskatoties uz to, mēs paliksim uzticīgi savai stratēģijai – būt mazajai alus darītavai, un nepārsniegsim 1% Latvijas alus tirgus. Latvijā mūsu misija ir atdzīvināt alus baudīšanas tradīcijas un atkal iecelt alu galvenā svētku dzēriena godā,” Stāsta Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks.

  EKSPORTA TIRGIEM NOVIRZĪS 5% NO IZBRŪVĒTĀ

  Kaut arī par prioritāriem eksporta tirgiem „Valmiermuižas alus” ir izvēlējies Baltijas jūras reģiona valstis, testa partijas pašreiz ir nosūtītas uz Igauniju, Dāniju un Dienviditāliju. Eksporta tirgos mēs vēlamies kļūt par Latvijas virtuves vizītkarti līdzās rudzu maizei un melnajam balzamam. Tāpēc mūsu stratēģija paredz pašreiz izzināt alus baudītāju gaumi citās valstīs un piedāvāt mūsu alu ar oriģinālo garšu un dizainu delikatešu veikaliņu pircējiem, ” tā A. Ruņģis.

  Plānots, ka pirmās regulārās piegādes tirgotājiem eksporta tirgos tiks veiktas tuvākā mēneša laikā. Un eksporta tirgiem kopumā tiks novirzīti līdz 5% darītavā nobrūvētā alus.

  Aizvērt
 • Piektdien, 17.jūnijā, no pulksten 17:00 līdz pat rīta gaismai vēsturiskajā Valmiermuižas pils parkā pie „Valmiermuižas alus” darītavas notiks unikāls ielīgošanas pasākums visām paaudzēm „Jaunie Jāņi Valmiermuižā”. Sadarbībā ar Valmieras pilsētas un Burtnieku novada pašvaldībām pasākums būs bez maksas kā dāvana Vasaras saulgriežos.

  Kā ziņots iepriekš, MUZIKĀLAJĀ PROGRAMMĀ savīsies tautas mūzikas un rokenrola notis, jo uz skatuves kopīgi kāps grupa „Dzelzs vilks”, Latvijas operas solistu apvienība „Trīs tenori” un DJ Egons Reiters, kā arī saulgriežu svētku noskaņu paspilgtinās post-folka grupa „Miglas asni”, bet par rituālā Jāņu ugunskura iedegšanu parūpēsies folkloras kopa „Delve”.

  Līdztekus koncertam notiks Jāņu tradīciju skola, radošās darbnīcas, kā arī pirmsjāņu gardumu tirgus un mielošanās, turklāt vietējās apkārtnes saimniecības un uzņēmumi sola parūpēties, lai ielīgošana notiktu īpaši bagātīgi un lustīgi.

  Ne katrs vairs zina visas saulgriežu tradīcijas, tādēļ JĀŅU TRADICIJU DARBNĪCĀ īstenu līgošanu un rotāšanos ieradīs Jērcēnu folkloras kopa “Mežābele”, un netiks aizmirsta arī Jāņu siera vārīšana virs dzīvas uguns. Savukārt, par Jāņu zālītēm un nezālītēm, ko drīkst vai nedrīkst pīt Jāņu vainagā, uzzināsiet no augu zinātājas Zeltītes Kavieres un rokdarbnieces Ingas Drujas, kas gan lieliem, gan maziem iemācīs uzpīt Jāņu virteni, tādēļ ielīgotāji pa ceļam uz pasākumu ir aicināti sagriezt Jāņu zāles un ozollapu zarus savam pinumam. Sagatavot Jāņu ugunskuru ar nav joka lieta, tādēļ, kā to labāk darīt, demonstrēs skautu pulks no Valmieras Viestura vidusskolas.

  PIRMSJĀŅU GARDUMU TIRGŪ varēs iegādāties un svētkiem aizrunāt dažādus pašmāju gardumus. Vīri Jāņu galdam varēs nolūkot Stalbes „Ezeriņu” saimnieka pamatīgos akmens alus kausus, bet sievas – virtuves piederumus no Raiskuma puses amatnieka Reiņa Lācīša koka darinājumiem. Būs provējams “Straupes pienotavas” ķimeņu siers, Raunas “Siera ražotnes” knapsieriņi, Blomes „Dimantu” saimniecības svaigie sieri un „Donu” mājās ceptā rudzu maize. Uz maizes varēs smērēt „Adzelviešu” kaņepju aizdaru vai izvēlēties svaigi kūpinātas zivis un dūmotus cauraudzīšus no Burtniekiem. Kamēr pieaugušie smeķēs Valmiermuižas alu, bērniem noteikti garšos Alūksnes puses „Very Berry” dabīgās sulas vai Rūjienas zemnieku saimniecības „Lejasvagaļi” ķirbju kārumi. Brenguļu podnieces Līgas Merginas māla traukos burbuļos bukstiņputra un zāļu tēja. Vēl brangāku mielošanos sola „Braslas kroga” un džeza kluba „Parks” virtuves meistari, un tas vēl ir noslēpums, kas pils parkā kūpēs Līgatnes krodziņa „Vilhelmīnes dzirnavas” lielajos toveros. Savukārt, restorāna atmosfēru ar izmeklētiem Jāņu ēdieniem kā medījumi un alus saldējums līdzās „Valmiermuižas alus” tirgotavai zem baltajām arkām radīs “Dikļu pils” šefpavārs.

  Jāņu PIEDZĪVOJUMU MEKLĒTĀJUS aktīvā tūrisma centrs “Eži” labprāt izaicinās ierībināt „Jānīša vara bungas”, uzkāpt augstākajā alus kastu tornī vai sapīt lielo Jāņu vainagu. Savukārt, “geocaching” entuziastiem līdz ar papardes zieda lūkošanu Valmiermuižas vēsturiskajā centrā būs iespēja meklēt arī īpašus Jāņu slēpņus.

  Ciemiņiem, kas plāno ierasties no tālākām vietām, Valmieras apkārtnes uzņēmumi ir sagatavojuši ĪPAŠUS PIEDĀVĀJUMUS NAĶŠŅOŠANAI UN ATPŪTAI Valmieras pusē pirms vai pēc pasākuma „Jaunie Jāņi Valmiermuižā”. Viesnīca „Naktsmājas” Valmierā labprāt izguldīs ar 20% atlaidi. Par īpašu cenu (10 Ls vienai personai) laipni uzņems un ar brokastīm pacienās viesnīcā „Vidzeme”, kā arī draudzīga cena (5 Ls vienai personai) pieejama Vidzemes Augstskolas jauniešu mītnē.

  Pirms ielīgošanas Valmiermuižā 17.jūnijā no plkst. 12:00 līdz 20:00 kaimiņos esošais atpūtas komplekss „Avoti” aicina draugus un ģimenes atpūsties brīvā dabā par draudzīgāku cenu uzspēlējot golfu vai minigolfu, izzinot dabas taku „Koku skola” vai plkst. 13:00 un 15:00 pievienojoties ekskursijai uz BMX trasi un čempionu slavas zāli. Pēc ielīgošanas „Jaunie Jāņi Valmiermuižā” 18.jūnijā visi ir arī aicināti uzkavēties Valmieras pusē un no plkst. 9:00 līdz 16:00 doties uz Jāņu amatnieku tirdziņu Valmieras Amatnieku parkā vai visas dienas garumā uz Brīvdabas festivālu netālu esošajos Matīšos.

  PAPILDU INFORMĀCIJA

  Elīna Kuzmina, „Valmiermuižas alus” vēstnese, tālr.: 26107337, e-pasts: elina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Kopjot vasaras saulgriežu latviskās tradīcijas, „Valmiermuižas alus” un grupa „Dzelzs vilks” 17. jūnijā aicina uz paaudzes vienojošu ielīgošanas pasākumu un mūsdienu tautas mūzikas koncertu „Jaunie Jāņi 2011 Valmiermuižā”. Pasākums norisināsies vēsturiskajā Valmiermuižas pils parkā līdzās „Valmiermuižas alus” darītavai jau no plkst. 17:00 un turpināsies visas nakts garumā. Ieeja pasākumā būs bez maksas.

  LATVISKĀS JĀŅU TRADĪCIJAS MŪSDIENĪGĀ IZPILDĪJUMĀ

  „„Valmiermuižas alus” filozofijas pamatā ir alus darīšanas vēsturisko tradīciju un mūsdienu alus baudīšanas kultūras mijiedarbība. Tāpēc jaunajā ielīgošanas pasākumā, koncertā, uzstājoties dažādās paaudzēs iemīļotiem mūziķiem, latviskās Jāņu tradīcijas tiks parādītas mūsdienīgā skatījumā. Ceru, ka šis pasākums kļūs par paaudzes vienojošiem svētkiem un ikgadēju Jāņu ielīgošanas tradīciju Valmiermuižā”, stāsta “Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis.

  JĀŅU LABUMU TIRGUS GARDĒŽIEM

  Ielīgošanas pasākumā “Jaunie Jāņi 2011 Valmiermuižā” no plkst. 17:00 darbosies Jāņu tradīciju skola un pirmsjāņu gardumu tirgus. Te varēs nogaršot un iegādāties Vidzemes zemnieku saimniecību un mājražotāju sagatavotos labumus, kā arī tos pasūtīt Jāņu svinību galdam. Par gardēžu labsajūtu rūpēsies arī Valmieras un apkārtnes restorāni un kafejnīcas, piedāvājot īpaši Jāņu svinībām radītus ēdienus, kas lieliski baudāmi kopā ar alu.

  MŪSDIENU TAUTAS MŪZIKAS KONCERTS UN DEJAS VISAS NAKTS GARUMĀ

  Plkst. 20:00 sāksies ielīgošanas pasākuma muzikālā daļa. Vispirms ar mūsdienīgi aranžētām tautas melodijām priecēs postfolka grupa „Miglas Asni”. Plkst. 21:30 īstu ugunskura iedegšanas rituālu veiks folkloras kopa “Delve”, kas ielīgotājus aicinās kopā izdancot dažas Jāņu dejas. Turpinājumā, plkst. 22:00, uz skatuves kāps grupa “Dzelzs vilks”, kas pārsteigs ar mūsdienīguma un tradīciju saukausējumu mūzikā. Grupas “Dzelzs vilks” šī vakara programmā būs orģinālmūzika ar tautasdziesmu vārdiem. Priekšnesumam savas krāsas pievienos profesionāli operas solisti jeb apvienība “Trīs tenori” – Miervaldis Jenčs, Nauris Puntulis un Guntars Ruņģis, kas izpildīs īpaši viņu balsīm veidotus aranžējumus jau pazīstamām un arī jaunām “Dzelzs vilka” mūsdienu tautas dziesmām. Mūzikā tiks savdabīgi sintezētas nerātno dainu noskaņas, tenoru radītais klasiskais sentiments un “Dzelzs vilka” rokenrols. Skaņu ritmos tam visam pievienosies „Radio 101” DJ Egons Reiters, miksējot dzirdēto ar etno un pasaules mūziku. Iecerēts gaišs un priecīgs, enerģētiski uzlādējošs priekšnesums ar domu par tradīcijām mūsdienās un paaudžu veselīgu mijiedarbību.

  DJ Egona Reitera vadībā ielīgošana pasaules mūzikas, postfolka un etno noskaņās turpināsies arī pēc koncerta, līdz pat plkst. 04:00 rītā.

  PASĀKUMA RĪKOTĀJI UN ATBALSTĪTĀJI

  Pateicoties „Valmiermuižas alus”, Burtnieku novada pašvaldības un Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstam, pasākums visiem apmeklētājiem būs bez maksas. Pasākumu informatīvi atbalstīt tiek aicināti Vidzemes mediji. Pasākumu organizē aģentūra „Pareizā ķīmija”.

  PAPILDU INFORMĀCIJA

  Elīna Kuzmina, „Valmiermuižas alus” vēstnese, tālr.: 26107337, e-pasts: elina@valmiermuiza.lv

  Baiba Ozoliņa, grupas „Dzelzs vilks” menedžere, tālr.: 29422999, e-pasts: baiba@dzelzsvilks.lv

  Aizvērt
 • Šā gada pirmajos četros mēnešos pieprasījums pēc “Valmiermuižas alus”, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem četriem mēnešiem, audzis par 64%. Nule kā uzņēmums ir pabeidzis jauna pagraba izbūvi un šodien, mēnesi pirms Vasaras saulgriežu svinībām, tirdzniecībā nonāk jaunajā pagrabā nogatavinātais alus.

  Laikā no janvāra sākuma līdz aprīļa beigām pircējiem realizēti jau 195 728 litri “Valmiermuižas alus”, bet pērn – 119 114 litri. Taču izbūvējot jauno pagrabu, alus darītava gatavojās vēl lielākam pieprasījuma kāpumam. Laikā pirms Jāņiem pieprasījums pēc alus tradicionāli pieaug vismaz piecas reizes.

  „Ceru, ka šovasar alus mūsu klientiem pietiks,” saka „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis. „Kaut arī, izbūvējot jaunu alus pagrabu, esam savu jaudu dubultojuši, vienalga aicinu mūsu alus cienītājus par svētku cienastu rūpēties laikus. Derīguma termiņš ļauj mūsu alu pudelēs Jāņiem iegādāties jau tagad. Arī nefiltrētā alus rezervācijas var pieteikt jau tagad kādā no abām mūsu pārstāvniecībām – Valmiermuižā pie brūža, vai Rīgā, Valdemāra pasāžā.”

  Jau ziņots, ka aizvadītajos gados pieprasījums pēc „Valmiermuižas alus” pirmssvētku laikā ievērojami pārsniedza piedāvājumu. Tāpēc jaunā alus pagraba izbūvi „Valmiermuižas alus” sāka jau februārī. Līdz ar pagraba nodošanu ekspluatācijā „Valmiermuižas alus” dubulto savu jaudu. Tagad uzņēmums mēnesī spēj noguldīt un realizācijā piedāvāt līdz 110 000 litriem alus mēnesī. Pagraba izbūvē ieguldīti 190 tūkstoši latu, kas finansēti no AS “Swedbank” aizdevuma un alus darītavas īpašnieku līdzekļiem. Investīcijas plānots atpelnīt astoņu gadu laikā.

  “Izbūvējot jauno pagrabu, turpinām pilnīgi visas līdzšinējās „Valmiermuižas alus” darīšanas tradīcijas. Alus tiek gatavots tikpat nesteidzīgi kā iepriekš – raudzēts un noguldīts četras nedēļas, un netiek pasterizēts. Izmantojam tos pašus vārīšanas katlus, kā arī tās pašas alus noguldīšanas un nogatavināšanas tehnoloģijas. Rezultātā no abiem pagrabiem iegūstam alu ar identisku garšas un aromāta buķeti. To apliecina arī rūpīgas degustācijas, ko eksperti veica divu nedēļu garumā,” gandarīts ir A. Ruņģis.

  Līdz ar jaunā alus pagraba izbūvi „Valmiermuižas alus” savu tirgus daļu šogad plāno dubultot, sasniedzot apmēram 0,8% tirgus. Līdz šim „Valmiermuižas alus” maksimālā jauda bija 55 000 litri alus mēnesī, kas ir aptuveni 0,4% no Latvijas alus tirgus.

  „Mēs esam un vēlamies palikt mazā muižas alus darītava, un mūsu mērķis ir nepārsniegt 1% no Latvijas alus tirgus. Valmiermuižas alus cienītāji ir alus gardēži, kas novērtē augstu kvalitāti un bagātu garšas buķeti. Tādēļ brūvējam maz un nesteidzīgi, un ieguldām daudz pūļu alus baudīšanas kultūras veidošanā, lai tas būtu svētku un godu dzēriens kā sendienās,” saka A. Ruņģis. „Tāpēc, kad 1% alus tirgus Latvijā būs sasniegts, plānojam attīstīties citos gardēžiem pievilcīgos virzienos, piemēram, ražot bezalkoholiskus atspirdzinošos dzērienus un piedāvāt aizraujošus gastronomiskā tūrisma maršrutus.”

  2010.GADS NOSLĒGTS AR PEĻŅU

  Auditētie dati liecina, ka „Valmiermuižas alus” 2010. gadu noslēdzis ar peļņu. Salīdzinot ar 2009. gadu, pērn „Valmiermuižas alus” dubultoja pārdotā alus apjomu un apgrozījumu. Auditētie darbības rezultāti liecina, ka uzņēmums gadu noslēdzis ar 583 378 latus lielu apgrozījumu un strādājis ar 6155 latu peļņu.

  PAPILDU INFORMĀCIJA

  Margrieta Akmens, „Valmiermuižas alus” sabiedrisko attiecību padomdevēja, tālr.: +371 29188230, margrieta.akmens@gmail.com

  Elīna Kuzmina, „Valmiermuižas alus” vēstnese, tālr.: +371 26107337, elina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Lai celtu gaismā senās alus ēdienu receptes un veicinātu jaunu garšu meklējumus „Valmiermuižas alus” darītava un Dikļu pils kopīgi organizēja foto recepšu konkursu „Alus kā garšviela”. Konkursa uzvarētāju paziņošana notika 7.maijā Valmieras un apkārtnes vasaras tūrisma sezonas atklāšanas svētkos, kad Valmieras pilsdrupās notika īpašs gardēžu pikniks.

  Konkursam tika iesūtītas 20 gardas receptes, no kurām žūrijas komanda, ko veidoja Valmiermuižas alus darītavas saimnieks Aigars Ruņģis, Dikļi pils direktore Ineta Litte un šefpavārs Valters Zirdziņš, izraudzījās galvenās balvas ieguvēju – Ilzes Braisas iesūtīto „Šokolādes alus kūku”. Uzvarētāja ir aicināta paviesoties Dikļu pilī un izbaudīt „Alus gardēži brīvdienas”, lai smeltos iedvesmu jauniem kulinārijas meistardarbiem.

  Dikļu pils šefpavārs Valters Zirdziņš: „Paldies konkursa dalībniekiem! Daudzas iesūtītās receptes bija ļoti labas, tādēļ grūti bija izvēlēties vienu labāko. Vienojāmies par „Šokolādes alus kūku”, jo šokolāde un tumšais alus ir diezgan neparasta, bet tajā pat laikā saderīga savienība, kā arī receptes izpildījums ir ļoti kvalitatīvs, bet tajā pat laikā tā pagatavojama ikvienā virtuvē.”

  Līdztekus žūrijas darbam portālā Tvnet norisinājās balsošana par interesantāko recepti, un gardēžu simpātijas internetā ar asprātīgo aprakstu izpelnījās Lanas Rozenbergas recepte „Kraukšķīgie alus groziņi”. Skatītāju simpātijas receptes autorei kādos skaistos šīs vasaras svētkos galdā varēs celts 50 litrus Valmiermuižas alus.

  Interesantākās uz smeķīgākās konkursam iesūtītās receptes Valmiermuižas alus darītava apkopos un publicēs virtuālā alus ēdienu recepšu krājumā, kas būs pieejamas ikvienam gardēdim.

  Aizvērt
 • Ir daudz dažādu veidu alus baudīšanai, kas neaprobežojas ar alus dzeršanu vien. Jau kopš senām dienām latvieši, svētkiem pošoties, alu ir prasmīgi izmantojuši skaistuma procedūrām, bet vēl jo biežāk alū ir šmorējuši, marinējuši, cepuši un vārījuši gardus ēdienus, ko līdz ar alu likt svētku galdā. Lai celtu gaismā senās alus ēdienu receptes un veicinātu jaunu garšu eksperimentus „Valmiermuižas alus” darītava un Dikļu pils kopīgi organizē foto recepšu konkursu „Alus kā garšviela”.

  „Latvietis vienmēr ir mīlējis gardi paēst, un kā rāda gan senas, gan mūsdienu pavārgrāmatas, alu var labi izmatot dažādu ēdienu gatavošanā. To lieliski pierāda arī „Valmiermuižas alus” darītavas sadarbība ar Dikļu pils restorānu, kur iespējams baudīt dažādus alus ēdienus un pat desertu – alus saldējumu. Tādēļ aicinām visus, kam tīk gatavot, pielietot alu kā garšvielu un izejvielu gardu ēdienu radīšanā un izmēģināt alu baudīt arī citos veidos” aicina „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis.

  „Ja ieskatāmies pasaules recepšu klasikā un ne tikai, daudzas slavenas receptes nav iedomājamas bez kalvadosa, konjaka, vīna, portvīna, liķiera un citiem dzērieniem. Varbūt kādam no konkursa dalībniekiem izdosies radīt ideju ēdienam ar alu kā garšvielu, par ko, iespējams, runās nākamos 100 gadus, un ko ar lepnumu varētu iekļaut mūsu restorāna ēdienkartē. Lai visiem konkursa dalībniekiem izdodas!” novēl Dikļu pils restorāna šefpavārs Valters Zirdziņš.

  Recepšu iesūtīšana konkursam norit līdz 30.aprīlim, un visi pilngadīgie gardēži ir aicināti sūtīt receptes un fotogrāfijas, kurās redzams gatavošanas process un pagatavotais ēdiens. Galvenie vērtēšanas kritēriji – alus garša ēdienā, gatavošanas praktiskais risinājums, ēdiena noformējums, kā arī vēlams ir stāts, leģenda vai kāds ieteikums par recepti.

  Uzvarētāju izraudzīsies „Valmiermuižas alus” darītavas un Dikļu pils pārstāvju komanda, un galvenā balva ir „Alus gardēžu brīvdienas” Dikļu pilī divām personām. Līdztekus notiek arī skatītāju balsojums interneta portālā Tvnet par oriģinālāko recepti, un tās autors tiks atalgots ar mucu Valmiermuižas alus svētku radīšanai. Savukārt visas interesantākās un smeķīgāko ēdienu receptes pēc konkursa tiks apkopotas un publicētas alus ēdienu recepšu krājumā, kas būs pieejams ikvienam gardēdim.

  Plašāka informācija un konkursa nolikums lasāms Valmiermuižas alus darītavas un Dikļu pils mājas lapās.

  Aizvērt
 • „Swedbank” un „Valmiermuižas alus” darītava vienojušās par aizdevumu vēl viena alus pagraba izbūvei. Pabeigt darbus plānots marta beigās, kad jaunajā pagrabā nogatavināšanai tiks noguldīts pirmais alus.

  „Pieprasījums pēc Valmiermuižā darītā alus aizvadītajās divās vasarās bija tik liels, ka visiem cienītājiem Valmiermuižas alus nepietika. Nācās atteikt ne tikai pašmāju tirgotājiem, bet arī interesentiem eksporta tirgos. Izbūvējot vēl vienu alus pagrabu, ceru, ka šajā sezonā Valmiermuižas alus pietiks. Kaut cienastu Jāņiem vienalga iesaku sarūpēt laicīgi,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks. „Mūsu alus tiek darīts nesteidzīgi – gaišais alus pagrabā tiek raudzēts un noguldīts mēnesi, bet tumšais alus pusotru mēnesi, un netiek pasterizēts. Tāpēc uzkrājumus vasarai nevaram izveidot. Bet Jāņos alus noiets pieaug piecas reizes.”

  Investīcijas jaunā alus pagraba izbūvē sasniedz 190 tūkstošus latu. Šīs investīcijas plānots atpelnīt astoņu gadu laikā. Visus ar pagraba izbūvi saistītos darbus veic Valmiermuižas pagasta uzņēmums „SCO centrs”.

  „Biznesa sekmīgo startu raksturo skaitļi – „Valmiermuižas alus” apjomi 2010. gada laikā, salīdzinot ar 2009.gadu, pieauga gandrīz divreiz. „Valmiermuižas alus” ir starp tiem uzņēmumiem, kas pierādījuši, ka arī ekonomikas lejupslīdes laikā var atklāt jaunu ražotni un sekmīgi strādāt. Tam pamatā ir rūpīgi izstrādāta ideja, kvalitatīva realizācija, mērķtiecīga biznesa vadība un īpašnieku ieguldījums. Kā banka bijām blakus gan idejas pirmsākumiem, gan īstenošanas posmam, kad tika pārvarēti arī ekonomikas lejupslīdes šķēršļi. Redzot uzņēmuma īpašnieku patiesi atbildīgu attieksmi pret biznesu un darbības rezultātus, banka labprāt piešķir papildu finansējumu tālākai attīstībai,” saka Danils Ruļovs, „Swedbank” valdes loceklis, Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs.

  PLĀNO DUBULTOT TIRGUS DAĻU

  Pašreiz „Valmiermuižas alus” maksimālā jauda ir 55 tonnas alus mēnesī un tas ieņem aptuveni 0,4% no Latvijas alus tirgus. Arī jaunā alus pagraba jauda būs 55 tonnas alus mēnesī. Tāpēc līdz ar jaunā alus pagraba izbūvi „Valmiermuižas alus” šogad plāno savu tirgus daļu dubultot līdz aptuveni 0,8% tirgus.

  „Mēs esam un vēlamies palikt mazā muižas alus darītava, un mūsu mērķis ir nepārsniegt 1% no Latvijas alus tirgus. Mūsu alus cienītāji ir alus gardēži, kas novērtē augstu kvalitāti un bagātu garšas buķeti. Tādēļ brūvējam maz un nesteidzīgi un ieguldām daudz pūļu alus baudīšanas kultūras veidošanā, lai tas būtu svētku un godu dzēriens kā sendienās,” saka A. Ruņģis.

  „Tāpēc, kad 1% alus tirgus Latvijā būs sasniegts, plānojam attīstīties citos gardēžiem interesantos virzienos. Piemēram, piedāvāt bezalkoholiskus atspirdzinošos dzērienus un interesantus gastronomiskā tūrisma maršrutus.”

  Pērn, savā otrajā darbības gadā, salīdzinot ar 2009. gadu, „Valmiermuižas alus” dubultoja pārdotā alus apjomus. Neauditētie darbības rezultāti liecina, ka uzņēmums gadu noslēdzis ar 563 953 latus lielu apgrozījumu un strādājis ar peļņu.

  PAPILDU INFORMĀCIJA

  Elīna Kuzmina, „Valmiermuižas alus” darītavas vēstnese (Tālr. 26107337, E-pasts: elina@valmiermuiza.lv)

  Margrieta Akmens, „Valmiermuižas alus” sabiedrisko attiecību padomdevēja (Tālr.: 29188230, E-pasts: margrieta.akmens@gmail.com)

  Kristīne Jakubovska, „Swedbank” preses sekretāre Latvijā (Tālr.: 29 128 208 , E-pasts: kristine.jakubovska@swedbank.lv)

  www.twitter.com/valmiermuiza

  Aizvērt
 • Rīgā, „Valdemāra pasāžā” A. Briāna ielā 9a, atvērta „Valmiermuižas alus” pārstāvniecība. Tā ir pirmā specializētā tirgotava Rīgā, kur vienuviet pieejams viss nepieciešamais alus pasniegšanai un baudīšanai svinībās. Te var nopirkt dzīvo, nepasterizēto Valmiermuižas alu, alum piemērotas uzkodas, kā arī iznomāt aprīkojumu, lai pasniegtu lejamo alu augstākajā kvalitātē lielos vai mazos godos.

  „Ideja par Valmiermuižas pārstāvniecības izveidi Rīgā pieder mūsu alus cienītājiem, kas līdz šim mēroja vairāk kā 100 kilometru, lai tirgotavā pie alus darītavas nopirktu dzīvo alu ozolkoka muciņā kāzām un jubilejām. Atverot pārstāvniecību Rīgā, es vēlos būt tuvāk mūsu alus cienītājiem Rīgā un veidot alus baudīšanas kultūru Latvijā,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks.

  Tirgotavā var nogaršot un iegādāties līdzņemšanai visus „Valmiermuižas alus” darītavā gatavotos alus veidus, Valmiermuižas drabiņu cepumus un iesala karameles. Tāpat iespējams iznomāt dažāda lieluma ozolkoka mučeles tradicionālām svinībām un profesionālu alus izliešanas aprīkojumu banketiem, vai bāru ar telti lielām brīvdabas svinībām.

  Investīcijas alus darītavas pārstāvniecības izveidē nedaudz pārsniedz Ls 10 000.

  „Valmiermuižas pārstāvniecībā Rīgā veidota, lai kļūtu par pieturvietu mūsu alus cienītājiem pirms došanās uz pašu organizētiem svētkiem. Tādēļ piedāvāsim visu nepieciešamo, lai alus svētkos būtu goda vietā un garšotu izcili: dzīvo alu, alus uzkodas, alus aprīkojumu un padomus”, stāsta A. Ruņģis.

  PĒRN DUBULTOTS APGROZĪJUMS UN PĀRDOTĀ ALUS APJOMS

  Saskaņā ar neauditētajiem darbības rezultātiem, salīdzinot ar 2009. gadu, savā otrajā darbības gadā „Valmiermuižas alus” apgrozījums ir dubultojies. Pirmajā darbības gadā tas bija Ls 286 480, bet 2010. gadā – Ls 563 953. Operatīvie darbības rezultāti liecina, ka uzņēmums 2010. gadu noslēdzis ar peļņu. Dubultoti arī pārdotā alus apjomi. 2009. gadā alus darītava realizēja 236 580 litrus nepasterizēta alus, bet pērn realizēti 473 512 litri alus, kas pēc apjoma ļauj pretendēt uz 0,4 procentiem Latvijas alus tirgus.

  PAPILDU INFORMĀCIJA

  Elīna Kuzmina, „Valmiermuižas alus” darītavas vēstnese (Tālr. 26107337, E-pasts: elina@valmiermuiza.lv)

  Margrieta Akmens, „Valmiermuižas alus” sabiedrisko attiecību padomdevēja (Tālr.: 29188230, E-pasts: margrieta.akmens@gmail.com)

  www.twitter.com/valmiermuiza

  Aizvērt
 • Lai alus baudītāji Rīgā varētu godam sagatavoties svētkiem un svinībām, „Valmiermuižas alus” janvārī atklās alus tirgotavu Rīgā. Tur par draudzīgām cenām būs iespēja iegādāties nepasterizēto Valmiermuižas alu stikla pudelēs, līdzi ņemt lejamo nefiltrēto alu, pasūtīt alu ozolkoka muciņās un lielākiem godiem iznomāt lejamā alus aprīkojumu. Tirgotavā varēs iegādāties arī uzkodas, suvenīrus, pirtslietas un dāvanu kartes.

  „Valmiermuižas alus” tirgotava Rīgā top biroju un tirdzniecības centrā „Valdemāra Pasāža”, A. Briāna ielā 9a. Šajā ēkā jau vēsturiski gaisā virmojis alus aromāts, jo pirms vairāk nekā 100 gadiem te atradās alus darītava. Šodien „Valdemāra Pasāžā” atrodas bāri “Piens” un “Kefīrs”. Tagad te ērti piestāt varēs arī alus baudītāji, autotransportu līdzās novietojot bez maksas. Zīmīgi, ka „Valmiermuižas alus” tirgotava atradīsies līdzās Miera ielas radošajam kvartālam.

  „Valmiermuižas alus” tirgotava tiks atklāta 15.janvārī, kad alus gardēžus sagaidīs viesmīlīgas telpas un bagātīgi pildīti plaukti.

  Bet mūsu alus vislielākajiem cienītājiem topošā „Valmiermuižas alus” tirgotava ir atvērta jau tagad, lai Ziemassvētku dāvanu maisos un Jaunā gada svinībās netrūktu alus. Lai darba duna un vēl nepabeigtie darbi jūs neapbēdinātu, priecēsim ar īpaši draudzīgām cenām. Gaišais alus pudelē iegādājams par Ls 0.89, bet pērkot kasti – par Ls 0.79. Tumšais alus pudelē maksā tikai Ls 0.89. Gaišais nefiltrētais alus līdzi ņemšanai nopērkams par Ls 0.89/0.5L. Mūsu īpašais svētku pārsteigums gardēžiem ir nefiltrētais tumšais alus par Ls 0.89/0.5L. Tāpat jau varat rezervēt un saņemt lejamā alus nomas aprīkojumu svinībām un iegādāties „Valmiermuižas alus” glāzes, dāvanu komplektus un dāvanu kartes.

  Līdz 15.janvārim topošajā „Valmiermuižas alus” tirgotavā gaidīsim Jūs darba dienās no plkst. 15.00 līdz 19.00, bet sestdienās no plkst. 12.00 līdz 19.00.

  Papildu informācijai un lejamā alus aprīkojuma rezervēšanai, lūdzu, zvaniet pa tālr. 25 473 473.

  Lai priecīgi svētki, un uz tikšanos „Valmiermuižas alus” tirgotavā Rīgā!

  Aizvērt
 • ŠĀ GADA PIRMAJOS SEŠOS MĒNEŠOS „VALMIERMUIŽAS ALUS” APGROZĪJIS 276 TŪKST. LATU

  Tiklīdz banka būs gatava kreditēt, „Valmiermuižas alus” veiks alus darītavas paplašināšanu, lai spertu soli tuvāk pieprasījumam kā vietējā, tā eksporta tirgos, kas ievērojami pārsniedz pašreizējo jaudu. Šā gada pirmajā pusgadā alus darītava apgrozījusi vairāk kā ceturtdaļmiljonu latu un strādājusi ar peļņu.

  APGROZĪJUMS ŠĀ GADA SEŠOS MĒNEŠOS PĀRSNIEDZ CETURTDAĻMILJONU LATU

  Šā gada pirmajos sešos mēnešos „Valmiermuižas alus” apgrozījums sasniedzis 276 000 latu. Alus gardēži šā gada pirmajos sešos mēnešos izmalkojuši jau 465 474 glāzes (0,5l) Valmiermuižā brūvētā alus. Tas ir teju tikpat, cik 2009.gadā kopumā. Lielākais realizācijas kāpums šogad sasniegts bāru un restorānu segmentā, kur alus noiets, salīdzinot ar pērno gadu, ir vairāk kā dubultojies.

  „Taču, ja atceramies, ka uzņēmums savu darbību sāka pašā ekonomiskās krīzes degpunktā, vislielākais gandarījums pašreiz ir par to, ka uzņēmums ne tikai sekmīgi pilda visas savas saistības pret banku, bet arī šā gada pirmo pusgadu noslēdzis ar nelielu, tomēr peļņu. Tas apliecina, ka lēmums brūvēt augstākās kvalitātes alu gardēžiem bija stratēģiski nekļūdīgs,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks.

  Gadu kopumā uzņēmums plāno noslēgt ar peļņu un Ls 580 000 lielu apgrozījumu.

  SPIESTI ATTEIKT EKSPORTA TIRGIEM

  Kopš agra pavasara, gadu pēc darbības uzsākšanas, alus darītava strādā ar pilnu jaudu. Taču pieprasījums Latvijā aizvien 2 reizes pārsniedz alus darītavas jaudu. Lai maksimāli apmierinātu vietējo pieprasījumu, viss izbrūvētais alus tiek piegādāts tirgotājiem Latvijā, bet potenciālajiem partneriem eksporta tirgos tiek atteikts.

  „Esam saņēmuši piedāvājumus eksportēt uz vairākām Baltijas jūras reģiona valstīm, tostarp Krieviju, Igauniju un Vāciju. Taču eksportu varēsim uzsākt tikai pēc tam, kad banka piekritīs finansēt alus darītavas paplašināšanu. Sarunas ar banku norit vairākus mēnešus. Mums nepieciešami Ls 190 000, lai 2011.gadā palielinātu alus darītavas jaudu un varētu sasniegt 1 000 000 gada apgrozījumu.  Ceram, ka banka novērtēs mūsu panākumus un potenciālu. Un nākamajā gadā varēsim apmierināt pieprasījumu pēc “Valmiermuižas alus” brūvējuma ne tikai Latvijā, bet arī uzsākt eksportu,” stāsta A. Ruņģis.

  UZZIŅAI

  SIA „Valmiermuižas alus” ir mazā muižas alus darītava pie Valmieras, kas nelielos apjomos brūvē alu, ievērojot labākās muižas kvalitātes tradīcijas. Jaunas ražotnes, alus receptes un dizaina izstrādē ieguldīti 2,5 miljoni latu. „Valmiermuižas gaišais alus” pircējiem ir pieejams kopš 2009.gada marta. Alus recepte veidota vairāk nekā deviņus mēnešus. „Valmiermuižas alus” tiek brūvēts nesteidzīgi, izmantojot augstākās kvalitātes dabiskās izejvielas. Alus sastāvā ir tikai ūdens, miežu iesals, apiņi un raugs. Alus netiek pasterizēts. Patlaban „Valmiermuižas alus” ir nopērkams veikalos gandrīz visā Latvijā. Vienlaikus „Valmiermuižas alus” plāno saglabāt mazās alus darītavas statusu, nepārsniedzot 1% no Latvijas alus tirgus.

  Aizvērt
 • Kas latviešiem ir gardākā uzkoda pie alus? Tas ir siers! Tādēļ “Valmiermuižas alus” darītava ielūdz gardēžus uz MAZAJIEM SIERA SVĒTKIEM šo piektdien un sestdien, 30. un 31.jūlijā, Pārdotavā līdzās alus darītavai. Gardēži varēs nobaudīt un iegādāties 10 īpaši alum izvēlētus sierus no zemnieku saimniecībām un mazajām pienotavām Vidzemē. Abas dienas pulksten 19.00 Pārdotavā varēs satikt un izjautāt arī pašus siera meistarus.

  Kā pastāstīja “Valmiermuižas alus”  darītavas saimnieks: „Jau gadu mūsu alus darītavas ciemiņus pie alus cienājām ar Vidzemes sieru izlasi. Viesiem mūsu piedāvātie sieri tik ļoti iegaršojās, ka vēlējās tos iegādāties, tādēļ no šīs piektdienas Pārdotavā līdzās alus darītavai piedāvāsim visiem gardēžiem nosmeķēt un iegādāties ne vien dzīvo alu, bet arī sierus”.

  Būs baudāmi svaigie, dabīgie mājas sieri no saimniecības „Dimanti”, kas gatavoti no svaiga, augstvērtīga piena, jo „Dimanti” saimnieki ir parūpējušies par modernu kūti, lai govju ganāmpulkam nodrošinātu vislabākos apstākļus un gotiņas pasargātu no stresa. Zemnieku saimniecība „Cerieši” galdā cels balto kazu baltos, svaigos sierus. Kazas siers ir ļoti veselīgs, cilvēka organismam sniedz daudz vitamīnu, kas stiprina imunitāti, turklāt labi garšo pie alus. „Mālpils piensaimnieks” būs sarūpējis sātīgus, dabīgi kūpinātus sierus ritulīšos un virtenēs īpaši pie alus, ko reti kurā citā Latvija bodē var atrast, savukārt „Limbažu piens” piedāvās izturēto, cieto „Monterigo” sieru, kas savu izcilo garšu ir ieguvis ilgā nogatavināšanas procesā uz egles koka dēļiem, un vislabāk garšo lauzts mazos gabaliņos.

  Līdz ar sieru degustācijām būs citi gardi pārsteigumi. Nogaršot un iegādāties varēs dabas dzērienus „Madara Drinks”, būs nopērkams „Valmiermuižas tumšais alus”, savukārt nefiltrētā alus cienītāju priekam Pārdotavā tiks uzsākta arī otrpus Valmieras brūvētā Brenguļu „Abula” lejamā alus tirdzniecība.

  Uz tikšanos MAZAJOS SIERA SVĒTKOS šo piektdien un sestdien no pulksten 12.00 līdz 22.00 Valmiermuižas Pārdotavā, Dzirnavu ielā 2!

  Aizvērt
 • Sekojot izmaiņām pieprasījumā, tirgotāji pašreiz „Valmiermuižas alum” pasūtinājuši apjomus, kas pat sešas reizes pārsniedz maija apjomus. Šāds pieprasījums pārsniedz ne tikai drosmīgākās „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieku prognozes, bet arī brūža jaudu. Tā kā dzīvajam alum nav iespējams veidot rezerves uzkrājumus, tad „Valmiermuižas gaišais alus”, iespējams, tiks izpirkts vēl pirms svētkiem.

  „Dzīvais alus, kādi ir arī „Valmiermuižas alus” brūvējumi, vienmēr nopērkams tikai svaigs un tik lielā daudzumā, cik alus darītavā iespējams izbrūvēt. Tā derīguma termiņš ir īss. Bet pasterizētais alus uzrakstu „izpirkts” nepiedzīvo gandrīz nekad – veido tik uzkrājumu noliktavā, lai pieprasījuma brīdī spētu tik vest,” stāsta Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks.

  PIEPRASĪJUMS PĒC DZĪVĀ ALUS ARĪ ŠOGAD MILZĪGS

  Dzīvais alus tradicionāli ietilpst „premium” kategorijā un maksā dārgāk. Taču tas nav šķērslis, lai katru gadu pieprasījums pēc dzīvā alus pirms Līgo svētkiem kāptu pat vairākas reizes. Arī šogad. Tāpēc paredzams, ka dzīvā alus šķirnes tiks izpirktas pirmās.

  „Sazinājos ar kolēģiem citās dzīvā alus darītavās. Gatavojoties Jāņu pieprasījumam, viņi izmantojuši jaudas rezerves. Taču tāpat viss alus tiek izpirkts. Bet mums līdz brīdim, kad varēsim paplašināties, rezervju nav. „Valmiermuižas alus” ar pilnu jaudu strādā jau kopš alus sezonas sākuma,” stāsta A. Ruņģis.

  PLĀNO PAPLAŠINĀTIES, BET NE VAIRĀK KĀ LĪDZ 1% TIRGUS

  Ražošanas un produktu klāsta paplašināšanu „Valmiermuižas alus” apsver jau sen. Plānos ietilpst gan kvass, gan dažādas uzkodas ar „Valmiermuižas zīmolu”. Sarunas ar banku par aizdevumu alus darītavas paplašināšanai „Valmiermuižas alus” saimnieki plāno turpināt gada beigās, kad būs pieejami dati par šā gada darbības rezultātiem. Taču alus darītavas saimnieki ir aprēķinājuši, ka sava alus darīšanas apjomus kāpinās tikai līdz 1% no Latvijas alus tirgus, jo tikai šādam apjomam iespējams turēt kvalitāti esošajā līmenī.

  „Ražošanas jaudu kāpināšanu noteikti atzinīgi novērtētu mūsu sadarbības partneri. Taču es uzskatu, ka ražotāja absolūtajai prioritātei jābūt kvalitātei un interesantam sortimentam esošajiem pircējiem. Un tikai tad jāstrādā pie jaunu klientu pulcēšanas. Tāpēc ziņa, ka tā vai cita prece ir izpirkta, manuprāt, ir viena no pazīmēm, ka ražotājam prioritātes ir tieši šādā secībā,” rezumē alus darītavas saimnieks.

  UZZIŅAI

  SIA „Valmiermuižas alus” ir mazā muižas alus darītava pie Valmieras, kas nelielos apjomos brūvē alu, ievērojot labākās muižas kvalitātes tradīcijas. Jaunas ražotnes, alus receptes un dizaina izstrādē ieguldīti 2,5 miljoni latu. „Valmiermuižas gaišais alus” pircējiem ir pieejams no šā gada marta. Alus recepte veidota vairāk nekā deviņus mēnešus. „Valmiermuižas alus” tiek brūvēts nesteidzīgi, izmantojot augstākās kvalitātes dabiskās izejvielas. Alus sastāvā ir tikai ūdens, miežu iesals, apiņi un raugs. Alus netiek pasterizēts. Patlaban „Valmiermuižas gaišais alus” ir nopērkams veikalos gandrīz visā Latvijā.

  PAPILDU INFORMĀCIJA

  www.twitter.com/valmiermuiza
  Margrieta Akmens, „Valmiermuižas alus” komunikācijas konsultante, 29188230, margrieta.akmens@gmail.com
  Elīna Kuzmina, „Valmiermuižas alus” darītavas vēstnese, 26107337, elina@valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Atzīmējot viena gada jubileju, kopš Latvijas tirgū ieviests alus ar zīmolu „Valmiermuiža”, alus darītava sāk brūvēt jaunu, „Valmiermuižas tumšo alu”. Līdz rudenim „Valmiermuižas tumšo alu” gan vietējie pircēji, gan tūristi varēs baudīt alus dārzos, kafejnīcās, restorānos un bāros. Bet jau ar oktobri „Valmiermuižas tumšais alus” būs nopērkams pudelēs veikalos visā Latvijā.

  Veidojot tumšā alus receptūru, uzņēmums alus cienītājiem piedāvāja nogaršot un novērtēt četras dažādas šķirnes. Rezultātā Latvijas alus tirgū ir nonācis „Valmiermuižas tumšais alus”, kurš tapis, ņemot vērā pircēju ieteikumus.

  Pērn deviņu mēnešu laikā „Valmiermuižas alus” nobrūvēja pusmiljonu kausu (0,5 l) gaišā alus, un saskaņā ar vēl neauditētajiem rezultātiem apgrozījis 286 480 latu. Šogad uzņēmums plāno dubultot saražoto dzērienu apjomu, būtiski palielinot arī apgrozījumu.

  PLĀNO AKTIVIZĒT SADARBĪBU AR CITIEM AMATNIEKIEM

  Savas darbības laikā uzņēmums ir pierādījis, ka modernai amatniecībai Latvijā ir augsts potenciāls. „Valmiermuižas alus” kalpo par piemēru tam, kā produkts ar atšķirīgu un inovatīvu stratēģiju var iekarot vietu cilvēku iepirkumu grozā arī ekonomiski sarežģītos apstākļos.

  Patlaban „Valmiermuižas alus” veido sadarbību ar citiem Latvijas uzņēmumiem, lai jau šovasar veicinātu gastronomisko tūrismu kā Latvijas iedzīvotāju, tā viesu vidū.Pagājušajā gadā sadarbībā ar maiznīcu „Liepkalni” ir tapuši „Valmiermuižas alus drabiņu cepumi”. Alus darītava aktīvi sadarbojas arī ar restorānu „Rātes vārti”, ciemiņiem galdā ceļot dažādas delikateses, un pirts amatniekiem, veikalā pie alus darītavas piedāvājot iegādāties arī pirtslietas. Sadarbībā ar piena rūpniekiem nākotnē varētu tapt arī īpaša Valmiermuižas siera recepte, kas saderētu ar „Valmiermuižas alus” garšu.

  KVALITATĪVIEM PRODUKTIEM LATVIEŠU TRADĪCIJĀS IR NOIETS ĀRPUS LATVIJAS

  „Latvijas ražotāji ārpus valsts nevar uzvarēt konkurencē ar globāliem plaša patēriņa preču uzņēmumiem. Taču mums ir vismaz divas spēcīgas izaugsmes iespējas. Pirmā – mēs varam piedāvāt globālajiem uzņēmumiem vietu un darba rokas, lai tie mūsu valstī izgatavotu innovatīvus nišas produktus,” saka Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus” saimnieks. „Otrā iespēja, kuru esmu izvēlējies arī es, ir augstā kvalitātē izgatavot un ar progresīviem paņēmieniem tirgū pasniegt preci, kas balstīta latviešu tradīcijās. Labs alus ir viena no Latvijas tradīciju pamatvērtībām. Tāpēc es redzu to kā vienu no precēm, kas veido Latvijas tēlu ārpus valsts robežām. Līdzās rupjmaizei, dabiskiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem un dizainiski pievilcīgiem izstrādājumiem no lina, māla un koka.”

  VARBŪT DZIMST JAUNA NACIONĀLO UZŅĒMUMU PAAUDZE

  Pēdējo gadu laikā vairums Latvijas uzņēmumu, kuru zīmoli uzskatīti par nacionālajām vērtībām, nonākuši ārvalstu investoru kontrolē. Vienlaikus radīta un nu jau stabilas pozīcijas guvusi virkne jaunu zīmolu, piemēram, „Lāču maize”, „Daugava”, „Stendera ziepju fabrika”, „Madara” un tagad arī „Valmiermuižas alus”.„Manuprāt, mēs varētu sākt runāt par jaunas nacionālo uzņēmumu paaudzes dzimšanu. Bez jau atzinību guvušajiem latviešu zīmoliem, es patlaban pamanu aizvien jaunus amatniekus, kas darina oriģinālus, augstas kvalitātes izstrādājumus, par kuriem cilvēki „iedegas”. Gluži kā pirms 100 un vairāk gadiem, kad veidojās mūsdienās pārdotie Latvijas uzņēmumi. Taču, lai pasludinātu jauno nacionālo uzņēmumu paaudzi par dzimušu, amatniekiem nepieciešama uzdrošināšanās darboties ar vērienu un prasmīga, laikam atbilstoša preču virzība tirgū,” rezumē A. Ruņģis.

  UZZIŅAI:

  SIA „Valmiermuižas alus” ir mazā muižas alus darītava pie Valmieras, kas nelielos apjomos brūvē alu, ievērojot labākās muižas kvalitātes tradīcijas. Jaunas ražotnes, alus receptes un dizaina izstrādē ieguldīti 2,5 miljoni latu. „Valmiermuižas gaišais alus” pircējiem ir pieejams kopš 2009.gada marta. „Valmiermuižas alus” tiek brūvēts nesteidzīgi, izmantojot augstākās kvalitātes dabiskās izejvielas. Alus sastāvā ir tikai ūdens, miežu iesals, apiņi un raugs. Alus netiek pasterizēts. Patlaban „Valmiermuižas alus” ir nopērkams veikalos gandrīz visā Latvijā. SIA „Valmiermuižas alus” daļu īpašnieki ir Aigars Ruņģis (30% daļu), Valdemārs Dambekalns (3,14% daļu) un SIA „B&Š Partneri” (66,86% daļu).

  Aizvērt
 • Latvijas Radio 2 arī šogad turpina tradīciju organizēt Latvijā vērienīgākos Līgo svētkus, un par savu misiju uzskata aicināt tautu uz kopīgu Līgo svētku svinēšanu. Par grandiozās tautas sadziedāšanās, koncerta un balles „LATVIJA LĪGO” norises vietu izvēlēta Vidzemes sirds – Valmiera.

  Vērienīgais Līgonakts pasākums 23.jūnija vakarā Pauku priedēs vienuviet pulcēs populārus dažādu stilu mūziķus no visiem Latvijas novadiem, tos apvienojot kopīgā muzicēšanā ar Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales folkloras grupām un ansambļiem.

  Kurzemi koncertā pārstāvēs Andris Ērglis un Suitu sievas, Ivo Fomins un folkloras kopa „Talsi”, kā arī Chilli un līvu jauniešu orķestris „Nurmorkestor”. Latgali pārstāvēs Atis Auzāns un kapela „Dziga”, Dainis Skutelis un folkloras kopa „Ilža”, kā arī duets „Inga un Normunds” un folkloras mūzikas kopa „Laimas muzykanti”. Vidzemes novadu pārstāvēs Ieva Akuratere un vīru kopa „Vilki”, Aigars Grāvers un folkloras kopa „Cielava”, savukārt, Zemgali –  Lauris Reiniks un folkloras kopa „Tarkšķi”, kā arī Māris Sloka un dūdu un bungu mūzikas grupa „Auļi”.

  Koncertā skanēs jau pazīstamas un populāras dažādu žanru dziesmas, kuras, pateicoties apvienotajiem mūziķu sastāviem, iegūs jaunu skanējumu, bet dziesmu enerģētiskais spēks dos auglību, spēku un svētību katram Latvijas novadam. Koncertā piedalīsies arī Valmieras novada apvienotais koris un pašdarbības kolektīvi.

  Pēc koncerta lustīgā Līgo nakts ballē uz dejām aicinās „Klaidonis”, Ivo Fomins ar grupu un DJ Aivis. Pasākuma „Latvija līgo Valmierā” apmeklētājiem plašā izvēlē tiks piedāvāti arī katram novadam raksturīgākie ēdieni un vairāk nekā 10 dažādu Latvijas alus darītavu brūvējumi.

  „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis atzina, ka šogad pasākumā iecerēts vienot ne tikai muzikālās tradīcijas, bet arī Latvijas novadu alus darītavas. „Lai arī „Valmiermuižas alus” ir oficiālais pasākuma atbalstītājs, aicināsim piedalīties arī pārējo novadu alus darītavas, lai līgotājiem būtu iespēja nobaudīt dažādību. Tāpat būs padomāts arī par katra novada raksturīgākajiem ēdieniem. Vēlamies radīt sajūtu, ka patiešām visa Latvija līgo vienkopus šeit, Valmierā,” stāstīja Aigars Ruņģis.

  „Biļešu paradīzes” kasēs jau ir sākusies biļešu iepriekšpārdošana. Pirmo 3000 biļešu cena būs īpaši draudzīga – Ls 3,00 . Visas biļetes piedalīsies loterijā un tieši Valmierā kļūs skaidrs, kurš Jāņu bērns laimēs ceļojumu divām personām uz Kipru. Visiem Jāņiem un Līgām ieeja pasākumā būs bez maksas.

  Šogad pasākums „Latvija līgo” notiek ar Hipotēku Bankas ģenerālatbalstu. Sadarbības partneri – Valmieras pilsētas pašvaldība, alus darītava „Valmiermuižas alus” un ceļojumu birojs „Jēkaba aģentūra”. Pasākumu organizē „Izklaides producentu apvienība 7”.

  Aizvērt
 • Valmiermuižā Liela diena! Laikā, kad gaisma nomaina tumsu, alus darītavas meistari gaismā ceļ jauno Valmiermuižas tumšo alu!

  Latviešu tautas tradīcijas vēsta, ka agrāk Lieldienas svinētas trīs, garajā gadā pat visas četras dienas, un neatņemama svētku sastāvdaļa bija šūpošanās. Par šūpoļu kāršanu un šūpošanu meitas puišiem dāvāja olas, cimdu pāri vai alu padzerties.

  Lielo dienu godinot, kā Pirmajās, tā Otrajās Lieldienās, 4. un 5. aprīlī, no pulksten 12.00 līdz 15.00 brūža saimnieki aicina vietējos ļaudis ar ģimenēm un draugiem uz lustīgām svinībām Lieldienu noskaņās! Būs tumšā alus degustācija alus mīļotājiem, būs šūpošanās, danči, olu kaujas, ripināšana un radošā darbnīca kā lieliem tā maziem.

  Lai jestrākas svinības, ikviens ciemiņš aicināts līdzi ņemt krāsainu olu, ar ko dižoties un spēkoties.

  P.S.

  No Lieldienām tumšais Valmiermuižas alus pagaidām būs iegādājams tikai Pārdotavā līdzās alus darītavai (Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā), kas atvērta katru dienu no pulksten 12.00 līdz 20.00.

  Aizvērt
 • SIA „Valmiermuižas alus” pērnā gada deviņos mēnešos nobrūvējusi gandrīz pusmiljonu kausu (0,5 l) alus, uzņēmusi viesos vairāk kā divus tūkstošus gastronomisko tūristu un saskaņā ar neauditētajiem rezultātiem apgrozījusi 286 480 latu. Šogad uzņēmums plāno dubultot saražoto dzērienu apjomu, dubultojot arī apgrozījumu.

  „Aizvadītais gads mums bija gan grūts, jo no nulles bija jāveido produkcijas izplatīšanas tīkls un zīmola atpazīstamība, gan veiksmīgs, jo jau pirmā darbības gada deviņos mēnešos ir izveidojies mums uzticīgs alus gardēžu loks, kas mūsu alu iesaka arī citiem. Kaut arī dažādi eksperti uzskatīja, ka vietas Latvijas alus tirgū 16 alus darītavu konkurencē jauniem dalībniekiem nav un ekonomiskā krīze noteikti ir nepiemērotākais laiks izsmalcinātu alus marku radīšanai, esam pierādījuši pretējo,” uzskata Aigars Ruņģis, viens no „Valmiermuižas alus” saimniekiem.

  GADU MIJU ATZĪMĒ AR IEIEŠANU “RIMI”  UN “MAXIMA” VEIKALU ĶĒDĒS

  Pērn „Valmiermuižas alus” darītava ir izbrūvējusi un pārdevusi 236 580 litrus alus. Pamatā šis apjoms realizēts, sadarbojoties ar specializētajiem dzīvā alus veikaliņiem, bāriem un restorāniem, kā arī veikaliem „Sky”, „Prizma”, „Iki”, „Elvi”, „Top” u.c. veikaliem visā Latvijā. Plānots, ka šogad izbrūvētā alus apjoms dubultosies līdz aptuveni 450 tūkstošiem litru alus. Nule kā noslēgti līgumi par produkcijas realizāciju arī „Rimi” hipermārketos un „Maxima” XX un XXX veikalu ķēdēs, kā arī norit sagatavošanās darbi „Valmiermuižas tumšā” alus ieviešanai tirgū. Šogad plānots uzsākt darbu arī pie dabisku bezalkoholisko dzērienu recepšu izstrādes.

  „Esam izveidojuši kvalitatīvu realizācijas tīklu, un mūsu produkcija ir viegli pieejama gardēžiem un baudītājiem neatkarīgi no dzīves vietas un iepirkšanās paradumiem. Kā pircējiem, tā sadarbības partneriem esam pievilcīgi ar to, ka neatbalstām kompromisus starp produkta kvalitāti un cenu,” stāsta A. Ruņģis. „Šo bausli ievērosim arī turpmāk, strādājot pie jaunu produktu, piemēram, tumšā alus izstrādes. Kamēr krīzes apstākļos daudzi uzņēmumi meklē iespēju cenu samazināt, mēs uz garšu netaupām. Brūvējam savu alu lēni un strādājam saskaņā ar „alus tīrības likumu”. To ieviesa Vācijā 17. gs., lai garantētu alus kvalitāti. Alum jābūt brūvētam no tīra ūdens, miežu iesala un apiņiem. Mūsdienās izmanto arī raugu. Rezultātā mūsu produkcija ir dārgākā savā nišā, taču lētāk šādas kvalitātes dzērienus saražot nav iespējams.”

  IEGULDA ALUS BAUDĪŠANAS KULTŪRAS IZAUGSMĒ

  Pērn mazo alus darītavu tirgus daļa saskaņā ar Latvijas Alus darītāju savienības datiem ir ievērojami sarukusi – no 25% uz 15% tirgus. Vairāki mazie alus darītāji, piemēram, „Lodiņa alus” un „Gulbenes alus” savu darbību pašreiz ir pārtraukuši. Tikmēr „Valmiermuižas alus” ražošanas apjomus kāpina, par prioritāti izvirzot alus baudīšanas kultūras izveidi Latvijā, nevis strauju tirgus daļas iekarošanu.

  Jau pirmā darbības gada deviņos mēnešos uzņēmums ir paguvis uzņemt vairāk kā divus tūkstošus gardēžu tūristu, tostarp hokeja kluba „Dinamo Rīga” spēlētājus. Nākamgad plānots šo virzienu attīstīt. „Valmiermuižas alu” savos ceļvežos ir iekļāvušas vadošās tūrisma aģentūras. Tāpat aktīvi tiek strādāts pie sadarbības ar citiem gardēžu objektiem Vidzemē. Taču bez minētā „Valmiermuižas alus” veicis arī vairākas citas nozarē nebijušas aktivitātes:

  – ir pieteikta konkurence šampanietim, jo sadarbībā ar vairākām izklaides vietām, tostarp „Valmieras Drāmas teātri”, svinīgos pasākumos līdztekus ierastajam šampanietim viesiem tiek piedāvāts arī „Valmiermuižas alus”;

  – ir pieteikta līdzdalība skaistumkopšanā, izveidojot pirts lietu pārdotavu klētī līdzās alus darītavai, un tiek apkopotas arī zināšanas par to, kā pērties un veikt alus masāžu, kā iejaukt alus vannu, un sākta šo zināšanu popularizēšana;

  – ir pieteikta konkurence ķiploku grauzdiņiem, pēc oriģinālas receptes uzsākot nebijušu alus uzkodu – drabiņu cepumu – cepšanu, un sadarbībā ar maziem pārtikas ražotājiem top vēl jaunas uzkodas.

  „Latvijai ir senas alus darīšanas un baudīšanas tradīcijas un latviešu alus pasaulē varētu būt tas pats, kas, piemēram, īsts franču vīns. To nedzer, bet gan bauda. Lai to sasniegtu, mums ne tikai jāvairo baudāmo alus piedāvājums, bet arī jāizkopj alus baudīšanas kultūra,” uzskata Aigars Ruņģis. „Un es patiesi uzskatu, ka šis laiks ir tam īstais. Krīzes ietekmē Latvijā atdzimst amatniecība. Strauji pieaug augstas kvalitātes meistaru gatavoti oriģināli rokdarbi, preces un produkti. To vidū ir arī preces ar Valmiermuižas zīmi.”

  Aizvērt
 • „Valmiermuižas alus” darītava ir izbrūvējusi tumšo alu pēc četrām dažādām receptēm – Valmiermuižas tumšais alus Nr. 1, Nr. 2, Nr. 3 un Nr. 4. Sākot ar 16.decembri pircējiem būs iespēja iegādāties komplektu ar visiem izbrūvētajiem veidiem, lai tos nogaršotu un balsotu par sev tīkamāko. Tumšais alus, kas saņems lielāko balsu skaitu, tiks iekļauts pastāvīgajā alus darītavas sortimentā.

  Valmiermuižas tumšā alus četru garšu tirdzniecība, degustācija un balsošana norisināsies vienu mēnesi līdz nākamā gada 16. janvārim. Balsošana par tīkamāko tumšā alus garšu norisināsies uzņēmuma mājas lapā www.valmiermuiza.lv.

  „Tā ir jaunākā tendence pasaulē, kas jau guvusi vienlīdz lielu popularitāti kā ražotāju, tā pircēju vidē – izmantojot Internetu, dot iespēju pircējiem proaktīvi izvēlēties sev tīkamāko jauna produkta garšu. Latvijā tradicionāli šādiem nolūkiem tiek izmantotas fokusgrupas, vai arī produkts vienkārši tiek ielikts tirdzniecībā un pircēji par to balso netieši – ar savu pirkumu un ja tas nesasniedz noteiktu noietu, tā ražošana tiek pārtraukta,“ stāsta Aigars Ruņģis, „Valmiermuižas alus“  darītavas saimnieks. „Jaunā pieeja veido atklātu dialogu ar patērētājiem, apliecinot, ka pircējs ir karalis ne tikai vārdos, bet arī realitātē, kā arī ļauj ražotājam saņemt plaša patērētāju loka viedokli, ievērojami efektivizējot ražotāja izmaksas, kas ir otra ļoti aktuāla tendence visā pasaulē.“

  Tumšais alus brūvēts pēc četrām dažādām receptēm, un īpašo garšu tam piešķir tumšais iesals un nesteidzīgā gatavošana.Visus četrus tumšā alus veidus 0,5 litru pudelēs varēs iegādāties vienā iepakojumā. Tirdzniecībā būs pieejami vien 3500 degustācijas alus komplekti. Tos varēs iegādāties veikalā „Pārdotava“ līdzās „Valmiermuižas alus“ darītavai, Valmierā veikalos „Austris“, „Esse“, „Nika“, „Zeme“ un Rīgā specializētā alus veikalā „Alus galerija“, kā arī bārā „Rock’N‘Riga“.

  „Pēdējā gada laikā esmu nogaršojis daudzus desmitus dažādu tumšā alus šķirņu no visas Eiropas. Pēc manām norādēm kopā ar mūsu pieredzējušo alus meistaru Matiasu Saili (Matthias Saile) no Vācijas izveidojām četras receptes. Katra no receptēm alu apvelta ar atšķirīgām garšas īpašībām,” stāsta alus darītavas līdzīpašnieks A. Ruņģis. „Rezultātā ir tapušas Latvijai unikālas tumšā alus garšas.”

  Plānots, ka alus cienītāju izvēlētais Valmiermuižas tumšais alus visā Latvijā būs pieejams, sākot ar nākamā gada martu.

  Aizvērt
 • SIA „Valmiermuižas alus” saņēmis trīs speciālbalvas konkursā „Labākais iepakojums Latvijā 2009”.

  Konkursā „Labākais iepakojums Latvijā 2009” „Valmiermuižas alus” iepakojums patērētāju vērtējumā ieguva trešo vietu un šajā nominācijā saņēma Latvijas Iepakojuma asociācija diplomu. Konkursam pieteiktos darbus patērētāji vērtēja mājas lapā www.packaging.lv un portālā www.delfi.lv.

  Latvijas Iepakojuma sertifikācijas centrs pasniedza specbalvu „Par individuālu dizaina risinājumu „Valmiermuižas alus” iepakojumam” un novērtēja ar atzinības rakstu.

  Savukārt biedrība „GS1 Latvija” (Latvijas Nacionālā automātiskās identifikācijas organizācija) „Valmiermuižas alus” iepakojumam pasniegusi diplomu par precīzu GS1 un ISO standartu ievērošanu svītrkoda simbola attēlošanā un izvietošanā uz pudeles etiķetes.

  Latvijas Iepakojuma asociācijas konkurss par labāko iepakojumu Latvijā norisinājās jau trīspadsmito gadu, un šogad konkursā piedalījās 19 uzņēmumi ar 38 darbiem.

   

  Papildus informācija:

  Alus darītavas vēstnese Elīna Kuzmina
  info@valmiermuiza.lv, +371 26107337

  Aizvērt
 • Līdzās „Valmiermuižas alus” darītavai senajā klētī izveidota pirts lietu pārdotava. Atklāšanas pasākumi notiks no šī gada 6. līdz 8.novembrim.

  Piektdien, 6.novembrī, no plkst. 15.00 līdz 20.00 un sestdien, 7.novembrī, no plkst. 12.00 līdz 17.00 „Valmiermuižas alus” pirts lietu pārdotavā eko kosmētikas ražotnes „Anna Liepa” pārstāves konsultēs par dabīgo pirts kosmētiku un dalīsies pieredzē, kā ikdienas skaistumkopšanas un higiēnas procedūrās iespējams izmantot visiem zināmus ārstniecības augus.

  Sestdien no plkst. 12.00 līdz 17.00 arī sertificēts pirtnieks Meža Roberts stāstīs, kā pērties un veikt alus masāžu un kā iejaukt alus vannu. Svētdien no plkst. 12.00 līdz 17.00 par pirts ārstniecības augiem stāstīs to zinātāja Zeltīte Kaviere.

  Tikai atklāšanas dienās nefiltrētais „Valmiermuižas alus” būs nopērkams par puscenu, bet visus pirts slotu pircējus gaidīs veselīga dāvana. Atklāšanas pasākumos būs arī iespēja degustēt jauno alus uzkodu – drabiņu cepumus, kas tapuši pēc oriģinālas „Valmiermuižas alus” receptes, un doties ekskursijā pa alus darītavu.

  Pirts lietu pārdotavu „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieki izveidojuši, lai alus un pirts tradīciju cienītāji šeit varētu iegādāties pirts rituāliem visu nepieciešamo, tajā skaitā nefiltrēto alu. Piedāvājumā būs plaša pirts slotu izvēle ar dažādām ārstnieciskām īpašībām, kuras sējuši sertificēti pirtnieki no Vidzemes. Sievietes novērtēs dabīgās pirts kosmētikas piedāvājumu no Latvijas ražotājiem. Pārdotavā varēs iegādāties arī latviešu amatnieku darinātas pirts cepures, čības un ārstniecisko augu spilvenus un māla kausus.

  „Alus un pirts tradīcijas latviešiem ir bijušas saistītas kopš senseniem laikiem. Pirts ir bijusi mūsu tautas svētnīca, dziednīca un spēka vieta. Dabiskam alum piemīt dziednieciska iedarbība, tādēļ, pirtī ejot, alus vienmēr ticis celts godā. Pirtī alus ne vien dzerts, bet arī pielietots daudzveidīgās relaksējošās un dziednieciskās procedūrās, tā gūstot spēku, prieku un veselību”, stāsta „Valmiermuižas alus” darītavas saimnieks Aigars Ruņģis.

  „Valmiermuižas alus” pirts lietu pārdotava būs atvērta katru dienu no plkst. 12.00 līdz 20.00 Tā izveidota vēsturiskajā klētī līdzās Valmiermuižas alus darītavai Dzirnavu ielā 2. Senās klēts sakopšanā un pirts lietu pārdotavas izveidē Valmiermuižas alus saimnieki ieguldījuši 10 000 latu.

  Papildus informācija:

  Alus darītavas vēstnese Elīna Kuzmina
  info@valmiermuiza.lv, T.:+371 26107337
  www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Vidzemes Augstskola (ViA) un „Valmiermuižas alus” (VA) darītava nule kā noslēgušas sadarbības līgumu, kas paredz kopēju pētniecisko darbu veikšanu, kā arī studentu prakšu un dažādu projektu īstenošanu, lai Vidzemē attīstītu tūrismu. Šis ir pirmais šāda veida sadarbības līgums starp akadēmiskā un privātā sektora pārstāvjiem, lai veicinātu gastronomisko tūrismu un kultūrvēsturiskās vides attīstību. Sadarbība starp ViA un VA tuvinās teoriju un praksi, nodrošinās efektīvu studentu resursa izmantojumu, kā arī dos papildus motivāciju studējošajiem, jo viņu devums būs funkcionējošs, nevis apputēs mācību iestādes plauktā.

  Tikšanās laikā nelielajā alus darītavā, tika uzsvērts, ka svaigas un inovatīvas idejas ir izšķirošas Latvijas sociālās un ekonomiskās dzīves attīstībā. Un tādas iespējams radīt, ja sadarbojas cerību un sapņu pilni jaunieši un pieredzējuši sava aroda meistari.

  „Latvijā izskanējis daudz kritikas, runājot par mācību iestāžu absolventu atbilstību darba tirgum. Taču pareizais jautājums ir – kas jāmaina, lai jauniešu potenciāls tiktu izmantots lietderīgi. Kā dzimis valmierietis un Valmieras patriots, es tiešām lepojos, ka tieši Vidzemes Augstskola šo jautājumu uzdod un sekmīgi arī rod atbildi,” saka „ Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis.

  ViA rektore Dr. hist. Vija Daukšte, viesojoties mazajā alus darītavā, ar gandarījumu atzina, ka „šī līguma parakstīšana ir lielisks labās prakses piemērs un kārtējais pierādījums, ka soli pa solim augstskola virzās uz savu vīziju, kurā dažādas zināšanas tiek integrētas studiju programmās un teorija tiek sekmīgi apvienota ar praksi.”

  Savukārt Aigars Ruņģis norāda: „Jā, mēs vārām alu gardēžiem. Bet ar tādu pašu centību mēs uzņemam pie sevis viesus – gan pašmāju, gan ārvalstu ceļotājus. Un tas ir tikai sākums. Mēs vēlamies sakopt un izkopt senās Valmiermuižas teritoriju, radot te vietu, kur baudīt ar visām maņām, kas mums dotas. Un visam pāri – mēs lepojamies, ka esam vidzemnieki. Ticu, ka Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības fakultātes studenti dos ievērojamu veikumu, lai piesaistītu Vidzemei un Valmiermuižai gastronomijas tūristus.”

  Sadarbību uzsākot, 10.oktobrī notiks pirmā tūrisma vadības studentu izpētes vizīte VA darītavā. Turpmāk plānota virkne aktivitāšu, t.sk. zinātnisko darbu izstrāde par gastronomiskā tūrisma attīstību. Labāko darbu autori saņems finansējumu un nepieciešamos resursus, lai savas ieceres īstenotu dzīvē.

  Par “Valmiermuižas alus” darītavu:
  SIA “Valmiermuižas alus“ ir mazā muižas alusdarītava pie Valmieras, kas atrodas leģendām apvītās Valmiermuižas vēsturiskajā teritorijā. Jaunas ražotnes, receptes un dizaina izstrādē ieguldīti 2.5 miljoni latu, un pirmais gaišais, nepasterizētais “Valmiermuižas alus”,  kas gatavots no augstākās kvalitātes dabīgām izejvielām, ievērojot nesteidzīgu brūvēšanas procesu, pircējiem tika piedāvāts 2009.gada martā.

  Papildus informācija:
  Margrieta Akmens, „Valmiermuižas alus” komunikācijas konsultante
  Tālr.: 29188230, E-pasts: margrieta.akmens@gmail.com
  Zane Leimane, Vidzemes Augstskolas komunikācijas daļas vadītāja
  Tālr.: 64207811, mob. 26182244, E-pasts: zane.leimane@va.lv

  Aizvērt
 • VALMIERMUIŽA, 2009. gada 10. augustā – pirmajos divos vasaras mēnešos “Valmiermuižas alus” darītavu jau apmeklējuši vairāk nekā 1000 viesu no Latvijas un ārvalstīm, to starp, arī hokeja klubs “Rīgas Dinamo”.

  “Mēs esam ļoti gandarīti, ka par “Valmiermuižas alus” darītavu interesējas tik ļoti daudz tūristu. Šo divu mēnešu laikā esam uzņēmuši viesus gan no Latvijas, gan no ārvalstīm. Ļoti liela interese par uzņēmumu ir tieši ārvalstu viesiem, jo mazās alus darītavas ir plaši attīstītas visā pasaulē, turklāt Valmiermuižai ir ļoti sena un interesanta vēsture,” norāda Aigars Ruņģis, SIA “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks.

  „Valmiermuižas alu” atzinīgi novērtēja arī hokeja kluba „Rīgas Dinamo” hokejisti, kas viesojās alus darītavā, lai atvilktu elpu no treniņnometnes, kas norisinājās Valmierā. Viesošanās laikā hokejisti apskatīja alus darītavu un nobaudīja alu, taču vislielāko interesi izrādīja par miežu iesalu, no kā tiek darīts alus, to hokejisti atzina par gana gardu un veselīgu sportistu našķi.

  “Šobrīd ļoti populārs ir kļuvis tieši gastronomiskais tūrisms, tas nozīmē, ka tūristus interesē ne tikai skaisti skati un dabas ainavas, bet arī iespēja apmierināt gastronomiskās vēlmes. “Valmiermuižas alus” darītavas apmeklējuma laikā ikviens var nobaudīt nefiltrētu alu pēc senas muižkungu metodes, kas alus gardēžiem ir īsts gardums,” saka Aigars Ruņģis.

  Kopš jūnija “Valmiermuižas alus” piedāvā ikvienam interesentam apmeklēt alus darītavu, lai klātienē iepazītos ar nesteidzīgu alus brūvēšanas procesu un leģendām, kas apvij Valmiermuižas teritoriju.

  „Šogad esam novērojuši, ka iedzīvotāji biežāk izvēlas ceļot divatā ar personīgo auto vai nelielās grupās. Mēs viesus uzņemam gan individuāli, gan mazās vai lielās grupās, turklāt piedāvājam ekskursijas vairākās valodās. Katrs ciemiņš tiek laipni sagaidīts, aprūpēts un pavadīts,” saka Aigars Ruņģis.

  Savu svētību Valmiermuižas alus darītavai devuši arī pirmie kāzinieki, kas viesojās alus darītavā un muižas parkā iestādīja ozolu. “Ceru, ka šī tradīcija turpināsies un “Valmiermuižas alu” kā svētku dzērienu izvēlēsies arvien vairāk jaunlaulāto, bet muižas parkā zaļos arvien vairāk ozolu,” saka Aigars Ruņģis.

  Ekskursijas visiem interesentiem mazajā “Valmiermuižas alus” darītavā iespējamas katru dienu, ciemošanos iepriekš saskaņojot pa tālruni 20264269. Papildus informācija par ekskursijām skatāma alus darītavas mājas lapā www.valmiermuiza.lv.

  Par SIA “Valmiermuižas alus”:
  SIA “Valmiermuižas alus“ ir mazā muižas alusdarītava pie Valmieras, kas atrodas leģendām apvītās Valmiermuižas vēsturiskajā teritorijā. Jaunas ražotnes, receptes un dizaina izstrādē ieguldīti 2.5 miljoni latu. Pirmais gaišais, nepasterizētais “Valmiermuižas alus” pircējiem tika piedāvāts 2009. gada martā.

  Aizvērt
 • Sestdienas, 25.jūlija, pievakarē „Dinamo Rīga“ hokeja komanda ciemojās „Valmiermuižas alus“ darītavā, lai atvilktu elpu no treniņnometnes, kas no 23.-31.jūlijam notiek Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā.

  Viesošanās laikā hokejisti apskatīja ražotni, degustēja iesalu un apiņus, nosmeķēja alu un atstāja autogrāfus alus darītavas viesu grāmatā. Vislielāko interesi izpelnījās miežu iesals, no kā tiek darīts alus, ko hokejisti atzina par gana gardu un veselīgu sportistu našķi.

  Ekskursijas visiem interesentiem mazajā „Valmiermuižas alus” darītavā iespējamas katru dienu, ciemošanos iepriekš saskaņojot pa tālruni 20264269. Papildus informācija par ekskursijām un degustācijām skatāma alus darītavas mājas lapā www.valmiermuiza.lv.

  Par SIA “Valmiermuižas alus”:
  SIA “Valmiermuižas alus“ ir mazā muižas alusdarītava pie Valmieras, kas atrodas leģendām apvītās Valmiermuižas vēsturiskajā teritorijā. Jaunas ražotnes, receptes un dizaina izstrādē ieguldīti 2.5 miljoni latu. Pirmais gaišais, nepasterizētais “Valmiermuižas alus”, kas gatavots no augstākās kvalitātes dabīgām izejvielām, ievērojot nesteidzīgu brūvēšanas procesu, pircējiem tika piedāvāts 2009.gada martā.

  Papildus informācija par ekskursijām:
  Ekskursiju vadītāja Marita Mastiņa
  Mob.: 20264269, ciemos@valmiermuiza.lv
  www.valmiermuiza.lv

  Aizvērt
 • Atzīmējot Valmieras pilsētas 726. gadadienu, „Valmiermuižas alus” dāvina iespēju pilsētas iedzīvotājiem un viesiem izbaudīt alus degustāciju un ekskursiju alusdarītavā par puscenu.

  Īpaši ekskursiju laiki mazajā muižas alusdarītavā svētku laikā:
  –       piektdien, 3. jūlijā, plkst. 15.00, 17.00 un 19.00,
  –       sestdien, 4. jūlijā, plkst. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00,
  –       svētdien, 5. jūlijā, plkst. 11.00, 13.00, 15.00 un 17.00.

  Ciemošanās laikā ir iespējams iepazīt alus tapšanas procesu un alu nosmeķēt pa muižkungu modei. Aptuvenais ekskursijas ilgums ir 1,5 stundas. Tikai Valmieras pilsētas svētku laikā, ekskursijas biļete par  puscenu. Ikdienā biļetes cena pieaugušajiem ir Ls 3,50, pensionāriem un studentiem – Ls 2,00. Ekskursijas „Valmiermuižas alus” darītavā (Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā) iepriekš nepieciešams saskaņot, zvanot pa tālruni 20264269.

  Par SIA “Valmiermuižas alus”:
  SIA “Valmiermuižas alus“ ir mazā muižas alusdarītava pie Valmieras, kas atrodas leģendām apvītās Valmiermuižas vēsturiskajā teritorijā. Jaunas ražotnes, receptes un dizaina izstrādē ieguldīti 2.5 miljoni latu. Pirmais gaišais, nepasterizētais “Valmiermuižas alus”, kas gatavots no augstākās kvalitātes dabīgām izejvielām, ievērojot nesteidzīgu brūvēšanas procesu, pircējiem tika piedāvāts 2009. gada martā.

  Papildinformācija par ekskursijām:
  Mob.: 20264269, Marita Mastiņa, ekskursiju vadītāja.

  Aizvērt
 • VALMIERMUIŽA, 2009. gada 01. jūnijā – Lai nodrošinātu aizvien pieaugošo pieprasījumu, SIA “Valmiemuižas alus” ir divkāršojusi līdzšinējo alus ražošanas apjomu. Mazajai muižas alusdarītavai tas vienlaikus ir gan izaicinājums, gan gandarījums, jo gaišā, nepasterizētā “Valmiermuižas alus” tirdzniecība tika uzsākta tikai šī gada martā un dažos mēnešos tas jau ir paspējis iegūt lielu atzinību alus cienītāju vidū.

  No 1. jūnija “Valmiermuižas alu” stikla pudelēs var iegādāties arī Rīgas lielveikalos “Sky” un “Stockmann”. Savukārt izlejamo “Valmiermuižas alu” var iegādāties Rīgas rokbārā “Rock N Riga“ un bārā “Salt N Pepper“, kā arī Rīgas lielākajā vasaras alus dārzā “Nekādu problēmu“.

  “Esam patīkami pārsteigti par to, ka liela interese par “Valmiermuižas alu” ir ne tikai Vidzemē, kur tas pieejams vairāk nekā 100 tirdzniecības vietās, bet arī Rīgā. Uzsākot darbību bijām ļoti piesardzīgi savās prognozēs un strādājam tikai ar 1/3 no alus darītavas pilnās jaudas. Pieaugot pieprasījumam tagad varam palielināt arī ražošanas apjomus. Lai saglabātu alus kvalitāti un nemainīgu garšu, mēs to brūvējam salīdzinoši maz. “Valmiermuižas alus” darītavas maksimālā jauda ir 60t mēnesī, kas ļauj pretendēt uz 0.5% no Latvijas alus tirgus,” stāsta Aigars Ruņģis, SIA “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks.

  Kvalitāte pāri visam
  “Valmiermuižas alus” uz garšu netaupa, attiecīgi mūsu alus cena ir viena no augstākajām Latvijā. Šo cenu veido tas, ka alus brūvēšanai izmantojam tikai augstākās kvalitātes izejvielas. Sekojam savam pozicionējumam, ka īsts alus gardēžiem ir jābrūvē lēnām un nesteidzīgi, pēc senajām aldaru metodēm. Spriežot pēc augošajiem pārdošanas apjomiem, pircēji to ir novērtējuši,” turpina Aigars Runģis.

  Alus, kas prasa pacietību
  Lai “Valmiermuižas alus” iegūtu bagāto garšu, tas tiek brūvēts pēc senas receptes, izmantojot tikai augstākās kvalitātes dabīgās izejvielas, un ievērojot nepasterizētam alum nepieciešamo nesteidzīgu brūvēšanas un filtrēšanas procesu, kas aizņem vienu mēnesi. “Valmiermuižas alus” receptūras izstrāde un brūvēšana prasīja turpat pusgadu.

  Par SIA “Valmiermuižas alus”
  SIA “Valmiermuižas alus“ ir mazā muižas alusdarītava pie Valmieras, kas atrodas leģendām apvītās Valmiermuižas vēsturiskajā teritorijā. Jaunas ražotnes, receptes un dizaina izstrādē ieguldīti 2.5 miljonus latu. Pirmais gaišais, nepasterizētais “Valmiermuižas alus” pircējiem tika piedāvāts 2009. gada martā.

  Papildinformācijai:
  Maija Dulle, SIA “Valmiermuižas alus” sabiedrisko attiecību konsultante
  Mob.: 28825258, e-pasts: maija.dulle@sab.lv, Skype: Maija.Dulle, Twitter: @Maija_Dulle

  Aizvērt
 • VALMIERMUIŽA, 2009. gada 14. aprīlis – Šodien “Arēnā Rīga”  notiks slavenās somu čellu rokgrupas “Apocalyptica” koncerts. Mūziķi ir lieli alus cienītāji, tādēļ viena no viņu prasībām ir nodrošināt ģērbtuvē alu. Lai izpildītu šo prasību, mūziķu ģērbtuvē uzstādīta “Valmiermuižas alus”  muca.

  “Prieks, ka mūziķu pavāri no “Rock’n’Riga” novērtē mūsu alus garšu un izvēlējušies pasniegt tieši “Valmiermuižas alu”. Ir patiess prieks piedāvāt mūsu alu tik populārai grupai kā “Apocalyptica” un saņemt pozitīvas atsauksmes par alus bagātīgo garšu,” norāda Aigars Ruņģis, SIA “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks.

  Rokgrupas koncerta raiderī, kas nebūt nav pārspīlēts un neietver dažādas kaprīzes, kas parasti raksturīgas lielām mūzikas zvaigznēm, galvenokārt ietvertas dažādas gastronomiskās vēlmes. Viena no tām – garšīgs alus, kas pieejams gan mūziķu ģērbtuvē, gan grupas vakariņās.

  Par “Valmiermuižas alu”
  Lai “Valmiermuižas alus” iegūtu bagāto garšu, tas tiek brūvēts pēc senas receptes, izmantojot tikai augstākās kvalitātes dabīgās izejvielas, un ievērojot nepasterizētam alum nepieciešamo nesteidzīgu brūvēšanas un filtrēšanas procesu, kas aizņem vienu mēnesi.

  “Valmiermuižas alus” receptūras izstrāde un brūvēšana prasīja turpat pusgadu. Īstā alus “smeķa” atklāšanai tika izmēģinātas un nobaudītas vairāk nekā desmit tradicionālas latviešu alus receptes, līdz tika atrasta pati gardākā.

  SIA “Valmiermuižas alus”  ir mazā muižas alusdarītava pie Valmieras, kas atrodas leģendām apvītās Valmiermuižas vēsturiskajā teritorijā. Valmierā pirmā alusdarītava ekspluatācijā tika nodota 2008. gada rudenī. Tās celtniecībā un teritorijas sakopšanā tika ieguldīti 2,4 miljoni latu.

  Papildinformācijai:
  Maija Dulle, sabiedrisko attiecību konsultante
  Mob.: 28825258, e-pasts: maija.dulle@sab.lv

  Aizvērt
 • VALMIERMUIŽA, 2009. gada 2. aprīlis – Jau no šīs piektdienas ikviens alus cienītājs varēs iegādāties SIA “Valmiermuižas alus” brūvēto gaišo, nepasterizēto alu stikla pudelēs. “Valmiermuižas alu” varēs iegādāties veikalu tīklos “Top” , “Austris” un “Zeme” Valmierā un Cēsīs.

  “Līdz šim piedāvājām izlejamo alu Valmieras restorānos un bāros. Bet līdz ar jauno pudeļu līnijas atklāšanu, “Valmiermuižas alus” ir kļuvis pieejamāks plašākai alus cienītāju daļai,” norāda Aigars Ruņģis, SIA “Valmiermuižas alus” līdzīpašnieks. “Tuvojoties pavasarim, cilvēki arvien biežāk izvēlas atpūtu pie dabas – dodas uz laukiem un dažādiem piknikiem, kuru neatņemama sastāvdaļa ir labs alus. “Vamiermuižas alus” ir kvalitatīvas atpūtas sastāvdaļa, kuru ieteicams baudīt nesteidzoties, izbaudot tā pilnīgo garšu.”

  Alus, kas prasa pacietību

  Lai “Valmiermuižas alus” iegūtu bagāto garšu, tas tiek brūvēts pēc senas receptes, izmantojot tikai augstākās kvalitātes dabīgās izejvielas, un ievērojot nepasterizētam alum nepieciešamo nesteidzīgu brūvēšanas un filtrēšanas procesu, kas aizņem vienu mēnesi.

  “Valmiermuižas alus” receptūras izstrāde un brūvēšana prasīja turpat pusgadu. Lai izvēlētos augstākās kvalitātes izejvielu piegādātājus, tika apmeklētas vairākas slavenas apiņu audzētavas Vācijā. Īstā alus “smeķa” atklāšanai tika izmēģinātas un nobaudītas vairāk nekā desmit tradicionālas latviešu alus receptes, līdz tika atrasta pati gardākā.

  Tirdzniecības vietas, kurās varēs iegādāties “Valmiermuižas alu” stikla pudelēs

  –    Valmierā: veikalos “Austris” Rīgas ielā 24, Stacijas ielā 44, Beātes ielā 21, veikalos “Top” Stacijas ielā 11, Pauku ielā 1, tirgotavās “Zeme” G. Apiņa ielā 33, Beātes ielā 30a, K. Baumaņa ielā 3.
  –    Cēsīs: veikalos “Top” Valmieras ielā 27, Zvirbuļu ielā 2a, Viestura ielā 8.
  –    Valmiermuižā:  veikalā “Top” Valmiermuižas ielā 11.
  –    Kocēnu pagastā:  veikalā “Austris” Vecbrandeļos.

  Izplatības tīklu plānots pakāpeniski paplašināt.

  Par SIA “Valmiermuižas alus”:
  SIA “Valmiermuižas alus“ ir mazā muižas alusdarītava pie Valmieras, kas atrodas leģendām apvītās Valmiermuižas vēsturiskajā teritorijā. Valmierā pirmā alusdarītava ekspluatācijā tika nodota 2008. gada rudenī. Tās celtniecībā un teritorijas sakopšanā tika ieguldīti 2,4 miljoni latu.

  Papildinformācijai:
  Maija Dulle, sabiedrisko attiecību konsultante
  Mob.: 28825258, e-pasts: maija.dulle@sab.lv

  Aizvērt