Pa ceļam uz Valmiermuižu

  • Visi
  • Aktīvā atpūta
  • Daba
  • Kultūra
  • Naktsmājas
  • Saimniecības

Dikļu pils****

Naktsmājas
Naktsmājas
Dikļi

Smalkām brīvdienām piedien smalka nakšņošana. Kāpēc neizmēģināt lepnu četru zvaigžņu viesnīcu, kuras interjers atspoguļo 19. un 20. gadsimta mijas modi? Lieliska krāšņu un kamīnu kolekcija, gleznu galerija, restorāns, SPA un citas iespējas sevis lološanai.


Viesnīca “Wolmar”****

Naktsmājas
Naktsmājas
Valmiera

Gluži netālu no Valmieras centra atrodas četru zvaigžņu viesnīca, kas veidota kā miniatūra pilsēta – gaiteņiem piešķirti ielu nosaukumi un telpu interjerā uzburtas pilsētas ainavas. Turpat līdzās izvietojušies arī Valmieras būtiskākie apskates objekti – estrāde, iepirkšanās centrs, teātris un gleznainā Gaujmala.

Viesnīca “Naktsmājas”***

Naktsmājas
Naktsmājas
Valmiera

Ērtas un ekonomiskas istabas netālu no galvenā ceļa, kas ved uz Rīgu. Pieejama arī tvaika pirts un pat SPA baseins.

SPA viesnīca “Sporta rehabiltiācijas centrs”**

Naktsmājas
Naktsmājas
Valmiera

Lieliska vieta netālu no gleznainās Gaujmalas, lai atslābinātos un palutinātu gan miesu, gan garu. Še varēsiet gan pārnakšņot, gan izbaudīt SPA un atpūtas kompleksu.

Lauku mājas “Lantus”

Naktsmājas
Naktsmājas
Bērzaines pagasts, Kocēnu novads

Īsta lauku romantika – iespēja pēc brangas dienas Valmiermuižā veldzēties pirtī, izjust lauku SPA burvību un vakarēt, kamīna liesmu sildītiem.

Vaidavas keramikas ražotne

Saimniecības
Saimniecības
Vaidava

“Vaidava Ceramics” ir keramikas ražotne, kas atrodas 22 kilometrus no Valmiermuižas. Te mīļi sagaidīs gan lielas ceļinieku grupas, gan mazākas draugu kompānijas un ģimenes ar bērniem. Ražotnē iespējams klātienē izzināt keramikas trauku tapšanas procesu, bet, ja diena plānojas nesteidzīga, ar meistaru gādību un palīdzību pašiem kaut ko izveidot. Meistari jūsu darinājumu pēc tam izžāvēs, apdedzinās ceplī un nosūtīs uz jūsu norādīto adresi kā piemiņu par “Vaidava Ceramics” apmeklējumu.

Dzīvesprieka akadēmija „Nu, liela muiža!”

Saimniecības
Saimniecības
Vaidavas pagasts

Nekad neesat redzējuši, kā top ozolkoka mucas? Nu, liela muiža! Šī ir īstā vieta noskaidrot, kā to darīja pirms 100 un vairāk gadiem! Kad kļuvis skaidrs, kā top muciņa, turpiniet ceļu uz Valmiermuižas alus darītavu, lai savām acīm skatītu, kā brūvējams miestiņš!

Zemnieku saimniecība “Adzelvieši”

Saimniecības
Saimniecības
Burtnieku pagasts

Ja Valmiermuižas apciemojumu papildināsiet ar “Adzelviešu” mājas apmeklējumu, diena izvērtīsies varen garda. Senā viensēta atrodas vien 20 minūšu attālu. Še aplūkojami aizgājušo laiku saimniecības priekšmeti un darbarīki, kā arī atklājami kaņepju audzēšanas noslēpumi.

“Vīnkalnu” brīvdabas picērija

Saimniecības
Saimniecības
Kauguru pagasts, Beverīnas novads

Vasaras picērija sniedz iespēju pabūt skaistā un latviskā lauku sētā, kur var ne vien aktīvi atpūsties, bet arī piedalīties īstas itāļu picas cepšanā. Lieliska vieta, kurp doties, kad nobaudīts Valmiermuižas alus, jo, kā zināms, alus vairo apetīti. Un “Vīnkalni” atrodas vien nepilnu 20 minūšu brauciena attālumā no alus darītavas.

Valmieras muzejs

Kultūra
Kultūra
Valmiera

Valmieras senās pils teritorijā atrodas Valmieras Novadpētniecības muzejs, viena no nozīmīgākajām vēstures vērtību krātuvēm Vidzemē, kur glabājas ap 60 000 vēstures, mākslas un arheoloģijas priekšmetu, fotogrāfiju un dokumentu, kas apkopoti no plašas apkaimes.