Mālēdiena festivāls 2017

Aicinām uz iedvesmojošu pasākumu gleznainajā Vaidavas ezera krastā, kur galvenajā lomā būs māls un ēdiens. Darbošanos un baudīšanu pavadīs dzīvā mūzika.

Jūlijam piedien kopā būšana un nesteidzīga sestdiena, lai iepazītu ko jaunu, iepazītu to zinošu meistaru, draugu un mīļoto kompānijā. Tieši par to arī būs mūsu „Mālēdiena festivāls 2017”, kur galvenie varoņi būs māls un ēdiens. Abus pavadīs dzīvās mūzikas koncerts, kuru izspēlēs pašmāju mūziķi:  El Mars, Kārlis Kazāks, Alise Joste, Sus Dungo, bet vakaru un festivālu noslēgs mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.

Dienas gaitā kopā ar Vaidava Ceramics un citiem keramiķiem būs iespēja izzināt Latvijas sarkanā māla ceļu no zemes līdz tā pārtapšanai skaistos traukos, kā arī pašu spēkiem iepazīt mālu no visām pusēm, lai  izgatavotu savu īpašo trauku.

No agra rīta līdz vēlam vakaram sanākušajiem būs iespējams iepazīt tās garšas, kas mūsu zemē atrodamas šobrīd. Par dažāda veida garšu piedzīvojumu parūpēsies gan Valmiermuižas Alus virtuve  komanda, gan atraktīvais šefpavārs Valters Zirdziņš, kurš turēs rūpi par gardēžu vakariņām vairākās kārtās, kur katram ēdienam tiks piemeklēts smalks Valmiermuižā brūvēts alus pāris, ļaujot garšai ar garšu rotāties. Īpašam gardēžu ceļojumam arī īpaša norises vieta, proti, vakariņas šoreiz notiks Vaidava Ceramics ražotnē.  Viesu skaits pie vakariņu galda gaužām ierobežots, tamdēļ laikus aicinām gardēžus pieteikt savu vietu: zvanot 29452704 vai sūtot ziņu alusvirtuve@valmiermuiza.lv.  Vakariņu sākums ap plkst. 20.00. Garšu ceļojuma dalības maksa ir 50 EUR.

„Mālēdiena festivāls 2017″  ir iespēja izzināt ne vien Latvijas mālu un garšas, bet arī notikuma vietu. Viesus aicināsim  izzināt Vaidavu, doties izpētes gājienā uz  Vaidava Ceramics ražotni, bet Vaidaveži būs parūpējušies, lai aktīvās atpūtas cienītāji Vaidavas ezeru varētu iepazīt uz SUP dēļa vai laivas, savukārt apkārtni – ar velo.

Kā kārtīgam brīvdabas festivālam pieklājas, apmeklētājus visas dienas garumā priecēs arī pašmāju mūziķu dziesmas. Uz mūzikas skatuves ezera krastā uzstāsies dziesminieks El Mars, Kārlis Kazāks, mūziķe Alise Joste un meiteņu radošā apvienība Sus Dungo, savukārt, vakaru un festivālu noslēgs mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea.

Pasākumu rīko: Kocēnu novada dome, Vaidava Ceramics, Valmiermuižas Alus virtuve.

Visērtākais veids, lai sekotu līdzi jaunumiem – pievienoties pasākumam Facebook.